mala MARE MANDALA velika PICA OD SKANDALA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
do sada nisam uzgajao nista fem.od Mandale imam ozbiljnu namjeru sa California Dream-om.Ganesh je bila prva.Speed Queen je bila druga inace nisam fan Indica ali je ona razbila sve moje predrasude kristalika je bila treca tipicna sativcuga i neuzgajam ju samo zbog zene jer je to jedina ziza od koje je neboli glava.pa onda ponovno Ganesh zakljucak kod svih je isti ne prehranjivati do 4.tj cvjetanja a ona ce ti pokazati dali joj treba ili ne ja sam stavljao koprivu a to sam ti vec napisao u sve osim prve Ganeshe i to mi se pokazalo kao dobra stvar zaljevao sam i folijarno sa kupkom od koprive.sto se tice rasta u cvjetanju nisam primjetio nista neobicno rastu normalno kao i sve ostale.ustvari puno je kompliciraniji recimo Big bang a njega smatram pocetnickim.veliku paznju sam polagao na Ph ako je on izbalansiran onda neces imati problema ona ce sebi uzeti iz zemlje sto joj treba a treba vrlo malo.nisam vodio dnevnike ali imam brdo slika
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
meni se čine jebeno :) ....a takvo uvijanje to ti je ništa...i moji jackice su se tako uvile baš isto tako a vlaga im je bila 67 posto a tem 26 - 27 i nakon tjedan dana se same ispravile....samo guraj.....da nije malo previše ne zalit ih 6+ dana?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
$DoLaR$ je napisao(la):
meni se čine jebeno :) ....a takvo uvijanje to ti je ništa...i moji jackice su se tako uvile baš isto tako a vlaga im je bila 67 posto a tem 26 - 27 i nakon tjedan dana se same ispravile....samo guraj.....da nije malo previše ne zalit ih 6+ dana?

vlaga mi je pod "suncem" oko 35% u mraku 50%,pitari su od 9 litara i nisu patile bez vode(u pocetku full zalivene) tj. mogle su još....
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
tako sam ja zalijevao sa planatelinom zemljom svako 5 dana po dva deci vode....a sad sa composaninom svako 48 sati obavezno.....s tim da su moji pitari od 14 L....ali biljke jedno 20 puta veće :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
6+ dana?
Ok, ne treba pretjerivati s vodom, ali ne treba ni bez nje! Nadji zlatnu sredinu i ne brini oko tako male biljke..... Kasnije ces...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
opa cupa je napisao(la):
meni one izgledaju odlicno:thumb:

svaki dan vidi se kako napreduju cini se da im se ambijent za sada dopada

nekako me samo brine mlohavost listova...

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

Kali je napisao(la):
6+ dana?
Ok, ne treba pretjerivati s vodom, ali ne treba ni bez nje! Nadji zlatnu sredinu i ne brini oko tako male biljke..... Kasnije ces...

vidi....prvi dan su full zalivene pa nakon 3-4 dana opet neloše tako da su se male izgubile u 9 litarskim pitarima i lagano su gackale,jutros su zalivene sa po pola litre svaka a siguran sam da zemlja dole nije bila skroz suha
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
sada nemoj zaljevati dok posuda sa biljkom nebude skroz lagana (suha) ja bi kod sljedeceg zaljevanja podjelio pola litre na njih dvije to je sasvim dovoljno dok su tako male.prvi put si ih full zalio i onda opet nakon 3-4 dana i onda danas sa pola litre svaka e tu je kvaka a stare samo dva tjedna svaka...Maki Mandalu growa.pozdrav
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
me hebe me to što su ogromni pitari od pocetka još oni duboki a cure male pa ispada da se utapaju a nije tako....ovo mi je škola ,drugi put prvo u 3 litarske pa nakon 20-ak dana u velike,ovako nemam pojma što je na dnu
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hm, pa ako je vlažna zemlja kad ubodneš prst na recimo 3 cm, onda vjerujem da dalje ispod toga ne može biti suha...?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
je al u mene su neboder pitari visoki i na 3-4cm može se ciniti suho pa zaliješ i dole na 20cm praviš glibaru,šta ja znam prvi mi je put,sex bez kondoma,pomadore bez soli,lud sam i te stvari :icon_biggrin:

zato sam i stavio hidrogen zadnje ljevanje u mini dozi ako sam dole napravio glib da prodiše malo,nemam pojma....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pa evo, kolko vidim, visoke su ti otprilike posude kao i moje. Ja svoje nisam zalijala evo već 4. dan, zemlja se čini vlažna ispod, a niti biljke ne izgledaju kao da im treba vode... ne znam, možda ih treba zalit samo kad pokažu da žele.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
nisam kapljicu vode dodao 6 ipo dana možda i 7 neznam tocno,gore je sve bilo suho,na 2-3cm cinilo se isto suho a biljke su bile ok...šta sad...hajde da zalijem samo sa pola litre nakon tjedan dana...ne mogu napraviti sranje od te kolicine-tako sam razmišljao i zalio,biljke se cinu zdrave bar meni,malo se lelujaju listovi pa sam odlucio staviti slike,neznam...

šta se tebi cini po slici?

jutros su zalivene,ne plivaju u vodi niti su ikad plivale!

edit:pitari su mi visoki 25cm
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Meni tvoje biljke ne izgledaju da im je imalo loše, ali nisam stručna po tom pitanju :) ..znam jedino da uvijanje listova prema dolje znači višak vlage, ali tvoji mi se ne čine nešto posebno poklopljeni. Opet, meni je to jako slično i onom poklapanju kad su žedne, tako da nemaš koristi od mene :icon_lol: U svakom slučaju, mislim da nisi pogriješio što si ih zalio sa pola litre, to nije puno vode na tako puno zemlje. Moje posude su visoke 20 cm i čak razmišljam zalit "skroz" da natopim zemlju jer je na rubovima sasvim suha, ali nisam sigurna da je to dobar izbor, bar dok biljke ne pokažu da su žedne.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kada se zemlja skroz osusi posude postanu primetno lakse, tada mozete zalivati dok ne procuri dole u tanjiric, i ako procuri znaci da je dobra drenaza i ne moze biti "glibare", samo opusteno, uci cete u fazon oboje brzo... ako je zaliveno tako da je procurelo onda mozete ostaviti 4~5 il 7 dana (zavisi od vise faktora, zapremine posude, vrste zemlje, temperature...), proveravajte tezinu posuda i primeticete razliku, oseti se "tezina" vode ako je zemlja unutra mokra
napomena, ako je zemlja skroz suva voda moze samo da 'prozuju" kroz zemlju i iscuri u tanjiric, nije na odmet ostaviti 10~15ak min da zemlja povuce koliko joj treba, ako vode i posle ostane to prospite
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
powerS ja te kužim al sam zbunjen...evo sad mi se u 10 upalilo svjetlo i zabijem svrdlo tanko na nekih 4-5cm i cini mi se dosta suho al ipak ima malo vlage u zemlji...pitari duboki mi stvaraju pomutnju,neznam težinu suhog i natopljenog pitara....ispada da sam blesav al jebaji ga...kad poraste biljka uzimat ce više i biti ce proporcionalna volumenu pitara do tad sa manjkom iskustva sam blesav...

kako ti se cinu biljke?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.