Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Zabo sam ih u zemlju zalijo i stavijo ih na radijator. Ja sam klive izvadijo skalpelom,posto je seme bilo veoma malo mislim da je mlado. Imalo je na sebi kao da je semenka lakirana sa lakom i mislim da nije mogla da upije vodu.sad sam ih stavijo u uemlju i stavijo velofan preko da bude kao staklenik.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
nema veze ni sto je menka mala ni sto izgleda kao lakirana, to je sve ok. najcesce je problem u temperaturi tj. oscilacijama dnevne~nocna, na kolikoj temp. stoje peko noci, verovatno je ok ako imas centralno grejanje al ipak da pitam. ili su menke bas sveze skinute, meni se desavalo da seme skinuto sa biljke nije odmah htelo da proklija, dok ono koje sam probao proklijati nakon par sedmica bilo sve ok (seme sa iste biljke naravno).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Srbija

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Dnevna temperatura mi je bila oko 22 a nocna 18 do danas kako sam stavijo kod radijatora i prekrijo saksije sa providnim celofanom. Dali moze da izrastu ako sam ih otvorio skalpelom i posadijo u zemlju i ne? Otvorijo sam pazljivo nisam ostetijo nista . Stavijo sam ih oko3mm ispod zemljebi dobro zalijo. Da se ne razmoce u toliko vlaznoj zemlji?
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
U zadnje vrijeme cini mi se vecina ima problema s klijanjem a to je najvise do temperature kao sto i kolega Power kaze..trebala bi biti konstantna temp 20c+ bez nekih oscilacija..
To sa zabijanjem u zemlju par mm isto mi se pokazalo lose jer menka ne uspije probijanjem kroz zemlju koja joj radi otpor oslobodit se ljuske i opne..zato rade skare i pincete :)
Bolje zabit ju 1cm ili vise i nema tih porođajnih problema..
 

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Jel mislis da ce da izrastu sad posto su pored radijatora ili mislis da nema sanse? Da se nadam ili da se prastam?
 

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Nema sta da pukne. Ja sam koren izvadijo iz ljuske,zato i pitam. Stoje kod grejalice koja daje temperaturu konstantno 28 stepeni. Svakodnevno sam prario mesec dana i iscekivao iz dana u dan i evo vec se ladim od nadanja da ce nesto biti. Dali je bila doo mene greska ili do menki ne znam. Ja sam uveren da sam im dao pravu temperaturu i vlagu ali eto mozda je ovo possebna sorta posto mi je prvi put da klijam skunk #1. Mislio sam da zbog toga treba toliko vremena. No sta je tu je narucicu ponovo iz druge kuce . Sensi sed mozda nije kriv ali da probam drugo. Razmisljam o sortama i najverovatnije cu uzeti AK48. Jos citam ovde na forumu ali mi ovaj nekako zapao za oko.
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Nema to veze do sorte. Obicno proklijaju kroz 48h. Ako je hladnije onda oce i 2-3 dana. U nekim slucajevima to ode i do 2 tjedna...
Naruci novo sjeme, izmedju mokrih maramica stavi i na nekih 23-25°C i mora krenut. Ili ih direkt u zemlju pikni i cekaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Srbija

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Poslao sam email sensi sedu i evo sad mi odgovorili da se izvinjavaju i da prihvataju rrklamaciju i da ce poslati ponovo na kucnu adresu i sa upustvom klijanja.A sad dali je dovoljan imeil sto sam poslao za reklamaciju mi nije jasno,to moze svako da radi ondak tako. Ima par reci u toj poruci sto su mi poslali koje neznam da prevedem. Ako ima neko ko razume dobro engleski ako moze da mi to prevede. Ipak sa ovim stvarima ne pitam nikog meni bliskog pa nebih voleo da to procitaju
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
posto mi je prvi put da klijam skunk #1
Ma S#1 ti je nedoder sorta, od klijanja pa do branja sve ide po pesu :) Treba baš dobro da se potrudiš da bi nešto fucked up, pogotovo ako je Seensijev S#1 ;) Okupano novorođenče, se "odlaže" u sobu sa temperaturom od 18-21 stepen Celzijusa :) Ne treba pretjerivati ni sa čim brate... Smjesti sjembu u vlažnu maramicu, krpu, bilo šta... a temperatura neka se kreće između 20-25 stepeni, i to je to ;) Ajde pošalji mi na pp tu poruku, da vidimo šta i kako :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Srbija

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
Dali se automatici stavljaju istom procedurom na klijanje ili treba posebna nega za to? Evo ceo dan danas trazim odgovore na neka pitanja ali nenadjoh ih . Ima 8 tema o automaticima i svaka po 2 ili 3 strane a nigde odgovore koje meni zrebaju. Ocekujem da mi stignu menke skunk #1 ali kao sto vidite prvi pokusaj mi nije uspeo a sad planiram ponovo . Taj dan kad ih budem stavijo na klijanje cu da vidim da nadjem nekog mentora koji je imao iskustva sa tom vrstom . Paranoja men mi je objasnijo ukratko kako i sta ali sto vise informacija to mi je bolje da zapocnem ovog puta bez greske. Zemlju sam kupijo sa 6,5 ph
 

Srbija

Banned
Banovan
28.12.2015
29
2
8
39
naravno da je ista procedura kod klijanja, neznam samo kako ti padne na pamet to pitati hhaha....svaka ti cast :)
Posto mi predhodno propalo sve sto sam stavijo na klijanje pa sam poceo dsa sumnjam da se drugcije klija. Cak sam poceo da trazim specijano za skunk #1 ali dzaba. Trazim neki vodic koji se zasnuje samo na ovu sortu od klijanja preko zalivanja i svega ostalog. Ovi iz sensi seda mi poslali istorijat skunka#1 namestovda mi posalju koliko je cvetanje itd. Po njihovom istorijatu sto su mi poslali kako je nastao skunk daleke 1956 pocinjem da sumnjam da su mi poslali seme iz te godine pa mi zato nije ni uspelo
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle