Mandala Mango Zamal + Easy Ryder fem. (auto) 150W HPS - drugi grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Moze bit preflower, tj. sigurno je preflower

Za sada sam samo na jednoj sativici to uočila.. Bit će zanimljivo :)

ja bi to prebacio na 12-12 rast ce automatici dobro i na 12-12 a boks je mal za to sto ti hoces.. biobizz ima kvalitetna organska gnojiva ako zelis organik, poz

Za sad ipak ostajem ovako pa ćemo vidjet kako će ići. Biobizz je strašno skup, našla sam nešto puno jeftinije: http://www.omnispower.hr/omnis-power-hr/bioagenasol/ ..cijena je oko 50 kuna za 1 l.. jedino što nisam uspjela naći da je to itko koristio s našim biljčicama pa ne znam kako će biti uspješno...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Čudno, kako to gricka u sredini lista, logično bi mi bilo da krene od rubova... Nisam primijetila nikakve kukce u boxu, morat ću malo pomnije promotrit.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Došlo je vrijeme da ukrotim jednu od svojih sativica rezanjem, tj. topiranjem. S obzirom da ovo nikad nisam radila na biljci kanabisa, ispravite me ako bih uradila nešto pogrešno: na slici je označeno crvenom crtom u krugu gdje bih ju čmrknula. Da li je mjesto ok ili treba više, niže...? S obz irom da je krenula u visine, možda ne bi bilo lože čmrknuti i niže?

IMGP4845.jpg
IMGP4842.jpg IMGP4843.jpg IMGP4844.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 2.6.2015. - 31. dan

Nakon današnje seanse zalijevanja gnojivom Compo Guano (puna doza, svaka biljka oko 1 l vode, osim ove u manjim posudama - njih zalijevam češće s manje vode) došlo je vrijeme za nastavak brutalnog LST-a. Biljčice pomalo poprimaju željeni oblik:
IMGP4854.jpg
Svi automatici uredno cvijetaju, s tim da je jedan daleko napredniji od drugih.

Dobra vijest je da je sad i druga sativa pokazala preflower i naravno, ženka je! :banana123: 2od 3, nje loše, a vidjet ćemo što će biti s trećom.

Ono što je problematično kod sativa je što su se vinule u zrak. I dalje ih obuzdavam LST-om, ali jednu sam danas ipak i topirala jer se najviše vinula u visine. Nadam se da nisam previše čmrknula:

IMGP4852.jpg

I nešto u što nisam sigurna, što su ove kvržice kod automatika...da nije hermić?
IMGP4849.jpg
IMGP4850.jpg
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ajde neka nije hermic i nek tako i ostane. U proslom growu mi se nesto potkralo, tek sam prilikom grindanja nasla sjemenke. Ali evo sad jedna od tih sjemenki buja u boxu :gled: a i dim je bio super pa i nije sve tako crno kad se dogodi hermic, izgleda.

Sto se tiče 12/12...cekat cu ipak automatike da zavrse, zbog yielda, ali i najvise zbog toga sto nakon toga planiram presadit sative u vece posude. Kolko znam nije pametno presađivanje tokom cvijetanja.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ne mogu editirati zadnji post pa zato pišem novi. Danas sam prebacila na 18/6. Tako ću uštedit nešto malo struje, a i riješit ću problem ovih vrućina koje dolaze. Trenutno je mrak u boksu i temperatura je 27 :whato::

Biljke se inače super drže. Izgleda da im svi uvjeti pašu. Tu i tamo nešto čudno na listovima, poput onih rupa (zaključak da su se neke bube gostile.

Također na jednom listu imam ovo:

IMGP4851.jpg

ne znam od čega je, ali pretpostavljam da ne pokazuje neki nedostatak ili slično. Zasad je samo na tom jednom listu kod automatika.

Sative se drže bajno i bujno.. :gled: mislim da će tu bit dosta vezanja, čupanja i trganja dok automatici ne završe još mjesec dana...
 
Poslednja izmena:

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Upravo si me podsjetio da gledam čašu napola praznu umjesto napola punu :)

Zaista, cijenim sve savjete i kritike s foruma, da me netko krivo ne shvati. Jedino mi se nekako čini da mi je za vrijeme prvog growa na forumu nekako djelovalo "toplije". Možda je samo moj neki blesav subjektivni filing :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Upravo si me podsjetio da gledam čašu napola praznu umjesto napola punu :)

Zaista, cijenim sve savjete i kritike s foruma, da me netko krivo ne shvati. Jedino mi se nekako čini da mi je za vrijeme prvog growa na forumu nekako djelovalo "toplije". Možda je samo moj neki blesav subjektivni filing :p
Zabrijala si mozda jer i mene nije bilo jedno vrijeme kada sam dosao 70% novih clanova :D ,ali priviknes se i na to ,super su decki ,super forum,super podrska i tebi sva sreca ovoga svijeta ,ali mogu li te sada kritizirati i ja ? :) Nekako si mi usla spremnije i sigurnije u prvom growu ! sretno dalje ;)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Kao što rekoh, možda je to samo moj neki blesavi osjećaj. Razumijem da ljudi danas imaju sve manje vremena za neku jaču interakciju, nekako mi se čini da se to osjeti i na forumu. Ali ipak
puno hvala svima koji me prate i podržavaju u growu. :love2:

Imas pravo @Nixa86 . Imala sam puno više pipreme za prvi grow. Ovaj puta iz raznih razloga nisam imala vremena za pripremu pa sam samo izvukla box takav kakav je bio i krenula growat. Napisala sam i u prvom postu da će ovo biti "opušteniji" grow.

Vjerovali ili ne, 30-ak grama suhog koliko sam izvukla iz prvog growa štedljivo sam trošila gotovo 3 godine!! :eek::eek: Znala sam da neću tako skoro imati priliku growati pa nisam imala izbora. Čak sam sačuvala i lišće, koje baš ovih dana znam zapalit jer je osim toga samo suša smiley9934
Sad kad se prilika za grow konačno ukazala opet, jednostavno nisam htjela gubiti ni jedan dan i krenula growati ovaj grow kakav god da ispao.

Za sad mi se ipak čini da biljke prilično dobro napreduju :gled:
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
3 godine 30 grama !! dodje ti 10 grama godisnje to je apsolutno nista . Jesi malo si pretjerala ides na najgore moguce sativcine i 150w hps ali nije toliko niti zarulja problem koliko kolicina biljaka ja se ne bi takvu sativu usudio ispod 250w minimalac do 400w za 2 biljke ! .Trebala si ostati na autosima i staviti ih 2-3 ispod 150w i to je puno biljaka za tu kolicinu svjetla racunaj si 100w po biljci da lici na nesto ! sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Promjenio se forum u smislu da nas ima 5 puta vise nego prije dvije godine pa je moguce da se netko osjeti malo zapostavljen a posto si female ;) to je i razumljivo.
Inace sve 5 ono malo osatecenje na listu gore je fizickog karaktera i nemas razloga za brigu ;)