Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Zbog odredjenih razloga ja najverovatnije necu biti u mogucnosti susiti cvetove. Ako do toga dodje, da li mogu da ih sveze potapam u alkohol i menja li se onda postupak ili duzina potapanja mozda? Znam da ce biti tezi za ukus mnogo ali mi to nije problem.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Mozes i sa svjezima napraviti ulje. Mislim da se ne mjenja postupak, neznam tocno..cekaj nekog da ti se javi ko se vise razumije.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Mtran aj molim te ako nesto pitas onda slozi pitanje da se razumije sta si pitao jer ovako samo stvaras konfuziju pocetnicima kojih je vecina u ovoj temi...

Voda ti nece pomoc jer i za to treba vrijeme i prostor da se odradi a fenix94 ocito nema nijedno od toga dvoje

@trubabuba ovo gore mogu i tebi reci jer nemam pojama o kakvom seceru pricas a kamo li netko tko je tek krenuo u istrazivanje pa obratite paznju kad pisete da bude razumljivo i osobama bez iskustva

@Fenix94 ja sam radio sa svjezim i imas na kraju mog dnevnika sa diseltonicom a postupak je malo duzi jer sam radio namakanje 24 h jer tako sam dobio recept i bilo je prvi put pa sam se drzao recepta al mislim da bi 2 ispiranja po 10-15 min bila dovoljnja ako ne isto kao i sa suhim ...2 problema kod svjezeg je sto ti treba 30-40 % vise alkohola zbog veceg volumena svjezeg materijala i samim tim vrijeme kuhanja se produzuje a okus je katastrofalan, al to si rekao da ti nesmeta....ja bi ti preporucio da osusis 7 dana sa ventilatorom da puse po vrhovima i uspart ces na alkoholu i dobit ces daleko bolji okus al ako nemozes ide i ovako sa svjezim ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ima u kolicini jer dobijes vise klorofila al u kvaliteti nema jedino sto ti treba 10-20% veca kolicana za isti efekat kao ulje koje je bez klorofila al to ti nemijenja nista jer i tako ga imas vise pa ti dodje na isto
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
@mario339 hvala na toliko opsirnom odgovoru :) ja se nadam da cu moci susiti ali videcemo jos ne zavisi od mene pa mi je to problem :/
Zanima me jos jedna stvar, primetio sam da je cena izmedju izotropnog medicinskog alkohola i onog od 97% razlika u ceni jako velika. Sta bi dobili a sta izgubili ako bi koristili taj jeftiniji etil alkohol od 97%?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Etilni je skuplji a isopropilni 99% nije medicinski al ja ga koristim za sva ulja koja sam radio osim taj prvi kad sam radio sa svjezim i koristio etilni za likere kupljen u trgovini (15 L )
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Kod mene je 99% alkohol jedna litra oko 10e a etil alkohol od 97% 2 eura. Ima li razlike uopste u njima sem sto je 2% manje alkohola, da li je zanemarivo to?
Konkretno me zanima zbog ulja ima li ikakve razlike u kvalitetu izmedju iso i etilnog alkohola?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pod "secer" sam mislio na trihome.
kod berbe, susenja, hendlanja, itd. ce se nesto izgubit/popadat.
ja kod berbe skupim poprilicnu kolicini finger/scisor hash-a.

etilni (ethanol or grain alcohol) moze biti max 96% u normalnim atmosferskim prilikama, sto je vise nego dovoljno za nasu namjenu. on nije otrovan (male kolicine) i koristi se za radit pica.

iso nije za prehranu i taj navedeni 99% je verovanto to. pretpostavljam da nisi u HR ili negdje u EU jer ovde je etilni ko suho zlato ako ga uspijes nac. bar ovaj cisti sto je za "prehranu".

edit: za one koje interesira...
• Acetone 56.5C (134F)
• Methanol (wood alcohol) 64C (147F)
• Ethyl acetate 77.1C (171F)
• Ethanol 78C (172F)
• 2-Propanol (rubbing alcohol) 82C (180F)
• 1-Propanol 97C (207F)
• Water 100C (212F)
• Butanol 116C (241F)
• Amyl alcohol 137.8C (280F)
• Furfural 161C (322F)
 
Poslednja izmena:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Kasnije mi je postalo jasno da su nuspojave bile od ulja s CBD-om, dok su od kanabisa bili samo ponekad smijanje, nagli umor i vrtoglavica.
Ne bih se bas slozio sa konstatacijom od cega je sta nastalo, zato bih predlozo da CBD ulje ne mesas sa cannabis-uljem...razlog: tako remetis prirodan odnos kanabinoida CBD/THC koji je vec dovoljno poremecen hibridizacijom biljke.
CA 19-9 treba ozbiljnije shvatiti jer se odnosi na stanje cijelog tijela, a CEA možda ukazuje da se upala smanjila ili zaustavio rast raka debelog crijeva.
CEA je tip opstih tu. mar., a CA 19-9 i CA 72-4 su primarni tumorski markeri organa za varenje (jednjak, želudac, debelo crevo) karcinoma pankreasa i bilijarnih kanalića....tako da nije tacno da i to ulje nije dalo rezultat, sem kod CA 19-9 gde se vide uvecane vrednosti. Ali, posto je to malo komplikovano za analizu, evo link pa sam proguglaj. http://www.beo-lab.rs/biohemija/tumorski-markeri/tumorski-marker-gastrointestinalnog-trakta/

Po pitanju hemioterapije je totalo sasavo davati ma kome savet, ali cu ti izneti moje vidjenje ulja i hemo. Kvalitetno ulje daje fenomenalne rezultate kod karcinoma bez ili sa malo metastaza, ali kada su u pitanju mnogobrojne metastaze...hm, tu vec treba razmisliti.
Ulje deluje u svakom stadijumu, ali kada su u pitanju veoma invazivni kanceri sa mnogo metastaza, pitanje je koliko se unisti mal. celija u odnosu koliko se one mnoze.

Preporucujem da ukljucis i ovo uvek, sa uljem pogotovu:
- limun u 2dl tople (50.c) izvorske vode, ujutru i uvece...bez bilo cega unutra.
- u 1- kg pravog livadskog meda ubaciti dva izrendana ili samlevena djumbira i dve kesice cimeta, sve pomesati i drzati u staklenoj tegli u friz. Uzimati 3 x dnevno po sup. drv. kasiku.
- ulje crnog kumina (kupuje se u bio ducanu)
- sibirska aronija u svakom obliku, najbolje sveza. Sok od sib. aronije kupovati najkvalitetniji.
...secer i sve slatko, crveno meso, mleko i ml. proizvode, kafu, stres, nervozu...zaboravi!

p.s. brz oporavak i svu srecu ti zelim...verujem u ulje, nikada me nije izneverilo!
...molim te veruj i ti u ulje, veruj u izlecenje...to je najispravniji nacin protiv zlotvora!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric and CilI
08.07.2015
492
203
43
@mario339
mislio sam da osusenu biljku prvo potopim u vodu da izvuce klorofil,onda jedno intezivno susenje cisto da nebude vode zbog prskanja kada se kuva sa alkoholom ili sl.Verujem da ce biti lakse za konzumaciju ali da li se nesto menja u sastavu?
 
25.02.2015
11
1
3
39
Da li ovaj "kozmetički" izopropil može da se koristi u izradi ulja? Ne stojim baš dobro sa hemijom, pa ako neko može neka pomogne..
 

Prilozi

  • izoprop.jpg
    izoprop.jpg
    38,5 KB · Pregleda: 23
25.02.2015
11
1
3
39
Na slici vidim da piše Cosmetic grade, no additive, rubbing alcohol, tako da bi trebalo da može.
Kad smo vec kod alkohola da pitam jos nesto. U Maxi-ju se prodaje etanol 96% rafinisani. Jeftiniji je 5 puta od ovog kozmetičkog izopropila, samo ne znam jel smeta što je rafinisani?
 
25.02.2015
11
1
3
39
Da li je potrebna dekarboksilacija ulja ako se koristi iskjurana vutra stara 9 meseci jer, koliko sam shvatio, protekom vremena dekarboksilacija se spontano dešava?