Koliko biljaka ispod HPS400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2013
5
2
0
Pozdrav svima,

prvo da se predstavim, nisam skroz novi ovdje, stari nick mi je bio mala biljka ali sam zaboravio lozinku i od foruma i od e- maila s kojim sam se registrirao. Ako admini žele obrisat mala biljka profil mogu slobodno to uciniti.

Drugo, želim se zahvalit svima koji su postavljali pitanja i još više onima koji su strpljivo odgovarali na ista. Uspio sam za probu uzgojiti 2 biljke, za koji dan je harvest pa pravljenje ulja i majka ce konacno zapoceti terapiju. Da nije bilo ovog foruma ne bih tako lagano nalazio rjesenje problema s kojima sam se susretao. Isprike sto nisam vodio dnevnik uzgoja, jednostavno nemam vremena jer radim cijeli dan a kod kuce se brinem za majku i kucne poslove.

Imam grow tent 80x80x160 cm, HPS 400w, posude od 12 litara. Zanima me da li je 6 biljaka previše za taj prostor? Po ovome koliko su velike ove dvije - (white widow 50 cm - grmić, chemdog 70 cm, ni jedna nije šira od posude, nisam ih trenirao) -
mislim da je taman do knap, po površini taman stane 6 kom 12 litarskih posuda. Ili je sigurnije stavit 5?

Hvala unaprijed na pomoci.
 
04.02.2013
21
9
0
38
pozdrav :D i podrska za tvoju majku i tebe..

box ti je dovoljno velik,ali mozda bolje da ih je u njemu manje od 6 da svaka ima dovoljno prostora za bolje razvijanje,ali samo moje misljenje..
 
20.07.2012
16
4
3
49
earth
mislim da su ti 12 litarske posude više nego prevelike.pogotovo za biljke od 60-70 cm previše mjesta za korjien će rezultirati usporenim rastom iznad zemlje,a to ćeš trebati i momački hraniti da budu zadovoljne i narastu kako treba.moj savjet ti je da pokušaš uzeti bar jednu manju posudu,u nju zasadi jednu biljćicu i sam pogledaj razliku u rastu.želim ti uspjeh u gowu i kvalitetnu smolu.inače,veličina boxa je ok,a i 400w je dovoljno i za 100 x 100
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne znam da li mozes sloziti 6 posuda od 12L u taj boks, ja imam od 13L i precnik je 33cm tako da ne bi moglo, ali ako moze furaj slobodno sa 400w i sretno, u 12L zemlje bi morao izvuci biljke iznad 70cm svakako, bar oko 1m
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
calex3110 je napisao(la):
mislim da su ti 12 litarske posude više nego prevelike.pogotovo za biljke od 60-70 cm previše mjesta za korjien će rezultirati usporenim rastom iznad zemlje,a to ćeš trebati i momački hraniti da budu zadovoljne i narastu kako treba.moj savjet ti je da pokušaš uzeti bar jednu manju posudu,u nju zasadi jednu biljćicu i sam pogledaj razliku u rastu.želim ti uspjeh u gowu i kvalitetnu smolu.inače,veličina boxa je ok,a i 400w je dovoljno i za 100 x 100

ovo je totalna nebuloza...steta sto ti nemogu lupiti nekakav minus zbog ove gluposti.
 
20.07.2012
16
4
3
49
earth
zašto misliš da je nebuloza savjet da uz grow kakav radi pokuša jednu biljku zasaditi u malo manju posudu i da vidi hoće li biti razlike u visini? a što se tiče komentara za sve posude,možda se malo nespretno izrazio,ali u taj box teško da će mu stati sve posude te veličine.to isto ne mora biti točno,nisu sve posude iste dubine i širine,no ja sam mislio na smart pot koje i ja koristim.
još bi dodao da sam to ta veličinu posude i ja prvi put čuo prije kojih mjesec dana i nije mi bilo jasno kako onda raste u prirodi.međutim isprobao sam u svom boxu i pokazalo se da bilje u manjim posudama brže raste,ako je potrebno ustanovit će mo i zašto je tako.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Velika kolicina zemlje moze samo rezultirati vecom i jacom biljkom to valjda svi znamo,kakvo usporavanje rasta!?.Druga stvar ako ima vise zemlje to znaci da ce imati manje potrebe za prehranjivanjem.12l.....8 tjedana.i treca stvar 400w je maximalno za 80x80 cak je i to previse ...ja imam 75x80 i fali lumena.1x1m 600w.........ajmo ustanovit zasto?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hall3
20.07.2012
16
4
3
49
earth
tako i zdrava logika govori,biljke su u prirodi ogromne,a tamo nisu u posudama,ja sam također dijelio tvoje mišljenje dok se nisam uvjerio da bilje u manjim posudama brže raste.možda je tu u pitanju i splet još nekih okolnosti,ali to vrijedi iskušati sam.a 400w ja imam na 100x100 i tu je presudna visina lampe.ako imaš cooltube možeš je spustiti 15-20 cm od biljaka,a vjeruj da je u snazi svjetlosti razlika između 10 cm i 20 cm visine duplo slabije svjetlo
što se tiče prehranjivanja,potpuno si u pravu,što je više zemlje,manje dodataka je potrebno.ja biljke prehranjujem umjetno.
p.s. koliko ti je visoko ta lampa od 600w i koja je hps?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
naravno da je razlika...i mozes spustati CT koliko hoces 1x1m je preveliko za 400w..daleko od toga da se nemoze...moze se i od go...ta pita napraviti ali se nemoze jesti..
 
20.07.2012
16
4
3
49
earth
stoji to što kažeš,sve zavisi što imaš u boxu i što činiš s time što imaš.možda si u pravu.pokušat ću i ja raditi korekcije svjetla,što da ne? baš ću ti kroz tjedan dana javiti rezultate.suludo bi bilo da ustrajem u nečemu za što postoji mogućnost da je pogrešno nego,pitanje za momka koji je otvorio temu,kako misliš raditi ulje? kojim otapalom i jesi li već to radio,mislim imaš li iskustva u izradi?sorry radi tih edita,ali nisam baš neki ekspert u korištenju funkcija za tekst,pratio sm vaš rad,ali sam se aktivno uključio u rasprave nedavno
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
editiras postove pa ti odgovarm na rate editiranim postovima.nemam 600w nego 400w........ajmo ovako 400w-6 automatika bez treninga ili 4 automatika u treningu....ili 4 fotoperiode sa prosjecnom vege fazom od 4 tjedna bez ikakvog treninga ili dvije fotoperiode prosjecna vege faza od 4tjedan i trening bilo SCROG ,LST itd...ovo su situacije bez previse guzve i dovoljno svjetla za sve..
 
20.07.2012
16
4
3
49
earth
ja trenutno u 100x100 imam 6 automatika bez treninga,možda dvije ostavim da idu u širinu.pod 400w ciklusi su 18/6,umjetno hranjene,sada slijedi i co2 i stvarno sam zadovoljan napretkom.u fazi cvjetanja ubacit ću još jednu lampu,ali ću tada držati na 12/12


olive oil pozdrav!
prije svega ti se ispričavam što smo od tvog pitanja skrenuli na razgovor o saksijama i rasvjeti.ispričavam ti se u svoje ime i u ime momka s kojim sam razgovarao umjesto da tebi pomognemo u tako ozbiljnoj situaciji.nastojat ću to ispraviti.uglavnom tih 6 bez beda! ali hajde napiši malo podrobnije što sve koristiš od nutrijenata,ak ti nije tlaka
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
nemoras se ispricavati u moje ime jer namamo se zasto ispricavati...raspravljali smo o temi..znaci nema oftopicarenja..... :ludaci_lol:naslov teme je KOLIKO KOMADA...nepazis na nastavi
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
box je 80x80x160 decki ;) a kad smo se vec tako raspricali ja bi 4 normalne u malo vece kaljeve :)
pogedaj mi potpis imas dnevnik sa istim boxom ,ista lampa ,samo mali ispravak kaljevi nisu 20l nego oko 17 l pa vidi jel ti se svida ta solucija ;)
Ako malo pregledas dnevnike uzgoja vidjet ces da imas odgovor na svoje pitanje ;)
 
02.03.2013
5
2
0
Hvala na odgovorima. Nema potrebe za ispričavanjem za offtopic :)
kad poslažem tih 6 posuda u box sve taman lijepo stanu jedna do druge. No ipak sam odlucio stavit 5 da bude manja guzva a 4 mi je premalo jer želim ipak dobit što je više moguće ulja iz tog growa jer do jeseni ne namjeravam ništa radit zbog nemogućnosti kontroliranja visokih temperatura.
Ulje cu raditi s izopropanolom. Postupak mi je prilicno jasan iz Rickovog dokumentarca i s foruma kako su ljudi radili. Ne vjerujem da cu imat problema.
Od gnojiva koristim plantellu list i plantellu cvijet, pola propisane doze i nisam imao problema. Naravno, zadnja 2 tjedna dobivaju samo vodu.
Vjerujem da ce mi u growu koji pripremam biljke bit razvijenije jer sam u sadasnjem imao dosta problema sa pH. Ne mogu se sjetit zašto sam zemlju pomiješao s pijeskom i vjerujem da mi je upravo to odvlacilo pH u kiselo. Kad sam (tek u drugom tjednu cvjetanja) skuzio u cem je kvaka i popravio kalcijevim karbonatom bilo je vec kasno da se stanje bitno popravi. Tako da u ovom growu ocekujem bolje razvijene biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: herb oil