Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2016
6
0
1
51
pozz
moja mama boluje od raka jetre i uzima ulje od 25.08. ove godine. Unazad mj dana ima stalne mučnine i ne može jesti. Da li je moguće da je to od ilja? Napominjem da uzima oralno.

hvala
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dali konstantno uzima isto ulje ili je mozda druga tura i kakvo je ulja? Opisi malo redoslijed doziranja i povecavanja doza od pocetka jer tesko je ista zakljucit na osnovi informacija koje ste dali
 
24.08.2016
6
0
1
51
Konstantno uzima isto ulje, je druga tura ali je od istog. Uzima ulje tri puta na dan u kapsulama, i mislim da već uzima punu dozu. Napominjem da u zadnjih mjesec dana izbacuje puno šlajma, kašlje pa mi se čini da je to ulje čisti i da joj je mučno od tog šlajma iako ne mogu biti sigurna.
kontaktirala sam i prijatelja da ga pitam da li zna zašto joj je mučno, e sad on kaže da može biti jer ne pije zeolit pa svi toksini i sve otrovno ostaje u njoj.

Eto, pa dajte vi koju pametnu.
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
aleggra16
Ulje sigurno čisti i djeluje. Mučnina može biti od prehrane i upaljenog zeludca.
Daj napisi više sta jede, koliko, koje piće, koliko puta na dan.

Da joj ocist ledvice, želudac i jetru može uzet tamjan.
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Tamjan
Narucis putem interneta smolu.
Uzmes dzezvu, posudu od oko 2dl iz keramičkog emaila.
prenos (7).jpg
Staviš u posudu 1dl vode i staviš na štednjaku da kipti, vre.
Staviš u nju za zrno kukuruza smole i toliko vremena kuvas na jakoj vatri, da
ostane unutra 0.5dl tekućine. Malo pocekas, precedim po potrebi i
Pijes mlako, blego toplo po PVC slamici.
7 dana ujutro na prazan zeludac. Kada ustane prvo to popijes i za 20 minuta možeš normalno jesti i piti.

NatasaK
Stavi više podataka,
Koliko godina ima dijete, težina, koja bolest, koliko vremena je ima, sta jede,
Što više, da se može pomognut.:):wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoVaseline
24.08.2016
6
0
1
51
hvala vam puno na trudu

Jede jako slabo, sve jede, mislim što može, želudac je gastroskopijom gledan u 8 mj ove godine i u redu je.
Mama ima rak jetre. Od tog šlajma kojeg iskašljava joj se diže želudac i ide na povračanje, a mučnina joj je stalno nekad jača nekad slabija.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
To sto ste uzeli od iste osobe neznaci da je isto ulje zato probajte malo smanjiti dozu za probu par dana da vidite hoce li biti promijena...jel sami pravite kapsule ili tako kupujete?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
aleggra16,
Napravite riža od mlijeka i kod kuhanja stavite unutra polu male kašike cimete za kolače. Onda malo šećera ili meda. Neka ima za obrok pre spavanja.
Može isto da proba mandeljne. Neka pije friske sokove od jabuka, pomarance.
Promatra neka, sta joj od hrane i pića, posle konzumacije najviše smeta, stvara nelagodu, mučninu.
Prvo neka napravi tretman sa tamjan smolom, da je očisti.
 
24.08.2016
6
0
1
51
aleggra16,
Napravite riža od mlijeka i kod kuhanja stavite unutra polu male kašike cimete za kolače. Onda malo šećera ili meda. Neka ima za obrok pre spavanja.
Može isto da proba mandeljne. Neka pije friske sokove od jabuka, pomarance.
Promatra neka, sta joj od hrane i pića, posle konzumacije najviše smeta, stvara nelagodu, mučninu.
Prvo neka napravi tretman sa tamjan smolom, da je očisti.


hvala na savjetu, divni ste, njoj je muka čim oči otvori, tako da jako malo jede, iako joj paše voće
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ovo isto radite.
Svako jutro neka uzima 3 – 4 gutljaja soka od sibirske aronije. Svako jutro neka pije 2 dl soka cvekle, šargarepe, peršuna, celera i jabuke. Onda neka uzima sušene semenke kajsije, i vitamin B17, to je cijanid ili je zasnovano na cijanidu u količinama nedovoljnim da ubiju čoveka, a on mnogo lakše ubija bolesne ćelije zahvaćene karcinomom u organizmu. Taj vitamin neka uzima npr 100 dana, pa pauza i opet ponovi.
U kom stadiju ima raka na jetri? Ima metastaze i na drugim organima i sta so doktori kazali?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Freeda
24.08.2016
6
0
1
51
Ovo isto radite.
Svako jutro neka uzima 3 – 4 gutljaja soka od sibirske aronije. Svako jutro neka pije 2 dl soka cvekle, šargarepe, peršuna, celera i jabuke. Onda neka uzima sušene semenke kajsije, i vitamin B17, to je cijanid ili je zasnovano na cijanidu u količinama nedovoljnim da ubiju čoveka, a on mnogo lakše ubija bolesne ćelije zahvaćene karcinomom u organizmu. Taj vitamin neka uzima npr 100 dana, pa pauza i opet ponovi.
U kom stadiju ima raka na jetri? Ima metastaze i na drugim organima i sta so doktori kazali?

nema na drugim organima, a dr. su predložili neke tablete (nexavar) koje ona neće, i drugo ništa jer kemo i zračenje nisu za jetru djelotvorni.
 
13.10.2016
6
0
1
53
NatasaK
Stavi više podataka,
Koliko godina ima dijete, težina, koja bolest, koliko vremena je ima, sta jede,
Što više, da se može pomognut.:):wave:
Curica ima 8.5 g.,lijeci se od 2 mj.od akutne lim.leukemije sa Ph pozitivnim kromosomom.Ima 23 kg.U 9 mj.smo prosli transplantaciju kostane srzi.Za sada slabije jede,dobiva hranu na infuziju jos uvijek.Za sada je jos uvijek u remisiju ali nismo postigli potpunu molekularnu remisiju.Kromosoma je ostalo jos 0.02%.Ulje joj dajem danas 12 dan 1/4 zrna.Proljev koji je imala je prosao.Ja bih joj povecala dozu ali s obzirom da je u bolnici malo me frka,jer jos sa dr.nismo razgovarali po tom pitanju.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Polako sa uljem ipak je rijec o malom djetetu sa malom kilazom i doze treba dobrano razmotriti i razmisliti o svim stvarima prije povecanja...posalji mi povijest bolesti i sve sto mi moze pomoci pa da vidimo malo o doziranju
 
03.11.2016
20
31
3
31
Veliki pozdrav od novajlije na ovom forumu! Razmisljao sam neko vreme o tome da se registrujem i konacno sam to i uradio!
U skorije vreme razmisljam o tome da pocnem da uzgajam kanabis iz medicinskih razloga kako bih pravio RSO (Rick Simpson Oil) ulje od kanabisa kako bih pomogao jednom daljnem rodjaku kome je pronadjen tumor maligni.
Kao neko ko nema nikakvog iskustva sa gajenjem, odlucio sam da u ovoj poruci sumiram neka osnovna pitanja u vezi RSO ulja.
Zeleo bih da znam misljenje iskusnih growera na ovom forumu o tome koju sortu (strain) bih trebao da uzgajam.
Da li bi trebalo uzgajati sortu koja u sebi sadrzi visok % THC ili veoma visok % CBD?
Neki kazu prvo, neki drugo a neki kombinaciju oba. Cak je Rick Simpson sâm rekao da je THC krucijalan za izlecenje od raka (izvor sa YouTube-a) a u komentarima su neki napisali kako je CBD najvazniji (koji nije psihoaktivan) jer on ubija celije raka.
Takodje sam gledao na mnogim sajtovima za prodaju semenki da su neke sorte "high CBD", neke "high/medium THC", indica hibridi ili sativa hibridi. A znam da je Rick Simpson rekao da je najvaznija indica biljka kako bi umirila pacijente i uspavala ih (body high).
Koje semenke od koje sorte kupiti i da li je vazan THC ili CBD i da li je bitna indica, sativa ili hibridna sorta?
Ocekujem brze odgovore od iskustvenih growera i onih koji su pravili ulje!!! :spliff:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
03.11.2016
20
31
3
31
Pozdrav i tebi.
Prvo pročitaj ovu temu od početka. Onda ove teme dole.

https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/

https://www.vutra.org/threads/vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.7181/

https://www.vutra.org/threads/tange...medical-mass-–-600w-mh-hps-by-jaandooo.15105/

Onda koji tumor i gdje ga ima rodzak. Više od nalaza koje je dobio kod doktora. Što više podataka onda možemo priču počet.

Ipak je u pitanju karcinom tj. rak jetre.
Pronadjen mu je rak pre 10 dana. Nikakve informacije ne mogu da dobijem, to je sve sto mi je rečeno.
 
01.04.2016
10
1
3
38
Evo samo za usporedbu.
Ljevo ulje(baza alkohola i vutre) rađeno je od svježih cvijetova, a desna slika sa osušenim cvjetovima.
Pogledajte prilog 114282

Ulje dobiveno u ljevoj staklenci ima tamnu zelenu(kad se razmaže), crnu(kad je u masi) boju. Ulje u desnoj je seđkasto/žuto.

peace :vutra:
Hej, da li su oba ulja jednako potentna ili je ipak ovo pravljeno od suhe biljke jače? I jedno pitanje za ostale, da li se ulje može konzumirati pušenjem preko vaporajzera?