Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
Pozdrav svima:wave:jeno pitanjce: dali je pametno da pri klijanju direktno u zemlji za cvece, nju pomesam sa malo peska da bi je *ublazio* sta je navodno bolje sto se tice klijanja??
 
20.03.2010
7
0
0
35
ja sam prije 3 dana stavio 30 sjemena u vlazhan papir pa u kesu . i nishta . ni jedna nije ni mrdnula ... josh vecheras i bacam ih :S a proshle godine sam na istu foru stavio 2 koje su proklijale i to 2 dana im je trebalo da klica bude 1.5cm u papiru i posadio :mad: ...
 
04.04.2008
16
1
3
35
najbolje su ti maramice ili oni ubrusi..probaj uzet bez bilo kakvih crteza po sebi(bez te umjetne boje) i bez mirisa...ja sam tako popusio dosta sjemenja... i da...stavi u foliju ili jos bolje u pvc vrecicu i dobro zatvori..da ti ne ispari voda....neces imat ziher problema..ali cekaj do tjedan dana... onda bi se trebalo pokazat oce li biti klijanja ili ne...
eto nadam se da sam pomogel
 
12.03.2010
18
0
0
33
Evo napokon su mi biljcice izasle od nekih 70 sjemenki dobio sam 16 biljaka u čašama i pošto su četiri izašle ranije već im je dva tjedna i počele su da puštaju korjenje kroz one rupe na čaši i sad moje pitanje glasi dali se može korijen osušiti kada izađe iz zemlje i mislio sam ih sada presaditi ali kada sam obradio zemlju kako treba i sve napravio(zemlja je bila pored neke zapuštene masline za koju sam mislio da nitko ne mari) dođe čovjek i skoro me vidio kada sam nosio biljku i jedva sam mu pobjegao i sad sigurno neću moći naći sajt tako brzo jer sam ovaj tražio dugo i bio je idealan pomagajte koliko će još biljke izdržati u čašama.Nemojte govoriti da sadim u kantama jer ne mogu kupiti veću količinu zemlje pošto nemam auto pa najboljoj mjeri mogu kupiti 30 litara zemlje što je uz ovih 20 litara kojih imam nedovoljno da posadim sve a po statistici sa domaćim sjemenom od 10 njih dobiješ tri ženske biljke što znači ako posadim u ovo zemlje što imam mogu posadit dvije biljke a da bude jedna ženka šansa skoro pa i ne postoji a pošto sada svi maslinari obrađuju zemlju ispod maslina nemogu ih ubacit ispod koje masline koje su mi bile jedine opcije molim pomagajte brzo nisan duva sto godin vata me kriza.Unaprijed hvala
 
13.04.2010
4
0
0
49
Molim ako neko ima iskustva sa seljenjem tj. transportom sadnica na sajt ?
Sad su u fazi izbijanja iz zemlje, nalaze se u lončičima 0,5 l, kako to otpremit na sajt a da nije auto ?
 
13.04.2010
4
0
0
49
Molim ako neko ima iskustva sa seljenjem tj. transportom sadnica na sajt ?
Sad su u fazi izbijanja iz zemlje, nalaze se u lončičima 0,5 l, kako to otpremit na sajt a da nije auto ?
 
12.03.2010
18
0
0
33
Hvala na odgovoru punoglavac sada sam presadio te dvije biljke u veče pitare(5litara) i napreduju dosta dobro i jednu sam biljku direktno na sajt posadio i sve napreduju dosta dobro izdržale su dobro ove pljuskove i u petak će i ostalih 15 na sajt biti presađene a prostor je 3×2 metra i svaka će biljka imati oko 0,7 metara kvadratnih prostora a zemlju sam izriljao do dubine nekih 30 centi nadam se da će izrasti do nekih 1,5 metara samo šta je zemlja puna kamenja ali mi se čini dost dobra jer ova biljka koju sam presadio prije 4 dana posli ovih pljuskova je lijepo uspravljena a sad ne znam da li da dodajem malo humusa na gornji sloj jer imam još oko 15 litara humusa za cvijeće i kada sam sajt čistio od korova bilo je dosta mrava(a oni su štetni) sad ne znam dali da prskam zemlju sa nečim protiv insekata.Hvala unaprijed na odgovorima.
 
12.03.2010
18
0
0
33
Hvala na odgovoru punoglavac sada sam presadio te dvije biljke u veče pitare(5litara) i napreduju dosta dobro i jednu sam biljku direktno na sajt posadio i sve napreduju dosta dobro izdržale su dobro ove pljuskove i u petak će i ostalih 15 na sajt biti presađene a prostor je 3×2 metra i svaka će biljka imati oko 0,7 metara kvadratnih prostora a zemlju sam izriljao do dubine nekih 30 centi nadam se da će izrasti do nekih 1,5 metara samo šta je zemlja puna kamenja ali mi se čini dost dobra jer ova biljka koju sam presadio prije 4 dana posli ovih pljuskova je lijepo uspravljena a sad ne znam da li da dodajem malo humusa na gornji sloj jer imam još oko 15 litara humusa za cvijeće i kada sam sajt čistio od korova bilo je dosta mrava(a oni su štetni) sad ne znam dali da prskam zemlju sa nečim protiv insekata.Hvala unaprijed na odgovorima.
 
03.07.2009
19
3
3
37
nisam cito sve pa nezz dal je vec neko odgovorio na pitanje na prvoj strani, o tome dal klica ide gore ili dole a na forumu je to objasnjeno na 1 linku 1 na drugom drugo xD. kolko sam aj skuzio kad sam ih stavljo u zemlju bjelo je korjen i ide dole, ljuska od sjemenke ostaje tamo di ce doc listici i izlazi iz zemlje. zasto onda komplicirat i okretat naopako?
 
03.07.2009
19
3
3
37
nisam cito sve pa nezz dal je vec neko odgovorio na pitanje na prvoj strani, o tome dal klica ide gore ili dole a na forumu je to objasnjeno na 1 linku 1 na drugom drugo xD. kolko sam aj skuzio kad sam ih stavljo u zemlju bjelo je korjen i ide dole, ljuska od sjemenke ostaje tamo di ce doc listici i izlazi iz zemlje. zasto onda komplicirat i okretat naopako?
 
23.09.2009
10
1
0
40
Statistički gledano odnos zenskih naprama muskim biljkama trebao bi biti 60:40 ili oko 50:50.. dakako ako bas jako jako nemas srece bit ce ti sve muske (ali to se iznimno rijetko dogadja).. No da skratim od tvojih 10 biljaka minimalno bi 5-6 trebale bit zenske. Sretno!
 
23.09.2009
10
1
0
40
Statistički gledano odnos zenskih naprama muskim biljkama trebao bi biti 60:40 ili oko 50:50.. dakako ako bas jako jako nemas srece bit ce ti sve muske (ali to se iznimno rijetko dogadja).. No da skratim od tvojih 10 biljaka minimalno bi 5-6 trebale bit zenske. Sretno!
 
23.09.2009
10
1
0
40
Glede seljenja tj. transporta sadnica na sajt pogledaj (Jorge Cervantes Ultimate grow 2 )video! tocno sto tebi treba ti je od 16:45 minute na dalje... Ugl. lik stavi biljke u kutiju i kutiju u ruksak i to tak nosi na sajt.. vode i zemlje i bok!
 
23.09.2009
10
1
0
40
Glede seljenja tj. transporta sadnica na sajt pogledaj (Jorge Cervantes Ultimate grow 2 )video! tocno sto tebi treba ti je od 16:45 minute na dalje... Ugl. lik stavi biljke u kutiju i kutiju u ruksak i to tak nosi na sajt.. vode i zemlje i bok!
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Bok decki! Evo da ne postavljam novu temu pa recite mi sad cu da stavim na klijanje, pa me zanima dal da prokuham vodu iz pipe? Kad sam stavio direkt iz pipe iz sjemenke su provirile klice od 1mm i ostale tak, sta da radim? hvala!!!
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Bok decki! Evo da ne postavljam novu temu pa recite mi sad cu da stavim na klijanje, pa me zanima dal da prokuham vodu iz pipe? Kad sam stavio direkt iz pipe iz sjemenke su provirile klice od 1mm i ostale tak, sta da radim? hvala!!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ja stavim običnu iz pipe u čašu,i sjemenke u vodu(ph 6.9-7) 12-24 sata,i u zemlju,prekrijem s 1cm zemlje i nikne 95%.najčešče neprovjereno sjeme.
Kupovno direct 1 cm ispod zemlje,dobru lampu i topli box i meni to funkcionira bez greške.
Ali mislim da je pisano dosta o tome...