Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kada dobijes rezultate analize stavi ih ovdje da vidimo kakvog je sastava ulje. Kemo ce ga dosta unistiti, pa bi bilo dobro da sto prije digne sa uljem. Za biomix kapsule treba manje ulja pa cete ustediti na ulju.
Oko doziranja imas ovdje sve napisano, ali ako ti nesto nije jasno mozes pitati @CilI -a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
24.09.2005
12
19
3
Pozdrav dobri ljudi, citam redom od semenke do ulja..
I htedoh da kazem nesto na temu merenja temperature analognim i digitalnim meracem. Prvo verujem da su su oba tipa meraca ispravna za svoju namenu. Razlika je u tome analogni merac meri temperaturu meri unutar tecnosti, dok digitalni - na povrsini tecnosti. Dakle, ako je dubina tecnosti u posudi, onda razlika u temperaturi unutar tecnosti i na povrsini moze biti znacajna. Ovo mozete proveriti analognim meracem merenjem kljucale vode pri kuvanju kafe.
U suprotnom, ako je mala kolicina tecnosti (npr. ulja) u posudi, onda bi ta razlika ocito bila manja. U praksi, moguce je da je digitalni merac dovoljno precizan pri malim kolicinama ulja, tj. u poslednjim koracima otapanja ulja.

I prastajte ako se vec pisalo o ovome.
Zivi bili i neka je srecno! :respect:
 
24.09.2005
12
19
3
Nabavis ovdje. Provjereno radi.
http://webshop.azena.hr/Default.aspx?pgid=11

Protokol uzimanja imele, omele.
Upotrebis spricu, brizgu.
1,2,3 DAN uzimas 3 puta dnevno po 1.5 ml.
4,5,6 DAN uzimas 3 puta dnevno po 3.0 ml.
7,8,9. DAN uzimas 3 puta dnevno po 4.5 ml
10,11,12 DAN uzimas 3 puta dnevno po 6.0 ml
13,14,15. DAN uzimas 3 puta dnevno po 7.5 ml
16,17,18. DAN uzimas 3 puta dnevno po 9.0 ml
Nastavis dok rak ne nestane.

Tinktura se uzima u 1dl vode, moze malo meda, soku, caju.
Za djecu 4-8 g uzmes 1/3 doza, 8-12 g uzmes 1/2 doze. ( gore napisano u protokolu)
Moze se koristiti i tinktura rosopas. Usporedo.

@CilI i ostali, otac koristi imelu, ali ne u ovim kolicinama. Imela se u Srbiji se moze naci na: https://www.mocbilja.rs/index.php/proizvod/kapi-bele-imele/

Elem, Institut Josif Pancic preporucuje samo 10-20 kapi imele. Zbog toga sam u nedomici da li bih smeo dati ocu vise od toga zbog potencijalne toksicnosti imele. Verujem da je nacin extrakcije Azene i Instituta slican (ili cak identican), ali opet doza sumnje ipak postoji. Imate li neke preporuke/iskustva sa ovim kapima?
Hvala puno!
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
bavim se travarsvom preko deset godina sva svoja znanja sam usvojio od djeda koji je bio travar preko 30 godina biljka sa kojom imamo jako puno uspjeha u ljecenju malignih bolesti ,mioma,cista,tumora te ostalih bolesti kao sto su neplodnost ,hpv,helico bactery,e.coli itd je bas imela u kombinaciji sa drugim biljem osobno sam imelom ljecio i djecu od 2-3 godine do staraca od 90 godina

navedana upotreba je uredu a osobno sam kod nekih karcinoma davao i jos jace doze nakon 18 dana tako da bez strah
ima pacijente koju tinkturu imele piju i 20 godina jer su nakon izljecenja nastavili sa DAN uzimas 3 puta dnevno po 3.0 ml. -4.0ml
kao preventivom da se bolest ne vrati
Upotrebis spricu, brizgu.

4,5,6 DAN uzimas 3 puta dnevno po 3.0 ml.
7,8,9. DAN uzimas 3 puta dnevno po 4.5 ml
10,11,12 DAN uzimas 3 puta dnevno po 6.0 ml
13,14,15. DAN uzimas 3 puta dnevno po 7.5 ml
16,17,18. DAN uzimas 3 puta dnevno po 9.0 ml
Nastavis dok rak ne nestane.

nadalje osobno konzumiram imelu kod svake vrste bolesti i oboljena i nikad nisam uzimao manje doze 3 puta dnevno po 4.5 ml tako da sa sigurnoscu mogo rec da nema toksicnosti kao sto se navodi imela je biljka koja se tisucama godina koristi za ljek i to jedan od najacih jer je bogata fitonutrijentima koji podizu imunitet , posjeduje anti-tumorske proteine

a na kraju cijele balade ni jedna ljekovita biljka nema toliku toksicnos kao sto imaju naslabiji najmanje invazivne kemoterapije tako da mislim da nemas straha kod uzimanja imele

https://www.vutra.org/threads/bjela-imela-imela-viscum-alba.17812/#post-558107
 
Poslednja izmena:
15.11.2017
90
89
18
35
Pozdrav! Novi sam član foruma od dns pa stoga pozdravljam sve članove. Naime dugi niz godina sam konzument i zagovaratelj bozje nam dane biljke u svim mogucim pogledima. U zadnje vrijeme imam problema sa muskim donjim dijelom, te idem na pretrage kroz sljedecih desetak dana, i nadam se kao i svi ostali u toj situaciji pozitivnom scenariju. Ako nedaj boze nesto nadju(u smislu tumora, cisti, limfnih cvorova itd...), zanima me dali se netko od vas susretao ili isprobao metodu lijecenja cannabutterom(ako je uopce izvediva i postoji, posto je maslac dosta slabiji od rso ulja)? Maslac sam napravio vec podosta puta te vecim dijelom skontao cijeli princip dekarbonizacije, odvajanja thc-a od biljke(cca 6 sati kuhanja na temp izmedju 94 i 97 stupnjeva), izmjereno tocno po tablici gramaza biljke i maslaca ovisno o jacini i samom strainu(u ovom slucaju bi bila 100% indica strain), i sam zavrsni produkt koji se dobije. Bez obzira na moj nalaz, jednom mom poznaniku nasli su tumor na plucima, pa bi probao njemu proslijediti ili maslac ili ulje. U slucaju ulja nebi se bojao upustiti u avanture pravljenja jer koliko vidim lijepo ste vi to pojasnili detaljno u koracima i svaka čast na tome, skidam vam ljudi kapu do poda. Sve preporuke i iskustva su dobrodosle, nadam se da nisam otisao previse offtopic i nekog uvrijedio na bilokakav nacin. Hvala i cujemo se uskoro :)
 
31.08.2017
32
13
8
54
Pozdrav. Nemogu se rjesit zelene boje u ulju. Prvu turu ispiro dva put po tri minuta i zeleno. Drugu turu smanjim na po dvije minute i opet. Neznam u cem je problem. Trava dobro suha . Susena oko tri tjedna. Ako tko ima rjesenje nek pise.
 
02.03.2017
21
20
3
43
Imam jedno pitanje vezano za sveze ulje i punjenje spriceva. Kako vi "obezbedjujete" spriceve da ulje ne iscuri van? Ovde @hazeri koristi cackalice. Vidjao sam jos zatvaranje sa malo alu folije. Koje su druge ideje?
Mi smo kiristili kao cep od djecjih svjecica za torte onaj bijeli plasticni dio sa spicem sto se zabije u tortu i savrseno drzalo i lako ga skinuti i opet vratiti,a jeftino
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LionKing

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Jopa sacekash dobrih 4-5 meseci da dobijes ono sto trazish ta boja, trazi dobro suhu travu odlican kjuring i najzad da je malo starije., bar 3-4 ako ne i 5 meseci.Inace procedura od 3 minuta je prava + pranje od 1,5 do 2min.

Eidt: Preporucujem Isopropil 99,9 nemas bolji rastvarac veruj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Radio sam ja ulje sa dva tjedna suhom travom i uvijek zlatno smedje zute boje isplao. Ja sam radio sa benzinom za ciscenje. Sa etilnim alkoholom hoce ispasti ulje zelene boje.
 
31.08.2017
32
13
8
54
Lionking. Ako zelis zacepit špricu da necuri onda kupis posebno igle. Ja kupim najtanje ,osjeces onaj metalni dio,lako se odječe,malo ga pobrusis do plastike turpiom ili kamenim brusom. Sve traje 10 sekundi i dobio si orginalan a jeftin poklopac. Za sitan novac imas poklopaca koliko hoces a super izgleda.
 
08.11.2017
1
0
1
38
Zdravo svima,otac mi ima cancer na prostatu sa metastaze na kosti, koji oblik uzimanje ulje ima vise efekta pa se pije ili preko cepova? Kolko sam citala mislim da je bolje da se pije.