Kompjuterski sto CFL stealth grow Season one

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2014
153
236
43
Odma u startu zelim da se zahvalim svim dobrim ljudima sa ovog foruma koji su izdvojili svoje vreme da pogledaju moj dnevnik, takodje se zahvaljujem svima koji su pomogli da ovaj foum bude ovako bogat i pun zaista korisnim i kvalitetnim informacijama.

Dakle citajuci forum duze vreme odlucio sam da napravim sebi grow prostor za 1 biljku iskljucivo za licnu upotrebu iz medicniskih razloga.


Ideja je da iskoristim svoj kompjuterski radni sto i od njega u delu gde se nalaze fioke i gornja polica ( koje ne sluze nicemu ) napravim stealth neprimetan grow box.

Dimenzije stealth grow box-a


Sirina 36 cm
Visina 69 cm
Dubina 52.5 cm


Oprema za grow box je sledeca

Komplet CFL sa reflektorom i obe sijalice za vegetaciju 200W i za cvetanje 200W
Ventilator precnika 125 mm ( ne kompjuterski ) da izduvava vazduh
.
Tajmer za automatsko paljenje i gasenje svetla u fazama vegetacije i cvetanje 18/6 i 12/12.
Visoko kvalitetan materijal koja odbija svetlost ceo box bi bio oblozen sa istim.
Visoko kvalitetna kupovna zemlja Florabella.

Od djubriva PLANTELLA LIST i CVET.

Vrsta biljke


U pitanju je samo jedno seme White Widow fem od Nirvane.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Poz.
Ako uzmemo u obzir da bi za tvoj box bilo ok 150w hps koja ima nekih 16000 lumena, a 200W cfl 10-13000L (mozda manje mozda vise ovisi koja je) ja bi radije isao na 200w cfl.
Kolko sam skuzio mislis ic na 2 zarulje, jednu za vege i jednu za cvijet. Mozes vege odradit sa 125W pa cvjetanje sa 200W.

Ja nisam pobornik upuh ventova jer mislim da je to apsolutno nepotrebno i u nekim slucajevima stetno. Pasivni upuh odradi posao vrlo dobro. Pa mos oba venta stavit za ispuh, ako ce bit vruce.

Gnojiva imas kakvih oces....jeftinija i jednostavnija varijanta koja radi je Plantella. Zelena(list) za vege i crvena(cvet) za cvjetanje.
Zemlju savjetujem Potgrond H(Klasmann). Ima ih jos....tipa Compo Sana, Florabella, Terra Magma...

Kisnica je nepotrebna. Odstajala pipovaca bi trebala biti bolja zbog minerala, prvenstveno Kalcij.
3 biljke u taj box? To ti je malo previse.

Sretno i cekamo slike :)
 
02.12.2014
153
236
43
Poz Stipe hvala na odgovoru i savetima, dobro si razumeo jedna za veg druga za cvetanje malo citam istrazujem videcu da li cu kao sto si rekao 125/200w ili obe 200w cfl odlucio sam da necu hps prevashodno zbog vrucine i malog prostora, sto se tice zemlje dobar savet mislim da cu ici sa Florabella, kisnicu onda necu koristiti nego obicnu vodu iz cesme koja odstoji 1 dan na sobnoj temperaturi i pogledacu joj ph, a sto se tice biljaka 3 sam narucio zato sto je bilo najmanje koliko mogu a posadicu 1 ili 2 max, e sad to sto se tice ventilatora mislis da je bolje da namestim samo jedan da izduvava ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
A gle....200W cfl isto grije ;) Al bit ce to sve ok.
Cesmovaca ne treba stajat, eventualno samo da se ugrije na sobnu temp. Pipovaca mora stajat par sati da klor ispari.
...aha kuzim za sjeme...ja nebi vise od jedne stavio, jedna pa dobar trening moze dat vise od 2....al to je samo moje razmisljanje :)

Za ventove ces vidjet kolko ti grije taj 200w. Mozda ce i jedan vent biti dosta, pa drugog stavis u box da cirkulira zrak. Ako ne....oba venta na vrh boxa da ispuhuju van. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420 and 1310
02.12.2014
153
236
43
Stipe mozes li mi reci sta mislis o ideji da od starta stavim 2x125w i plavu i crvenu u isti box da rade da imaju vise razlicitih boja svetala i tako da uradim vegetaciju 18/6 i cvetanje 12/12 sa dve sijalice crvenom i plavom zajedno dal i je to neko pokusao ? i sta mislite o tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Mozes ali nema potrebe. Ides prvo sa jednom i onda kad krene cvjetanje ubacujes drugu. Ako vec ides na 250w onda radije razmisli o hps :)
I da,ja bi tu iso sa max dvije biljke koje ce isto napraviti veliku guzvu.
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
evo himalaja je sve reko.
nece skodit, ali ce ti zagrijat vise i trosit ces vise struje.
radije odes na 150W hps. manje struje potrosis a grow je bolji.

biljke vegetiraju jako dobro pod plavim cfl-om dok im cvjetanje ide malo sporije sa cfl-kama. za vege ja nebi vise od 125W plavog....a u cvjetanju ces vidjet sto i kako...vec ces znat i temp i vlagu i sve.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
TheWriter dobrodosao na forum

mislim da bi bilo pametno ovaj grow odraditi s CFL-kama, bas zbog tako malog prostora, bubnes joj plavu cflku 125w pa poslije crvenu od 200w i odradis s njom cvjetanje, za prvi put i neko iskustvo je dobro.. poslije sklepaš/kupis neki boksic i predes na hps i malo vece wataze, sretan grow ti zelim na sta god se ti odlucio, poz

stipe doktore :D
Cesmovaca ne treba stajat, eventualno samo da se ugrije na sobnu temp. Pipovaca mora stajat par sati da klor ispari.

 
02.12.2014
153
236
43
Evo da ubacim koju sliku stola u kom pravim grow box.
SY4vWOS.jpg
O3GKGs7.jpg
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ako namontiras adekvatnu ventilaciju to mora da sljaka... i pozeljno je sto manje detalja na fotkama, mislim na detalje vezane za okruzenje u kojem si, za svaku sigurnost ako se razumemo :) kontam da je renoviras uskoro, al samo da spomenem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gram 007

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Mislim da si preplatio to sjeme,dati 21dolar za 1 sjemenku je pljaćka,želim ti sve ok sa slaganjem boksa i da ti krene,ima u tebi potencijala samo te birokracija opako zeza!Nemoj me krivo razumjeti inaće sve pet!pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gram 007

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Meni se stvarno sviđa,biti će to uredan boxić i služiti će sigurno :) Nego da te pitam,kada listam dnevnike unutrašnjeg uzgajanja i dođem do tvog dnevnika vidim svoj avatar spojen sa tvojim,pa se pitam kako si to napravio i jel ti isto to vidiš :)