Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2010
38
2
0
32
E provalila me je keva da imam biljku...
Pita me ona stace ti to, ja kazem da vidim kako izgleda,
ona kaze ja to necu u mojoj kuci, a ja kao ma ne brini do zime to ce istruliti...hahaha

 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Thumbnailove stavljaj...
ovo je preveliko!

imageshack.us -> s tim uploadaj slike, ili stavi samo link!
 

HiGhMaSta

Banned
Banovan
29.07.2010
4
0
0
28
Ovako ljudi kolko sam ja čuo postoje dvije vrste naše Svete biljke jedna je indica a druga je sativa sad mene zanim jel se mogu te dvije križat i jel bi to bilo pametno...
I još jedno pitanje imam kuči onu lampu(bioptron) za brže zacjeljivanje rana opeklina i tih gluposti dal bi bilo dobro malo sa tim posvjetlit biljčicu
 

HiGhMaSta

Banned
Banovan
29.07.2010
4
0
0
28
Green tnx na odgovoru sviđa mi se to što vidim samo da mi se koja sjemenke nađe da se nezajebavam sa križanjem...I jel ima neko da zna odgovor na drugo pitanje...

Zanima me gdje mogu kupit spekar grow box ili bilo kakav "undercover" grow box...tako da mogu da sadim bilo kad bilo gdje...ili ako neko iz okolice zagreba prodaje nek se javi na pm....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ima cijeli podforum o svijetlima koja se koriste.Box se sam napravi,nečeš kupovati svaku glupost:)
Daj sebi malo vremena pa pogledaj kakvih sve informacija ima na forumu.
 

HiGhMaSta

Banned
Banovan
29.07.2010
4
0
0
28
Ma mislim da znam sve sta ide unutra kakva svjetla smo e još jebu one faze biljke cvjetanje i to pa moram malo istražit,box mi nie previše velik nedje 43cm jel neam ništa veče u šta da stavim a da starci ne primjete samo me brine kak ču stavit ventilatore na zvučnik a da se ne primjeti....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Dobro isplaniraj sve jer je 3-4 mjeseca previše a da starci ne skuže nešto,dosta ti je mala neopreznost da se razočaraju s tim šta radiš na jako duge staze.Rijetki su popustljivi.Box ti mora biti "nevidljiv" i ako netko gleda u njega,kontaš?Nekom sam rekao slično pa su ga starci uhvatili s biljkom prije 2-3 dana. Ja san inače jako oprezan/paranoičan,s razlogom,jer sve volim iskusiti na svojoj koži,pa nemoj bar ti.
Šta se tiče boxa 43cm (pretpostavljam visina) je jako malo,izmučit češ se i još ako ti je prvi put i tek učiš pitanje očeš li završiti i izgurati do kraja,i pobrati nešto.
Ma i vjerujem da očeš ali sve dobro iskalkuliraj,a najviše se pobrini za mir u kuči.Sretno!
 
15.07.2010
38
2
0
32
e imam problem...
moja biljka pocela je da se krivi i listovi prvo su poceli da se zatvaraju, a sad se opustaju
kao da umire.. i jedan moj drug je rekao da od toga nema nista, zato jer je to konope,
rekao mi je ako je semenka puno stara da je 80% da ce biti konope a 20% biljka...
i presadio sam je u zemlju cim sam to primetio...


 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
trebao bi poraditi na uvjetima za biljku.Neznam što očekuješ u toj zemlji.Nažalost-priprema 0.
 
28.09.2010
16
1
0
33
evo ovako novi sam tu i prvo bi vas sve htio pozdravit
a sad onaj vazniji dio...ovako, posto jos uvjek zivim sa starcima ova faza u casi mi je dosta zajebana pa sam se sjetio da bi mogo stavit proklijalo sjeme u case i onda to ostavit vani i oko casa neke stapove i foliju preko njih da prolazi svjetlost a da ih opet vjetar ne polomi, naravno dole bi ostavio rupe za zrak...e sad pitanje je dal bi mi to sljakalo i jel bi se smrzle biljke preko noci? ako to nebi uspjelo imo sam cak i teoriju da ih svaku vecer stavljam u neku vrecu i svako jutro vadim...eto mozda je totalno amatersko pitanje al spremam se za prvi grow pa nebi htio da to propadne
hvala unaprijed :)
 
28.09.2010
16
1
0
33
pa nisam bas toliki idiot...pocinjem tek krajem 4. mjeseca tak da ima vremena a ovo su samo pitanja da bi bio spreman za sve...i da mogo bi neko odgovorit na ono pitanje od gore ;)
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Ola ljudi!

Imam jedno opaljeno pitanje. Odgovor pretpostavljam, al eto... Nije na odmet :)

Što mislite, je li moguće da "muška" sjemenka proklija prije nego ženska? Pratim logiku da muške biljke rastu brže, brže procvjetaju. Nekako mi logika nalaže i da će prije proklijati.

Ajmo, bez flejmanja.. Ovo je čisto za informativne svrhe. Svjestan sam potencijalne gluposti u pitanju hehehe

Naime, u boxu mi bile 2 mudonje, procvjetali prije cure. Sad imam slobodnog mjesta pa sam stavio 2 sjemenke na klijanje. Jedna je već proklijala (nakon 36 sati), a druga se još nije ni otvorila.

Posadit ću obje, logično, i pratiti je li ova prva proklijana uistinu muško.
No, zanima me i vaše mišljenje prije nego mi priroda sama dokaže

Cheers :thumb:
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Kolko ja razumijem iz sveg procitanog stiva i osobnog iskustva nea nikake povezanosti sa brzinom priklajavanja sjemena i spolom biljaka tak da to je to,cak sto se tice da muski pokazu spol prije nego fem kodmene nije bilo neko 100% pravilo ako ista pogotovo sad kak imam trenutni grow sve kuje su mi se prvo otkrile prije govnara,tak da moj savjet nemoj se stim opterecivat,jel nema sigurne metode odredjivanja spola dok ga same nepokazu.....peace i srecan ti grow bio hehe :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pitanje ti je mislim FAIL,tema isto:)Mislim da je teško odrediti,možeš se tješiti na bazi slučajnosti.Neznam ni sam,ta mi bizarnost nije pala napamet.Ali prati pa javi,sretno:)
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
A *****u, sve nešto fail u zadnje vrijeme :))

Inače, nisam se ni mislio ravnat po tome.
Al reko da podijelim s vama tu bizarnost, zasto ne?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
legaa je napisao(la):
evo ovako novi sam tu i prvo bi vas sve htio pozdravit
a sad onaj vazniji dio...ovako, posto jos uvjek zivim sa starcima ova faza u casi mi je dosta zajebana pa sam se sjetio da bi mogo stavit proklijalo sjeme u case i onda to ostavit vani i oko casa neke stapove i foliju preko njih da prolazi svjetlost a da ih opet vjetar ne polomi, naravno dole bi ostavio rupe za zrak...e sad pitanje je dal bi mi to sljakalo i jel bi se smrzle biljke preko noci? ako to nebi uspjelo imo sam cak i teoriju da ih svaku vecer stavljam u neku vrecu i svako jutro vadim...eto mozda je totalno amatersko pitanje al spremam se za prvi grow pa nebi htio da to propadne
hvala unaprijed :)

ej,
slobodno ih ostaviš vani, nemoraš se zezat sa vrečama i folijama... (foliju NIKAKO NE, jer će ti se biljke samo izdužiti bezveze)
ako već paniraš sadit u nešto u čemu će ostat, tj ako neidu negdje na sajt, odmah si nabavi teglice u kojima će rasti i iz kojih se neće maknuti prije harvesta... evo čisto da si olakšaš situaciju... folije i vreče nikako!
bitno da imaju sunca, a za preko noći se ne brini... neće se smrznuti!
 
28.09.2010
16
1
0
33
SiD je napisao(la):
ej,
slobodno ih ostaviš vani, nemoraš se zezat sa vrečama i folijama... (foliju NIKAKO NE, jer će ti se biljke samo izdužiti bezveze)
ako već paniraš sadit u nešto u čemu će ostat, tj ako neidu negdje na sajt, odmah si nabavi teglice u kojima će rasti i iz kojih se neće maknuti prije harvesta... evo čisto da si olakšaš situaciju... folije i vreče nikako!
bitno da imaju sunca, a za preko noći se ne brini... neće se smrznuti!
e stvarno hvala jer mislio sam da niko nece odgovorit :)
 
17.02.2011
7
0
0
33
sjemenke mi jednostavno nezele proklijat :eek:hno:
radio sam po postupku znaci uzeo sam zdjelicu stavio komad ubrusa malo smocio, stavio sjemenke, jos jedan list ubrusa i stavio preko onaj kao przirni najlon za zamotavanje sendvica i nista se nedogada vec 3 dana...sjemenkama se vidi samo mala bjela tocka tamo di bi trebao izas kroijen i tako stoji vec dan i po i nikakve promjene....vec sam jednom tako radio i normalno mi je sjemenka proklijala ali sad nista :eek:hno::eek:hno: