LSD & Critical Kush / Coco / Hydro /

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
34 dan Vege

Malo peripetija u proteklim danima, sto oko drip sistema, sto oko svetla...
Zbog oscilacija napona pregorela mi je 600w MH :fuck: tako da sam vec u drugoj nedelji presao na HPS i nakon toga nisam uklopio tajming oko Scroga, pa se sada premisljam da li da ih ostavim ovako ili da ipak postavim mrezu, sto znaci jos 2 nedelje vege iliti ukupno 6 nedelja.
Moj plan je bio 5 nedelja tako da cu ovih dana odluciti da li ce biti scroga ili ne jer ce biti izuzetan guzvanjac zbog velicine.

Drip nije funkcionisao najbolje, curila je voda, pa sam sve to resio komplet da promenim i napravim drugaciji pa ni to ne funkcionise najbolje jer jedne budu zalivene, druge ne budu zbog ovoga ili onoga... tako da jos uvek se machujem sa tim pa bi trebalo da resim do kraja nedelje kooonacno!

Sklepao sam nesto nalik koritu, cisto da ih ne podizem svakog dana i prosipam vodu iz podmetaca a i ukoliko dodje Scrog, nema mrdanja naravno. Ovako skupim sundjerom kada se odlije visak i to je to.

Topirao sam ih 2x za sada. Nisam morao ali eto... Volim kad su razgranate i okrugle :)

od 5 Critical kusha, 3 su napredovale super dok su 2 stagnirale.
od 5 LSD 4 su napredovale dok je jedna stagnirala ali to je zbog toga sto sam je u prvoj nedelji bukvalno izvadio iz korena i ponovo posadio posto je saksija pala haha. Na 40 cm visine su sada dok ove stagnirane su na 25 i 30.

Prihrana / Hesi Coco full doza 50ml na 10l, za sada piju oko 400-600ml svaka na cuclu :) iliti flasa sa crevom na chepu....i beeeebice su zadovoljne.
:) .
Temperatura 23-27`C
Vlaznost sam digao na oko 70%

I eto, sada je glavni problem sto ce biti dzungla zbog mog NEtajminga oko vege perioda i velicine prostora. Videcu sta ce biti sa mrezom, mada bice veoma chupavo . vu1.jpg vu2.jpg vu3.jpg vu4.jpg vu5.jpg vu6.jpg vu2.jpg

Prolecni pozdrav :wave:






 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
44 dan / 3 dan 12-12


Molio bih moderatora da promeni naslov posto se Scrog nece desiti. Totalno sam van vremena i tajminga :(

Inace, deset dana nakon poslednjeg posta bebice izgledaju fino. Druga stvar je da sam pravi baxuz sa ovim drip sistemom. Na kraju sam shvatio da mi treba jaca pumpa jer mi se do sada desavalo da mi jedne budu vise zalivene, druge manje... tako da sam sve to lepo izneo napolje i vratio im hranu na cuclu.

11og Maja sam ih flipnuo na 12/12 iiii polako cekam cupavce :)
Malo guzve u boxu pa sam stoga izneo one 2 manje razvijene biljoze ( 1 kush i 1 lsd) napolje i lepo su to podnele obziorom da svetla gorim nocu a one su morale da se prilagode na totalnu suprotnost plus oko 4 sata manje sunca. Ako poherme super, ako ne poherme opet super :)

Prihrana HESI full doza i dalje 50ml na 10l, ph 5.9-6. Hranim ih sat vremena nakon paljenja i sat vremena nakon gasenja.
Temp drzim izmedju 22-26'C
Vlaga 60-70% i to sada gledam kako da smanjim na konstantnih 50%. To je sada glavna situacija, hjumiditi :sun2:

_DSC0624.jpg _DSC0617.jpg _DSC0618.jpg
_DSC0625.jpg _DSC0626.jpg 22.7 je malo ispod krosnje, 24'C je u krosnji, ANalogni termometar je iznad reflektora.
VUVU.jpg _DSC0622.jpg _DSC0622.jpg _DSC0621.jpg Ala se dobro jelo hehe _DSC0616.jpg


Cheeeeerz! :let:
 

Prilozi

  • _DSC0619.jpg
    _DSC0619.jpg
    284,3 KB · Pregleda: 102

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
image.jpg Zao mi je sto se nije dogodio Scrog, nadam se neki naredni grow. Sa druge strane Critical kush se lepo razgranao nakon topiranja, pa mi je skroz super sa gledam kako svakog dana sve vise se siri. Izadjes uvece, udjes ujutru a ono ozbiljno razvijanje palo, bildersko razvijanje :bocni::
 
Poslednja izmena:

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Bubblerz bubblerz... Ph u bubbleru je na 7.4, da li bih mogao da ga spustim limunskom kiselinom i da ostane barem 1 dan stabilan? Sa ovim kupovnim kiselinama nece. Zbog mehurica ispare na brzaka.
Sa ph 6.5 za 40min i vrati se na 7.4.

Klonovi ne pokazuju da im smeta, ali me zanima :)
 
Poslednja izmena od urednika:

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Limunska je najslabija kiselina.Kako misliš s kupovnima ispari?To je normalno da poraste korigiraj ponovo i trebalo bi ostati stabilno mada mislim da za klonove nije ni bitno neka me netko ispravi ako griješim.Ako ti smatraš da je bitno namjesti onda hydro ph 5.8 - 6.2 Poz
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Na svezu limunsku kiselinu sam i mislio, nisam se dobro izrazio. Hvala na sugestiji.
Kotistim Dutch formula ph minus i nebitno je koja je kolicina vode, da li u buretu od 30l ili u ovom malom bubbleru, ali uvek mi brzo ode gore kada ga namestim.
Citao po drugim forumima da je to slucaj zbog airstones u vodi i velike kolicine vazduha.
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
28 dan 12/12

Poz ekipico. Guramo 28 dan cvetanja i vec se zabelelo, zamirisalo, rasirilo, ogladnelo :)
Critical Kush se malo vise pruzio u vis, tako da sam dosta grana slomio i ostavio u horizontali da bi koliko toliko spustio visinu u boxu, da ne progutaju lampe.
Lsd je totalna milina za gledati (iako sam fan kush dima) kako raste. Gusto rastinje, krupni listovi, sve zguzvano i samo kao iz topa da je neko ispalio hedove, prosto explodiraju svakim danom :let:


Bilo je malo gresaka, sprzio sam pal listova jer nisam obracao paznju na visinu lampe par dana kada su one krenule da rastu malo brze, pa sam cak i ph omasio 1x i to 7.5 sam im sipao. Sreca pa sam odmah isprao sve sa regulisanim ph 6.0 tako da je sve ispalo dobro na kraju.

Ishrana - HESI coco i dalje 50ml na 10l
HESI PK 5ml na 10l
Braon secer koliko ove nedelje

Flush sam do sada radio 3 puta, stim da sada do samog kraja nista, samo gruvisanje :)

A klonovi? Primili su se ;) i izgledaju naajs. Ne znam sta cu sa njima, cilj mi je bio da probam Babler jer hocu da u nekom narednom growu probam DWC.

_DSC0613.jpg _DSC0611.jpg _DSC0614.jpg _DSC0612.jpg _DSC0633.jpg

Nema mnogo prostora unutra za manevar i neke lepse fotografije, tako da to je sto je hehe.


LSD
_DSC0620.jpg


Critical Kush
_DSC0626.jpg


_DSC0630.jpg _DSC0627.jpg _DSC0622.jpg _DSC0620.jpg _DSC0619.jpg _DSC0615.jpg
_DSC0629.jpg


Cheeeerz!!!



 

Prilozi

  • _DSC0616.jpg
    _DSC0616.jpg
    195,3 KB · Pregleda: 116
  • _DSC0631.jpg
    _DSC0631.jpg
    51,4 KB · Pregleda: 117

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Poz poz

Arabijske vrucine. Samo da stavim tacku . Biljke sam poskidao jer vise ni klima nije pomagala, 34'C u boxu, 134'C napolju.
Postavicu fotografije čim pre. :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt