LSD & Critical Kush / Coco / Hydro /

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Pozdrav earth humans :)

Konacno u indooru! Odlucih se za nesto sto vec od pocetka mog interesovanja za growanje pratim, a to je Coco.
Nisam growao indoor, nisam growao Coco tako da ulazem sve sto teoretski znam.

Moja namera: Coco/Hydro/Scrog pa da vidimo kako ce se odviti :)

Strainovi: 5x LSD od Barneys Farm
5x Critical Kush od Dinafem i sve to u 7l potove

Light Setup: 1x 600w MH za vege / HPS za Flower uz 1 Adj. Wings reflektor
1x 400 w HPS za Flower uz 1 Standardni reflektor.

DIY box - Visine 2.10 Sirine 1.50 Duzine 2m.
Dovod vazduha od spolja kroz crevo.
Odvod vazduha direkt kroz zid i odzak out in da univerz :)

Supstrat: Coco/Perlit razmera oko 60-40 od prilike.
Hrana: Hesi Coco, Hesi PK + braon secer za flower.
Potovi: 1l zatim u 7l.

Koristicu prosti drip sistem sa ubodnim kapljacima koje gura mala pumpa za akvarijum koja se nalazi u buretu, pumpa na digi tajmer i vec cu videti kakve su potrebe za zalivanjem.
Temp drzim na 24-26'c, Vlaznost na 45-55, ph na 5.8, flush svake 2 nedelje i to.
Nisam obratio paznju na datum ali mislim da su prvog aprila bile svesne gde su, a sta ih ceka ...videce same :)

vu3.jpg Ck.jpg vu2.jpg vu 1.jpg

To je to, cheers :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Posuda 3 litre. Ručnik standard. Podbacio praznu bocu od šampona. Vlaga skočila 25 %. Ako zelis više stavi vent da puše po tome, bilo kakav. Sretno, pratim, svidja mi se ;)

2015-02-10-19-39-26-jpg.5583
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hvala vam :) :joint:
Bizzoo, falilo mi je tik 5% vlaznosti koje sam zeleo. Taj sistem, krpa i vent ;). Ispod njih je i onako nesto slicno koritu pa sam samo sipao vodu iz tegli unutra :)


Critical Kush
Critical Kush.jpg

LSD
LSD.jpg

Critical LSD kru :wave:

Kru.jpg

Zanima me nesto, a to je odnos izmedju ph vode koji sipam i ph vode koji se odlije pri ispiranju.
Primetio sam da da se ph unutar mixa vrlo brze digne sa 5.8 Na ph6.5 ili 6.7. Zasto? Pretpostavljam zbog djubriva i vode naravno, ali me interesuje kakav to odnos sa biljkom onda ima ukoliko tako brzo menja ph. Znam da oscilacije nisu velike, no voleo bih da se drzi od 5.8 do 6.3. Kako da dodjem to takvog balansa :)

Na slikama se vidi da LSD ima uvijene listove dok C.Kush ravne bez uvijanja. Zanimljivo ;) :spliff:
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
425
1.744
143
Sve kao apoteka izgleda, simetrično.
Pohvala za prvi uzgoj, pa još i coco, pratim...
Jedina zamjerka je što ti na saksiji piše LDS.o_O:wave:

edit: jesi ispirao kokos?
možda je bio veći pH kad si kupio pa će se sleći nakon nekoliko zaljevanja?
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma ja ti nevjerujem da ti je ovo prvi grow :p
Šalim se malo,super sve izgleda i dobro si pripremljen.Pratim i
Sretan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sretno sve izgleda odlicno ;) samo obrati paznju kokos zna zastopati kapalice i zeznuti pumpu ako dospiju vlakna unutar pumpe
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hvala drustvo. :wave:
LDS
hahah daaa Grunfe :lol: Nisam mislio da mu sjeb** integritet.. slucajnost.
Isprao sam kokos i to vrlo dobro pre pocetka ali sacekacu prvi Flush da vidim kako ce se odviti to sa ph. Potovi su i onako mali pa pretpostavljam da je to najveci razlog promene ph.

Cheers. Enjoy in da :sun2::sun2::sun2:
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
uuuu ovo izgleda zanimljivo, strainovi super, oprema spremna, zelim sretan grow, pratim! :wave:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nemoj samo čačkati previše PH :) Zalij s 6.5 ili koliko vec zaljevas i to je to. Ne brigaj za medij. On se tako tako mora flushnit barem 2 puta tokom growa. U tom procesu reguliras PH medija ;) PH medija je u konstantnom porastu to sprijeciti ne mozes. Samo naprijed.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: snoopy90

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hvala na gud vajbz :)

@SHIT SHIT @t@mara Nije mi prvi grow, prvi mi je u indooru i prvi na coco supstratu ;)
@Bizzzo Hvala na savetu, trudim se da odrzavam konstantan ph pri zalivanju. To me je interesovalo sto si rekao.
Sto se tice LSD mislim da sam ubo dobar feno. Kratka kompaktna indika, ne onaj sativa feno. Ova koja je najmanja je imala nesrecu da ispadne iz saksije 3 dana nakon pustanja kotiledona. Ne pitajte kako ali bio je haos u boxu :fuck:. Nasuprot njoj je jedan buckasti LSD koji je explodirao :bocni::

Sto se tice Kusha, tu je jedna koja kao da je opecena, pa se sva kovrdza, uvija. Videcemo nadalje.
DAN 13
Critical LSD kru.jpg LSD Kru LSD kru.jpg Critical Kush KUSH.jpg LSD LSD1.jpg

Next update - 7l potovi i drip sistem pa stelovanje tajmera oko kolicine i vremena zalivanja i tako.
Cheers ppl!
 
Poslednja izmena: