Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
KOPB je prelako izljecit sa uljem.DOslovno znam ocvijeka koji niej mogo disat dali mu par mj zivota imo je kronicni,pao u krevet,svaki 5 min kaslje ko demon.Usutali lika dali mu 3ml dozu odjednom lik imo tripove oso u svemir prico da je bio na marsu i svasta kad s evratio usto lik i oso u wc ispovraco dusu,to su bile litre gvalja balaca,komade pluca je lik izrigo.Ionda je pio ulje oko 2ml dnevno svaki dan par mj i evo lik radi ponovo izljecen 100%.
Ako se ne drzis protokola i ako imas lose ulje,tipa losa kvaliteta trave il samo ne znanje u pripremi ulja ti nemos izljecit s tim nista iako i to djeluje ali nije dovoljno potentno i nema prejak ucinak.
Ti za kuhanje ulja stvarno moras znat sta radis,to nie samo smelji travu stavi benzin il alkohol ispari i kad vidis da idu baloncici da vrije makni i gotovo ulje,To je totalna parodija i ne radi se tako.
Jindrich Bayer zbog koje je Rick Simson postao slavan je covijek koji je zapravo onaj koj ije usavrsio ovaj lijek,on svoje ulje kuha 4 dana.1 dan kuhanje i ostavi dosta otapala,pa jos 3 dana drzi na 80 stupnjeva da nebi niakko unistio kanabinoide.Radi dekarbolizaciju hedova prije kuhanja i onda mrzne te hedove,a i nisu samo kanabinodi oni koji lijece,imas tu i terpene flavonide i mnoge druge stvari za koje ljudi nisu ni culi a misle da znaju sta rade.Naravno nekiam ce i pomoc ali ne kriticnim bolestima.Neki grijese u samom procesu filtriranja,doslovno odmah znam i u cem je problem.
To ulje sto koristis da prostis na izrazu je govno,de ti uzmi to ulje namazi na bijeli papir onako jednu kap uslikaj i posalji ovdje il meni u pm nije bitno da vidimo o cem se tu radi.Da li je zlatne boje i kakvih jos boja ima?kakve je gustoce?koji ima miris?i kolko ti uopce placas to smece?samo mi nemoj rec da te deru za 400 500e po 10ml ulja jer si onda upala u tragediju.500e bi ja da oza ulje za koje znam da valja,a ovako poznanik od poznanika,pa si taj tvoj poznanik okrene koju kintu u dzep jer je to rijesio,kuzis ljudi svasta cine za pare.Mozda stvarno taj koji to kuva brije da je to nesto predobro a ja ti odma kazem da je to pravo ulje niko sad nebi lezo u bolnici i diso sa maskom.Idi informiraj se malo o ulju i sta je ulje zaoravo umjesto da ispitujes kakve doze da dajes,kakve god da mu dajes ako je to ulje lose kvalitete nazalost mu nece pomoc.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Rivas,

- lagano zagrijati 4g/ml CCO=RSO ulje + 25ml carrier= maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 29ml BioMix baze

- bazi dodati 75ml carrier= maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 129ml BioMix terapije

- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)

- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule

- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, 22-24°C.

Pocetniska doza, da se naviknes. Ovako napravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ExtremeGenetics
30.05.2017
45
135
33
32
Pozdrav. imam 2 pitanja. Pri pravljenju ulja sva kuhala za rizu koja sam nasao imaju samo opcije ''cook'', ''warm'', nema nigdje da sam mogu postaviti temperaturu da mi ne prelazi odredenu granicu, neki savjet kako se s time nositi u procesu isparavanja?
I ako osoba prvi puta uzima ulje u zivotu, s koliko je najpametnije krenuti? Vidio sam razlicitih odgovora na forumu pa ono..
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kad ostane mala kolicina otapala i ulja automatski prebacuje na warm. Ako zelis jos dodatno zagrijati ulje stisnes opet cook. Temperaturu mjeri da digitalnm laserskim termometrom. Na cook je obicno temperatura 100-120 stupnjeva.

Kada ti ostane skroz malo otapala najbolje je moras obavezno ljuljati ili mjesati ulje da ga ne sprzis. Kad vise nema mjehurica ubaci u pecnicu na 120 stupnjeva 45 minuta.

Pola zrna rize tri puta dnevno je doza sa kojom se pocinje. Svaka 3-4 dana se doza povecava za duplo (na zrno rize), nakon 3-4 dana opet za duplo (2 zrna rize tri puta dnevno) i tako skroz dok ne dodjes do 1 grama dnevno ako ces koristiti Rick Simpson metodu koristenja ulja.

Imas u temi opisan i drugi napredniji nacin uzimanja ulja pa si procitaj.
 
23.04.2017
76
66
18
63
KOPB je prelako izljecit sa uljem.DOslovno znam ocvijeka koji niej mogo disat dali mu par mj zivota imo je kronicni,pao u krevet,svaki 5 min kaslje ko demon.Usutali lika dali mu 3ml dozu odjednom lik imo tripove oso u svemir prico da je bio na marsu i svasta kad s evratio usto lik i oso u wc ispovraco dusu,to su bile litre gvalja balaca,komade pluca je lik izrigo.Ionda je pio ulje oko 2ml dnevno svaki dan par mj i evo lik radi ponovo izljecen 100%.
Ako se ne drzis protokola i ako imas lose ulje,tipa losa kvaliteta trave il samo ne znanje u pripremi ulja ti nemos izljecit s tim nista iako i to djeluje ali nije dovoljno potentno i nema prejak ucinak.
Ti za kuhanje ulja stvarno moras znat sta radis,to nie samo smelji travu stavi benzin il alkohol ispari i kad vidis da idu baloncici da vrije makni i gotovo ulje,To je totalna parodija i ne radi se tako.
Jindrich Bayer zbog koje je Rick Simson postao slavan je covijek koji je zapravo onaj koj ije usavrsio ovaj lijek,on svoje ulje kuha 4 dana.1 dan kuhanje i ostavi dosta otapala,pa jos 3 dana drzi na 80 stupnjeva da nebi niakko unistio kanabinoide.Radi dekarbolizaciju hedova prije kuhanja i onda mrzne te hedove,a i nisu samo kanabinodi oni koji lijece,imas tu i terpene flavonide i mnoge druge stvari za koje ljudi nisu ni culi a misle da znaju sta rade.Naravno nekiam ce i pomoc ali ne kriticnim bolestima.Neki grijese u samom procesu filtriranja,doslovno odmah znam i u cem je problem.
To ulje sto koristis da prostis na izrazu je govno,de ti uzmi to ulje namazi na bijeli papir onako jednu kap uslikaj i posalji ovdje il meni u pm nije bitno da vidimo o cem se tu radi.Da li je zlatne boje i kakvih jos boja ima?kakve je gustoce?koji ima miris?i kolko ti uopce placas to smece?samo mi nemoj rec da te deru za 400 500e po 10ml ulja jer si onda upala u tragediju.500e bi ja da oza ulje za koje znam da valja,a ovako poznanik od poznanika,pa si taj tvoj poznanik okrene koju kintu u dzep jer je to rijesio,kuzis ljudi svasta cine za pare.Mozda stvarno taj koji to kuva brije da je to nesto predobro a ja ti odma kazem da je to pravo ulje niko sad nebi lezo u bolnici i diso sa maskom.Idi informiraj se malo o ulju i sta je ulje zaoravo umjesto da ispitujes kakve doze da dajes,kakve god da mu dajes ako je to ulje lose kvalitete nazalost mu nece pomoc.
Dobro si me oprao :( No i dalje smo tu gdje jesmo. Mislim ipak da ulje može pomoći sve dok nisi zaglibio u fazi bolesti, odnosno, kad si prekasno počeo. Bojim se da je kod nas taj slučaj...
Imaš poruku
Pozz

A što se kvalitete ulja tiče, apaolutno si u pravu. Puno krokodila je u bari . A mi jadni lovimo se za svaku slamku.
 
Poslednja izmena od urednika:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
Dobro si me oprao :(
verovatno je tako,ali:
KOPB je prelako izljecit sa uljem.DOslovno znam ocvijeka koji niej mogo disat dali mu par mj zivota imo je kronicni,pao u krevet,svaki 5 min kaslje ko demon.Usutali lika dali mu 3ml dozu odjednom lik imo tripove oso u svemir prico da je bio na marsu i svasta kad s evratio usto lik i oso u wc ispovraco dusu,to su bile litre gvalja balaca,komade pluca je lik izrigo.Ionda je pio ulje oko 2ml dnevno svaki dan par mj i evo lik radi ponovo izljecen 100%.
ovo je jedna od vecih gluposti koje sam ovde procitao. ne kazem da se covek nije izlecio, ali nacin na koji je to postigao mi ne pije vodu, bar kako je to napisano.
kopb je hronicna opstrukcija pluca?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
kao sto rekoh, glupost je kako je napisano, mozda sam se malo grublje izrazio, al ajd' da se ispravim, nespretno otkucano, jel sad ok?
i ne, nema potrebe da saljes nalaze, a jos manje da pises privatne poruke.
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Ja nikad osobno ne koristim filtere za kavu,jednostavno spor je to proces,ali ako vec radis sa filterima za kavu odna uzmes 2 3 i stisnes ih izmedu 2 cjediljke i onda ti to jako sporo kapa,ako ces vec sa filtrom za kavu radit po meni je tako najbolje,zna i otapalo dok silazi niz filter otopit malo i filter od kave pa ti celuloze zna uci u ulje.
Ja kad radim ulje uzmem filter za napu i toliko ga isavijam i stisnem da bude ko cigla i isto izemdu 2 sita stavim i jako sporo kaplje otapalo,al onda tekucina koju sipas bude prozirna ako radis sa vise ulja onda ti bude crvenkasto zlatna,sa svim drugim filterima boja od otapala mi bude zelenkasta,stoga probaj sa filtrom za napu iduci put.Mislim ako radis sa filtrom za kavu definitivno ti bude zelenkasto otapalo nakon ga procijedis kroz njeg.
I sema sa 2 pranja po 3 min ja malo drukcije radit,prvo pranje ide 3 min a druge 2 min,jer ti zna i klorofila povuc,i naravno sav materijal priej svega izmeljem u prasinu.Jer ako stavis kompletan hed onda ti nece povuc otapalo kanabinode iznutra.
A ako ti se bas recimo ne da cekat to sporo filtriranje,mislim sto sporiej to bolje,al ako nemas zivaca,onda recimo znao sa muzet bocu od 2litre i punu je natovarit filtrom od napre i u to sipam,i odna ljepo curi,samo sto ces dosta kanabinoda izgubit u filteru,zato ga uvjek valja stisnit momacki.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu ili semenke) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja nikad osobno ne koristim filtere za kavu,jednostavno spor je to proces,ali ako vec radis sa filterima za kavu odna uzmes 2 3 i stisnes ih izmedu 2 cjediljke i onda ti to jako sporo kapa,ako ces vec sa filtrom za kavu radit po meni je tako najbolje,zna i otapalo dok silazi niz filter otopit malo i filter od kave pa ti celuloze zna uci u ulje.
Ja kad radim ulje uzmem filter za napu i toliko ga isavijam i stisnem da bude ko cigla i isto izemdu 2 sita stavim i jako sporo kaplje otapalo,al onda tekucina koju sipas bude prozirna ako radis sa vise ulja onda ti bude crvenkasto zlatna,sa svim drugim filterima boja od otapala mi bude zelenkasta,stoga probaj sa filtrom za napu iduci put.Mislim ako radis sa filtrom za kavu definitivno ti bude zelenkasto otapalo nakon ga procijedis kroz njeg.
I sema sa 2 pranja po 3 min ja malo drukcije radit,prvo pranje ide 3 min a druge 2 min,jer ti zna i klorofila povuc,i naravno sav materijal priej svega izmeljem u prasinu.Jer ako stavis kompletan hed onda ti nece povuc otapalo kanabinode iznutra.
A ako ti se bas recimo ne da cekat to sporo filtriranje,mislim sto sporiej to bolje,al ako nemas zivaca,onda recimo znao sa muzet bocu od 2litre i punu je natovarit filtrom od napre i u to sipam,i odna ljepo curi,samo sto ces dosta kanabinoda izgubit u filteru,zato ga uvjek valja stisnit momacki.
Meni nikad kad radim sa filterom za kavu nije boja zelenkasta, vise na zuto vuce, a ulje je zlatne boje. Svaki hed do u najsitnije podrobim rukama. Radim dva pranja.
Sto se tice vremena za filtriranje, stavis 6-7 boca i filtriras. Ide puno brze. Ja ulje radim za svoju zenu koja boluje od raka, pa jako pazim da bude sve ok tokom filtriraja, kuhanja i sl.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Cili, prijatelju.
Pored bana iz navedenih razloga, izostavio si da neupucenom citaocu ukazes i na ortodoksne iznete gluposti ovog clana...jer, kao sto smo mnogo puta napominjali, greh je iznosti netacne i neproverene info koje samo zbunjuju one koji traze lek. Dokaz. Cak je i iskusni Sensi dosao u dilemu oko filtriranja, apsulutno nepotrebno.

Napomenucu samo neke dezinformacije koje su meni zasmetale.
KOPB je prelako izljecit sa uljem.
Ne postoji "prelako" izlecivo... postoji odgovorno i neodgovorno lecenje.
.Usutali lika dali mu 3ml dozu odjednom lik imo tripove oso u svemir prico da je bio na marsu i svasta
Pocetna doza od 3 ml. ce izazvati sigurno povracanje, dok halucinacije ovakvog tipa ulje sigurno nece proizvesti. Tacno je da ce predozirana osoba videti okruzenje u kom se nalazi malo drugacije od stvarnosti, ali daleko je to od opisanog-ozbiljnih halucinacija.
.Ionda je pio ulje oko 2ml dnevno svaki dan par mj i evo lik radi ponovo izljecen 100%.
Ova doza sluzi za prevenciju, za lecenje obolenja mora se ici puno ozbiljnije.
on svoje ulje kuha 4 dana.1 dan kuhanje i ostavi dosta otapala,pa jos 3 dana drzi na 80 stupnjeva da nebi niakko unistio kanabinoide
Ortodoksna budalastina. Ako znamo na kojoj temp. izopropil i benzin isparavaju a na kojoj se gube kanabinoidi (pretvaraju se u nesto drugo), svako pojasnjenje je besmisleno.
de ti uzmi to ulje namazi na bijeli papir onako jednu kap uslikaj i posalji ovdje il meni u pm nije bitno da vidimo o cem se tu radi.Da li je zlatne boje i kakvih jos boja ima?kakve je gustoce?koji ima miris?
Boja, miris i ukus ulja nisu parametri na osnovu kojih se procenjuje kvalitet, a opet lekovitost zavisi od mnogo faktora tipa: sto siri spektar kanabinoida, organski uzgoj, pravovremeno branje, pravilno susenje, kontrolisana ekstrakcija itd.

Sensi...namena svakog filtera je FILTRIRANJE-necega (u nasoj varijanti sluzi da zadrzi sitno trunje trave). Isti ne menja boju ulja nit zadrzava ma koji sastojak istog. Ako je filetr redak, u zavrsnici ulja (pod jakim svetlom) vidis male, sitne crne tackice u ulju...ako se i desi nista strasno, ostavis ulje da odstoji 20-ak min. gde ta prasina-talog padne na dno koju pokupis zadnjim spricem koji koristis za privikavanje, odrzavanje ili kremu. Dakle, nema nuklearne fizike u 'ebenom filteru:)
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prijatelju moj, znam, da nisam sve objasnio u smislu sta si ti napravio:thumb::respect:
Namjerno:), zato, da i vas ostale sudjelujuce u citanju i pisanju ovdje na neki nacin podtaknem, da napisete komentar, sudjelujete. Ako je mene iritrirao, kako je tek vas.

Budite dobri i high:wave: