Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Iste su medicinske efikasnosti samo je razlika u okusu i ako ti okus ne igra ulogu onda ti je svejedno ali pod uvijetom da si sam pravis a ako kupujes onda u ulju od svjeze biljke u 1ml imas manje kanabioida zbog vece koncentracije klorofila naspram ulja od susenog materijala

Ulje se moze korisit u za to namijenjenim vaporizerima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marla041
01.04.2016
10
1
3
38
Iste su medicinske efikasnosti samo je razlika u okusu i ako ti okus ne igra ulogu onda ti je svejedno ali pod uvijetom da si sam pravis a ako kupujes onda u ulju od svjeze biljke u 1ml imas manje kanabioida zbog vece koncentracije klorofila naspram ulja od susenog materijala

Ulje se moze korisit u za to namijenjenim vaporizerima
Mislis da je gorča ova od svježe biljke?

Da li postoje posebni vaporizeri baš za ulje ili se bilo koji vaporizer može primjeniti u te svrhe? I da li je štetno pusiti ulje namazano preko smotane cigarete, možda se takvim izgaranjem ulja oslobađaju neki štetni spojevi, znaš li nešto o tome?

Update za ono moje ulje koje sam kupila i objavila ovdje slike. Dakle i 3 "zrna riže" na mene ne djeluju, poslušala vaš savjet i dala na probu osobi koja konzumira travu(puši klasičan joint). Na nju ulje djeluje(1 zrno),osjeća djelovanje nakon sat, dva po kontumiranju oralnim putem. Nije mi to jasno jer ta osoba vise od mene konzumira travu..zato sam mislila to svoje ulje probat pušit, samo eto neznam kakav vaporizer moram kupit. Mozda onda nesto i osjetim, mada ipak to nije roba za spavanje, kako god bilo, a to mi najvise treba:/
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod nepušača vutre, početnik. Na početku konzumacije, par puta se može dogodit, da ulje, vutra ne radi. Posle toga počne normalno osjećati rad vutre, ulja.
 
01.04.2016
10
1
3
38
Ma nisam ja pocetnik, pusim travu, ali ulje ne djeluje. Mislila sam da je lose pa sam dala drugoj osobi na probu koja konzumira travu česce nego ja i bas zato mi nije jasno kako toj osobi djeluje kolicina zrna rize, a meni ni kolicina tri zrna ne djeluje...
 
03.11.2016
20
31
3
31
  • Sviđa mi se
Reactions: Vatreni Cvijet
08.03.2016
7
1
3
42
Ja mislim da rick ne bi besmisleno govorio takve stvari,ipak je vec 20-ak godina u tome svemu.Tako da tko se lijeci od kancera neka ide sa sto vecim postotkom thc-a,a spominje oko 1 posto cbd-a,ali najveca poanta u tom videu je sto on zeli da sorte ostanu autohtone a ne da bude hibrida ,krizanja i koje cega sto se tice kancera.
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
1) Da li je, radi lakseg tiskanja,
bolje RSO ulje da se pomesa sa kokosovim ili maslinovim uljem, i u kojoj razmeri?

2) Da li rok trajanja maslinovog ili kokosovog ulja utice i na rok trajanja RSO ulja ukoliko se pomesa sa istim. Pitam jer kokosova i maslinova koja sam video u prodaji imaju uglavnom rok trajanja max godinu dana.
 
21.11.2016
1
0
1
70
Pozdrav Mariju & svim ljudima dobre volje na ovom sajtu!
Dobro je da sam vas pronasao, mozda mi pomognete sopstvenim iskustvima.
Prije nekoliko mjeseci mi je dijagnosticiran rak basalnih celija/stanica - nalazi se ispod lijevog uha, odmah iza vilice. Odbio sam operaciju i poceo, nakon sedmice dana, privijati ulje od kanabisa. Iz onog sprica (kupio nacrno), tamne je boje. U pocetku je djelovalo odlicno, krasta se skinula i pocelo se sve smanjivati...no, kad je doslo do same povrsine koze, jednostavno je stalo. Rak i dalje postoji po vecini ruba bivse rane, vidi se i okom i pipanjem da je ispod koze. Sto da cinim???
Pozdrav
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
1) Da li je, radi lakseg tiskanja,
bolje RSO ulje da se pomesa sa kokosovim ili maslinovim uljem, i u kojoj razmeri?

2) Da li rok trajanja maslinovog ili kokosovog ulja utice i na rok trajanja RSO ulja ukoliko se pomesa sa istim. Pitam jer kokosova i maslinova koja sam video u prodaji imaju uglavnom rok trajanja max godinu dana.

1) Nevidim cemu toliki problem oko tiskanja osim ako ne cuvas ulje vani na zimi ili u frizideru / zamrzivacu. Ako je na sobnoj temperaturi onda nema nikakvih poteskoca za istisnuti. Dapace, gusta konzistencija i sporije tiskanje samo olaksavaju preciznije doziranje.

2) RSO ima prakticki neogranicen rok. Za spomenuta ulja i sam kazes da su ogranicena. Zakljuci sam.
Jedino ak ulje mislis potrositi unutar tih godinu dana pretpostavljam da bi mogao pomijesati , al opet cemu ?

lp
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Hvala na odgovoru, drzim inace u frizideru,
i iz 20ml spriceva toliko tesko izlazi da mi otpadnu palcevi dok iscedim zrno,
dok iz onog od 10ml izlazi taman kako treba.
Samo zbog toga sam mislio da mesam sa nekim drugim uljem, ali sada shvatam da je mozda bolje da prebacim sve u 10ml spriceve.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Slobodno mozes drzati vani na sobnoj temperaturi i u zamracenom, npr. ladica. Ako imas vece kolicine onda to drzi u frizideru, a spricu koju trenutno koristis fino napolje i rijesi se muke ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoVaseline
01.04.2016
10
1
3
38
Pozdrav Mariju & svim ljudima dobre volje na ovom sajtu!
Dobro je da sam vas pronasao, mozda mi pomognete sopstvenim iskustvima.
Prije nekoliko mjeseci mi je dijagnosticiran rak basalnih celija/stanica - nalazi se ispod lijevog uha, odmah iza vilice. Odbio sam operaciju i poceo, nakon sedmice dana, privijati ulje od kanabisa. Iz onog sprica (kupio nacrno), tamne je boje. U pocetku je djelovalo odlicno, krasta se skinula i pocelo se sve smanjivati...no, kad je doslo do same povrsine koze, jednostavno je stalo. Rak i dalje postoji po
Zašto si odbio operaciju? Tumor ti se može širiti lokalno i zahvatiti ostalo zdravo tkivo. Mislim da je pametnije odstraniti i onda uzimati ulje kao prevenciju od recidiva ili eventualnih metastaza
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Diabetes 2 i gojaznost:

Ovo na videu mogu i sam da potvrdim,otkako unazad mesec dana koristim ulje smrsao sam 2kg i osecam se dosta smirenije do sutradan predvece. Imam nekih 10kg viska u odnosu na visinu. Ulje sam poceo da koristim bez neke dijagnoze, a ponajvise radi nedovoljnog sna, i teskog ulaska u isti.
Kvalitet zivota mi je porastao, otakako sam poceo da ga uzimam (1-2 zrna pred spavanja).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx