Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.04.2010
10
0
0
32
3. dan semenke na klijanju smorio sam se cekajuci a drugu turu sam stavio sinoc verovatno cu i veceras staviti par komada... zagubio sam kesicu sa semenkama negde :mad:@@@

@Hypersor
znaci da bi smanjio stres treba da sto manje budem u kontaktu sa korenom biljke?? koje je najbolje vreme da ih presadim napolje (noc, dan, jutro, vece)??? prosle godine sam iskopao rupu u zemlji i napunio je humusom iz radnje i tu sam prebacio biljku, jel treba jos nesto da uradim ili tako isto? jel ima neka fora da oteram stetocine sa sajta ili da strazarim sa puskom pa da pucam u puzeve :violent018:
zeleo bih da hedovi budu kvalitetni i masni pa mi trebaju pr0 saveti kako sta da odradim jel treba neko posebno djubrivo ili da dodajem aditive zemlji kad biljka malo ojaca???
isto bih hteo da ubrzam vreme sazrevanja nekako posto kasnim dobrih pola meseca jel postoji neka sema tu???

:smoke18:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Djubirt nemoj dok su biljek male....e sad kada treba pocet s djubrenjem,to ti ne mogu reci jer ne znam ali kad dodje neko iskusniji ovdje na ovu temu,napisat ce vjerovatno,al uglavnom jos nemoj djubrit jer ces ih sprzit......ako postoji sema za masne hedove,napisite je ovdje obavezno :D da otjeras stetocine sa sajta,koliko znam moze ih (bar privremeneno) otjerati ljudska kosa,znaci bacis oko biljke malo dlaka i trebalo bi da ih otjera,tako sam ja citao ovdje negdje na forumu.....

imam jedno pitanje : da li biljka koja je stara 2 dana (a i inace dok je mala)moze da prezivi vani preko noci,recimo na prozoru da bude preko noci (mislim da tempearatura ne pada nocu ispod 10 stepeni) ??
 
30.04.2010
10
0
0
32
mozes ti nju odma da presadis napolje al nije preporucljivo dok malo ne ojaca, mi smo u drustvu iz zajebancije bacili par semenki napolje i obelezili gde. posle nedelju, nedelju ipo nikla je iz zemlje al su je klinci izgazili kad su se igrali . ako je stavis na prozor moras da pazis preko noci na promene vremena, meni se desilo da je vetar duvao i pala saksijica :'(

upravo sam nasao manga trip flop sutra saljem 4, kovertu valjda dobijem put u amsterdam :D

znam da biljku ne treba odma da djubrim dok ne ojaca ali me zanima kad ojaca dal treba nesto da joj dodajem???
ubi me ovo cekanje da proklijaju, sad sam proverio imaju 2 semenke kojima su krenule klice ostale jos nista al tek je 3 dan pa ima jos vremena, polako dok ih presadim i malo ojacaju pa se selimo na drugu temu :D
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
E danas je temperatura od 15 do 13 C, da ih stavim na balkon ili nek budu na prozoru(ali da je pritvoren na skare) neznan nekak mi neodgovara ova vlaga :watchplant::drink::baby:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
@Broonx

Pa treba da dodas malo djubriva (ja cu dodat malo pokosene trave koja stoji godinu dana nepomjerena sa jednog mjesta :D) kad ojacaju.....a maler,jebeni vjetar!
I da,mislio sam da preko noci stoji u casici na prozoru,ne da je presadim odmah na sajt. :)) Kontam da bi se mogla drzat jer nije mnogo hladno,iako je mala....vjerovatno ce od sutra biti vanka....Aj kad stignes baci kakvih slika ako mognes....i ja cu vidjet nekako da skontam aparat,pa da slikam,pa cu okacit....zelim brate srecan grow,da bude kvalitetnih,booty masni hedova :))

@weberjohn2

Gledaj da ih stavis negdje gdje ima sto vise sunca,samo ti to mogu reci.....mozda je bolje balkon,opet vidi kako ti najbolje odgovara...
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
a preporucio bih vam da biljke cesto malo isamarate, znaci na lagano prstom micat malu biljku. Evo jucer mi se malo izduzile pa sam svaku malo isamaro( 15 sekundi) , ujutro pogledam stabiljka duplo deblja he he he. zamislite da cesce to primjenjujete pa nemre puknut da oce srecno
 
30.04.2010
10
0
0
32
Buddha je napisao(la):
@Broonx

Aj kad stignes baci kakvih slika ako mognes....i ja cu vidjet nekako da skontam aparat,pa da slikam,pa cu okacit....zelim brate srecan grow,da bude kvalitetnih,booty masni hedova :))

sutra cu da okacim neke fotke juce sam opet nabasao na neke semenke pa ako bude vremena stavicu ih na klijanje...keva mi potrosila humus na cvece sad moram opet da kupujem.
dobio sam i biljku ima 15ak santima poklonila mi jedna devojka kaze da joj dam pola biljke kd izraste pa cu i tu biljku da slikam kad je prebacim.. tako da planiram da cu imati jedno 7-10 fem biljki
 
30.04.2010
10
0
0
32
weberjohn2 je napisao(la):
a preporucio bih vam da biljke cesto malo isamarate, znaci na lagano prstom micat malu biljku. Evo jucer mi se malo izduzile pa sam svaku malo isamaro( 15 sekundi) , ujutro pogledam stabiljka duplo deblja he he he. zamislite da cesce to primjenjujete pa nemre puknut da oce srecno

malo mi glupo da samaram biljke, posebno dok su jos ovako male....gde si cuo/procitao da se to radi, ja prvi put cujem za to
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Dobro uzeo sam malo pregrubu rijec, al sam naglasio na lagano, pa kaj nisi cuo da stabiljka slabi ak nema dovoljno vjetra, zato se koriste ventilatori, prirodni vjetar, a ak je na prozoru , ili ak nema bas vjetra to je super stvar, za probu danas jednu "isamaraj" pa usporedi s drugima, valda ce uspijet srecno :kiss::respect::watchplant::signs054:
 
29.04.2010
6
0
0
33
Pozdrav svima :)
Novi sam na forumu..chitam ga vec nekih 2-3 meseca...ali evo konachno neka akcija :D
Posejao sam pre neke 2 'dine neke semenkice u saksiju, presadio ih na polje..samo shto sam tad' imao pse pa su sve pogazili :( .. posle toga nisam ni pokushavao ponovo sve do sad'...
Stavio sam 2 semenke na klijanje pre 4-5 dana..nznm tachno, previshe sam bio navaren pa se i ne secam..uzeo sam kutijicu neku..navlazhio toalet papir i iscedio ga maximalno..taj jedan sam stavio na dno kutijice..pa onda preko toga semenkice, i na sve to josh jedan vlazhan papir pa onda poklopac..otvarao sam kutijicu svakih 12 sati na nekih 5 minuta..samo da dodje do nekog' vazduha..jedna semenka je proklijala bash bash bash dobrooo..ono belo govance je nekih 1 cm .. ali je skroz iskrivljeno..msm savilo se , krenulo je pravo i onda je otishlo na suprotnu stranu.. nznm kako ali tako je :D a ova druga je proklijala isto., ali je dosta manje belo govance, mozhda nekih 3 mm ... planiram da posejem to negde na polju..ali dal' da ga odma' stavim na polje..ili da rokam prvo sa saksijicama par nedelja???? :)
Hvala unapred :D
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Dobrodosao!
ovo sta ti se korijen savio to je potpuno prirodno i jos ak je malo pozelenio ok! A sta ti ja znam bolje u vazu da malo ojacaju, ovisno o tome gdje ce stajat i dal ima svijetla. Ali sta nisi mogo vec kad sadis nabavit vise sjemenki, jer ja sam nabavio dvadesetak i 5 ih je niklo, a od toga postoji dosta velika sansa da su sve muske s obzirom na moju srecu, to mi je uvijek bio problem! Srecno keep it lock an load keep it gangsta :violent018::bis::thankyou:
 
30.04.2010
10
0
0
32
dnbBoy je napisao(la):
Pozdrav svima :)
Novi sam na forumu..chitam ga vec nekih 2-3 meseca...ali evo konachno neka akcija :D
Posejao sam pre neke 2 'dine neke semenkice u saksiju, presadio ih na polje..samo shto sam tad' imao pse pa su sve pogazili :( .. posle toga nisam ni pokushavao ponovo sve do sad'...
Stavio sam 2 semenke na klijanje pre 4-5 dana..nznm tachno, previshe sam bio navaren pa se i ne secam..uzeo sam kutijicu neku..navlazhio toalet papir i iscedio ga maximalno..taj jedan sam stavio na dno kutijice..pa onda preko toga semenkice, i na sve to josh jedan vlazhan papir pa onda poklopac..otvarao sam kutijicu svakih 12 sati na nekih 5 minuta..samo da dodje do nekog' vazduha..jedna semenka je proklijala bash bash bash dobrooo..ono belo govance je nekih 1 cm .. ali je skroz iskrivljeno..msm savilo se , krenulo je pravo i onda je otishlo na suprotnu stranu.. nznm kako ali tako je :D a ova druga je proklijala isto., ali je dosta manje belo govance, mozhda nekih 3 mm ... planiram da posejem to negde na polju..ali dal' da ga odma' stavim na polje..ili da rokam prvo sa saksijicama par nedelja???? :)
Hvala unapred :D

Pozdrav i tebi

semenke su ti proklijale pa bi sad bilo dobro da ih prebacis u plasticnu casu, napuni casu zemljom ( kupovni humus iz radnje) zabodi olovkom 1 cm u zemlju i u tu rupu stavi semenku koja je proklijala i samo je prekri zemljom. budi jako pazljiv da ne polomis klicu, moras biti nezan prema semenki da je ne ostetis. na casi izbusi na dnu par rupica da visak vode otice. 2-3 nedelje drzi biljku u toj casi, mora da ima dosta sunca a kad ti 3 par listova (onih reckavih) krene presadi je napolje. srecan grow
 
29.04.2010
6
0
0
33
Hehehe..ma mogao sam ja da uzmem vishe, ali nisam hteo :icon_lol: msm ova vutrica mi se baaash svidela, ali ima malo semena..uspeo sam samo 2 semenkice da izdvojim :icon_cry:
a koren mi nije bash pozeleneo, vishe je pocheo da vuche pri kraju na zhuto...nznm dal' je to dobar znak :sad2: Mada, ja se i dalje nadam da ce to sve da ide po planu...optimista u dushi .. hehe
 
29.04.2010
6
0
0
33
Br00nX je napisao(la):
Pozdrav i tebi

semenke su ti proklijale pa bi sad bilo dobro da ih prebacis u plasticnu casu, napuni casu zemljom ( kupovni humus iz radnje) zabodi olovkom 1 cm u zemlju i u tu rupu stavi semenku koja je proklijala i samo je prekri zemljom. budi jako pazljiv da ne polomis klicu, moras biti nezan prema semenki da je ne ostetis. na casi izbusi na dnu par rupica da visak vode otice. 2-3 nedelje drzi biljku u toj casi, mora da ima dosta sunca a kad ti 3 par listova (onih reckavih) krene presadi je napolje. srecan grow

Hvala =]
Nadam se da ce imati dovoljno svetla, sad' zhivim u stanu, nisam vishe kuci..=/ drzhacu ih na prozoru ili na balkonu, josh cu videti...imace sigurno bar 6-7 sati direktne svetlosti, ako treba okretacu po prozorima..trchacu po stanu samo da bude kako treba :icon_lol: :b_hop:
jedini problem mi je to shto ne znam shta cu s njom preko noci..ne znam da li smem da je ostavim na polju..jer temperatura pada preko noci... :icon_rolleyes:
 
30.04.2010
10
0
0
32
dnbBoy je napisao(la):
Hvala =]
Nadam se da ce imati dovoljno svetla, sad' zhivim u stanu, nisam vishe kuci..=/ drzhacu ih na prozoru ili na balkonu, josh cu videti...imace sigurno bar 6-7 sati direktne svetlosti, ako treba okretacu po prozorima..trchacu po stanu samo da bude kako treba :icon_lol: :b_hop:
jedini problem mi je to shto ne znam shta cu s njom preko noci..ne znam da li smem da je ostavim na polju..jer temperatura pada preko noci... :icon_rolleyes:

6-7 sati svetla je dovoljno a nocna temperatura nebi trebala da padne ispod 10 stepeni, ja sam sad stavio jos 6 na klijanje tako da imam oko 25 na klijanju sutra prva tura leti u saksiju, od prve ture 6 sa klijanje 4 proklijale. sve ista vutrica imam par semenki od neke skankule i ostatak od vutrice sto radi do jaja... to sam uzo od lerdija trazio mu semenke da mi da tako si mogo i ti. posto si u stanu predlazem ti da iskombinujes nekako na krov ako mozes, kod mene u zgradi majstori nesto sljakaju po krovu a ja hteo gora da stavim :mad:
ne znam sta znaci to sto je klica pozutela verovatno nista strasno postavi u saksijicu i dalje ce priroda da odradi svoje :D
 
15.03.2010
11
1
0
34
pozdrav farmeri!!! imam problem...posadio sam biljke u 15 posuda,izašlo mi ih je 19.sve je bilo super dok se pred par dana nisu počele sušit...7 ih je već mrtvih pa ak ima ko kakav savjet za sprečavanje toga nek napiše
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
posadio sam biljke u 15 posuda,izašlo mi ih je 19
Netreba nitko skoro ni viditi slike ali ova računica kad je više biljki nego posuda več govori da je možda najbolje da isprazniš posude i kreneš ispočetka.
Na forumu imaš UZGAJANJE pa kad se opredjeliš di misliš saditi,unutra ili vani,onda polako kreneš čitati najistaknutije teme,zapravo čitajuči naslove pronači češ sve osnovno kako da kreneš,i kako da završiš:)
Vjeruj mi,jednostavnije je par dana čitati tj. početi čitati,nego čekati odgovore na ono šta je u vodičima več napisano.

-ovo usput ne spada tu,i trebalo bi biti premješteno.
 
29.04.2010
6
0
0
33
Jaoooo..boli tebe bre, imash semenki bash bash :icon_biggrin: ja cu za sad' da ostavim ovako, videcu ako neshto krene po zlu stavicu nove..mada, i dalje jedina stvar shto me brine je to shto su malo pozhutele :icon_sad: ali valjda se oporavi kada je posijem..btw. chekam da mi keva izadje negde pa da ukradem humusa iz nekih saksija :icon_biggrin: razmishljao sam o toj varijanti da stavim na krov, ali se opet plashim da neko nece videti majku mu... :icon_rolleyes: a razmishljao sam i o tome da uzmem vecu saksiju i da posijem nekog' cveca uz moju malenu biljchicu..pa kada poraste da ima i cvetica okolo, ali to chisto zbog ljudi :icon_biggrin: e sad, dal' ce smetati taj cvet mojoj malenoj to ne znam..aliii ako ne smeta to je odlichna varijanta, bar se nadam :icon_biggrin: :icon_biggrin:
majkaaa prirodaaaaaaaaaa :sun2: :sun2: :sun2:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ja sam danas zabo u drugu casicu sa zemljom 4 sjemenke (tako cu ih zajedno i presadit,hocu da vidim neki zbunic tako nesto :D ) koliko se sjecam,proklijale su za dan jbt.....imam jos 4 sjemenke koje cekam da proklijaju...sve je neka indica,fina vutra bila skroz.....a imam hrpu sjemenki neke sative(mislim da je sativa),morat cu i to rijesit (ima ih sigurno 20-30)......bas danas gledam kako je ova napredovala bilcjica,tacno se pocinje list razvijat iz sjemenke (inace kako vec rekoh,izrasla je sa onom ljuskom od sjemnke,nisam nista htjeo da diram,neka sama spadne).......ove sjemenke sto sam danas prebacio u casu,sam samo gurnuo malo u zemlju i zagrnuo zemljom,cisto da ima zemlje preko....vidjet cu da slikam ovih dana pa cu okacit sliku....

@DnbBoy

Dobro dosao,zelim puno uspjeha u growu ;)
 
30.04.2010
10
0
0
32
dnbBoy je napisao(la):
Jaoooo..boli tebe bre, imash semenki bash bash :icon_biggrin: ja cu za sad' da ostavim ovako, videcu ako neshto krene po zlu stavicu nove..mada, i dalje jedina stvar shto me brine je to shto su malo pozhutele :icon_sad: ali valjda se oporavi kada je posijem..btw. chekam da mi keva izadje negde pa da ukradem humusa iz nekih saksija :icon_biggrin: razmishljao sam o toj varijanti da stavim na krov, ali se opet plashim da neko nece videti majku mu... :icon_rolleyes: a razmishljao sam i o tome da uzmem vecu saksiju i da posijem nekog' cveca uz moju malenu biljchicu..pa kada poraste da ima i cvetica okolo, ali to chisto zbog ljudi :icon_biggrin: e sad, dal' ce smetati taj cvet mojoj malenoj to ne znam..aliii ako ne smeta to je odlichna varijanta, bar se nadam :icon_biggrin: :icon_biggrin:
majkaaa prirodaaaaaaaaaa :sun2: :sun2: :sun2:

ne znam to za cvece dal je pametno zato sto biljka mora da ima dosta mesta za koren, to jedino kad je prebacis napolje da kamufliras...
ja radije koristim humus iz radnje ne znam kakva je ta zemlja sto keva trpa u cvece
krov je dobra kombinacija ako mozes da ga zakljucas nekako da nemoze niko osim tebe gore

Buddha je napisao(la):
Ja sam danas zabo u drugu casicu sa zemljom 4 sjemenke (tako cu ih zajedno i presadit,hocu da vidim neki zbunic tako nesto :D ) koliko se sjecam,proklijale su za dan jbt.....imam jos 4 sjemenke koje cekam da proklijaju...sve je neka indica,fina vutra bila skroz.....a imam hrpu sjemenki neke sative(mislim da je sativa),morat cu i to rijesit (ima ih sigurno 20-30)......bas danas gledam kako je ova napredovala bilcjica,tacno se pocinje list razvijat iz sjemenke (inace kako vec rekoh,izrasla je sa onom ljuskom od sjemnke,nisam nista htjeo da diram,neka sama spadne).......ove sjemenke sto sam danas prebacio u casu,sam samo gurnuo malo u zemlju i zagrnuo zemljom,cisto da ima zemlje preko....vidjet cu da slikam ovih dana pa cu okacit sliku....

Ne preporucujem ti to da stavljas 4 semenke u 1 saksijicu posto biljki treba mesta i kasnije ce ti biti tesko da ih prebacis, moraces ih razdvajati i velika je verovatnoca da ces ostetiti koren.
ja ne znam koje su ove moje a ne znam ni kako da vidim sad, moracu da sacekam da izrastu malo da bih prepoznao vrstu