Karamele, nove generacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
u zadnjih par dana sve pognojene po prvi put s 4 ml TNT complexom, jedanput tjedno dobiju i 2 ml powerzyme-a te naravno kap supervita skoro uvijek. Režim zaljevanja je svaka 3 dana, visina biljki 20-tak cm



Biljka br 1, 27 dan stara, ostale 22 dana, 6-ti dan režima 12/12, naprosto sam iznenađen koliko dobro i slično izgledaju sve 4 biljke. Nemam neki plan za dalje, probao sam ih sa što manje stresa dovesti ovdje gdje jesu sad, sad ćemo vidjeti šta majka priroda kaže, pa ćemo onda dalje polako

nek se zeleni dobri ljudi,, hvala svima na svemu :icon_lol: :spliff:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
1 dan cvjetanja


nakon 2 tjedna 12/12 napokon pistili na sve 4 biljke, u box-u ostaju 3 zasad. Pomalo najdonje fan lišće počinje žutiti, juče prvi put dobile po 2 ml biogrowa i blooma od biobizza. Plan ih je bio presađivati kad pokažu spol, no nisam očekivao da će to biti tako kasno i da će sve biti cure. Imam još neke dvojbe da možda ne bude neki hermić, za par dana ću biti sigurniji na čemu sam točno.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
4 dan cvjetanja

Ostadoh na planirane dvije, juče i prekjuče presađene, biljka Br.1 u 11L a biljka Br.4 u 6 L terramagme, previsoke su mi bile pa sam pokušao napraviti LST, završilo je više kao supercrop na glavnoj stabljici, nije kako sam ja želio ali cilj je ispunjen, sad sigurno neće prerasti mi box
Sad nadalje više nema nikakvih egzibicija, bit će to dobro - izgurat ću nekako, samo da genetika izdrži

br.1

br4.

i zajednička u boxu

Biljka br 1 ima na dva tri mjesta nešto što liči na muške cvjetove, ali i dalje nisam 100% da li je hermić, čekam da se otvori već nekoliko dana no ništa, stoji tako kako je, ne mrda

do daljnjega, nek se zeleni :leafblunt:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Gledam ova tvoja dva venta na slici i mislim si da sam malo pretjerao s ventilacijom u boxu. To sluzi za izvlacenje zraka iz boxa ili?

Inace, bilje je kod tebe, kao i uvijek, bombasticno! :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
ne, to su oni koji pušu ispod lampe i pirkaju po vrhovima. Upuh je pasivan, a gore pri vrhu boxa su dva za ispuh, sve u svemu, jedva drže temperaturu u normali i to uz poluotvorena vrata. evo slike gdje se to malo bolje vidi



zar se može pretjerati u ventilaciji? volio bih se susresti s tim problemom nekada :icon_lol:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moze, moze. 150 vent na 220V mi na prostoru od 1m2 radi toliki pritisak da mi je uspio odljepiti foliju sa stranice boksa... :D Ceka se regulator napona.
Sorry na off.

Sve u svemu ne sumnjam da uzivaju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
dok ne stigne regulator, priveži ti biljke za svaki slučaj - da i njih nebi oduvalo :icon_lol:



zaboravih napisati šta se desilo s preostale dve biljke: br 3 sam ugurao u donji box pod Cfl kod jedne ruskinje u trećem tjednu cvata (ruskinja je uvijek tu osigurač da će biti dima, nakon onih silnih mužjaka vodim brigu da uvijek imam bar jednu curu negdi u blizini)
bit će nešto dima od nje na kraju :icon_lol:


a br 2 mi je bilo žao baciti pa provodi vrijeme ispred ormara dok box radi (poluotvorena vrata), a kad cure odu spavati onda je već pravi dan pa provodi vrijeme kod prozora uz dnevnu svjetlost, bez imalo direktnog sunca. Tako će biti dok ne pohermi ili nešto ne krene po zlu, ima 50-tak cm, stala je sa rastom, šta će se dalje dogoditi, vidjet ćemo


popriličan broj growova sam odradio u zadnjih 2 godine, sve što je niklo sam i dotjerao do kraja, ali ne sjećam se da mi je i jedan grow protekao onako kako sam ga zamislio i planirao, lagano me to već frustrira No to je samo dokaz da moram još dosta učiti. a ni veći box nebi bio naodmet, al hebiga šta je tu je :vb_smash: :kenny_revenge:

Imam nešto malo polena u frižideru od jednog lijepog mužjaka Northern Lights-a, bit će za oprašiti ali ne puno, nadam se da će bar jedna od te 3 biljke (1,3,4)bar malo ličiti na caramelicious ( prvenstveno miris i izgled cvjetova) iako zasad mi se čini da su više pokupile od tate sharkshocka ( izgled biljke i lišća te brzi i snažan rast). Bit će malo jasnija situacija kad se intenzivnije razviju cvjetovi

:leafblunt:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
13-ti dan cvjetanja

čičkovi na sve strane, u boxu mjesta više nema, ispuniše sve uzduž i poprijeko. Zaljevanje svakih 3-4-5 dana, kako kada, jednom voda jednom po cca 2ml biogrowa,, bioblooma i topmaxa. Vrh biljke 1.

i zajednička ( br 1 desno, br 4 lijevo) :spliff:
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
legendary...

mnogo sam citao na temu biobizz djubriva i ljudi koji ga koriste duze vreme (5+ godina) kazu da je najbolja kombinacija bloom, grow i fishmix, a da im topmax ne pravi nikakvu razliku pri uzgoju, odnosno da je bacanje para. ovo su samo iskustva drugih ljudi, ja ga nisam koristio. nadam se da ce biti od pomoci.

lude biljke, koliko su visoke?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
iskreno fishmix nisam htio uzimati zbog mirisa, imam neki osjećaj da miriše po ribi :icon_lol: a to ne želim u stanu. Ovo za topmax nebih htio ni potvrditi ni demantirati, lako moguće, tak sam krenuo s ovim gnojivom ( 3 ili 4 -ti grow) još se prilagođavam i učim. Jedino što mi se znalo događati sa biobizzom je manjak mg-a u ranom cvjetanju, dakle sada nekako.

visina, 40-50 cm bez tegli
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
mislim da će mi ovaj grow dat odgovora koliko je top max dobar i dali čini razliku ili je bacanje novca, sad kad si mi već ubacio bubu u uho. Imam prekrasne dve ljepotice koje jedva čekaju da se udebljaju - vidjet ćemo dali će kombinacija top maxa i blooma zadovoljiti njihov apetit. Dosad sam u svakom growu nešto ujebao da bih moga dati neku točniju ocjenu biobizz gnojiva, ili previše oprašena, ili manjak Mg-a ili tjedan-dva prerano skinuto i tako. Ovaj grow furam školski, tek onaj LST je više ispao HST, no što se tiče prignojavanja to je sve cakum-pakum, pazim na Ph ( doduše odokativno ali poučen iskustvom dovoljno dobro) uvijek svježa voda tek nekoliko sati odstajala i tako, pravilni režim zaljevanja, ma uživaju. Ma da ne seruckam previše evo ovo bitno i fotke

19-ti dan cvjetanja pred dva dana odrađen lagani lolipop i zalite vodom s dodatkom gorke soli ( 2 čajne žličice na 5L vode) nadam se da će to biti dovoljno za eventualni nedostatak Mg-a. Dalje nastavljam s gnojenjem jednom tjedno, samo ću malo povećati bloom za koji ml.









Biljka br 1 (desno na slikama) je fenomenalna, ima tamno zeleno lišće, kratkih stabljika, listova uskih i malih, taman toliko da grane nesmetaju jedna drugoj i da dovoljno svjetla prodire i do najnižih hedova. Hedovi prepuni dlačica, skroz pufasti, ovih dana počinju se nazirati i kristali, plan je oprašiti granu-dvije za par dana, nek se malo još zabijeli. I onda ima cca 5 tjedana za debljanje, mislim da će to biti dovoljno

biljka br 4 malo kasni u cvjetanju koji dan ili jednostavnije sporije cvjeta, nije bitno. Drugačiji je fenotip od prve biljke očigledno, lišće je više zelenije i puno više lisne mase ima, Daleko najnaprednija biljka što se tiče rasta, iako je u manjoj posudi i 5 dana mlađa od br1, prešišala ju je. Ne izgleda sveukupno tako dobro kao prva biljka, no tko zna - možda će biti bolja hedovina, tko će ga znati, svašta sam već doživio a tek growam koju godinu-dve

u principu većina posla je odrađena, ostaje mi da gledam i šta manje čačkam a cure nek se debljaju , bit će to dooobro :icon_lol:
vrijeme je za :spliff:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
nekidan nađoh na biljci br 1. dva otvorena muška cvijeta pri dnu grana hebali mamicu, a sad se već da nazrijeti formiranje sjemena na dosta grana obadvije biljke. šteta, baš sam ujebao. Znam da sam prije vidio tih par jajana što liče na muške cvjetove a skinuo samo jednog i zaboravio na to, napušena budala . E sad šta je tu je, vjerojatnije će biljke sada nešto ranije ići dolje jer je u planu još jedan brzi grow prije ljeta

e sad daljnje razvijanje hermafrodita nisam primjetio i jedino je biljka br 1 imala ta 3 muška cvjeta. ako je to bilo genetski predodređeno, (više vjerojatno) oprašivanjem druge biljke dobit ću sjemenke sklone također hermafroditizmu tj bezvrijedne. No ako muški cvjetovi nastanu na "pravoj ženskoj biljci" povodom stresa tada oprašivanjem druge ženke bi se trebalo dobiti fem sjeme. Tako teorija kaže,

ja ću se nastaviti igrati, usput malo čitkuckam o genetici i breedingu, kaže ono staro pravilo da bi postao dobar breeder moraš prvo postati dobar grower, zasad je plan postati dobar grower, pa korak po korak, tko zna, nekada... treba mi pod hitno veći box grrrr, imam para nemam mjesta, frustrirajuće, moram nešto smozgati...

inače biljke su OK, okačim slike uskoro





:spliff:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
lagano se već okrećem drugom grovu koji bi do polovice 7 mj trebao biti gotov, po jedna white russian i sharshock su već niknule, posljedica toga je da sam trebao dodatnog mjesta u boxu - jedna biljka je morala vanka. odabir nije bio težak - biljka br 4, brzorastuća, sporocvjetajuća i još ktome oprašena hermićima s biljke br1.
Nekadan
Danas - br 4 je izletila van, br 2 se je preselila praviti društvo biljci br 1 gore pod HPS, br 3 ostaje u donjem boxu uz nove male sustanare

br1. - 71 dan od klijanja - 36-ti dan cvjetanja. Vidi se da naočigled da je usporila sa rastom i debljanjem, vjerojatno dosta energije troši na razvoj sjemenki nažalost meni totalno nezanimljivih u ovom slučaju. Veliko razočaranje na kraju, vjerovatno će biti dim Ok no niti blizu kako je mogao biti. ostavit ću je još tjedan-dva da se malo zdeblja i cap, šteta


br2.- 66 dan , ona malo kasni s cvjetanjem jer je nekih 10-tak dana na početku cvjetanja provela izvan boxa pod dnevnom svjetlošću, bilo mi je žao baciti - sad mi je drago što nisam. U tih 10-tak dana je naravno stagnirala sa cvjetanjem - narasla je možda još kojih 5 cm. Kad mi se oslobodilo mjesto u donjem boxu, pošto mi je i dalje bila prevelika, odrezao sam glavni vrh sa par noda 20-tak cm velik, ostatak glavne stabljike sam savio pod pravim kutom i razvukao grane. Nakon par dana je nastavila cvjetati kao da ništa nije bilo, nema tragova muškim cvjetovima usprkos silnom stresu kojeg je doživila no nema naznaka niti da je oprašena ( bar zasad ništa ne vidim), tako da postoji vjerojatnost da je sensimilija - dovoljan razlog da ostane na životu, zasad



br3.- 66 dan - 36 cvjeta. Na početku cvjetanja je odmah prebačena u donji box pod Cfl i tamo je ostala do danas, uvijek se nekako prilagođavala drugim sustanarima zato i je takva kakva je, mala ali slatka, vrhovi izgledaju extra, najmanja sa rastom i sa najviše indike u sebi definitivno. hedovi se baš fino debljaju s obziroma na veličinu posude od 3,5 l i cfl rasjvetu, mali jesu ali ovo ću s guštom pušiti.



do prve berbe :leafblunt:
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Kenny Dalglish je napisao(la):
iskreno fishmix nisam htio uzimati zbog mirisa, imam neki osjećaj da miriše po ribi :icon_lol: a to ne želim u stanu. Ovo za topmax nebih htio ni potvrditi ni demantirati, lako moguće, tak sam krenuo s ovim gnojivom ( 3 ili 4 -ti grow) još se prilagođavam i učim. Jedino što mi se znalo događati sa biobizzom je manjak mg-a u ranom cvjetanju, dakle sada nekako.

visina, 40-50 cm bez tegli
Dagliš, sve čestitke za grow i duboki naklon...Što se tiče Top Max-a i ja ga planiram koristiti u prvoj indoor varijanti, a već sam ga koristio u outdoor varijanti...Nešto samo da razjasnimo...Top max je više ubrzivač tj. aditiv nego đubrivo !!!...Dakle, koristi se ukoliko se ima dobar supstrat ili u kombinaji sa nekim đubrivom za cvetanje npr : hessi PK 13-14....ako se sam koristi, a supstrat nije u stanju da ga "iznese" na pravi način, onda ni efekti nisu očekivani...Ja planiram dodavati koštano brašno i možda drveni pepeo, ako ne budem imao kinte za hessi...Na sve to planiram ubacivati u vodu (tj. razmućivati) po kašiku meda od druge nedelje cvetanja.... ;-)

evo specifikacije Top Max-a :

BioBizz TopMax je 100% organski stimulans koji se sastoji od morskih algi i leonardite.

BioBizz TopMax je savršeno pogodan za zemljište, ali se može koristiti i u drugim supstratima.
Uloga ovog đubriva je da olakša apsorpciju hranljivih materija u biljkama, da poveća veličinu i kvalitet cvetova i da učini da budemo zadovoljni krajnjim rezultatom.

TopMax stimuliše ćelije cvetanja i povećava transport molekula šećera u cvetu stvarajući obilje cvetova, a takođe pomaže u protoku hranljivih materija što je omogućeno korišćenjem huminskih kiselina.

Sastav BioBizz TopMax:
N 0.1%
P 0.01%
K 0.1%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
CosaNostradamus je napisao(la):
Nešto samo da razjasnimo...Top max je više ubrzivač tj. aditiv nego đubrivo !!!...Dakle, koristi se ukoliko se ima dobar supstrat ili u kombinaji sa nekim đubrivom za cvetanje npr : hessi PK 13-14....ako se sam koristi, a supstrat nije u stanju da ga "iznese" na pravi način, onda ni efekti nisu očekivani...Ja planiram dodavati koštano brašno i možda drveni pepeo, ako ne budem imao kinte za hessi...Na sve to planiram ubacivati u vodu (tj. razmućivati) po kašiku meda od druge nedelje cvetanja.... ;-)
da naravno, uz top max ide i biogrow i biobloom stalno, baš kako preporučuju iz biobizza. Evo tek juče u 38 danu cvjetanja je išla po prvi puta puna doza top maxa i bioblooma (5 ml/L) i standardnih 2 ml biogrowa. Sastav Biogrowa NPK 4-3-6 % i blooma 2-6-3 % . Hesi, dobar je ali neda mi se mješati, pogotovo što je jedno organsko a drugo ne. A i oću više skontati taj biobizz, nisam još načistu snjim, šta i kako. a i bolja priprema zemlje nebi bila na odmet

a ovo za med, provjeri si to prvo.Nisam nikad probao ali sam nešto čitao nedavno za razliku između meda i melase, navodno med nije baš super rješenje zbog svog niskog ph-a i to što djeluje antibakterijski,
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
biljka br 3 skinuta pred par dana, ništa naručito 15-tak grama je ispalo i vjerojatno 10, 20-tak sjemenki oplođenih od muških cvjetova sa bijlke br 1. Na jesen ću provjeravati valjaju li te sjemenke išta, no bitnije mi je što mi se donji box oslobodio za novi grow, svježe presađeni dva sharka i jedna ruskinja su trenutno na 17/7 režimu još nekih tjedan dana, očekujem da procvjetaju oko 20-tog da bi mogle biti gotove do sredine 7-mog mjeseca, plan je tu hehehe


Ostatak društva lagano ide prema kraju, biljka br 1 od zadnjeg javljanja je dobila još jednu punu dozu ovaj put bez biogrowa, samo bloom i top max, juče je išla čista voda a tako će vjerojatno biti do samog kraja, još nekih 7-10 dana. Na kraju nije tako loše ni ispala,
48-dan cvjetanja


biljci br 2 će trebati nešto više, minimalno 20 dana do kraja a toliko će i dobiti.




počinju mućke, odoh :spliff:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.