Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zom

22.04.2015
3
0
1
43
Pozdrav
Uzgojio sam 2x Northern light i 2x Euphoria CBD od RQS od kojih namjeravam praviti ulje koje bih konzumirao zbog prevencije raznih bolesti
Dali da pomjesam obadvije sorte ili da radim zasebno ulje od ta dva straina ?

Moj problem je sto nikad do sad nisam konzumirao canabis ulje a radim 5 dana u tjednu kao cnc operater i u tom poslu koncentracija je jako bitna
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Zbog prevencije mozes uzimati manje doze i neces imati problema sa koncentracijom cak ovisi od sorte mozda budes joj bolje na poslu nego do sad...ja bi pravio dva odvojena ulja a poslij ih lako pomijesas
 
02.08.2016
38
112
33
64
Pozdrav vutraši:(...evo nadam se eventualnom pojašnjenju iskusnijih. Kada sam prvi puta radio ulje , po ovim smjernicama sve je bilo ok, a sada katastrofa.

Kupio sam izopropilni 99.8% preko oglasa , bez deklaracije u karnisteru od 10 litara. Da li je tajna u njemu ili sam nesto sj.... uglavnom sada sam lud....
Prvu turu odradim i uopce nije imalo oblik ulja nego nadasve cudna materija uz ostatak tekucine koja uopce nije isparila.

Reklamirao, ako se to moze tako reci, covjeku koji mi je to prodao. Nejasno njemu jos više meni..Donio novi karnister i jucer pribam ponovno i opet katastrofa..Uopce nije imalo konzistenciju ulja , sve titalno čudno , ni u od ulja , a u " tekućini " sa strane i ispod površine boja hrđe, zemlje..neznam kako bi vise opisao... I dakako na kraju nista od ulja, kada je sve isparilo , ostala nekakva bezlicna masa ,ljepljiva , kada sam sve postrugao uz pomoc alkohola...
Sve odradeno u kuhalu a pred kraj prebaceno u posudu sa vodom , mada nije niti bilo potrebe za dekarbo...
Šmrc ,šmrc....smejem se smejem se a plakao bi....
Prve dvije slicke prva tura a ostatak druga.

Edit: 13:46
Prva tura , mix indoora , purple glum kush, cbd og kush i special kush#1 , a druga tura samo special kush#1 iz out doora...
 

Prilozi

  • IMG_20171019_224024.jpg
    IMG_20171019_224024.jpg
    252,4 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20171020_110943.jpg
    IMG_20171020_110943.jpg
    260,3 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20171020_221145.jpg
    IMG_20171020_221145.jpg
    265,9 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20171020_230935.jpg
    IMG_20171020_230935.jpg
    300 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20171020_231957.jpg
    IMG_20171020_231957.jpg
    236,1 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Meni se čini da je to otapalo imalo puno veči udio vode nego je navedeno po deklaraciji. Ali nisam nikad imao takav slučaj, samo nagađam.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Nakon prve ture i meni je to palo na pamet. Onako na dodir pod prstima slicilo mi je na vodu sa primjesom masnoće..
Za drugu turu izlio sam alkohol u flašu i u zamrzivač .Izvadio nakon par sati i nije bilo tragova smrznutoga. E sada da li je bilo dovoljno minusa i dovoljno dugo u zamrzivaču zbilja neznam.
 
23.04.2017
76
66
18
63
Bok svima. Samo se malo javljam. Da čujem kako ste. Zanimaju me dragi ljudi koje sam ovdje upoznala i nadam se da će mi odgovoriti.
Moja ljubav je otišla prije nešto više od 3 mjeseca. Po cijele dane je uz mene u mislima. Suze ne presušuju, život ide dalje dan po dan.
Razmišljala sam i ja preventivno uzeti ostatke njegivog ulja. Imam oko 10 ml. Kako da krenem a da funkcioniram tijekim dana?
Molim savjete.
Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: magdalena194

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Nakon prve ture i meni je to palo na pamet. Onako na dodir pod prstima slicilo mi je na vodu sa primjesom masnoće..
Za drugu turu izlio sam alkohol u flašu i u zamrzivač .Izvadio nakon par sati i nije bilo tragova smrznutoga. E sada da li je bilo dovoljno minusa i dovoljno dugo u zamrzivaču zbilja neznam.
Nemoj koristiti više taj alkohol jer je očito pomiješan sa nekim derivatima koji ne isparuju nego se talože pa na kraju ostane ovako nešto kao kod tebe.
Žao mi je što ti se to dogodilo jer ova biljka i sve što od nje dobivamo je nešto najbolje što sebi i drugima možemo dati,a onda se dogodi ovako nešto.Uzmi običan benzin za čišćenje u onim metalnim piksama od litre i to ti je po meni odličan izbor za malo para.Oko 20 kuna ti izađe litra,ne ostaju nikakovi tragovi,mirisi i slično.Br. 1 ako se mene pita.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
02.08.2016
38
112
33
64
Prvo,
@ Koko13, puno , puno pozdrava i tebi...ma kako je to sve povezano i ostajemo u mislima jedni drugima , suosjećajući sa svojim i tuđim bolestinama i na kraju sa onime sa čim ostajemo nakon odlaska nama najmilijih ili sa čim ostaju naši nakon sto mi odemo ( uh što ga zakomplicira ). Nadam se da ces shvatiti što sam htio reci.

@Felt , a eto neću više i eto što se desi kada naletis na tako nešto. Moram reći skupa škola , jer sam prvi puta išao sa 500 gr , računajuci kako me stišće bolest pa da to odradim i da sam miran i posvetim se dalje liječenju....

Drugu turu sam radio sa vrlo malom količinom , čisto da provjerim i nadajući se da je možda drugačije ali očigledno je ista pošiljka...

A ima ona , poslije je.... nema kajanja , no postavio sam čisto iz razloga da manje iskusni , kao ja , ili netko novi , bude upoznat da mogućim zamkama i ne vjerovati ovima što prodaju po oglasnicima... Hvala na mišljenju i savjetu...i probati cu sa provjerenim i javim kako je proslo...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Koko13 and Felt

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Prijatelji pozdrav!
Nisam mislio da ću ovdje morati potražiti detaljnije savjete al eto,život nas ponekad neugodno iznenadi.
Početkom ovog tjedna mojoj je majci pronađen tumor na plučima koji je nastao na čvorištu jednog krila te se proširio na gornji dio.Buduči da se je proširio na gornji dio jednog plučnog krila rečeno nam je da se to ne može operirati već majka mora proči kroz kemoterapiju te naposljetku zračenje.Uzeti su uzorci te sada čekamo rezultate istog.Napravljen je detaljan ultrazvuk koji nam je potvrdio da nije metastazirao na druge organe što nam je dao nadu da se ipak još može nešto napraviti.Sad mene zanima da od vas dobijem nekakve podatke,kako,kada i na koji način da krenemo sa uljem.Uzeo sam u ljekarni sok Noni za kojeg kažu da je također izvrstan kod ljudi jer olakšava apsorpciju lijekova te tijelu daje energiju da ide dalje bez obzira na stanje organizma.
Ulje bih želio primjenjivati što prije al kemotetapiju će primiti ovaj tjedan već nakon dobivanja rezultata iz tkiva.
Sigurno ima netko nekog sa istim problemom ili koji je imao takav problem da mi može dati informacije vezano što,kako i kada.
Majka se osjeća,a i izgleda kao da je potpuno zdrava i da nema tog kašlja koji nas podsjeća da je bolest prisutna pomislili bi da je to samo ružan san.
No nažalost nije i svaki info bi mi dobro došao.Nismo išli po drugo mišljenje te me i to jako muči.Dali da idemo???
Nisam imao na svu sreću nikog u obitelji da je prolazio ništa slično.Tapkam u mraku kako bi se reklo.Ulje će biti spremno kroz 2 do 3 tjedna,a do tad će primiti svu kemotetapiju koje se isto bojim jer nitko nezna kako će pojedinac odreagirati u fizičkom,a i u psihološkom smislu.
MOLIM VAS DA MI POKUŠATE POMOĆI NA BILO KOJI NAČIN SUGESTIJAMA,INFORMACIJAMA IZ PRVE RUKE.
HVALA!
 
02.08.2016
38
112
33
64
A njesra kako god okreneš...ja nemam takvih indikacija , no opet kako sam se zakvačio sa specijalizanticom nisam dugo bio na kontroli tako da...

No sjetio sam se jednog slučaja gdje se radi o Hordomu u zdjelici koji je metastazirao i na kičmu. E sada upravo zbog rizika od mogućih neželjenih nuspojava operacije/invalidnost , čovjek se odlučio na protonsku terapiju/zračenje , koje ima daleko manje nuspojave, a pogotovo na srce i pluća ( bar tako pišu ) te mi je palo na pamet da li bi to bilo adekvatno za liječenje majke.
Koliko znam toga nema kod nas nego se ide van , a da li to pokriva hzzo ne bih znao... Javiće se iskusniji sigurno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Felt

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Na ulje neka ide sto prije, Kemo će je jako shebat. Racunaj, da zbog kema če trebat 180ml ulja. Napravi biomix kapsule, ne sve odjedanput. Jer postoji mogućnost, da če trebat jacu dozu. Trebala bi več uzimati i kod Kemo.

Žao mi, sto jo je to pogodilo. Samo hrabro.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Rodney hvala,proučit ću detaljno što nam je činiti.Hvala
CilI
Kažeš 180 ml -to je za period od 6/9 mjeseci,a moralo bi se kretati od standardnih početnih doza pa prema gore?
Koliko ulja ide u standardne kapsule,ići ću već sutra po njih.
Kažeš Biomix,za taj termin kod ulja nisam još čuo!O čemu se zapravo radi,jel to samo naziv ili nešto konkretnije?
Hvala!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Bok svima. Samo se malo javljam. Da čujem kako ste. Zanimaju me dragi ljudi koje sam ovdje upoznala i nadam se da će mi odgovoriti.
Moja ljubav je otišla prije nešto više od 3 mjeseca. Po cijele dane je uz mene u mislima. Suze ne presušuju, život ide dalje dan po dan.
Razmišljala sam i ja preventivno uzeti ostatke njegivog ulja. Imam oko 10 ml. Kako da krenem a da funkcioniram tijekim dana?
Molim savjete.
Pozz

Hej drago mi je vidjeti te medju nama i mislim da ti je to idealan nacin da iskoristis to ulje i prosiris svoje iskustvo uz svu dobrobit koje ti u ovom trenutku ulje moze pruzit...ja bi ti preporucio da si napravis biomix kapsule sa maslinovim uljem i za pocetak da uzmes 1 ml ulja na mjesecnoj dozi to ce ti biti dovoljno da te malo opusti i oraspolozi a da i dalje funkcioniras bez problema...javi mi se na pm za bilo sto sto ti nije jasno rado cu ti pomoci
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Koko13, dobrodošla, lepo da nas obidžes. Možeš slobodno izkoristit ulje. Staviču kako.
Felt, ovako napraviš biomix kapsule.
Početna terapijska doza: 300mg CCO = rick simpson ulje, dnevno (trajanje 1 mjesec)


Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...


- lagano zagrijati 10g/ml CCO=RSO ulje + 25ml carrier= maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze

- bazi dodati 75ml carrier= maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije

- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)

- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule

- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, 22-24°C.


Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...


Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...


Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...


Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...


Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju eventualnih tumora i povlačenju metastaza trebali bi biti vidljivi na kompletnom onkološkim pregledu kojeg preporučamo na kraju prvog mjeseca te se prema nalazima kalibrira terapija...