Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nista njima ne fali. bezazlen genetski deformitet, ista je bila i moja kao mala, a sad je lepa i velika :) samo opusteno teraj grow. evo listova, posle ovih "trolista" sve se sredilo
P5160045.JPG
a evo je sada, mislim da joj nista ne fali ako izuzmenmo to sto je 90% musko :) P5160044.JPG
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Problem ti je pH,
Napravi flus sa pipovacom.
Unapređ zaljevaj vodom iz pipa, vodovoda.
Uzmes 5 l kantici, nalijes vodu, pocekas 20-30 min. I zalijes.
Možeš staviti 3-5 kapi limuna, u boci u vodu. Za malo ph-
Mada ja na početku ne bi stavio nego promatrao reakciju biljke na cistu vodu.

04.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala Power i Cili... cini se da imamo oprečna mišljenja dvojice iskusnih growera :D

Zaista ne vidim kako bi pH mogao biti problem već, jer imala sam tek prvo pravo zalijevanje jučer. Korigirala sam vodu otopinom limunske kiseline na pH 6.5, a zemlja je visokokvalitetna - TerraMagma, tako da u startu sigurno nije bio loš pH.

Brine me i to što izgleda da rastu presporo :(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja ne kontrolisem ph, to je poznato :) tako da ne mogu da tvrdim da je do toga ili nije. samo sam spomenuo moj poslednji primer slicne situacije, a imao sam ih jos takvih ranije. desi se, ja na to ne obracam paznju. nesto razmisljam sad, da je i kod mene ph bio problem onda bi taj problem i ostao jer nista nisam menjao niti ikad tovario limun i sl. u vodu za zalivanje. zapravo, u toj situaciji meni bi problem verovatno eskalirao. ako si podesila ph onda po tom pitanju nema sta da brines, al ako ti se svidja da brines ti brini dok malo ne zivnu, pa se cujemo onda ;) strpljenja sister, meni dve biljke iste sorte ne rastu istom brziniom u prakticno identicnim uslovima. samo ti njima daj sansu, ako im je sudjeno da propadnu, sudbinu im promeniti ne mozes ;) raspricah se ja, mozda zbog one kritike poreko pp, sorry, ispada da zapostavljam stare clanove forma ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možda ti je problem napravilo zalijevanje.
1.5 dl po biljci.
Zalivanje,
Zaljevas polako, da natpis substrat i da dobro iscuri ispod.
Sledece zalijevanje, kada je substrat 3/4 suh. To osjetiš po težini
posude.

Sada vidi u čemu ti je problem.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Oprosti, ne razumijem baš ovo da je problm napravilo zaljevanje 1,5 deci po biljki...? To je bilo prvo zalijevanje tjedan dana nakon kiljanja, a poslije toga je bilo prvo pravo zalijevanje od 8 deci, tj. natopila sam supstrat sve dok voda nije malo procurila.

@PowerSeed nikako mi se ne sviđa da brinem :D i nikakve kritike nema prema tebi s moje strane..znam da si jako busy ali eto vidiš da ipak nađeš vremena bacit oko i malo komentarisat u moj dnevnik ;)

Nego, u vezi mog problema....počela sam sumnjat u kvalitetu zemlje, tj. Terra Magme. Netko mi je u temi "Ako imate problem..." napisao da se dosta ljudi žalilo na kvalitetu ovog supstrata u zadnje vrijeme. S obzirom da sam prije koristila samo Compo Sanu, nisam se obazirala što mi se Terra Magma kad sam ju otvorila činila presuha i "prečudna".. kao da ima previše treseta, a premalo "crne zemlje". Čak se našlo i nekog smeća unutra (komadići najlona). Ipak, posadila sam u nju jer eto na forumu svi pričaju da je to jedan od najkvalitetnijih supstrata. Sad se pitam da li je zaista u tome moj problem (ako problema uopće ima, @PowerSeed :D ) Planirala sam i ovaj put Compo Sanu, ali nisam je nigdje mogla naći u trgovinama...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Eh znat ću za idući put..:zvezda:: zapravo, idući put ću uzet Compo S.

Inače, čini mi se da su biljčice malo živnule. Tegle su još dosta teške pa vjerujem da ne treba zalijevati još (tek je prošlo 2 i pol dana od zalijevanja), iako se ta nemila zemlja čini tako prokleto suha... :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 22.5.2015. - 20. dan = prvi dan LST-a

Došlo vrijeme da maltretiram biljke :), evo kako to sad izgleda u boxu:
IMGP4775.jpg

Sativice su tako lijepe bujne i ravne da mi ih je bilo milo savijat...
Evo Manda prije i poslije LST-a:
IMGP4763.jpg IMGP4764.jpg

Druga i treca sativica Dala i Nishta:
IMGP4765.jpg IMGP4774.jpg

Evo kako su brutalu podnijele automatici Izzy, Hermes i Bizzy:
IMGP4776.jpg IMGP4767.jpg IMGP4766.jpg

Planiram ih sve sutra još malo jače zategnut.

S obzirom da je već 20. dan, automatici rade svoje:
IMGP4773.jpg
IMGP4772.jpg

Dobra vijest je da je Hermes također ženka :) Znači izgleda da plod feminiziranog hermića automatika može također biti ženka automatik.

Kao i uvijek veselim se vašim komentarima i sugestijama!
Stay high :love2:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Svakako jesu, mada onih prvih par listova i dalje izgledaju čudno...izgleda da je jednostavno tako bilo u genetici, možda zbog starog sjemena, tko zna...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 26.5.2015. - 25. dan

Evo da se vidi koliko su samo porasle u 5 dana!

IMGP4806.jpg
IMGP4798.jpg

U boksu već sada kaos. :) Sative su krenule u visine i za sada ih obuzdajem LST-om. Vjerojatno ću trebat počet rezat grane/listove, ali nisam još točno sigurna kako da to najbolje napravim. Da li topirati, fimati, supercroppati ili samo random čupati listove... pojma nemam. Cilj mi je obuzdavati sative dok ovi automatici ne završe i onda ih presaditi u veće posude i staviti na 12/12.

Čini mi se da se ova dva automatika (skroz desni i skroz lijevi u prednjem redu) izdužuju, kao da im fali svjetla, što mislite? Lampa je kao što vidite dosta blizu, ali ipak je to samo 150 W...

Jučer su dobile prvi puta dozu gnojiva i prvo zalijevanje nakon 10 dana. Bile su stvarno žedne, svaka je popila litru. Ove u manjim posudama zalijevam češće. Nadam se da će idržati u njima još 40-ak dana.

Gnojivo koje sam koristila je Compo Guano. Planirala sam imati organic grow, tj. ne koristiti umjetna gnojiva (a ovo gnojivo, iako s guanom, dijelom jest kemija), ali mi zbog hladnog vremena i puno nesunčanih dana nije uspjelo gnojivo od koprive koje sam radila. Sad razmišljam uzeti neka 100% organska gnojiva da nastavim dalje s njima...ima li netko preporuku što i gdje uzeti?


Jedno n00bovsko pitanje...da li je moguće da mi fotoperiodne već sada izbacuju pistile? Ili mi se čini..nisam pofotkala jer je loša slika u boksu, ali čim ih izvadim na dnevno svjetlo bacit ću fotku da vidite.

E da, i još jedno: da li čmrknuti ove prve "fan" listove? Na većini biljaka izgledaju jadno i nepotrebno i možda samo opterećuju biljku...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nista ne cmrkaj.
Moze bit preflower, tj. sigurno je preflower
Previse biljaka a pre malo svjetla. To je lampa za jednu biljku.
Izduzuje se jer je pre visiko, ako spustis onda ces tek ove okolo stavit u mrak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer