Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
mozda slika neka nebi bila na odmet.
koju si zemlju koristio? mijesec dana u casi, to bi mogao biti problem. ako je ok zemlja i ako su sad u vecim posudama, morale bi se oporavit ;) slobodno stavi van, osim ako ne zivis na sj.polu ili sibiru :)
mislim da je ovo pitanje za "probleme tokom uzgoja"
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Viper...dovoljno je u jednoj temi postaviti pitanje .Nema potreba da isto pitanje postavljas na vise mjesta.
 
24.05.2014
21
2
0
stigle su mi sjemenke,stavio sam ih odmah na klijanje...
u cetvratk su mi korjen izbacile white widow i alpujarenna,njih sam odmah stavio u zemlju,white widow se jos nije probila kroz zemlju,dok alpujarenna izgleda ovako
http://prntscr.com/3r5a04

u subotu su izbacili korjen afghan kush,kilimanjaro i tutankamon
kilimanjaro i tutankamon su se probili oko 2 cm iznad zemlje,a afghan kush mi je narasao 5 cm u jednom danu
http://prntscr.com/3r5abf

po danu ih stavljam na balkon,gdje imaju direktnu svijetlost 8-9 sati
http://prntscr.com/3r5aga

po noci su ispod lampe,tako da imaju svijetlost 0-24


e sad pitanja :)
1.zasto je afghan kush toliko visok,ja bi isprve rekao da ne dobiva dovoljno svjetlosti,ali na suncu je kao i svi ostali,a po noci je oko 5cm udaljeniji od izvora svjetlost u odnosu na ostale,ovako to izgleda
http://prntscr.com/3r5aj8
2.dali je dobro za ove koji se jos nisu probili da imaju stalnu svijetlost,ili je bolje su 6-8 sati na mraku ?
3.stavio sam na klijanje 3 sjemenke purple haze-a danas su sve imale korjen od oko 1,5cm ,dvije sam stavio u zemlju i sve je dobro proslo,dok trecu kad sam stavljao u zemlju korjen joj je pukao,odvojio se od sjemenke,koji su moguci razlozi za to ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
a koja je lampa u pitanju i koliko su udaljene? izdužuje se zbog svjetla, nema drugog razloga. što prije napuni čaše zemljom sve do vrha!

koliko vidim,te čaše su 2-3dl, i to jedva do pola ispunjene zemljom. u tome biljka izdrži tjedan dana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Imam 2 biljkice male koje mi rastu u casici i onako razvile su se prilicno, prvi par reckavih listova porastao je... Biljke su stare 15 dana obe su visoke oko 4cm INTERESUJE ME kada ja mogu da pocnem da im dajem SUPER VIT PREPARAT ???
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Pa lepo ti napisao covek iznad .
Presadis svaku u svoju saksiju , u minimum 5,6l zemlje (sto vise to bolje) jer ovako nista neces uraditi .
A super vit nije obicno gnojivo ,nego dodatak vitamina biljkama .
Svakako bi trebao neko gnojivo sa N/P/K sadrzajem ako ces da hranis biljoze .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Legalizacija2013

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
ljudi trebam pomoc...stavio sam prekjucer sjeme na klijanje,... ko i do sad sam radio između 2 sloja papira i zamotao u foliju i svakih par sati otvaram do dobiju zrak...folija stoji iza laptopa tako da imaju konstantu toplinu...sve sjemenke su popucale prvi dan na vecini izasla klinac....ali danas eto problema jedna klica kao da se povukla unutra a iz druge nesto bijelo viri a nije klica...kao da je popljesnivila,,..di sam pogrijeso???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sto si cekao danas, sto nisi zasadio kada su se otvorile, stavi fotku, ovako je tesko reci sta belo viri a nije klica... a da se klica povlaci prvi put cujem
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
do sad sam uvjek cekao da klica izade bar par mm....el moguce da mi je to zbog nedostatka kisika...problem je sto ne znam okacit sliku na forumu
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
9fxk5g.jpg
power eo slike gore desno sjemenka kao bijela pjena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
mani sad jednu semenku, mozda je bila ostecena, napukla pa se ubudjala unutra i kada si je stavio u vlaznu maramicu na toplo samo "prokuvala" tj. zapenila ;) sadi te druge da vidimo kako ce proci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastafarijan

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
mislim da su se sjemenke skuhale doslovno...jedino to bi mogo bit problem da im je bilo pretoplo...dali je to moguce mada mi se to nikad nije desilo..ostale su preko noci iza laptopa gdje stalno piri topal zrak
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
"...i zamotao u foliju" prvi put cujem da neko ovako proklijava, gotovo sigurno da ih je to s*ebalo. prolece je uveliko tu, menka proklija i kada je satvis u zemlji i zalijes, nije vise zima da im treba titrati, a lap-top se svaki greje i taj vreo vazduh tebi siba po foliji, da si stavio manjeg oslica u foliju obario bi se ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master