Koliko pushite?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.02.2009
0
6
0
38
zanima me kad toliko cmarite sta drugo osim toga radite xD mislim u zivotu opcenito...
sto se mene tice slaba sam skroz, mjesecno jednom, i mislim da je to sasvim dovoljno za mene, ne osjecam potrebe za vise... pred ispite izbjegavam, jer knjigu tad ne mogu pogledat ni nakon mjesec dana xD
 
15.04.2009
15
0
0
36
ovako, pušim 4 mjeseca intenzivno, recimo svaki drugi dan...

pri čemu zadnjih 10-ak dana svaki dan, po nekoliko puta dnevno, doduše u manjim dozama...

i sad odjednom, kao da sam nekih 20% gluplji... nije u pitanju nekakva fiks ideja, strah, itd... znam da ćete se sad smijat, ali to je najmanje šta mi sad treba pred puste kolokvije... simptomi su lagano stakleni pogled, smanjena koncentracija, pamćenje, lošija vizualizacija pročitanog dok učim... šta je uzrokovalo tjeskobu, mučninu, smanjeni apetit... zbog velikih obaveza koje me očekuju, a za koje me strah da ih neću moć ispunit zbog smanjenih intelektualnih sposobnosti.... stanje mi se lagano popravlja, ali...


je li taj moj "staž" od 4 mj. uopće dovoljno dug za neke dugotrajne posljedice?

ima li veze mješanje alkohola i vutre sa "glupilom" i radite li vi to?

utječe li trava negativno na neispavani mozak? to sam isto znao radit tih 10 dana... znam da je za cigarete i alkohol odgovor DA, ali vutra...?

šta biste mi savjetovali za što brži "oporavak" mozga?
 
15.04.2009
36
5
0
112
Mislim da mi je cijeli faks prošao u obliku dima. Za divno čudo, nisam se izretardirao do kraja, ostala je pokoja siva stanica. Ali, takav način života mi je lagano postao sranje, a i trava u ovoj zemlji je sranje, pa sam skresao duvanje na vikende. Što da vam kažem kad mi frend iz Amsterdama dofura joint od kojeg se ja i cura valjamo od smijeha jebenih 5 sati i lupi me više nego sve što sam popušio do tada.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Virtuous je napisao(la):
Za divno čudo, nisam se izretardirao do kraja, ostala je pokoja siva stanica.

WTF? čovjeće, nemoj tako :) THC nije sposoban ubiti ni jednu jedinu moždanu stanicu, ni uništit čeliju, to je činjenica. THC nije alkohol. A to što si se prepušavao i bio zaqurac bez motivacije, to je druga stvar.
 
15.04.2009
36
5
0
112
Weedran je napisao(la):
WTF? čovjeće, nemoj tako :) THC nije sposoban ubiti ni jednu jedinu moždanu stanicu, ni uništit čeliju, to je činjenica. THC nije alkohol. A to što si se prepušavao i bio zaqurac bez motivacije, to je druga stvar.

LOL, istina, istina. To je, s moje strane, više bio sarkazam nego činjenica. Mada, imam par pitanja, ali više o njima u nekom drugom sekšonu da ne zastranim totalno offtopic.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
@ frenky: jebiga brate, sad pauzica da se tijelo oporavi:) jer nije trava toliko da otupi čovjeka kolko stanje napušenosti izaziva neke pasivne stvari koje postaju rutina...mozgu je isto lakše da ne razmišlja (barem na razini samoproispitivanja, na razine konfuznosti je on uvijek za:), da ode na pašu i ne aktivira se, ali jebiga, onda nakon određenog vremena taj oblik pasivnog nedjelovanja rezultira baš tom smanjenomkoncentracijom, slabijim pamćenje, tupilom...mozak se mora vježbat (da tako kažem) dok je čovjek napušen jer ako ga prepustimo slučaju on lako ode na stranu propadanja (dobro, vutra ipak slaba droga, pa mu dugoročno ne može bit ništa)... svi se npr. uvijek žale na zaboravljanje, nemarnost...ali to je zato šta trava ti napuni glavu mislima, svaka se grana u beskonačnost i hvala bogu da ne možeš pratit njihov redosljed u obliku direktnog i individualnog sjećanja....a i kad je čovjek pod utjecajem biljaka, njegovo biće radi na jednom drugom nivou koji definitivno traži užitak i prepuštanje spoznajama, nego neku uvjetovanost, strogost i formalnost...zato i vu je li-la po pitanje nužnih obveza kao šta su npr. učenje jer se sam high kosi sa nečim šta je nametnuto (šta učenje većinom jest:D)... tako da nikako nije pametno, kad se promatraju ljudi, da se vutra iskorištava da se upravo ta opuštenost zloupotrijebi za mentalno propadanje, za ne aktivaciju, ne registriranje, ne pamćenje..naravno, ne govorim sad o c***** pa da su to toliko goleme negativnosti, ali osobno nisam imo nikad problema s pamćenjem baš zato šta sam si u glavi radio neke apstraktne povezivalice i vizualne smicalice:) sve se može iskoristit za dobro i za loše, ovisi i o radu i volji pojedinca koliko ulaže u sebe, ali naglašavam, ne blejat i vegetirat jer nećeš takav postat zbog vu već zbog zanemarivanja samog sebe:)

A neispavanost je definitivno gl. uzročnik smanjenja koncentracije, mozak onda radi duplo sporije i ne povezuje dobro, vid se muti, smanjena volja... riješi to jedinim načinom: snom:)) to je i najbolji način da ti se mozak "oporavi"...majke mi, nema te stvari koju san ne liječi:)

A i staž od 4mj ti nema neke ogromne popratne pojave već onda mozak razvi toleranciju, uništimo već neke receptore (užitka?) svakodnevnim napušavanjima i high-evima, ono spržimo ga:D, pa mu i treba neko vrijeme da juiceovi opet prorade i da i kemijski i fizički zaboravi na vutru (ne samo psihički)...ma bit će sve ok:) sretno s kolokvijima muchacho:))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnik23

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
periodichno...nekad sam se odvaljivao svaki dan na duzhe staze,al se to na kraju nije dobro zavrshilo..
nedavno sam mesec dana purnjo svako veche bar po jedan..sad sam slab sa novcima,a jak sa zakonom,mozhda jednom u dve nedelje..ko zna kako ce sutra biti...:sun2:
 
15.04.2009
15
0
0
36
doors_of_perception je napisao(la):
@ frenky: jebiga brate, sad pauzica da se tijelo oporavi:) jer nije trava toliko da otupi čovjeka kolko stanje napušenosti izaziva neke pasivne stvari koje postaju rutina...mozgu je isto lakše da ne razmišlja (barem na razini samoproispitivanja, na razine konfuznosti je on uvijek za:), da ode na pašu i ne aktivira se, ali jebiga, onda nakon određenog vremena taj oblik pasivnog nedjelovanja rezultira baš tom smanjenomkoncentracijom, slabijim pamćenje, tupilom...mozak se mora vježbat (da tako kažem) dok je čovjek napušen jer ako ga prepustimo slučaju on lako ode na stranu propadanja (dobro, vutra ipak slaba droga, pa mu dugoročno ne može bit ništa)... svi se npr. uvijek žale na zaboravljanje, nemarnost...ali to je zato šta trava ti napuni glavu mislima, svaka se grana u beskonačnost i hvala bogu da ne možeš pratit njihov redosljed u obliku direktnog i individualnog sjećanja....a i kad je čovjek pod utjecajem biljaka, njegovo biće radi na jednom drugom nivou koji definitivno traži užitak i prepuštanje spoznajama, nego neku uvjetovanost, strogost i formalnost...zato i vu je li-la po pitanje nužnih obveza kao šta su npr. učenje jer se sam high kosi sa nečim šta je nametnuto (šta učenje većinom jest:D)...

to je to... ma problem je šta sam zadnje vrijeme uglavnom pušio solo, doma navečer, uz neke spiritualne knjige koje su fenomenalne za čitanje u high stanjima, ali te totalno odvraćaju od svakodnevnog života... zatim slušanje instrumentalne glazbe... zašto sam otišao u toliki ekstrem? neznam, mislio sam da mi neće ništa bit, jer uvijek je dosad bilo ok, eventualno bi mi se mrvicu sjebala vizualna percepcija na dan-dva kad je bila neka jača stvar u pitanju, al ništa strašno....

a kad bi i išao s nekim zapalit, onda bi to uglavnom bile osobe koje miješaju sa alkoholom (probao par puta, jednostavno nije moj stil, to mi je nekako seljački, pa nek se smiju kad ja ponesem Janu sa sobom... miješanje eventualno kad je utakmica u pitanju), ili koje puše već dosta godina pa njima 2 jointa imaju efekat kao meni pola ili jedan... i previše ljudi koje znam se kurče sa tim.... kao, ko će više, itd...

i zato je prvi put nakon pauze uvijek fenomenalno zapalit, jer je mozak još 'atento', rijetko ti se dogodi taj besmisleni tok misli... ono, da se nemoš sjetit zašto razmišljaš o tome o čemu razmišljaš... a ja volim imat stvari pod kontrolom...

imat desetak grama u sebe, i rasporedit ih na duži period, mjesec dana npr... i svaki put kad ideš zapalit da je to s nekim ciljem... to je umjetnost... a previše ljudi koje znam idu zapalit čisto da ispune tu narkomansku dozu... meni je recimo gušt igrat biljar napušen, tek tad osjetiš svu veličanstvenost te igre...

par puta sam pušio shit i mogu reć da je za neke situacije i prigodniji od trave, bar meni... opusti te, oraspoloži te, ali nemaš filmove kao od trave... kažem, to su moja iskustva...

eto, ovaj post sam napisao relativno brzo, to je dobar znak:sun2:
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
"ma problem je šta sam zadnje vrijeme uglavnom pušio solo, doma navečer, uz neke spiritualne knjige koje su fenomenalne za čitanje u high stanjima, ali te totalno odvraćaju od svakodnevnog života... zatim slušanje instrumentalne glazbe..."

same shit over here..chak sam namestio i akvarijum sa osvetljenjem i celo okruzhenje nabudzio sa stvarima iz indian shopa..i dalje mi je omiljeno tako,sem u prirodi uz vatru,bubnjeve,gitaru i dobru ekipu,al ne mozhe se uvek tako..:rasta1:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
haha:D al pazite...teška je to tematika...a i čovjek si stvori jedan ideal pa ga slijedi opsesivno čisto kao protutežu ovom materijalističkom društvu...a onda još brdo novih informacija, sugestija, htjenja, ugledanja i eto u još jednu krajnost:)
al inače, nema boljeg štiva:)) i slažem se za šit, puno je suptilniji, dolazi kao u naletima energije, valova, nema tako izražen high (dobro, da je prvoklasan vjerojatno bi to bilo drukčije), a opet fino opušta:) al šteta, nije za svaku prigodu, fali mu one junačke agresije;D
 
15.04.2009
36
5
0
112
Ne podnosim alkohol, a kamoli miješanje sa ganjom. To je gotovo svetogrđe. Tako da se slažem sa frenkyem jer i ja hodam sa vodom okolo dok se moji ubijaju u svim whiskeyima ovog svijeta što meni nije ni najmanje napeto.

A što se tiče prikladnih situacija za duvanje, to je apsolutno točno. Ima nekih koji to rade čisto da zadovolje dozu, bez ikakvog stvarnog efekta, jer tolerancija se stvori relativno brzo. No, najpametnije je zapaliti po nekakvom nagradnom sistemu. Kada se nešto uspješno svrši, tada je vrijeme za paljenje.
 
15.04.2009
15
0
0
36
mislim da me upravo to sa alkoholom najviše sjebalo, kao neka točka na 'i'... jer zadnju subotu sam mješao to dvoje, nakon svega 2-3 sata sna prethodne noći... zove ovaj, zove onaj, kažem si neš ti ništa mi neće bit, sve za ekipu... ma vraga... pa onda blagdanska depresija dan poslije, stres zbog faksa, hrpa skripti i slajdova razbacanih na radnom stolu... a nisi u stanju da napraviš duži logički slijed u glavi, u smislu što i kako učit, od čega počet, koji su prioriteti... pa pogled na sat, a vrijeme teče nenormalno brzo... strašno nešto, mislim da su mi ta dva dana, ned i pon, bila najgora u životu...

al dobro, vratila se motivacija i apetit, kognitivne sposobnosti čini mi se neće još koji dan u normalu, al dobro je, klasa optimist :)
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Nalupali ste se za alkohol + vuja kombinacija žestoko. Ne u smislu odvalivanja, ni ja nisam za to, ali nema bolje stvari kada se napušim i dohvatim neki ukusan alkohol koji mi prija, pivo, a od žestine jeger, keglevič, neki liker...
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
alkohol mi sam po sebi ne paše pretjerano, a i nije mi baš dobro uskladiv s ganjom
stvar ukusa...
ali nemam ništa protiv green dragona :icon_lol:

ontopic: malo sam usporio, 10ak grama mi je taman - ne palim prečesto, da bude gušt a ne navika

edit: a i nema se para uvijek :icon_lol:
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
"http://www.teledisk.hr/content/view/32/42/"
hahahahahaah...!!!ne verujem,istu knjigu sam i ja chitao,izmedju ostalog..
shto se tiche dzeje i alkohola..samo uz pivo,i to ne mnogo,a najbolje chist rad zelene prosvetiteljice...