Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.03.2012
41
0
0
35
Citao sam puno i stvarno ste profi.Ali nigde nisam nasao da je noko opisao koliko treba neproklijanom semenu da izadje iz zemlje.Da pojasnim sta me muci.Kupio sam kontejner za sadjenje papeike u poljoprivrednoj apoteci i zemlju sa odgovarajucim ph.popunio kontejner zemljom i stavio neproklijano fermizirano seme,osam dana odrzavam vlagu i toplotu uredno ali jos uvek nema biljke.koliko vremena treba da izadje biljka?Inace seme je big beng,doktor,kalasnjikova,A.M.S i super bud.Unapred hvala.
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...ja isto uvijek pikam sjemenku direkt u zemlju,cirka pol centimetra od površine i izađu za cirka 2-3 dana,vjerovatno si ih
zabio dublje pa im treba malo više vremena da izađu,samo strpljenja budu one izašle;)
 
22.03.2012
41
0
0
35
Neznam upadam u bedak.Jutros sam prokopao jednu semenku i video da ima klicu ali se bojim da ih nisam ostetio posto sam pokrio kontejner kesom i stavio na sunce.Inace stavio sam 8semenki.

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

Kada je suncano na sunce ih iznesem a uvece ih unesem i stavim na bojler u kupatilu.
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...nestrpljenje je neprijatelj svakog growera,ne prčkaj po sjemenu,eto vidiš da oće one,netreba ih držati vani,dovoljno je u kući i da je temp iznad 20c,vlažna zemlja
nije to neka nauka,samo kažem,strpljen spašen:))))))))))

edit:ja mislim da se čovijek malo igro s tastaturom pa stiso dva puta osmicu,kontam da je mislio na 8 komada
al eto nisam ja tu da provodim red,hehe;)
 
22.03.2012
41
0
0
35


---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

Praticu i pisacu vam o stanju,nada zadnja umire.Izvinite na permutaciji brojeva.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Post broj 16 u ovoj temi:
Janez je napisao(la):
Da li mogu saditi sjemenku a da nije pustila klicu?

Odgovor:
PowerSeed je napisao(la):
Sto da ne, toplo + vlazno, pustice klicu i sve dalje po redu.

Odgovor 2:
SLO-Era je napisao(la):
možeš naravno

prvo pročitaj na koju stranu trebas okrenuti ili barem nemoj pobijati i previse duboko saditi 1-2cm
Najbrže čes sa tom metodom ako namočiš seme za 10-12h sati u destiliranu pa u zemlju

sve navedene metode na forumu rade!!! samo je % proklijalih veči u papiru,posudi,destiliranoj vodi... ako se pravilno radi!!

Mnogi od vas slikaju proklijalo seme,prčkaju...sto nije nimalo ok

sretno


Osobno stavim i najlon da održava konstantnu vlažnost i biljka je vani u roku 3-4 dana, vrlo rijetko više.
Dubina mala, tek toliko da je prekriveno zemljom.
 
11.02.2009
19
3
3
39
evo nacin koji ja koristim
inace meni je svaki put uspjelo pa ja misli da je dobar

uzmete plascicnu casicu napunite je zemljom i ostavite
2 prstat do vrha prazno
zemlju dobro navlazite onda stavite sjemenku na zemlju
tako da onaj dio di klica izbija zabodete lagano u zemlju
zatim porijete sa nekakvim ubruson maramicim
(ja koristim one okrugle vatice za skidanje sminke :p )
i to ljepo pokrijete ali folijom

nakon negdej 4 5 dana otvorite i vidite ako je klica izasla i vec
nasla put prema zemlji maknite vaticu
vazno je samo zemlju dobro navlazit da se tjekom tih 4 dana ne osusi
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja umjesto tog ubrusa i maramice prospem cca 1cm finije zemlje(prstima usitnim i izbacim krupnije stvari ako ih ima) i natopim finom prskalicom da ne rastura zemlju i nema više brige, nema sklanjanja vate i ostalog nego biljka normalno nastavi rasti kad nikne, bez kompliciranja.
 
29.03.2012
4
0
0
33
imported_growzilla je napisao(la):
Ovo je jako bitno! Ako koristite metodu sa papirima/vatom onda se jos preporuca da se sve to stavi u plasticnu vrecicu kako bi se zadrzala vlaga. Jer ako se dogodi da vam se osusi papir, postoji velika sansa da neke sjemenke ne proklijaju. Zato pazite i nemojte cekati da se papir osusi da bi ga ponovno namocili nego ga redovito vlazite.

Ja bi vam radje preporucio da sjeme posadite 5mm duboko u zemlji koja je blago navlazena. Kada posadite sjeme, onda ga samo lagano prekrijte sa jos zemlje i lagano poprskajte vodom. Prekrijte sve plasticnom folijom. Zemlju povremeno prskajte vodom da je uvijek drzite navlazenom. Nakon par dana (do 10) maknite plasticnu foliju kada vidite da je izasla na povrsinu. To bi sve bilo najbolje raditi na stabilnoj sobnoj temperaturi (~22 stupnja). (prije svega mozete sjeme drzati 24h u destiliranoj vodi)



Da pitam da li je dobro da drzim tacnu sa semenjem na radijatoru? Ili je bolje da drzim u sobi na nekom drugom mestu? Moze savet? :)
 
13.09.2005
58
2
0
Ma kakvom radijatoru veselom, drzi je u sobi navlazi maramice svaka 2-3 dana pogledaj jesu li vlazne maramice, ne cackaj sjemenke i drzi ih na tamnom posle 6-7 dana digni gornji sloj maramica (onaj sto si pokrio sjemenke) pokupi proklijale presadi u zemlju ostale drzi jos 2-3- dana pogledas jesu proklijale ako nisu opet ih piknes u zemlju mozda i proklijaju :), procitaj temu od pocetka imas gomilu odgovora. Srećno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
izbegavaj radijator ako je vruc, moze prilicno da podigne temperaturu semenki sto moze da oteza klijanje, ako ti je u sobi iznad bar 20*C (optimalno 24~26), drzi ih slobodno na sobnoj temp. i na tamnijem mestu
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja stavim u one spužvice za skidanje šminke, navlažim sa onom prskalicom, i to sve zatvorim u plastičnu vrečicu... tu plastičnu vrečicu u kojoj nema zraka stavim na modem/ruter... tu i tamo otvorim čisto da provjerim dali je proklijalo.... nemorate vlažiti jer vlaga ne izlazi pošto je vrečica zatvorena...

jednostavnije je sjemenke zapiknuti odmah u male posude u zemlju...
 
09.03.2011
13
1
0
36
Zdravo ljudi,posadila sam juce 10 semenki Jack-a i 10 super skunk-a(sensi seeds).Zapravo posadila sam ih pivske case 70% humusa i 30 % obicne zemlje.Brine me to posto sam odmah semenke posadila u te case,a nisu proklijale.Pa sta vi mislite da li to moze da pravi problem!?!?!IBless and irie:costumed-smiley-027:costumed-smiley-027