Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
prvo sam piso na majku pa ću se malo ponavljat al ovih par stvari mi je full olakšalo upadanje u neobična stanja :D.mislim da sam si danas možda i grlo na taj način
izlječio...upao sam u početnu fazu sanjanja i ruke su mi zasvijetlile pa sam si s tim svjetlom prešao po grlu i sad me puno manje boli.

skužio sam nedavno nekoliko naizgled glupih al vrlo praktičnih stvari vezanih uz lucidno sanjanje.
auto zbog svoje skučenosti,mogućnosti podešenja sjedala u poluležeći položaj, metalnost može imat funkciju špilje tj katalizatora lucida,astralnih projekcija.
do sad sve wildove koje sam dobio, dobio sam u autu, a češće sam pokušavao doma.
zatim još nešto što sigurno svi znaju kad se auto kreće to ima uspavljujuć učinak...
a svaki urbani šaman također zna da kad se ide u potragu za vizijom to se čini tako da jedan vozi po autocesti dok drugi leži i fokusira se na skicu zadatka koju je maminom olovkom za oči ucrto na šoferšajbu, a zatim spontano krene tonut u lucid.
nažalost ja nisam uspio izvršit zadatak ovom tehnikom al sam uspio vidit kroz zatvorene kapke.
zatim posljednje i najbitnije što sam iz nekog razloga totalno podcijenio donedavno i tako potratio previše vremena
4.gif
...kad se namjerava dobit lucid prethodno se treba postavit neku svrhu tome.
tako sam npr tražio ljek za zaušnjake(otkrio božur i neki postupak koji sam napola zaboravio)
i moć fotografskog pamćenja (što je djelomično uspjelo)
4.gif
.
na taj način su lucidi puno duži i lakše ih je pamtit.
e da i još su dobar katalizator lucida, ŽENE...kad samo ležim kraj cure ili frenice i nenajavljeno zatvorim oči i očekujem da će se iza tame pojavit ruke...one se u blicu pojave
i dalje samo treba gledat u ruke pa par detalja pa opet ruke za dobit dobar lucid.
mislim da je to zato jer i mužjaci mogu žensku maternicu iskoristit ko medij za sanjanje.
a imo sam neke skoro pa gej eksperimente da se legnem kraj frenda i pokušam dobit lucid (ah trebali ste mu samo vidit facu kad sam ga pito dal bi spavo samnom
19.gif
) al to nije imalo nikakav učinak.osim bolnog čmara
39.gif

u svakom slučaju obožavam žene :D...i još nešto.
svaki praktičar lucidnih snova i astralnih projekcija(koje su zapravo isto lucid)
susreto se s nekim entitetima itd. ugl meni se kao full efikasna metoda odjeba
iskazalo to da ih otprdim u drugu dimenziju.no i to ovisi dal imam dovoljno energije :D...zahvaljujem na pažnji
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
Weedran je napisao(la):
ali srećom znam da je to samo osjećaj skidanja s droge.


sta ti zelis reci da ne pusis vise travu kada sanjas te lucidne snove, mislim ne kuzim ako si moderator vutra foruma a ne pusis vutru svaki dan :D haha samo kazem ono sta mislis... znaci presto si i s travom ili?
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Veoma zanimljiva tema,nisam ni znao da je to neka tehnika(ako ju mozemo nazvat tehnikom) sanjanja no dozivio sam to par puta u zivotu mozda i ne tolko cesto ali isto tako lose su kvalitete bile te nisam se bas najbolje sjecao sna,ali bilo bi fora da tako ljudi mogu veoma cesta lucidno sanjati i suocavati se sa raznim problemima iz pravoga zivota te otkriti sto nas ceka iza zatvorenih vrata...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
Weedran je napisao(la):
ha? di šta? iz kojeg konteksta si to izvadio?


prije si to napisao, prve stranice mislim :D i hvala na postu, pokusavam od sutra, prekosutra s lucidnim snovima i vjezbanjem jer evo od dns vise ne pusim vutru neko vrijeme sam odlucio pa cemo vidjeti sta ce sve bit s tim :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
DJSoFasT je napisao(la):
sta ti zelis reci da ne pusis vise travu kada sanjas te lucidne snove, mislim ne kuzim ako si moderator vutra foruma a ne pusis vutru svaki dan :D haha samo kazem ono sta mislis... znaci presto si i s travom ili?
ne, skono si potpuno pogrešno tekst kojem pripada ta rečenica. nešt sam brijo reč da sam se tada osjećao u glavi kao da se skidam s droge, govorim samo o osjećaju, nisam spominjao travu nego skidanje s ovisnosti od "droge" u smislu starih programiranih shvačanja svijata - to sam sporazumjevao drogom u tom tekstu. nebitno
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ful zanimljiva tema...
Neki dan sam imao prvi lucidni san.
Išao sam popodne "ubit oko" na pol sata, znači mali "nap".
Nakon nekog vremena sam se probudio i ponovo zaspao.
Kad sam drugi put zaspao vrlo brzo sam počeo sanjati.
Ležao sam na trbuhu u krevetu i ruke su mi bile ispod jastuka.
Odjednom sam počeo sanjati da vozim bicikl ful brzo niz brdo.
Upitao sam se koliko to brzo vozim i pogledao na brzinomjer.
Na brzinomjeru je pisalo 45 km/h.
U tom trenutku mi nije bilo jasno, počeo sam se osjećati čudno i skužio sam da sam u snu jer mi u stvarnosti brzinomjer ne radi!

Dok imam periode ne pljuganja vuve, puno više sanjam. Jedno vrijeme sam koristio dnevnik snova, no vrlo brzo odustao od toga.
Dosta je teško izvježbati lucidno sanjanje, ali kad se uhvati grip može biti skroz zabavno.
Jednostavno treba prepoznati situaciju da se nalazimo u snovima.

Na zadnjem acid tripu sam gledao Alisu u zemlji čudesa i bilo je jako zabavno.
Shvatio sam da Lewis Carol opisuje zapravo stvarnost kao san.
Kada pobijedimo strah od smrti, kad shvatimo da je stvarnost jedan san, možemo tek izići na svjetlo dana - out of box.
Nakon filma sam imao osjećaj da mi je svijest odvojena od tijela i da u biti svemir postoji u nama, a ne mi u njemu.
Tek kad se odvojimo od svoga "ja" možemo sagledati oko sebe svijet pravim očima.
Brojevi su me oduvijek fascinirali... Zamislio sam da je sve krenulo zapravo ovako nekak...

111 1
111 11
1111 111
11111 11111
111111 111111
1111111 1111111
11111111 11111111
1111111 1111111
111111 111111
11111 11111
1111 1111
111 111
11 11
1 1
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
bozga je napisao(la):
Kada pobijedimo strah od smrti, kad shvatimo da je stvarnost jedan san, možemo tek izići na svjetlo dana - out of box.
Nakon filma sam imao osjećaj da mi je svijest odvojena od tijela i da u biti svemir postoji u nama, a ne mi u njemu.
Tek kad se odvojimo od svoga "ja" možemo sagledati oko sebe svijet pravim očima.
Tako je. To je uglavnom i bazično spirtualno iskustvo na psihodeliku. Cjeli svemir je u tebi, a ne van tebe, mi ga samo doživljavamo tako... ali isto tako taj svemir jest ti :) A tko si ti? :) > Iskustvo koje svemir upravo proživljava kroz samog sebe :)
Nisi netko tko ima iskustvo već jesi to iskustvo, svaki sastvani dio njega u prostor vremenu :)

Isto kao i u snu... Tko si ti u svom snu? jesi li mali čovječuljak unutar svog uma kojeg tvoj um stvara sanjajuči, jesi li možda trava po kojoj hodaš ili sunce i oblaci na nebu? ...ili cjeli scenarij kojeg sanjaš, sve u njemu i proživljavano kroz njega? jednostavno iskustvo? Naravno da si sve to, da si iskustvo, jer je cjeli taj svijet u snu stvorio tvoj um, uključujuči sebe u njemu :) i šta on radi? on jednostavno teće kroz prostor vrijeme i proživljava sve i svašta :)

Nije ni realnost u budnom stanju puno drugačija, samo se čini čvrščom i tromijom jer je malo dalje na fraktalnoj skali svemira :) I tu si isto iskustvo koje svemir upravo proživljava - um koji te sanja sa cjelim ostalim scenarijem :)

Definirajući sebe kao bilo što manje od čitavog svojeg iskustva života već vodi u pogubljivanje među njegovim sastavnim djelovima + mašta i time u jako ograničenu svjesnost sebe i svemira iliti tipičnu ego nesvjesnost.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Čitao sam neke tekstove o tome da se u zadnje vrijeme sve više bližimo teoriji da je svemir zapravo jedan veliki um.
Recimo svi entiteti koje sanjamo, neka mitološka stvorenja ili slično, odakle je naš um projicirao takve slike?
Iz kolektivnog nesvjesnog! Jung je o tome puno pisao.
Svi "bogovi" , "anđeli" ili "demoni" su zapravo čudovišta iz "zemlje čudesa". Ili nešto slično Matrixu.
I mislim da su alieni odavno tu među nama, ali se ne voze u letjelicama već su mnogo sofisticiraniji. McKenna priča o njima.
Oni možda žive unutar atoma, molekula ili DNK. koliko god mislimo da je Svemir beskonačan, toliko može biti beskonačno mali.
Mi još nismo toliko evoluirali da možemo shvatiti svrhu našeg života.
A svrha je zapravo jednostavna - treba samo slušati i gledati prirodu, biljke i životinje oko nas i ubrzo ćemo shvatit daj sve zapravo igra, zajebancija, harmonija i čista ljubav.
Prognoziram da će u vrlo skoroj budućnosti doći do gestalt switcha tj. promjene paradigme.
Kao što su ljudi nekoć vjerovali da je zemlja ravna ploča.
Ponekad zapravo mislim da je metafora o Adamu i Evi kad su protjerani iz Raja i kad su jeli s Drva spoznaje dobra i zla trenutak u evoluciji kad je čovjek prvi put razvio inteligenciju, svijest ili što već.
Spominju se "kerubini" koje je "Bog" postavio da štite vatrenim mačevima Drvo Života.
Upravo je otkriće vatre bila najveća promjena paradigme u ljudskoj evoluciji. Tu je sve krenulo... Cijela Biblija mi je nekako arhetipski složena.
Možda zaista otkrijemo vrlo brzo da cijelo vrijeme sanjamo i da ništa nije slučajno....
Lucidno sanjanje pak u drugu ruku dokazuje da s puno vježbe možemo istrenirati mozak da istražuje samog sebe puno dublje nego što je moguće dok je "budan".
A zapravo je budan cijelo vrijeme i cijelo vrijeme radi.
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
bozga je napisao(la):
Ful zanimljiva tema...
Neki dan sam imao prvi lucidni san.
Išao sam popodne "ubit oko" na pol sata, znači mali "nap".
Nakon nekog vremena sam se probudio i ponovo zaspao.

kada idem taj popodnevni nap odraditi onda su mi snovi najintenzivniji i najlucidniji
nezna zasto ali cito sam da i kod drugih ljudi je tako

vidim da je umrla tema pa da ju mal pokusam oziviti
nekako sam u snovima vise i intenzivnije zadnjih tjedan dana osjecam sek o da su oni jedino mjesto u kojima pripadam i pokusavao sam izbjeci lucidnost jer nije mi zanimljivo toliko , valjda dopizdi..

i eto sanjam neke bolestine da mi se dvoriste pretvorilo u jezero i da je neko cudoviste ko nessy u njemu sam ima 3 oka(mozda i prava nessy ima 3 oka^^)
i da tako bilo je tu svega i svacega ljudi koje sam upozno taj dan i ljudi kojih se nisam sjetio nekoliko godina a vidio ih nisam bar 8, i u snu me pito neko od njih jel ovo san, dok je u tom trenutku nessy (tako cu ju zvat) izasla iz mog vrta/jezera i ja sam reko toj osobi da nije normalna i da bjezi ali su se urotili protiv mene i bacili me u jezero i u tom trenutku sam se probudio:S neznam kako nisam shvatio da je san inace cim pomislim u snu da bi to mogo biti san odmah se probudim u snu:S i sada kada sam dobio to sto sam htio ocu nazad lucidne snove valdja je ovo bilo ono one time thing :D bar se nadam
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
bozga je napisao(la):
Čitao sam neke tekstove o tome da se u zadnje vrijeme sve više bližimo teoriji da je svemir zapravo jedan veliki um.
Recimo svi entiteti koje sanjamo, neka mitološka stvorenja ili slično, odakle je naš um projicirao takve slike?
Iz kolektivnog nesvjesnog! Jung je o tome puno pisao.
Svi "bogovi" , "anđeli" ili "demoni" su zapravo čudovišta iz "zemlje čudesa". Ili nešto slično Matrixu.
I mislim da su alieni odavno tu među nama, ali se ne voze u letjelicama već su mnogo sofisticiraniji. McKenna priča o njima.
Oni možda žive unutar atoma, molekula ili DNK. koliko god mislimo da je Svemir beskonačan, toliko može biti beskonačno mali.
Mi još nismo toliko evoluirali da možemo shvatiti svrhu našeg života.
A svrha je zapravo jednostavna - treba samo slušati i gledati prirodu, biljke i životinje oko nas i ubrzo ćemo shvatit daj sve zapravo igra, zajebancija, harmonija i čista ljubav.
Prognoziram da će u vrlo skoroj budućnosti doći do gestalt switcha tj. promjene paradigme.
Kao što su ljudi nekoć vjerovali da je zemlja ravna ploča.
Ponekad zapravo mislim da je metafora o Adamu i Evi kad su protjerani iz Raja i kad su jeli s Drva spoznaje dobra i zla trenutak u evoluciji kad je čovjek prvi put razvio inteligenciju, svijest ili što već.
Spominju se "kerubini" koje je "Bog" postavio da štite vatrenim mačevima Drvo Života.
Upravo je otkriće vatre bila najveća promjena paradigme u ljudskoj evoluciji. Tu je sve krenulo... Cijela Biblija mi je nekako arhetipski složena.
Možda zaista otkrijemo vrlo brzo da cijelo vrijeme sanjamo i da ništa nije slučajno....
Lucidno sanjanje pak u drugu ruku dokazuje da s puno vježbe možemo istrenirati mozak da istražuje samog sebe puno dublje nego što je moguće dok je "budan".
A zapravo je budan cijelo vrijeme i cijelo vrijeme radi.
:spliff:
bio m ije prdugacak post da procitam prije neg sot msa prvi post poslo, al sada si me zaintrigiro osim ovaj dio sa elijenima to je mal previse pucanje u prazno al ko zna cuo sam da ima ljudi koji se skupljaju nedeljom svi u nekoj kuci i recitiraju neke rijeci iz neke knjige i misle da ce zbgo tog poslje ovog zivota imati neki drugi, misli mda je veca sansa da su ti elijeni tu. pa neka. al sto se tice usporedbe svemira i uma istina oboje su beskonacni (za svemir nisam siguran) i jako malo znamo o oboje, ako uopce vidis ovo i sjecas se di si to vidio te matriks sheme pa jad daj neki link da i mi citamo moze i na engleskom pa cu prevest za ekipu

treba samo slušati i gledati prirodu, biljke i životinje oko nas i ubrzo ćemo shvatit daj sve zapravo igra, zajebancija, harmonija i čista ljubav. ---> nisi mogo bolje srociti sto ja pokusavam provesti u djelo ali me cvilizacija sa svojim uvjetima vec od rodenja sprecava da postignem

Prognoziram da će u vrlo skoroj budućnosti doći do gestalt switcha tj. promjene paradigme.
Kao što su ljudi nekoć vjerovali da je zemlja ravna ploča.---> nemas pojma koliko se nadam da je ovo istina sto si napiso da ce ljudi shvatiti sada sto su trebali nauciti od priajsnjih pogresaka koje su cinili (palili vjestice, heretieke,svete ratove, neprijatelje crkve) i da ce napokon ljudski um doci do te razine da shvate da ovo kratko vrijeme koje smo mi tu treba sto sretnije i kvalitetnije provesti jer vremena se mijenjaju ali dopusti da dovrsim zadnju misao djelom iz pjesme :)
The line it is drawn
The curse it is cast
The slow one now
Will later be fast
As the present now
Will later be past
The order is
Rapidly fadin'.
And the first one now
Will later be last
For the times they are a-changin'.
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
kao klinac sam imao serijal lucidnih snova koji su me proganjali neko vrijeme dosta intenzivno (cca jednom tjedno)..ugl jack ripper bi mi uletavao u kucu:D i naganjao me dok me nebi stigao ili pronasao..raznorazne buxe po kuci su se isprobale:) nakon nekog vremena sam odustao od bjezanja ni sam ne znajuci da upravo lucidno sanjam..prestao sam se bojat prikaze i krenuo isprobavat razno razne metode kako ga se rijesit. ali svaki put kad bi mi zivot bio u opasnosti, probudio sam se..serijal je na moju zalost netragom prestao kad sam u jednom snu u bijegu skocio kroz prozor s prvog kata..nisam uspio saznat kakva je barijera bila probijena s tim skokom kroz prozor, ali rezultat je bio nestanak sna zauvijek..
kasnije sam pokusao trenirati lucdne snove , ali nikad se nisu ponovili tako jaki lucidni snovi u kojima stvarno kontroliram san do trenutka kad sam u kriticnoj situaciji..
jos par takvih snova sam zapamtio, ali otkad pusim (zadnjih 10 god) , jednostavno ih vise ne pamtim toliko..
što se tiče popodnevnog napa, samo ti se pricini da najvise sanjas a u biti je taj san kratak i najsvjezje ti je sjecanje nakon buđenja..ista spika kao sa snovima pred buđenje u jutro..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ne znam da li se ovo moze svrstati u kako kazete Lucidno sanjanje ali da je bilo ludo,bilo je,necu to zaboraviti dok sam ziv,pa da podelim sa vama.
Ima tome godina,deca mala,spavaju,zena i ja lezimo u krevetu,ona spava,ja gledam TV,opusten,i polako mi dodje san na oci,zaspem i ja.Medjutim,u snu mi se nastavlja sve isto,deca spavaju,zena spava,ja lezim i gledam TV...Zena se budi,sve je ovo san,odlazi do kupatila,vraca se,cujem je kako nesto zvecka po kuhinji,ulazi u sobu sa nozem od pola metra i govori mi kako hoce da ubije decu!Ja skacem iz kreveta,stajem ispred nje,ne dam joj da udje u deciju sobu,svadja,ona krene nozem na mene,pokida me po ruci,krv,ja je gurnem,ona pada,udara glavom u zid...
Budim se!Oci mi sirom otvorene,ne mrdam,ne smem da se pomerim!U nekom momentu skupim hrabrost,okrenem glavu prema zeni,vidim spava,sve je OK,TV radi,ustajem sav mokar,odlazim kod dece u sobu,spavaju mirno...Odem do kupatila,umijem se,vratim u krevet i probdim citavu noc ,nema sanse da zaspem!
Eto,to je to...:shit:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
sada kad sam sve ovo procitao shvatio sam da u stvari nikada u zivotu nisam lucidno sanjao i osjecam se zakinut zbog toga:icon_cry:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ako ste vješt "lucidaš" i ako baratate dobro sa OBE-om... pokušajte se pogledati u ogledalo dok ste u OBE
stanju!

p.s. vezano za krešin post... ljudi koji ti se pojavljuju u snovima praktički nisu neznanci... to su sve ljudi koje si vidio ikad u životu, znači sve ljude koje si vidio dok si šetao s placa ili iz kafića, sve koje si vidio na 1 sek... tvoj mozak ih u snu projicira kao neke bitne ljude, znance itd...
zajebana stvar je taj mozak... i zbilja može svašta!
 
13.03.2012
42
73
18
Beograd
Citao sam na netu da je DEILD metoda dobra cak i bolja od wild, ako ovu metodu uradis kako treba mozes da imas cak i do par lucidnih snova svako vece.. ne da mi se pisati ovde tutorial imate na netu dosta o ovome..