Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.03.2016
5
0
1
Za mačke se isto mogu koristiti ljudski ljekovi.To mi je rekao moj veterinar.I ja sam jednom izlječila jednog mačka sa sumamedom,antibiotikom,ali jako malom dozom.Čitala sam da je marihuana otrovna za pse i mačke.Valjda ako je pojedu.Ulje je drugačijeg djelovanja vjerojatno.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja procito da macke obozavaju biljku. da ce zvakat lisce. kad se nauce da se mora sklanjati od njih.
nevjerujem da im moze nastetit.
odite na jutub i napisite cannabis & pets.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ako napisem "provereno", to znaci iz sopstvenog iskustva.
U pitanju je Nem. ovcar. star 14.mes tezine 35.kg. Umesto 1/2 davao sam mu 1/3 doze za odrasle, u privikavanju 1/3 zrna rize delio na ujutru i uvece.
U startu je bilo malo nezgodno, nakon sto se naspava gubi orijentaciju i tetura se k'o pijan. Brzo stvara toleranciju, mnogo brze od supruge...verovatno zbog metabolizma.
Za 2.mes. izlecio sam psa od nekih dosadnih i nicim izazvanih povremenih proliva koje vet. fakultet dugooo nije uspevao da sanira.
Izmeri macka, na osnovu tezine odredi dozu i kreni u akciju...
 
29.03.2016
4
1
1
33
Pozdrav svima!

Zovem se Luka, imam 25 godina. U 12. mjesecu 2015. dijagnosticiran mi je rak debelog crijeva s metastazama na jetru. Bio sam na dva ciklusa kemoterapije i nakon toga odustao jer su mi rekli da me ne mogu izliječiti i da imam 2-3 godine. Već za vrijeme kemoterapije krenuo sam s uzimanjem ulja od kanabisa. Do sada sam potrošio 60 ml ulja, uzimam 3 i pol mjeseca. Ujutro progutam 0,3, popodne također progutam 0,3 a navečer 0,4 uzmem rektalno. Također sam krenuo na detoksikaciju crijeva, jetra i bubrega prema metodi dr. Richarda Schulzea i terapija prirodnim sokovima. 5 tjedana bio sam samo na sokovima i uzimao sam kanabis, ali metastaze na jetri mi se nisu još uopće smanjile. Da li nešto radim krivo? Kosi li se neka metoda s kanabisom? Imate li kakav savjet za mene, nije mi jasno zašto nema napretka, ulje je sigurno ono pravo s 90% ili 95% thc-a.

Hvala vam! :)

Pozdrav!
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Mozda su metastaze zaustavljene @Lukaukardo
Je.em ti zivot
Izdrzi i budi uporan:(:(:(

Evo malo i nasih prvih cepica
Vrlo jednostavno:

Zagrejati kokosovo ulje u toploj vodi dok ne bude skroz vodenkasto

image.jpeg

Napuniti supozitorije ili kalupe do pola sa kokosovim uljem i staviti u zamrzivac na 15 min da se stegne jer ne valja dodati ulje kanabisa u tek razredjeno(potone na dno pa moze da se osteti sloj prilikom vadjenja)



image.jpeg

Nakapati dozu kanabisovog ulja koja je potrebna u stegnute polunapunjene kalupe i dopuniti ostatak sa kokosovim uljem
image.jpeg

Vratiti u zamrzivac
Moj neki nacin koji je veoma jednostavan
Kalupi su oko 3.5ml i vrlo su prakticni
Posle 1h sam probao da izvadim jedan i deluje da ce biti konzistentan
Samo cu jos da probam da li ce cepic biti postojan na sobnoj temp
Javljam se
Zivi bili
 
Poslednja izmena:
29.03.2016
4
1
1
33
Nismo mi radili, ali je pouzdani izvor i ima onaj "udar" od thc-a hehe :p
Hvala na odgovorima! Nažalost nemam kalupe, pa majka radi isto od kokosovog ulja ali ručno nekako iskombinira :D Ako slučajno netko ima kakav savjet slobodno mi napišete. Ili iskustvo kako najbolje riješiti metastaze na jetri. Hvala unaprijed!! :)
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Nisam jos lijecio direktno nikoga ali pravite svoje ulje

Procitati forum detaljnije za sorte

Dok se ne javi neko iskusniji za ovu temu

Sretno
 
12.09.2015
45
17
8
38
Bok Luka,
Što je postignuto ovim kemoterapijama i zasto su doktori odustali?
Ulje mozda trenutno ima rad da su metastaze zaustavljene? Kako uopce znat sire li se? Kakva je krvna slika, tumorski markeri, bolovi?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozz luka da se i ja ukljucim... za pocetak odgovori na pitanja sto je postavio Racic jer i mene zanima kako i zasto su doktori odustali od kemo a mogao bi napisati i kako si poceo uzimat ulje u kojim dozama i kako je bio pocetni period prilagodbe

@Chan Chan ulje rastopis skupa sa kokosovim (nece nista ostati na stijenkama kalupa) i onda ga sipas u kalupe bit ce ti puno jednostavniji postupak a na vecim dozama od 0.3 g ulja po cepicu i 1ml kokosovog cepici ce biti mekani pa ces ih prije upotrebe morati staviti u zamrzivac na 2 min da se stvrdnu a ako ides na put pa moras sa sobom nositi onda ih radis sa kakao maslacem on je puno cvrsci i ostaje kompaktan i na vecim temperaturama
 
10.01.2016
8
1
1
35
Ne znam da li me se sjecate. Isto sam ovdje pronasla korisne savjete u vezi ulja kanabisa. Moj otac ga je kratko koristio i na zalost napustio nas je u 53. Godini :( jako mi fali... tuga je neizmjerna. Va svima ostalima zelim svu srecu i zdravlje da pobjedite tu odvratnu bolestinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
29.03.2016
4
1
1
33
Pozz luka da se i ja ukljucim... za pocetak odgovori na pitanja sto je postavio Racic jer i mene zanima kako i zasto su doktori odustali od kemo a mogao bi napisati i kako si poceo uzimat ulje u kojim dozama i kako je bio pocetni period prilagodbe

Krivo ste pročitali, ja sam odustao od kemoterapije, ne doktori. Oni bi me držali na kemoterapiji dok sam god živ i bolestan. Ali sam se odlučio na prirodan način liječenja. Kanabis sam počeo uzimati po zrno, trebalo mi je malo više prilagodbe nego što je uobičajeno (prvi put sam pretjerao, tj. uzeo sam i kap ulja s veoma visokim CBD-om) pa je postojao neki strah da se te muke (povraćanje, zamagljeni vid, otežano disanje) ne ponove. Kasnije mi je postalo jasno da su nuspojave bile od ulja s CBD-om, dok su od kanabisa bili samo ponekad smijanje, nagli umor i vrtoglavica. Nakon što sam se privikao javlja se samo umor. Kod svakog uzimanje na usta osjetim pikanje u grlu (što je vjerojatno i kod drugih slučaj).

Markeri 2.12.2015
CA 19-9 = 669.5 -> granica 0-37
CEA = 1408 -> granica 0-5

Markeri 4.2.2016
CA 19-9 = 603.8
CEA = 1044.9

Zadnji markeri 10.3.2016
CA 19-9 = 1802 :(
CEA = 1.7 :)

Za detaljnu krvnu sliku znati ću uskoro (sutra, 30.3.2016. idem vaditi krv). Metastaze osjećam na dodir jako dobro, tako da smo mogli i izmjeriti kolika je. U 12. mjesecu je bila 11 cm velika, i sad je još uvijek. One "manje" ne mogu izmjeriti, ali osjetim još najmanje jednu. Uglavnom nekoliko ih je, jedna 11 cm, jedna 7 cm, 5 cm i 4 cm. Nakon drugih markera krenuo sam uskoro na dijetu sokovima i 5 tjedana sam radio čišćenje crijeva, jetre i bubrega. Za vrijeme terapije sokovima nisam smršavio ništa značajnije, prije nego sam krenuo na sokove imao sam 69 kg. Onkologinja veli da ovaj CA 19-9 treba ozbiljnije shvatiti jer se odnosi na stanje cijelog tijela, a CEA možda ukazuje da se upala smanjila ili zaustavio rast raka debelog crijeva. Ovako se osjećam super, ali konstantne nelagode od metastaza na jetri podsjećaju naravno na bolest. I da, jako brzo se zadišem i umorim zbog te težine na jetri. Ako ima tko kakvih pitanja, radu ću odgovoriti :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi za tvoju bolest. Boris se i ne predajes. Tako treba. Drukčije ne ide. Slučajno znaš od kojeg hibrida imaš ulje?

Ovdje uvijek savjetujemo vlastiti uzgoj. Tako si 100% siguran, da imaš ulje koje trebaš za svoju bolest, jer nije sve ulje isto i za istu bolest.
 
29.03.2016
4
1
1
33
Zao mi za tvoju bolest. Boris se i ne predajes. Tako treba. Drukčije ne ide. Slučajno znaš od kojeg hibrida imaš ulje?

Ovdje uvijek savjetujemo vlastiti uzgoj. Tako si 100% siguran, da imaš ulje koje trebaš za svoju bolest, jer nije sve ulje isto i za istu bolest.

Hvala! Ulje je napravljeno od Indice. I htjeli bi možda svoje, ali to dok naraste već bi prošlo barem mjesec - dva pretpostavljam, a tolko vremena nisam imao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Hvala! Ulje je napravljeno od Indice. I htjeli bi možda svoje, ali to dok naraste već bi prošlo barem mjesec - dva pretpostavljam, a tolko vremena nisam imao.
Za ovo vrijeme dok si uzimao ovo kupovno ulje uporedo si mogao uzgojiti i svoju biljku i sada imati svoje ulje. Nemaš šta čekati. Počni sa uzgojem, a dok ne bude tvog ulja koristi to do kojeg možeš doći. Želim ti uspiješno liječenje i sretan oporavak.
 
04.08.2015
16
25
3
39
@Lukaukardo : ja ću prenijeti savjet koji sam čuo vezano za tumor i metastaze na jetri. Poslije uzimanja ulja oralno uzmi još žlicu kokosovog ulja (po mogućnosti hladno tiješnjeno) i poslije toga popiješ čašu vode. Navodno kokosovo ulje pospješuje apsorpciju ulja u jetru.
Naravno, nema nikakvih čvrstih dokaza za ovo, ali u ovakvim slučajevima vrijedi sve pokušati, ništa štetno se ne može dogoditi.
Sretno i drž se!
 
23.03.2016
8
6
3
52
Pozdrav svima,
molio bih za jedan savjet. Dakle, lijecim osobu oboljelu od karcinoma pluca i dusnika. Trenutno koristimo kupovno ulje dobre kvalitete, no, kao sto je svugdje naznaceno, nema do vlastitog uzgoja. Ono sto me zanima koju sortu (sjeme) nabaviti?
Ukoliko su potrebne dodatne informacije, rado cu ih pruziti.
Hvala.
 
16.11.2011
27
17
3
Da nadodam i ja nest..3x sam po 3 min drzo u benzinu i ta smesa od 50 g sam je zadrzo jer i dalje po malo udara,doduse moras natrpati al nije za Baciti! Uglavnom dobijem oko 6ml od 45-50g