Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Moj Rso rađen po recepturi sa foruma.Korišten trim i nešto popcorn hedova sa Northern lighta,a solvent mi je bio benzin za čišćenje.Materijal sam držao u benzinu oko 3 minute,a isparavanje sam obavio sa kuhalom za rižu.Od nekih 400 grama dobio sam oko 40 ml visoko kvalitetnog ulja lijepe zlatne boje.
Prošli put radio sam sa Etanolom 96% i kvaliteta nije bila ni približna,a rađena na isti način.Prošlo ulje bilo je tamno i gorko dok je ovo finog okusa i laganog mirisa.Moj je zaključak da je benzin daleko bolji i jeftiniji.
20161128_154244.jpg
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Materijal moras drobiti (stapom ili rukama), svaki bud, dok se full ne raspadne tako da izvuces sto vise THC-a van.
Od 500 grama se moze dobiti i 80 grama ulja ako je materijal vrhunski.

Boja ti je odlicna. Takva treba biti, zlatno zute boje.
 
Poslednja izmena:

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Sve je rađeno po PS-u,upravo tako,imam več nekog iskustva s tim.
Ja sam sa količinom od oko 400grama vrhunskog trima i popcornova dobio oko 40 ml.Šarena poposuda ima 26ml,a ova bijela 20,a ona je malo više od pola puna tako da je količina tu negdje.Prezadovoljan
Materijal sam drobio max 3 minute jer nisam želio zeleno ulje.Smatram da sam duže drobio nebi bilo tako dobro.I da, nisam spomenuo,radio sam dva ispiranja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and Sensi Star

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Hvala Mario,vagnuo sam na kuhinjsku vagu prije,varira al to je negdje bilo +\-20gr.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Prvo ispiranje točno 3 minute,a drugo nešto krače,na pola.
Klasičan benzin za čišćenje koji možete kupiti u Pevecu,Bauhausu.Cijena mu je nekih 20-tak Kn.
Jedino što morate držat kasnije na izvoru topline da ostatak ispari do kraja no tako je sa svim otapalima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Prošli put radio sam sa Etanolom 96% i kvaliteta nije bila ni približna,a rađena na isti način.Prošlo ulje bilo je tamno i gorko dok je ovo finog okusa i laganog mirisa.Moj je zaključak da je benzin daleko bolji i jeftiniji.
Kvalitet tj lekovitost ulja ne cini boja i ukus vec sveukupni spektar razlicitih kanibinoida, znanih i neznanih...e sad, koji rastvarac vise pokupi ovoga ili onoga i sta najbolje deluje u singeriji sa THC-om, to je enigma i a za molekularnu biologiju.

U sveukupnoj kolicini kvalitetno odradjenog ulja (ekstrakcijom koju mi radimo) THC i CBD tesko dobace i do 60-ak % ukupne mase, ostalo su flavonoidi, terpeni, hlorofil i odredjeni % nepoznatih kanabinoida.

Zablude su da u ulju ima 90% THC-a, a sve iz razloga sto THC u cistoci od oko 80% prelazi u kristalizaciju...em sto treba vrh. laboratorija i preskupa tehnologija da se izvuce ta cistoca, em ne bi mogao da bude u tecnom stanju.

Kvalitetno ulje je ono koje daje rezultat, nevezano za boju, ukus i miris.
Ulja pravljena sa (bezbojnim) izopropil alkoholom 99,99% (3+2 min.) meni su davala i daju odlicne rezultate...ostale rastvarace nisam probao.

Licno sam ubedjen da lekovitost zavisi od xx faktora, pre svega, sto sireg spektra kanabinoida koji se postize sa sto vecim brojem razlicitih sorti cannabisa...i naravno: pravilnim uzgojem, organskim tretiranjem, prirodnim susenjem, kvalitetnim rastvaracem i izuzetno kontrolisanom ekstrakcijom.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Slažem se u potpunosti sa tobom,al za ovo svoje mogu ovako na prvu reći da izgledom,okusom,a i radom ne zaostaje.Dobro je :thumb:
 
15.03.2015
48
35
18
LoST
converted-a1cc5181.jpg

Znaci nabavio sam nešto. Imam još neka ali cu stavit slike kasnije.
Da li mi možete rec po ovome ulju koje sam razmazao na papir da li odgovara vašim uljima te uljima koja bi trebala imat sve potrebno te koja su pripremljena na pravilan način.
Jel mi pametnije otic za Sloveniju i pogledat tamo posto me svi tamo šalju. Zahvaljujem na odgovoru, nadam se da je ovaj post ok.
 
15.03.2015
48
35
18
LoST
Jesam. Ima uspavljujući rad i mama osjeti da je povlači u san i opušta. Okusom kad ga konzumiram ima okus sličan onome kad sam prošlu zimu slagao kolače pa su bili točno takvog okusa. Danas idem vidjet drugo pa ću bacit fotke i da mi kažete ako možete. Hvala vam
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Zelena boja je od predugog stajanja u otapalu pa je povuklo više klorofila. Ako radi svoje, nemaš brige. Blago tebi šta ti je okus klorofila kao kolači, meni je gorko :).
 
15.03.2015
48
35
18
LoST
Znaci ulje radi na način da kad ga se konzumira, u kratkom vremenu se počne osjećat djelovanje,.. usporava motoričke sposobnosti.. govor,pokret..tjera u krevet i osoba je željna mira... učinak od jedne kapi kao sta je doza na meni koji sam korisnik kanabisa je cjeli dan..
Da li je itko sposoban i željan nać se samnom da je na području ZG-a.
Volio bi porazgovarat s tom osobom malo dublje.. dakle netko tko je upoznat sa svime. Hvala
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Pročitaj podforum medicina, naučiti ćeš.
Naravno da te puca kada je za 1ml ulja potrebno oko 10g suhe materije, a to kako te puca ovisi o sortama koje su u ulju.