mala MARE MANDALA velika PICA OD SKANDALA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Maki, meni se čini da se mi n00bovi previše brinemo :icon_lol: Pogle kako iskusni pro groweri ležerno to rade i ispadne vrhunski :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
the Dreamer je napisao(la):
Maki, meni se čini da se mi n00bovi previše brinemo :icon_lol: Pogle kako iskusni pro groweri ležerno to rade i ispadne vrhunski :)

ma znam..zvuci gore ovako napisano al ne brinem se ja toliko...vidim da je biljkama dobro al bi želio preduhitriti eventualne probleme ništa više...manjak iskustva,ma polako cemo mi,btw biljke izgleda da dobijaju dobro svjetlo ne idu previše u zrak a širu se ljepo što mi odgovara s obzirom na box.. jedva cekam đunglu...jao gušta :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
the Dreamer je napisao(la):
Maki, meni se čini da se mi n00bovi previše brinemo :icon_lol: Pogle kako iskusni pro groweri ležerno to rade i ispadne vrhunski :)
To je isto kao da odgajaš dijete. Dijete plače i šta mu sad treba..."daj mu dudu, daj mu hranu, daj mu jebeni ajfon da ne plaće"?
Daj mu ljubav i osnovne životne uvjete, ne pretjerivati i stvarati probleme tako gdje ih nema:)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ostavi ju sada dok nespusti skorz listove mislim nepokaze sama da je zedna ...gore mozda je suho no korjen ide u dubinu znaci ona ce opet uzimati vodu sa dna kalja ...jedino ces tako nauciti koliko joj vode treba ....ako nemozes tako napravi onu semu sa tezinom kalja ...osjeti se itekako kad je zemlja suha ili puna vode ...sto manje cackanja oko nje to bolje i tebi i njoj :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
[FONT=&amp]Mona-mi buja nevjerovatno,od prvog dana raste i širi se na dnevnoj bazi ko luda sve gabarite je probila u 19 dana a ne zaboravite da su ovo 9 litarski pitari od pocetka fi 30, dok Deja-vu napreduje ali za manje od dana razlike pored starije sestre izgleda hm...hm ...ista sorta/tretman a razlika je ocigledna,iskreno govoreci neznam što bi mislio o tome...[/FONT]


[FONT=&amp]Mislim da sam razriješio problem vode,moja zabrinutost i nesnalaženje se ispostavilo opravdanim....zaljevanje na pocetku koje se cinilo obilnim u stvarnosti nije bilo iz razloga što je zemlja pre rastresita i vec nakon 3dl voda piša kroz 9 litarske pitare što je apsurdno s obzirom na kolicinu vode naspram zemlje.[/FONT]

[FONT=&amp]Ph vode je bio za nijansu niži od 6 zbog dodatka hidrogena zbog toga su neki od listova bili blago uvijeni...[/FONT]

[FONT=&amp]Sada pošto su biljke vece i zemlja sa turbo drenažom zaljevam ravnomjerno i polako svaka2-3 dana sa po otprilike 3dl po biljci i to je rezultiralo kako čvrstinom tako i svježinom biljaka.[/FONT]

[FONT=&amp]Evo skoro tri tjedna je prošlo a biljke ne pokazuju nedostatak u prihrani i izgleda kako je moja odokativna mješavina dvaju trazlicitih tipova zemlje bila uspješna ili su me rješili muka od starta veliki pitari neznam....razmišljao sam u smjeru ako bude prihrambenih nedostataka pokazati ce se vrlo brzo mada nije još kasno upravo stoga razmišljam o ultra blagom dodatku plantele list od recimo 2-3ml na litru vode sljedeci tjedan no to cemo još vidjeti kad se konzultiram sa biljkama [/FONT]:icon_mrgreen:

[FONT=&amp]Ne vjerujem da sam previše stavio stiropora i granula kad gledam recimo teramagmu cini mi se mnogo kopmaktnija zemlja od ovog mog mixa al evo vozimo na ispušnim plinovima pa dokle stignemo....ima kerozina u plantele koliko treba kad stane....[/FONT]
[FONT=&amp](Da su biljke u teramagmi ili compo sani sigurno nebi gnjojio sve do cvjetanja)[/FONT]


[FONT=&amp]Moram napomenuti kako sam za sada poprilicno zadovoljan.[/FONT]
[FONT=&amp]Uspoređivajuci se sa biljkama raznih sorti viđenih u završenim i ne-završenim dnevnicima uviđam kako za 19 dan vegetacije biljoze rastu sasvim solidno a i genetska stabilnost opisana na službenim stranicama kao i više puta hvaljena u dnevnicima članova koji su uzgajali Mandalu se cine opravdanim mada sam i prema tome imao rezervu radi feminiziranog sjemenja i relativno novog soja.([/FONT][FONT=&amp] California Dream, Fruitylicious, Hubble Bubble and Far Out)[/FONT]

[FONT=&amp]Obratite pažnju samo na ovo:[/FONT] [FONT=&amp]http://www.mandalaseeds.com/Articles/Feminised-Stress-Test[/FONT]


[FONT=&amp]Little off- u buducnosti moram uzgojiti i probati Sadhu i Orisha/u to mi je bila prvotna namjera ali nije još uvijek dostupna bar preko kuca za koje smatram da su „sigurne“ [/FONT]

[FONT=&amp]Dovoljna kolicina svjetla,konstantno prirodno provjetravanje prostorije u kojoj je box,regulirana voda s prosjecnom zemljom i dobra genetika bilja cine se za sada dostatnim no vidjet cemo jer još je rano za prognoze kako ce grow završiti(što se tice mandale sigurno dobro ali pored neiskusnog growera razni ishodi su moguci)[/FONT]

[FONT=&amp]Little off 2: nakon 19 dana vege miris je osjetan u boxu al pored otvorenih prozora u prostoriji gdje se uzgaja je neprimjetan.....[/FONT]

[FONT=&amp]Ono na što sam se trenutno fokusirao jest pocetak laganog lst-a na obje biljke buduci da sam u laganom deficitu po pitanju visine boxa jer su biljke u 25cm visokim pitarima minus svjetlo ostaje panicno mali prostor za manerviranje....znam da su ljudi uzgajali u „kutiji šibica“ biljku/e al svejedno lagano nas puca klaustrofobija.


[/FONT]

[FONT=&amp]Evo mali update:[/FONT]


[FONT=&amp]Mona-mi vege dan 19

[/FONT]




Deja-vu vege dan 19



napomena : svježe zalivene


[FONT=&amp]Toliko za sada,ako ne bude izvanrednih situacija gledamo se i citamo za par dana ili za tjedan-dva ovisno o tome kad ce moje cure imati volje za poziranjem [/FONT]:vb_kez:


[FONT=&amp]Pozz[/FONT]:wave:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Koliko se vi nervirate oko toga, ima infrakt da te strefi.

Toliko saveta a ti i dalje zbunjenj. Nebrini svo to znanje ima da se slozi posle grova il dva. Kao i svaki posao koga neznas i ucis trenutno je zbunujuce ali ako panicis nikada neces savladati.
Savet pogledaj par grovova od iskusnijih i ciji ti se rad svidi njega prati i slusaj a ostalima se zahvalis na savetu i radis kako hoces. Svakako je tvoj grow i tvoja odluka.

Sretno dalje

ps: ja i dalje neznam sta je tvoj problem ili strah.
Biljke izgledaju super, nisu zakrzljale ni bolesne.
Samo opusteno
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
DEDE je napisao(la):
Pozz

Koliko se vi nervirate oko toga, ima infrakt da te strefi.

Toliko saveta a ti i dalje zbunjenj. Nebrini svo to znanje ima da se slozi posle grova il dva. Kao i svaki posao koga neznas i ucis trenutno je zbunujuce ali ako panicis nikada neces savladati.
Savet pogledaj par grovova od iskusnijih i ciji ti se rad svidi njega prati i slusaj a ostalima se zahvalis na savetu i radis kako hoces. Svakako je tvoj grow i tvoja odluka.

Sretno dalje

ps: ja i dalje neznam sta je tvoj problem ili strah.
Biljke izgledaju super, nisu zakrzljale ni bolesne.
Samo opusteno

neznam od koda tvoji dojmovi...ja nisam u
panici,strahu....samo sam obziran prema onome što radim stoga molim te ne ....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Maki za sada sve 5 izgledaju odlicno:thumb:znam da si mjesao zemlju ali ipak oprez sa plantelom i kako si sam napisao--prvo se s njima konzultiraj-
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Te tri tojest cetiri tacke treba da znaci NESERI
Lepo lepo.
Kultura na nivou, neko hoce da ti pomogne a ti tako. Sledeci put naznaci da ti pomoc netreba kao ni saveti a tu tvoju kulturu primenjuj kod kuce.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Možda nije ne seri nego NE ZAJE* :icon_mrgreen:

Ajde dečki pustite loše vibre, ovdje smo da si pomognemo. Maki voli biti temeljit sa svojim opisima zato možda "zvuči" da malo paničari - razumijem jer sam i sama u prvom growu i mota mi se po glavi 100 pitanja i uvijek postoji sumnja da sam nešto krivo napravila. Dede daje savjete iz svojeg iskustva i to nije za odbacit.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
DEDE je napisao(la):
Te tri tojest cetiri tacke treba da znaci NESERI
Lepo lepo.
Kultura na nivou, neko hoce da ti pomogne a ti tako. Sledeci put naznaci da ti pomoc netreba kao ni saveti a tu tvoju kulturu primenjuj kod kuce.

Dede koju kulturu?

Kojih savjeta?

Sve krucijalne stvari morao sam doznati sam na svom primjeru jer oriđiđi savjeti nisu primjenjivi,svatko ima razlicite uvjete u kojima uzgaja...


Ne nerviram se ja zbog puno vecih stvari u životu....neke stvari u životu radim prvi put i želim da mi biljke što manje pate zbog mog neznanja,to nema veze sa panikom i zabrinutošcu nego sa odgovornoscu prema onome što radiš.

mene ne zanima hocu li imati 15 ili 50 grama po biljci, volio bi da mi urod bude dobar al ne radi pohlepe i kurcenja nego više u smjeru kvantiteta=kvaliteta

Ubuduce molim da se prije komentiranja procita sa razumijevanjem post na koji se odgovara,mene ne zanima 50 stranica dnevnika,1000 postova punih junka i slicno,

hvala
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Prvi LST:

Evo ga na.....odgađao sam al ne može više....postaje tjesnoooooooooooo

biljke raste ko blesave....

molim za komentare prvi put radim neznam koliko je dobro/loše

Prije:



Netom iza:



Rezultat zakašnjelog tretiranja:



Pitanja:

jel ovo ok?
hoce sad ovi prvi listovi malo splasnuti jer cu imat problema ako nastavi ovako bujat?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Meni se čini ok, vidjet ćeš već sutra vjerojatno kako ti se sporedni vrhovi dižu gore. Sviđa mi se kako si dole privezao stabljiku širokom vrpcom, trebala sam i ja tako jer je ova moja tanka žica mrvicu pritisnula stabljiku unutra (da ne kažem urezala).

Uglavnom, sretno dalje ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
the Dreamer je napisao(la):
Meni se čini ok, vidjet ćeš već sutra vjerojatno kako ti se sporedni vrhovi dižu gore. Sviđa mi se kako si dole privezao stabljiku širokom vrpcom, trebala sam i ja tako jer je ova moja tanka žica mrvicu pritisnula stabljiku unutra (da ne kažem urezala).

Uglavnom, sretno dalje ;)

Taman su iz sna a ja na tjelovježbu...bilo mi ih žao lol al ne može više trebao sam i prije...
Ovo je traka za zamotavati poklone :icon_lol:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Super si krenuo maki, sad je pustiš par dana da se glavni vrh ispravi i onda ga opet teraš u stranu ili več di hoćeš :)
Nerazumijem kako misliš hoće li stari listovi sada splasnut, što kaže drimerica sporedne grane će dobit više svijetla i krenut u lansiranje, sretno dalje.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
matia je napisao(la):
Super si krenuo maki, sad je pustiš par dana da se glavni vrh ispravi i onda ga opet teraš u stranu ili več di hoćeš :)
Nerazumijem kako misliš hoće li stari listovi sada splasnut, što kaže drimerica sporedne grane će dobit više svijetla i krenut u lansiranje, sretno dalje.

Matia otkad sam regulirao vodu i ph listovi stoje vidiš i sam ko ukopani,čvrsto i zdravo...sad je akcija svjetla na sredini kužim za vrh koji je sad u deficitu svjetla al ako po sredini bukne najebo sam....morat cu tjekom sna izmjestit biljke i box na doradu,neznam zato i pitam....uglavnom nisam ocekivao ovakav liscati bum svaki put kad otvorim box nakon spavanca doživim pozitivan šok:sun2:

edit: znam da je sve stvar prakse i bla bla al ipak, onima koji growaju u pc boxu mogu samo reci ja vam se iskreno divim,Vi ste istinski kraljevi indoor uzgoja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.