Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Stavio sam u ponedeljak u vatu 4 sjemenke i 2 su mi iznikle cca 1 cm korijen, ove ostale 2 nisu . uGl sad kada ih ja prebacim u casu , dali cu ja to trebati odmah staviti ispod hps dok nisu prvi listovi izasli ili da cekam da listovi izadu pa ona pod lampu . i dali odmah na rezim 16.8 ... hvalaa
 
05.02.2012
17
0
1
36
iprezime je napisao(la):
zasto oko biljoze nesipate sol, nema ni puzeva ni glisti, a potpuno prirodno
ma gliste ni nesmetaju biljkama hahahah ..samo mi se gade ,a eto sad i puzevi kad sam vidio kolko su odvratni, a biljke su mi u teglama i nisam ih JOS tretirao s nicim, a nisam ni mislio..al eto izgleda da cu morati.. sutra slike
 
31.05.2013
12
0
0
znaci ovak..ovo mi je prvi grow..i posto zivim sa starcima ja jucer posadio..nadam se da ne prekasno..klice su se namakale u vodi 24 h..to sve ljepo smijestio i zemlju za cvijece stavio al jos sam htio pognojit..i nisam gledao i uzeo tekucinu za gnojenje preko listova..i zalio malo..biljke su na prozoru gdje svijetlost dolazi kroz cijeli dan ..oce to doc van ili se mogu uzalud nadat?

bojim se da nisam nesto sjebo sa ovim gnojivom..za preko lisca..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zašto tako,crni kolega....đubriš a još nisu ni svetlost dana kako treba ugledale.......
pa zar ne piše SVUDA na forumu-ako je dobra zemlja NE ĐUBRITI prvih mesec dana ?
pri tom,to važi za biljke koje su NIKLE,tvoje (ako sam razumeo) su još uvek u fazi klijanja.....
ako izbiju,pripazi molim te,čitaj malo,informiši se......
najgore je tako-ti bi sve nešto oko njih,k*rac-palac,i od previše brige napraviš kurcšlus....ne ide to tako....
neće ti dati više uroda od više đubrenja-upravo suprotno ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
cemu tako matora zemlja, nemas kinte za 4L zemlje... zemlja je vrlo bitna stavka i na njoj se ne stedi... bolje dobra zemlja bez djubriva uopste, nego takvo smece pa jos tovarenje djubriva...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
3-10 dana,zavisi od uslova,i koliko si duboko zakopao,itd.

(meni uvek izbiju za 3 dana max. eventualno čekam neku do 5 dana)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nada umire poslednja ;)
ima,ali počni da se pripremaš na najgore..
koliko si duboko zabio semenku? 1cm je neki optimum...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
da li si sadio proklijalu ili neproklijalu semenku, bitna stavka... onda, da li je direktno u outdoor ili u neku posudu, i gde drzis posudu... buraz, daj malo detalja ako hoces odgovor, nismo vidoviti
 
06.03.2013
36
21
8
28
Tu
Sadio sam neproklijanu sjemenku, i u dubini je oko 1- 1.5 cm ispod zemlje. Nije direkt u outdoor nego je u čaši, i drzim je vani ispod krovića jednog od jedne napustene kuce.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Malo joj je hladnije vjerovatno pa joj treba više vremena da izbije. A možda je do sjemena. Jedna ko nijedna :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nmvz kakva je semenka,to zavisi i od vrste-bitno je samo da nije bleda,zelena/siva i da ne pukne kad je stisneš
a UVEK stavi više komada,i zbog klijanja,a i zbog muško/žensko odnosa (ako su regularne)
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Imam problem sa klijanjem, stavio sam 4 fem sjemenke na klijanje u ponedeljak 2 su proklijale za 4 dana a treća za 6 dana a ova zadnja nikako, u vati sam ih držao na sobnoj temperaturi. može nekakva pomoć . Čekat cu jos par dana na tu zadnju pa ako neproklija avit cu se ovima od kuda san sjeme kupio u nadi reklamacije.
 
31.05.2013
12
0
0
znaci posadio sam random sjeme..u petak..drzao u vati 24 sata..pola proklijalo pola ne..ni jedna biljka nije izasla van..riskirao sam jednu teglu i otkopao malo sijeme nije ni proklijalo..kad sam posadio jako sam zalio..al temperature su malo sjebane i zemlja se uopce ni trunke nije posusila..vlazna ko i prvog dana..jel moguce da nakon 2 i pol..3 dana od 5 komada ni jedna nije izasla van?jel moguce zbog temp ili previse vode?tegle imeju rupice na dnu..