Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Evo ispunjavam obecanje, prikaz uspesnosti rektalnog unosa ulja...slike pokazuju kako to otprilike radim, kojom lab. metodom mi kontrolisu ucinak terapije, i orijentaciono, u kom vremenskom intervalu ocekujem klinicku vidljivost odredjenih pomaka.
nalaz 1.png
nalaz 2....png
Zelim da napomenem da me ova rektalna metoda prijatno iznenadila.
Em je puno konfornija i laksa od oralne, em daje i odlicne rezultate...trenutno sam ubedjen da brze i efektnije deluje, ali to moram jos da testiram kako bih bio siguran 100%

Da pojasnim malo i ove 'ebene nalaze.
Supruga ima ove tipske (CA15-3) povisene od kada ih merimo. Obicno se krecu u gornjim ref. vrednostima izmedju 20-25. Dr kazu da je to Ok pojava, tipa kao sto poneki ljudi imaju povisen krv. pritisak na kom funkcionisu normalno. Medjutim, obzirom da sve onkoloske price posmatram vrlo nepoverljivo, kod tum. mar. reagujem po sopstvenoj logici...cim mi se popenju na 20,+ krecem terapiju uljem dok ih ne oborim na meni prihvatljive vrednosti (oko 15). Onda prestajem sa uljem dok ne dodju do 20,+. Nekad te pauze traju po vise mes. a ponekad i godinu. Eto, to je moj vrlo jednostavan metod.

Ovaj opsti CEA mi pravi glavobolju vec godinu-ipo, nikako da da ga spustim u refer. vrednosti.
Njega nisam ni kontrolisao skoro 4-god. jer mi to niko nije rekao od sveznajucih onkologa. Slucajno ga odradim jednom, i kada sam video da je na 20,+ umalo me slog nije strefio. Nakon sto sam digao frku na Onkologiji, sve moguce preglede smo odradili (UZ abdomena i cega god je moglo, sintigrafiju, MR svega i svacega, CT pluca i cega sve ne, kolonoskopiju i gastroskopiju...sve cisto, nigde ni naznaka ma kave promene. Obzirom da supruga pusi ko musko, prvo su tvrdili da je to najverovatnije zbog toga, sada tvrde da je najverovatnije njen organizam takav da su ti 'ebeni tum mar. kod nje jednostavno poviseni. I koliko god zelo da verujem u tu njihovu pricu, jednostavno mi u istoj nedostaje logika.

Sreca u nastalom haosu je sto i ovaj CEA reaguje na ulje, tako da i njega (trenutno) relativno lako obaram do izvesnih ref. vrednosti. Obzirom da se radi o lobolarnom carcinomu dojke, PET-CT mi nije opcija. Zbog jake senzibilnosti lobularca na reagense koji se koriste prilikom PET snimanja, rezultati nisu pouzdani...veoma cesto nastaju lazno pozitivno/negativni nalazi. A opet me strah da mi se negde neopazeno ne provuce neki sek. depozit ili neka druga bolestina, a dok dr to nadju...Zato mi je plan da napravim malo pauzu sa uljem, pa cu onda da grunem bas agresivno par mes. ne bi li uspeo da ovaj tum. mar. dovedem u ref. vrednosti.

Inace, supruga se oseca kao da nikad cancer nije imala.
Rezultati KS sa biohemijom dobri. Po skali ref. vrednosti ima mali nedostatak HDL holesterola 0.94 i D vitamina 8.51 ng/ml...ali u ovim nalzaima ima i farmakoloskih zabluda (juce saznao od magistra laboranta), pa da ne davim sa farmako prevarama.

Probao sam i kreme kokos/ulje...isao sam 2:1 kokos/RSO.
Nisam zadovoljan kremom za uklanjanje bola...deluje, ali mnogo slabije od oralne aplikacije.

Eto, to je otprilike to.
Ako ima pitanja, tu sam da odgovorim na sve sto znam.
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kod moje supruge svi markeri (CEA, jetra, pluca) bili u referentnim vrijednostima, krvna slika odlicna, a na magnetu pronasli tumor u zdjelici velicine 4 i pol cm.:(
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Sensi, apsulutno mi je poznato da tum. mar. nisu validan pokazatelj obolenja, ali kada je vec dijagnostikovana bolest, ne smeju se zapostavljati ref. vrednosti...veruj, znam odlicno sta pricam jer sam premnogo info sazvakao u vezi toga.
Krvna slika moze a ne mora da bude pokazatelj tumora do terminalnih faza.
Tumor moze a ne mora da pokaze uvecane tum markere, ali kada je vec dijagnostikovano obolenje, tumor markeri MORAJU da se kontrolisu jer su prilicno pouzdan informativni pokazatelj:
1. uspesnosti trenutne terapije
2. pojave sek. depozita primarnog cancera
3. prosirenja bolesti na druge, vitalne organe
4. pojava novog cancera (koji ne nosi tum. mar. primarnog cancera)

Ima jedna zabluda u kojoj zive mnogi onkolozi.
Vecina metastaza (oko 80%) nosi ist tip tum. mar. kao prim. carcinom. Ovo znaci, metastaza tum dojke na ma koji organ metastazirala, uvek bi "terbalo" da nosi oznaku tum mer CA 15-3 ...i zato vecina ide sa kontrolom tipskog tum mar. I tek kada im prodje tumorcina ko pesnica, a koji slucajno spada u onih 20% koji ne nosi isti tip tum. markera, tek onda se prisete da novi tumor i ne mora uvek da nosi ista obelezja. Onda ti pricaju pricu tipa: ovo je novo obolenje nastalo skoro, iako svesni da tumoru treba mnogo godina da bi uopste postao klinicki vidljiv.
Iz tog razloga sam samoinicijativno uradio test opsteg CEA, da nisam, po onkolozima ne bih ni znao da negde postoji "moguc" problem kod supruge.

edit
Onkolozi potenciraju ranu dijagnostiku maligniteta kao jedino resenje uspesnosti lecenja ove podle i teske bolesti, ali svojom nemarnoscu totalno drugacije postupaju....tako, sto kod dijagnostike jednog primarnog tumora, prosto previde mogucnost pojave drugih malignih promena sa razlicitim PH mapiranjem. Tacnije, oni uglavnom ocekuju pojavu recidiva i metastaze sa istim PH mapiranjem., dok paznju i oprez na ostale mogucnosti totalno zapostavljaju...sto mnogi plate zivotom.
U praksi to izgleda ovako.
Lece vas od primarnog tumora i paze na recidiv ili metastaze koji imaju isti tip tum. markera, iste sklonosti, pa i lokacije na kojima se pojavljuju, ali ce im zato godinama proci neopazeno neka maligna promena drugacijeg PH tipa na kicmi, mozgu, pankresau itd...nesto sto ne spada u sablon po kom Onkolozi postupaju. E tu nastaje zivotna ugrozenost. Pacijent bio ubedjen da onkolog drzi sve pod kontrolom, kad ono corak...tumorcina ojacala da mu vise niko nista ne moze.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MonikadeLuci
15.11.2016
54
59
18
46
Pozdrav!
Ja sam pomalo ocajna jer moj tata vec tri nedelje korisit ulje, tj kapsule koje sam pripremila...uzimao je skoro tri nedelje samo 3 x 10 mg na dan...i onda je povecao na 50 mg, i totalno se komirao, totalno se ispovracao. Inace stalno spava. Mama se uplasila pa su opet smanjili na 30 mg.

Sa onim koje sam bila kupila privikavanje tj podizanje doze je islo brzo...ali ovo traje vec tri nedelje i vise...a mi se ne micemo pod 30 mg...do 40 mg.

Kakva su vasa iskustva? tj koliko brzo se uspije podici doza?
Da li je moguce da mu je organizam toliko oslabio pa ga ulje tako udari?

Mada iskreno i sama sam probala 20 mg odjednom, i bila sam totalno osamucena.
 
21.03.2017
37
33
18
58
Marckoni,drago mi je da ti je supruga dobro.Super!
Samo da se nadovezem na markere-na splitskoj onkologiji(koja se smatra medju boljima u Europi),ni jedan onkolog u redovnoj kontroli kod remisije karcinoma dojke ne trazi markere ,bas zato sto kazu da mogu biti lazno poviseni i smanjeni i nisu nikakvo mjerilo.Ne zelim vjerovat da su aljkavi,vjerujem da znaju sto rade.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
ni jedan onkolog u redovnoj kontroli kod remisije karcinoma dojke ne trazi markere ,bas zato sto kazu da mogu biti lazno poviseni i smanjeni i nisu nikakvo mjerilo.Ne zelim vjerovat da su aljkavi,vjerujem da znaju sto rade.
Onkolog/hirurg se oslanja na pregled odredjenih lokacija (u zavisnosti od vrste i tipa tumora postoji sablon gde najcesce odredjeni tip baca metastaze), dok radiolog uz nalaz onkologa ceni i rezultate tum. markera, ali razlicitim arsinima. Kada su tum mar. u ref. vrednostima, onda se nalaz koristi za tvrdnju da je oboleli "ozdravio". Ako su markeri poviseni, onda se pribegava konstataciji da isti nisu kompetentni (meritorni) za potvrdjivanje bolesti...u prevodu, cisto zamajavanje psihe obolelog.

Istina je malo drugacija, ali istu treba i pravilno primeniti.
Tum markeri da nisu potrebni i da nemaju svrhu, ne bi bili mapirani...logicno.
Mali skokovi markera gore/dole su beznacajni, dok konstantan rast u kontinuitetu znaci siguran povrat bolesti, los odaziv organizma na primenjenu terapiju itd, itd.
Konstantan pad mar. u kontinuitetu znaci da je pogodjena adekvatna terapija i da je oboljenje u stagnaciji, bolest u remisiji...a nakon protoka 15+ god. remisije (za obolele od tum. dojke), tek tada se moze reci da su ZDRAVI...to je jedina i prava ISTINA, sve ostalo je laz i prevara onkologa i faramako mafije!!!
Kakva su vasa iskustva? tj koliko brzo se uspije podici doza?
Sve je individualno u privikavanju na toleranciju, ali definitivno sporo i tesko ide to oralno privikavanje...mada, ako ste pravili bio mix kapsule sa kvalitetnim RSO, malo mi cudno zvuci da toliko udara 3 x 10 mg.
Pojasnite, koliko ste cega stavili u bio mix...koliko RSO (izrazeno u ml/gr) a koliko suncokretovog lecitina i etericnih ulja, u koliko kapsula ste celokupnu masu smestili?
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Pozdrav ljudi!

Pogledao video i pročitao na preskokce dosta toga ali nisam naišao na odgovor koji me zanima. Na internetu naišao na razno razna mišljenja. Stoji mi na stolu izmrvljeno pa nemam vremena sve pročitat. Pitanje je;

Da li vutru prije treba dekarboksilizirat ili ce se to dogodit u procesu isparavanja?

Hvala
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Zavisi koje ulje radis, CCO ili RSO...?
Za metodu CCO prvo radis dekarboksilaciju trave a potom ides na klasicno isparavanje, sve lepo objasnjeno u temi od Herbal Boba....link, pa 7-mi post odozgo. https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/page-2
Za metodu RSO, dekarboksilaciju radis na kraju isparenja kada pocnu da se pojavljuju mali mehurici u ulju...zagrejes pecnicu na 122°-125° C i u nju stavis posudu sa uljem narednih 40. minuta.
Nakon vadjenja ulje ostavis da se malo ohladi do nekih 35-40° C i potom ga uvlacis u spriceve.
 
Poslednja izmena:

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Pozdrav svima, zdravim i bolesnima!
Evo danas sam drugi puta u zivotu radio ulje i imam nekih pitanja u vezi izrade ulja koja mi bas nisu do kraja jasna. Prvi puta sam ulje radio na Rickov nacin i nakon dodavanja par kapljica vode kada je isparilo skoro svo otapalo(med. benzin) sam posudu od kuhala za rizu stavio u drugu posudu u kojoj je kljucala voda. Tako sam drzao temp ulja izmedu 90-100°C dok nije vise bilo nikakve aktivnosti na povrsini ulja i to je trajalo cca oko 4 h od kad sam maknuo ulje sa kuhala za rizu. Danas kad sam radio ulje isao sam onom metodom sto predlaze Cill, znaci sve sam isto radio do trenutka kad se ulje mice sa kuhala i tada sam ga stavio zajedno sa posudom od kuhala u pecnicu prethodno zagrijanu na 125 °C na 45 min. E sad ono sto mene zanima je to zasto u prvoj verziji pripreme ulja je tako dugo (4 h) trebalo da nestane aktivnosti na povrsini ulja tj. da ulje bude gotovo , a ovako kad se stavi u pecnicu je gotovo za 45 min? Da li je to zbog ove temp razlike od 30 °C ili je nesto drugo u pitanju. Oprostite na pitanju, ali eto nije mi to bas skroz jasno.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Sto je visa temp. (ne prelazimo 135°C) brze se odvija i sama dekarboksilacija...manja temp., sporija dekarboksilacija.
Zato koristimo 122°C +/- neki stepen + vreme, jer nam je to najsigurnija varijanta da odradimo dekarboksilaciju i sacuvamo kanibinoide od pregrevanja.
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Hvala marckoni na pojasnjenju, i mislio sam da je vezano za temp. ali sve jedno da pitam iskusne.
Znaci jos bi trebao probati ovu verziju(CCO) napraviti sa dekarboksilacijom vutre prije isparavanja kao sto si spomenuo u par postova prije !
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Mislio sam ovo koristiti iduci put kao otapalo, a posto je " kao" apsolutni koliko tu kapljica vode dodati nakon isparavanja otapala da li isto kao i kod med. benzina ili? Ovo bi trebalo biti kao medu boljim otapalima zar ne?
 

Prilozi

  • 20170611_162652-600x800.jpg
    20170611_162652-600x800.jpg
    70 KB · Pregleda: 20

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Cill sad si me zbunio, na ovoj ambalazi pise apsolutni to znaci da ne bi trebao imati vode tj ima je 0.2 %, i znaci ako radim sa ovim otapalom ne dodajem nikakvu vodu nego samo nastavim onako kako ti uvjek govoris ispariti i nakon toga u pecnicu na 125 °C i na 45 min
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hoće li biti u pecnici na 125c - 30 min dovoljno jer toliko sam ja držao... pročitao negdje...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Malo malo, tu zavisi samo ako si u riz kuhalu prije pecnice malo duze vrteo ili izparevao mjehurice.
U riz kuhalu imas premalo kontrole za dekarboksilaciju.
U pecnici tacno znas.
 
15.11.2016
54
59
18
46
Pojasnite, koliko ste cega stavili u bio mix...koliko RSO (izrazeno u ml/gr) a koliko suncokretovog lecitina i etericnih ulja, u koliko kapsula ste celokupnu masu smestili?
Marconi hvala na odgovoru.
Ja sam inace tehnolog po zanimalnu, tako da mi pravljenje rastvora razlicitih koncetracija ne predstavlja narocit problem.
1,2 ml ulja sam razblazila na 100 (80 ml maslinovog ulja + 20 ml lecitina). Kad se sve pomijesa i puni u kapsule od 0,9 ml...dobije se racunski negdje oko 10 do 11 mg CCO.

Mene samo zanima, da li je i kod drugih navikanje tako sporo, ili to ima veze sa stanjem u kome je organizam? Sad je vec 8 mjeseci odkako se bori...imao je u medjuvremenu i dvije razlicite terapije koje su mu ljekari odredili, ...pa me zanima da li je moguce da je to sve do sada oslabilo organizam, pa privikavanje die tesko?