Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
pa u tome je fora,svako ima neki svoj sistem...po meni je najbolje da se polegne na stranu...ja tako radim!!
ma ja se ne brinem toliko da li ce izbiti ili nece,to se desi,nego mene nervira odrzavanje idealne vlage u zemlji...samo da one niknu i onda je sve lako kasnije:sun2:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ja ih sadim onako kako popadnu u rupu...koja kako...i opet svi oni koji su proklijale izlaze u roku od 1,2 dana....:icon_mrgreen:
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
@rudy
zavisi od sorte...
ugl "bereš" kada ti omješ pištila na ženskoj biljčici bude od 5o:5o (smeđe/crvenkaste vs. bijele) ili kada je 7o:3o u korist smeđe/crvenkastih. zavisi kakav high više voliš.
ima bolje objašnjeno na forumu pa ak ti nije jasno odi na search i toje to.
pozz
 

niksvutraman

Banned
Banovan
16.08.2008
10
0
0
34
MARCHI je napisao(la):
ma nevjerovatno....sinoc sam citao tu na forumu da za prirodan rast treba stavit klicu prema dole!!!!....e sad ti kazes prema gore...ko je tu lud...


ma naj bolje ti je ako imas vise semenki da stavis recimo dve prema gore dve prema dole al ja sam stavljao po sredini i semenke su mi se same prilagodile al klica ide prema dole inace!!!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To se vec raspravlja stalno jel klica gore il dole i neko će ti reć gore neko dole, a u biti je apsolutno isti qurac kak god da je ubaciš ona ide ogre..
Jedino je nemoj preduboko zatrpat i boli te k
 
31.08.2008
1
0
0
40
www.***********
zanima me koliko treba da pustm biljku da raste posto imam jednu i visoka je oko dva metra cvetica ima solidna kolicina po vrhu je extra rodila a i dole ali su joj cvetovi dole samo veliki na kraju grana a ka stabljici su manji ima ih al su manji a inace je ogromna,e cvetici su beli ali su pomalo poceli da roze ali to je tek da se primeti ta roze boja,neznam kako da ostavim sliku da pogledate neznam sta da uradim nesto mi nece zato sam je opisao detaljno.pomozite ako ste razumeli
 
10.04.2008
6
0
0
38
seed_2.gif
Da pojasnimo ovako se stavlja semenka kad se direktno sadi u zemlju a ako koristite sistem sa ubrusima , stavljane izmedju salveta i cekanje da seme pusti klicu to jest buduci koren uvek se se stavlja na dole sto znaci VRH KORENA UVEK OKRENETE NA DOLE!!! nadam se da sam resio ovu glupu nedoumicu.
 
23.11.2008
7
0
0
38
pozdrav svima mene zanima kada se klija u casi sa vodom dali mora da bude na svetlosti ili u mraku i kakva mora da bude temperatura u boxu dok klija u casi sa vodom hvala za odgovore
 
05.02.2009
42
1
0
34
ćek malo....
sad ne razumijem....
na vutra.org piše...
"VAŽNO je da JE UVEK ŠILJASTI DEO SEMENA NA VRHU(mesto gde treba da izbije klica)."

sad neznam kak da stavim jer tu na onoj slici je prikazana klica prema zemlji...

HITNO!!!...plis....

P.S. još ću na kraju stavit sjeme na bok xd

 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ma samo ju pukni u zemlju do 1cm dubine, sjemenka je dovoljno pametna da si zna sama usmjeriti korjen (ta mala bjela klica će prodirati u zemlju i gurati sjemnku van, nakon toga će ljuska brzo pasti i pojaviti će se dva lističa weee :sun2:)
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
uf ljudi,ja sam stari clan,ali nisam sadio par godina,bio preko :( pa zaboravio gomilu stvari
sad sam u sumadiji(govorim zbog klime),pa me zanima kad da pocnem sa klijanjem semena i jos vaznije kakva su iskustva sa sadjenjem direktno na site proklijalog semena.sad sam ozenjen covek i ne bih da se zezam i drzim kuci saksijice :(
 

thc_positive

Banned
Banovan
17.01.2009
17
0
0
30
Weedran je napisao(la):
ma samo ju pukni u zemlju do 1cm dubine, sjemenka je dovoljno pametna da si zna sama usmjeriti korjen (ta mala bjela klica će prodirati u zemlju i gurati sjemnku van, nakon toga će ljuska brzo pasti i pojaviti će se dva lističa weee :sun2:)

Meni su 3 proklijale u roku od 2 dana -.-', 2 su normalne sa ljuskom, a 3 je vec otpala ljuska.... oO?
 
04.02.2009
21
0
0
36
zanimam me kad se posade biljke u casi nakon 20 dana su bile pre dugacke pa su se pocele savijat kako da se to popravi naci da ne rastu jako dugacko nego kratko da stoje uspravno(stoje na prozoru)
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Imaju premalo svjetla zato su ti se izdužile. A slabe su jer ih nikakav vjetar ne piri. Stavi ih na prozor s više svjetla (okrenut prema jugu) ili van...
 
03.02.2007
13
0
0
42
Interesira me jedna stavar!!
Kad biljkice proklijaju i stavim ih u casu da li ih mogu drzati pod vecim rezimom svjetla u namjeri da mi sto prije izrastu do zeljenih 10- 15 cm..
Mislio sam svjetlo staviti 20 - 4 jer mi je u interesu da sto prije ih vani stavim tj. izrastu do 15.cm, jer cu malo kasnije dobiti sjeme ali nisam siguran hoce li to imati nezeljeni efekat jer znam da bi mogla cvjetati kad bi dosla van radi rezima svjetla ili je premala za to!!
Molim strucne osobe da mi daju savjet i da li je to u redu jer su male!!
Pozzz & tnx.
:lock:
 
30.01.2009
1
0
0
38
Evo jedno pitanje...

Nisam imao nesto puno sjemenki a i vecina nije proklijala (sad vec stoje u vodi ima 8 dana), no dobro, dvije su proklijale i stavio sam ih u zemlju. Zemlju sam uzeo za cvijece kupovnu i stavio sjemenke otprilike 1cm i zaljevam ja to vec 5 dana ali nista... Vec su mi neke nepoznate biljcice pocele rast ali od one dvije koje ja cekam nula bodova.

Neznam dali sam u necem pogrijesio jer sam sve napravio po uputstvima koje sam procito sto na stranici ovdje sto na forumu...

Istina da sad zadnja tri dana vrijeme nije obecavajuce (oblaci, kisa i zahladilo je) tako da sam teglicu stavio u sobu na temp...

Jos uvijek cekam da niknu... ako ce ikad.... :icon_confused:

Ako ima netko kakav savjet.....
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
probaj jednostavno nabaviti novo sjeme pa opet...ima u dosta slucajeva
da sjeme nece da proklije i uzaludno je cekati kada nece....meni prvih 20 sjemenki nije htjelo proklijat pa sam bio lud dok nisam narucio pravo sjeme i bez problema su 90% proklijali i rastu ko iz sale svake godine.... :sun2: ...i nemoj puno vode stavljati u maramice kada ih stavljas proklijati sam ih navlazi malo i stavi u vrecicu i negdje na toplo mjesto...