koga u box?kako?zasto?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Evo konacno stigao mix4 od D.P. gde se nalaze po dve fem sem. Mazar,Blubery.Orange bud,box ce biti poluotvoren,400whps,70x100x180cm,imam i 6 reg semenki iz moje ljubimice sa terase,zahvaljujuci kojoj nisam bas totalni pocetnik i pokusavam to iskustvo da prenesem u indor, naravno prvi i ocekujem gomilu problema,ali sam spreman teoretski hahahaha ala solim,ko ce ovo citati pa jos odgovoriti....nema veze i onako sam tek poceo.


Moj je neki plan da za prvi put stavim 2 fem u istu posudu(2x kanta 30l zemlje),isti trening(lst level2) i ako bi bile slicne ovoj na terasi(ima dnevnik terasalst) to bi bilo taman da popunim prostor(visina 80cm najsira 80cm),ali to je bila pasion1 outdor sorta.

Odlucio sam se za ovaj mix kad sam kupovao prvenstveno zbog Mazara ali on je 100% indika i nema ni jedan dnevnik ovde(na druge forume ne idem) samo automazar koji je bio skoro, dva fenotipa ali gari hvali dim......:ludakbrine me ustvari kako ce reagovati na lst pa ako neko zna,DRUGO mesto u mojoj glavi zauzima Bluberri u stvari prvo ili ipak drugo...ma tu su,jedva cekam,nasao sam dnevnik pc box i jedan napolju,tu se spominje (a i u banci kazu) kako je preosetljiv u cvetanju i mnogo naraste dok cveta a kontam da ce trebati vremena da se ustelim u indoru bice stresa garant.I naravno ljuta skankcina i jos narandzasta za koju u banci kazu da je najlaksa za uzgoj i mozda najbolje resenje za mene,ali trenutno ga radi NOTSMOKE (super dnevnik i oprema)pa reko da vidim kako ce se pokazati kod njega...lol

Eto ako mozete malo da mi pomognete svojim iskustvom za koju sortu i tehniku uzgoja da se odlucim za prvi put,da stavim 4 regular za probu ili da peglam odma Mazar+Blebery ili ipak..............................................................PoZ oD zlOg
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Problem je sto nisam nikad radio indor.Na terasi je imala oko 35 dana vegetacije,prvi cvetovi oko 20.07. a skino sam je oko 20.10. i mogla je jos,sigurno bi ako ne krace onda bolje cvetala da sam je sredinom osmog meseca prebacio pod hps400 12/12,fali sunca jbg.terasa nije polje,bojim se da, ako mi logika nije dobra i stavim dve biljke u indor odradim slicno kao pasion1 ,na pola cvetanja ne skontam da mi je box "prazan"a semenke u fioci,a dolazi vrucina,......a nemam ct ni ventilaciju
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kao što si sam rekao totalni pocetnik nisi...dobra priprema i primjeniš ovo znanje koje si pokupio na forumu i nebi trebao imati nekih problema bog zna kakvih....a ovo za sorte...sve što važi za sve biljke važi i za ove....samo peglaj i bit ce ok
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
orange bud najkrace cveta, lak za uzgoj, kreni prvi indor s njim ako bas nemas ideju koju bi za pocetak, eto moja sugestija ako bas trazis sugestije i jos bolje ako ga radi not smoke, imas referencu za uzgoj, pratsi sta se zbiva kod njega jer je krenuo pre tebe, super za pocetak definitivno, nema zajeba ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
evo bas sam ti i ja mislio savjetovati Orange...krace cvijetaju,ja bi zbog toga drzao malo duze u vege.i uz dobar lst popunit ce dobar dio boxa.Ako je moguce sadi ih odvojeno...pozz
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Hvala vam na odgovorima poslusacu,orage ide,ali ne bih obe,stavio bih i jednu Mazar,naime hocu da mi ostane semenka od svake,kupio sam dve cfl 85w 6500k i planiram da sklepam vege box za majku biljku 40x40cm i da se malo oprobam u tome na prolece,ili da se ne glupiram i stavim dva oranga kao sto kazete a po jedan mazar i bb budu za kloniranje ili sledecu turu,i meni se cini orange taman za ovaj moj pocetak,da se ne razocaram u startu,a i mogu donje grane capnuti ako mi se bas svidi,mora biti konstantan lst jer nemam ct a visina je 180cm,Mazar kako opisuju njemu i ne treba lst(mala jelkica sa ogromnim hedovima) jel greda da mi neko okaci link sa nekog drugog sajta gde je dnevnik Mazar 400w

opacupa
to posuda ista ,sam mislio da ce saksije biti iste kao u growu na terasi u njima je sa saksijom bila visina 80cm to mi je merilo za lst,a poucen tvojim dnevnikom razmisljam o postavljanju mreze(ram sa zicom) duz celog boxa na visini 75 cm i cim dodje na 82cm ide ispod(otvori 5cm),to sam bas hteo da te pitam u tvom dnevniku,al nisam hteo da kvarim koncepciju,jel se rade grane samo ispod mreze ili moze i preko mreze preplitanje i kako onda resiti ispiranje,odplices ili ne ispiras vec na kraju samo voda?....hahahah al bi popizdeo da ti ovako uletim u dnevnik pozzz svima
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
smisao scroga je da svaka grana dobiva istu kolicinu svjetla...kod mene je zica bila na 15-a cm od zemlje.Znaci cim prije na zicu.Nema smisla postavljati zicu na visini 75cm(ako sam dobro shvatio).....Znaci posto si se odlucio za dva razlicita straina svakako ih odvoji u dvije posude (svaka za sebe) ako planiras raditi sa zicom,pokusaj nekako svakoj osigurati bar 10l zemlje ,zicu postavis na 10-15 cm iznad zemlje i to je sva mudrolija.cekas da krenu i vezes ih,guras pod zicu i molis Boga da nemoras ispirati hahah.salim se ispiru se jednostavno .jedino sto ih nemozes iznositi van nego to radis u boxu..zato unaprijed isplaniraj ispiranje ...ostavi si mjesta za to.