Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.09.2008
3
0
0
35
mr.skunk je napisao(la):
nikakvu jer ces biti u svojstvu svjedoka i nemoj reci da si pusio jer ces tipa kojem su nasli direktno optuziti za omogucivanje uzivanja i samo na osnovu te izjave moze dobiti zatvorsku kaznu.... nisi pusio i gotovo a to sto je netko pusio ne zanima te ..... i bla bla bla...

A kad je on sam prizno a i 10 sati su me držali u postaji, nisam više mogo...
 
12.02.2009
1
7
0
34
tako su i mojeg jednom prijatelja. on je bas popusio foru, ali dobro.. njega su stvarno polomili.
tu se slazem s red weedom. to su veoma tupkasti ljudi. gledam po svom susjedu. do nedavno je djelio kazne za kriva parkiranja i zaista je veoma, veoma tup covjek. sto je zalosno. tupkasti ljudi su isfrusitrirani ljudi, a isfrustrirani ljudi vole lijeciti svoje frustracije na drugim ljudima.
a kako ce ih lakse rijesiti, nego kada im zakon daje mali prst, a oni mogu zgrabiti cijelu ruku i nitko nije pametniji. moj prijatlej je stvarno popusio foru. pojeo je gram cim su ga copili. a onda su oni to batinama pokusli izbiti iz njega :) jos su udubili njegovog punta s njegovim kostima, a one je jako krhak deckic. cudim se da nije zavrsio u bolnici, zaista.
 
05.04.2009
3
0
0
56
dali znate da kad neko padne na murji, da je najveća glupost odrukaki nekoga, ne radi kolegijalnosi ili "sentiša" nego radi sebe!!!! KAD VAS JE U IGRI TROJICA, TO SE ZOVE ORGANIIZACIJA !!!! I PUŠI SE OD 5-30 GODINA LEPICE (ZATVORA), ako si sam, poljoprivrednik,
posijao si gras jer ti je skup....ili mama mi neda lovu....možda nasmiješ sudsko vjeće ..... reci da si sin od Bob Marleya....Moj frend je opal sa 30kg , a na sudu je rekel da mu je neki tip to dal sjeme od ljekovitog bilja.... ČUVAJTE SE!
 
17.04.2009
140
138
43
Ma joj kod nas je kriticno to sve, rija se pocela vozikat po poljima, ispituju ljude, haltaju te na svakom cosku.... znaju i oni da je sezona sadenja ...... opreza nikad dosta !
 
10.11.2008
42
7
8
37
Evo malo dobri vijesti.
Na stranicama Ministarstva Pravosudja se moze vec polako skinuti nacrt kaznenog zakona.
Najzanimljiviji dio je:

Ostane li se ipak pri ovom institutu, treba ga ograničiti na lakša kaznena djela (propisana novčana kazna ili kazna zatvora do tri godine), ali samo kada se radi o kaznenim djelima za koja se postupak pokreće po službenoj dužnosti (inače bi, primjerice, privatne tužbe za uvredu i sitnu krađu mogle biti bez izgleda). Time bi se izbjeglo i da primjena beznačajnog djela postane sredstvo za korekturu zakonodavca izbjegavanjem prestrogo propisanih kazni, kao npr. za proizvodnju malih količina lakih droga iz čl. 173. st. 2. KZ (to pitanje treba riješiti propisivanjem adekvatnih kaznenih okvira i boljim uređenjem ublažavanja kazne). Alternativni prijedlog preciznije određuje i pretpostavke za primjenu beznačajnog djela (po uzoru na negdašnji § 42 austr. KZ).

Znaci ipak ce se mjenjati zakon... sad samo treba sacekati i vidjeti koje ce tocno biti izmjene u clanku 173. kaznenog zakona ali po ovome malo se da zakljuciti da ce ipak biti nekih promijena.
 
23.07.2009
4
0
0
33
Prvo kao prvo pozdravljam sve na forumu!
Prijavio sam se na vas forum jer mi treba pomoc...
Trebam da idem u vojsku uskoro,pa sam bio u kasarnoj da prikupim informacije,i jedan
general mi je reko da ce biti testiranje na drogu koje kosta oko 800KM (3200KUNA,koje naravno oni placaju)
Pa me zanima dali iko zna kako ce se to testiranje obaviti (cisto sumnjam da ce se uzimati
mokraca ili krv,prije bi reko,zapravo zasigurno bi reko da ce uzimati kose s glave za taj test)
Reko mi je da ce se u tom testu moci vidjeti dali je konzumirana vutra u zadnjih
5 mjeseci.Pa me zanima dali bilo kakav nacin postoji da kako do tog testa izbacim taj THC
iz tijela (mislim u tijelu sumnjam da ima ista od toga,ali dali je ikako moguce
da taj THC sto je jos uvijek zaljepljen za kosu odstranim ili ga se rijesim)p.s. zadnji put sam konzumirao prije 2 mjeseca...
Da se malo i nasalim razmisljao sam se osisati i nacelavo XD
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
M3DO je napisao(la):
Da se malo i nasalim razmisljao sam se osisati i nacelavo XD
mislim da ti je to i jedina solucija, ili bar na jako kratko. Šta ih uopće briga za drogu kad ideš u vojsku. a možda je to dobro ako padneš pa se izvučeš da netrebaš ići :)
a za mokraću i krv sumnjam da mogu išta nači ako si zadnji put pušio prije 2mj kako kažeš
 
23.07.2009
4
0
0
33
jbga da me je bar briga,vec sam se dobrovoljno prijvaio,za specijalnu vojnu jedinicu,pa eto...ako bi ti prijatelji ili bilo kome drugome druga solucija naompala osim sisanja molim te javite mi jer volim svoju kosu vise od bilo cega XD hehehe
mozda postoji kakav poseban sampon koji cisti tjeme u kosu detaljno?
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
ma bogata ste vi vojska onda....ma kakvo testiranje 3200 kuna ...po tvojoj prici treba da ides u rocnu vojsku...jel tako?ako je tako onda si zabrijo jer u rocnu vojsku idu na desetke tisuca vojnika puta test za 3000 kn ma da...mozda obican test na mokracu al i to cisto sumljam...jer vojsku bi trebalo zanimat kak da od tebe napravi vojnika sutra profi ,i da te prime, bilo kakav klosar da si...ko legija..i da pljugas njima je interes da se u sluzbi drzis pravila da tam u vojarni ne pljugas i to al kaj si ti prije radio zaboli ih kita!zato uzmi kesu i prije zornice pljuga svako jutro prije postrojavanja....i brija onda
 
23.07.2009
4
0
0
33
nije...ne idem u rocnu vojsku vec sam se prijavio na konkurs to ti je Specijalna vojna jedinica,u kojoj bi trebao raditi i dobijati platu,naravno nakon obuke i tog njihovog ljekarskog...zato i kazem,jer mi je i ovaj general jedan tamo reko da ce biti to testiranje,a uz to razmisljao sam i ja o tome da kad pusim da kesu na glavu stavim xD iako mi je jedan frend reko da to ide kroz tjelo pa ulazi u korijen kose,tako da nije bitno dali cu se na celavo osisati :S
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Zakon je glup zbog toga sto je porasla konzumacija teskih droga KAO STO SU KOKAIN I HEROIN

i ne samo to. Marihuana je PSIHOAKTIVNA droga, a ne opojna droga. Kad smo već kod klasifikacije, samo su heroin i metadon opojna droga. Čak i alkohol, meskalin, kokain i još mnoge pripadaju psihoaktivnim, a NE OPOJNIM drogama..

Toliko o kvaliteti zakon.
Hmm, može li se na temelju toga doći do eventualnog oslobođenja? Sumnjam :)