Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neko stavlja i odma sjeme vani iako nije preporučljivo kao,lakše kad se več primi u čaši pa da znaš da je izašla i da ne čekaš vani.
Tako da možeš več čim krene,10-20cm recimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serdi

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
je, ali drži je na prozoru na dobrom svijetlu, jer ako ti tih 10-20 cm krene loše, sve će bit loše
ja ću s idućim growom pokušat shemu cjepljenja, kako se rajčice cijepe, bolje razvije korjenski sustav i inalni rodukt je neusporedivo bolji a cijela stabljika stabilnija i jača!
 
03.07.2009
19
3
3
37
ma mislio sam cjelu casu i sve stavit van na sunce, pa kad malo naraste presadit... jel bi to funkcioniralo?? i kolko da zaljevam
sjemenka mi je proklijala i stavio sam je u casu i zemlju, pa to treba na sunce jelda
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
probij na dno čaše velike rupe, najbolje zarežeš na dno na kutove 3-4 puta malo V tako da višak iteće, a zaljevaš dok je tako mala skroz malo, 0,5-1dl svaki 2. dan je dosta, nakon šta izađe 5cm onda digni na 1dl, pa tako postupno, vidit ćeš kako traži

tip: ako listovi žute od rubova prema sredili ili su vrhovi lišća žuti veće od 0,5-1cm onda prezalivaš
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ovisi,ne postoji odgovor na to.Trebalo bi kroz 3-4 dana iz zemlje,opet ovisi...
Provaj za dalje malo po dnevnicima i forumu viditi.

EDIT-forum za gnjojenje,i ne prvih 4-5 tjedana.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Opet ovisi,ali prije ne,ako su rupe doli višak če iscuriti...pripazi na njih,malo povedi računa.
I gledaj,nema smisla da pitaš svaku malu i da neko virtualno sadi umisto tebe.Gotovo sve je odgovoreno na forumu,ako imaš koje pitanje pitaj nekoga radije na shoutboxu na naslovnoj od foruma.
Nemoj se previše brigati tako,samo se opusti i "baci u vatru" s sadnjom,kreni,nešto če biti a iduči put znaš puno više.
-Sve ti je u temi uzgajanje!
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
sto su vise udaljene bolje ce rasti.ti ih mozes zasaditi i dobices zbun ,bice ti manje biljke jer zaklanjaju svjetlost jedna drugoj ali ce ipak rasti.
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
e ljudi nabavija sam ove treset tablete tvz.

http://img183.imageshack.us/img183/8071/sotnetable.jpg



Kakav je proces snjima ako ko zna?

Ja mislim da to ide prvo u vodu da nabuja onda u sredinu bacim sjemenku i to drzim u posudici sa 2-4 milimetra vode da se mogu regenerirat,zatvorene,na toplom,e sad me zanima da li na svjetlu ili u mraku i da li da idem sa tom metodom ili je papir u vrecici ok.Imam kvalitetno sjeme. I to arjan strowberry haze.great white shark,hawaian snow.lemon skunk, i church i sad bi mi bija bed da mi neuspije klijanje...
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
U *****. Dok sam vadija sjemnku strawberry hazea sam je probija cackalicom i mali komad je otpa.Zabija sam je u tu zemlju.Koja je sansa da isklija,u biti da li moze uopce isklijat ili je gotova?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
PimplaMan je napisao(la):
U *****. Dok sam vadija sjemnku strawberry hazea sam je probija cackalicom i mali komad je otpa.Zabija sam je u tu zemlju.Koja je sansa da isklija,u biti da li moze uopce isklijat ili je gotova?


mozda da mozda ne.
vidjet ces sam, na to pitanje nema tocnog odgovora, ako se biljkica primi onda ce narasti a ako umre onda je gotovo.... pricekaj neko vrijeme pa ces vidjet
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nasmijani je napisao(la):
ljudi....interesuje me moze li se vise biljaka zasaditi u jednu saksiju i hoce li im to smetati

imas 2 mogucnosti:

1. Čitat malo po forumu o sadnji biljaka.
2. Stavit 5 komada u jednu posudu od jogurta

biraj koja je bolja

- pitanje je malo van proporcija, a i odgovor koji si dobio prije mene nije ti bas od pomoci nikakve
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ako imas korito,il kadu od 200-injak litara napucaj jedno 5-10 kom nutra..lol
ma fino svaka svoju teglicu,da se ne jebes sa presadivanjem i to je to..ustvari ovisi i o tome kakve imas zelje..
aj uz i poz..
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
znate one tegle duguljaste u kojima ljudi drze cvijece na balkonima.
ako posadim 1 komad u tu teglu (10l) al ne na sredinu neg na jednu stranu tegle (tak mi pase zbog lst-a)
dali u tom slucaju korijen podjednako iskoristi cijelu teglu? il je bolje da je na sredini?
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
sta mislite je li ok ovo?



aj neko sa iskustvom da mi kaze da mi ne propadne sjeme ako nije shema dobra.Ove vrecice sa zemljom su dosta mokre i non stop se regeneriraju da li je to ok za klijanje ili je previse vlazno plz recite prije nego sta je prekasno :drink: