Mandala Safary mix 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Pozdrav svima kolko vas ima.Radi se o 20 Mandala seedova,stare su 4 tjedna,sjeme je regularno i nasao sam zasad 4 zenke i 8 mudonja koje sam naravno bacio..
2 puta su preadivane u vece potove sad su u 4 do 8 litara potovima...
Gnojene samo sa enzimima i boosterima za root..
Gnojiva koja trenutno imam i planiram iskoristit u ovom growu su Full hessi i nesto od Advance nutrienta...
Koristio sam hidrogen,i ph je 6.5. cijelo vrijeme...
Biljke nisu trenirane osim neki prirodno topani koje su leafmineri topali,ali na kraju sam ih sredio sa Nem oilom i gomilom hidrogen peroksida,zasada ih nema...
Sto se tice iskustva,sadio sam dosada i unutra i vani...
Trenutno imam 12 biljaka od njih 4 zenke za ostale jos ne znam...visina im je od 15 do 30 cm...lisce je gigantsko sto sam i ocekivao od landrace biljaka iz Indije.Najbolje ulozeni 20e za 20 regular seedova..
Box je 120 120 200..
Rasvjeta je hps sun system 250w
Ventilator za ispuh 120mm i ventilator kucni za simulaciju vjetra...
flasane su 2 puta do sada i sad se ceka jos malo da vidim sta su zenke pa da mogu nastavit sa daljnjim planiranjem...
Fotke ce bit sutra sad mi se ne da fotkat....
To bi bilo sve zasada pozdrav od Ventilatora
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Moje skromno iskustvo je 3 biljke koje su outdoor i nemam neke veze s indoorom osim sto sam naucio iz citanja drugih dnevnika.A sad da krenem s nekim "savjetima" koji ce drugi razmotrit i dat tocnije odgovore.Prvenstveno mislim da su ti te 4 sasvim dosta,jer ako ti izbije jos 3-4 cure,morat ces ili trenirat,i moj savjet bi ti bio SCROG,inace ce ti bit katastrofalna guzva. Druga stvar,ako ciljas na vise cura u komadu uzgajat,kupi si jaci HPS,jer je relativno velik box,neki 250W imaju na manjim boxevima. I moje pitanje,zbog cega flushas? Eto,to je moje misljenje iz onoga sto ja "znam". Iskusniji ce ti reci vise i bolje sigurno :) Sretno s uzgojem
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Nebi se slozio s tobom,taj hps je i vise nego dovoljan na tom prostoru,a ako bude vise cura samo cu radit defolijaciju na fan listovima i malo cropat grane....i naravno vec je sad guzva ali guram ja to...I flush je napravljen malo da izgladne i na kraju ih ostavim da presuse a hranjenje nakon flusha im je ko slag na tortu,uz to koristim Epson salt za flushanje pa im hrana uvijek negdje tu varira,ja na oko vidim kad sta kojoj fali i ne zamaram se problemima ishrane jer sam ja to vec prosao i nasao svoj nacin kako da se snalazim sto se tice gnojenja....

Edit:

I da...bas sam malo prosvrljo i svi se vi neke iste rutine sadenje,rijetko da je neko sam svoje izmislio i iskoristio...Vecina misli kolkiko sam ja procito da je Terra magma najbolja zemlja i da se prvi par tjedana netreba sa nicim hranit...Ja mislim da se varaju jer i korijen treba kisika i hrane od samog pocetka,sto je vise korijena vise je i heda...Druga stvar je ta da prije harvesta drzis par dana mraka pa onda uberes biljke...to su za mene gluposti....nek mi neko kaze cemu to sluzi...ja sam citao na nekim knjigama da efekt branja se moze uzet za pun mjesec bilokakve promjene vremena i slicno utjecu na neke sitnice prije harvesta a nitko nije govorio o nikakvom mraku....i vidim da se mnogi prerpiru sa hidrogenom..manje vise...ni to mi nije bitno ja vise ni nepjrim kolkiko sa stavljam sga uspem u vodu...hidrogen nemoze ostetit biljke jer je to samo voda sa viskom molekule kisika.Ja osobno nikad nisam dozivio nikakve probleme sa hidrogenoma koristim ga svakodnevno u razlicitim dozama...Umjesto da se vise komentira o nekim novim nacinima svi vrte jedne te iste stvari i prepiru se medusobno...Bez uvrede ali mislio sam da je ovdje ipak malo vise glave a ne uputa sa gnojiva...

Koristi opciju "Ispravi post" !
Mod. z&n
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ja picim outdoor tako da kao sto sam rekao nemam iskustva nekog. Terra Magma sigurno nije proglasena najboljom jer je vecina ljudi s foruma iz dosade koristi ili ju pokusava nac. I ne treba se u prvim tjednima gnojiti s nicim iz prostog razloga jer je i najgora kupovna zemlja obogacena nekakvim hranjivim tvarima,donekle. Terra Magma je obogacena jako dobro. Druga stvar male biljke se ne trebaju gnojiti jer im zemlja daje sve,pogotovo kvalitetna,za kisik oko korijena i peroksid naravno da moze.Gnojenje male biljke je bacanje gnojiva i bespotrebno zasicivanje zemlje solju. Ali pregnoji malu biljku cak i slabo,biljka ce biti u losem stanju,i jako tesko i dugo se oporavljati.Naravno,ima strainova koji lakse i koji teze podnose razna stresiranja. Ovo za mrak,ti uzgajas indoor,a ne outdoor tako da ne znam zasto spominjes mjesec,jer uvjeti stvoreni od majke prirode su daleko daleko iznad onoga sto ventovi i hps od 250W rade. U mrak se koliko ja znam stavlja kako bi biljka povukla klorofil da biljka ne bi imala tezak dim,i parala za grlo. Da li je to to,ne znam,cekaj iskusnjare da se jave. Ne znam zasto imam osjecaj da si moj odgovor shvatio kao pametovanje ili prigovor,upravo suprotno,samo sam rekao da hps od 250W na tom prostoru sigurno ne radi posao kako bi radio hps od 400W i ostale sitnice koje bi ti mogle bit bitne. I da,ti mozes izmisljat nove nacine,ali da su kvalitetni i korisni,jer tebi mozda jesu korisni ako si navikao na taj nacin,ali sta ako neki pocetnik vidi ovo,uzme gnojivo i biljku White Widowa pognoji sa dozom vecom od propisane u pocetku i unisti par sjemena koja su poprilicno vrijedna. Bolje je cekati da biljka pokaze sta joj treba,nego joj dati ono sto joj ne treba.Ja recimo isto mogu davati svojoj biljci puno vise gnojiva nego je propisano,al ne zelim iz prostog razloga sto ako pregnojim sam unistio jednu ljepu biljku,koja cak i da prezivi ne bi bila ista ko sad,mlada i mirisna :) Ova zadnja recenica ti ne treba,jer vecina ljudi je krenula drzeci se striktno pravila,i onda su isli prema stvarima koji su njima odgovarali,i nisu mjenjali bas previse ta pravila,i sad su vrlo vrlo iskusni,i imaju uzgoje iza sebe o kojima ja i ti za sad mozemo citati i sanjati.
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Ne zelim ovaj dnevnik pretvorit u nasu diskusiju,ali ja sam vjeruj mi vidio i previse se nagledo bilja,i samo mi reci zasto onda sluzi Root komplex,Bio root,Power zime...to su enzimi i hrana koja se koristi u prvim danima zivota i nijedna kupovna zemlja koja je jeftina ne valja za biljku jer je smece...samo terra i composana na balkanu...I nisam spominjo nikakvo pregnojavanje i neke duple doze,to nema veze sa onim sta sam ja rekao.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Jedna moja biljka stoji u mjesavini zemlje di su se sadili krumpiri,sa zemljom iz ducana koja je bila 10kg/8,50 kuna. Cvijetovi se razvijaju normalno,listovi ne otpadaju,gnojim sa smece gnojivom i to je to. Kanta u kojoj stoji cak nema ni izbusene rupe na dnu nego je pukla na par mista pa to sluzi ko odvod. za njenu velicinu od 70 cm ce imati sigurno ko i ona najveca ciji si dnevnik posjetio,ako ne i vise! Ti koristi sto tebi odgovara,ali nemoj ljude koji se drze uputa na gnojivima i koriste terra magmu nazivati glupanima. Kako se ovaj dnevnik ne bi pretvorio u nesto sto ne zelis molim moderatore da izbrisu sve moje postove s ovog dnevnika.
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Ok al da je biljka bila u posebnoj zemlji i tretirana sa malom profesionalnijom opremom i hranjivima mislim da bi bila bolja a ti izvlaci minimum ako hoces,jer kolko ulozis tolko ti se vrati...nije sve u ljubavi prema biljci,treba tu i znanja i para...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sta se tice zemlje tera i composana jesu najbolje zemlje NA NAŠEM području jer dostupnosti drugima nemamo! i prvih tjedna dva tri ili koliko vec ne triba se s nicim hraniti jer sve sastojke za taj dio zivota biljke zemlja ima u sebi. Zašto se biljka stavlja u mrak prije harvetsa? da bi joj se izazva stres...u toj mjeri da pocne luciti trihome u vecoj mjeri! I ne znam zasto biljku pati...ovo sa flushom je ok...ali flushat da bi ona "izgladnila" pa je presusit ili sta vec....bez ikakve lčogike...dijete u africi koje jede svaki drugi dan i prosjecno dijete europe ne rastu i ne razvijaju se jednako!!! 250 w na box od 1.2 m2 je premalooooo..ti ces reci da se tebi razhvijaju ali nece se razvijati sve isto...one udaljenije od lampe ce biti manje sa manje ploda na kraj uitd....ali ti mlati kitom po koprivi...tvoja kita tvoja stvar :peace: :icon_lol:

I daj opali slike...kazu da govore vise nego riječi :icon_lol:
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Prije bi rekao da uv svijetlo ubacim i drzim se rezima,to dokazano pokazuje veci raspon trihoma....To sa mrakom i nije neki stres ali ajd ako ti znas...I molim te mi reci kako nema logike isflashat biljke i dat im drugi dan hranu ili ih ostavit neki 6 7 dana bez vode da povuku sto vise mog minerala iz zemlje...I biljka nije djete iz Afrike ili Europe iako mozes stavit covjeka i biljlku pod isti kos mislim da mi ljudi ne rastemo pod HPS om....250w je sasvim dovoljno na tu velicinu jer sam prosli grow imao oko 200g skinio sam ranije bar 3 tjedna....Ali ok ipak si ti prijatelj foruma ja sam samo neka noobara ali to ne znaci da znas vise od mene i da mi mozes pametovat kad nisi ni probao to o cem ja pricam...ali ako bas hoces nastavi pametovat jer ja mogu pobit svaku tvoju tvrdnju iz iskustava sebe i neki drugi growera koji se bave s tim vise nego ti imas godina...Ali polako sutra dodu slike pa da vidimo kako se ne moze napravit dobar uzgoj sa mojim metodama i 250 w hps u mom prostoru nadam se da ces ostat pratit.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ventilator je napisao(la):
Prije bi rekao da uv svijetlo ubacim i drzim se rezima,to dokazano pokazuje veci raspon trihoma....To sa mrakom i nije neki stres ali ajd ako ti znas...I molim te mi reci kako nema logike isflashat biljke i dat im drugi dan hranu ili ih ostavit neki 6 7 dana bez vode da povuku sto vise mog minerala iz zemlje...I biljka nije djete iz Afrike ili Europe iako mozes stavit covjeka i biljlku pod isti kos mislim da mi ljudi ne rastemo pod HPS om....250w je sasvim dovoljno na tu velicinu jer sam prosli grow imao oko 200g skinio sam ranije bar 3 tjedna....Ali ok ipak si ti prijatelj foruma ja sam samo neka noobara ali to ne znaci da znas vise od mene i da mi mozes pametovat kad nisi ni probao to o cem ja pricam...ali ako bas hoces nastavi pametovat jer ja mogu pobit svaku tvoju tvrdnju iz iskustava sebe i neki drugi growera koji se bave s tim vise nego ti imas godina...Ali polako sutra dodu slike pa da vidimo kako se ne moze napravit dobar uzgoj sa mojim metodama i 250 w hps u mom prostoru nadam se da ces ostat pratit.

tvoj TON od prvog posta mi miriše na jebnog člana koji je boravija na frumu pa dobija brzo ban. Tvoj ton od prvog posta ukazuje na to da si doša raskopčane košulje, dlakavih prsa i debelog lanca. Svađaš se sam sa sobom od prvog posta. Samo pičiš po svome i sve šta ti drugi kažu nije točno, ne prihvačaš, opovrgavaš i namečeš svoja uvjerenja! Lipo je da si doša na forum, pokaži šta znaš jer vidim po tvojim riječima da znaš više nego svi mi forumaši koj ise držimo "nekih normi" tokom growa! Pokaži šta znaš, daj dokaze pokaži se... i daj MOLIM TE zakopčaj šlic jer me tvoj tuki ne zanima! Hvala i doviđenja sa egoističnog dnevnika!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hvala na lijepim riječima. Majka te fino odgojila! A sad kad je maska skoro pala možeš da se predstavis svojim starim nickom ;)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Fuck momci, ajd kresnite svaki po jednu lulu mira pa nastavite raspravu.

Ljudi dobro kažu 250 je malo. Ja bi rekao da je dobra za jednu biljku sa dobro fokusiranim reflektorom i scrog sistemom. Naravno da će rasti i ovako. Raslo je nekima ispod jedne cfl od 23w pa je nastao bonsai 13cm visine 1.5g suhog.

Ali svako radi svoje i na svoj način. Na forumu si pa očekuj da će ti ljudi dati svoja mišljenja bez da ih tražiš, ali nitko pri tome me misli loše. Naprotiv svi bi mi da svatko od nas ima el magnifico grow.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
boze ventilatore kakve su to rijeci... stvarno ti je preslaba lampa, ajd da si stavio 400w....
i neznam kako si mogo skinut 3 tjedna prije i dobit 200g al ajde :D nek si dobio i 300 samo ti pusi...
majstore da ti objasnim... ljudi su ti da bi pomogli jedni drugima da naprave sto jaci, bolji grow... isto tako mi ti dajemo savjete koji su tocni...
ako ih ti ne zelis prihvatiti i mislis da ti znas kako growat, i u planu ti se svadjat... nisi trebao ni otvorit dnevnik da drugi iznose svoja misljenja onda...
kakav god bio ti, ili tvoj grow, zelim ti srecu bez obzira na tvoj pristup forumu i trenutnom ponasanju... i ona da je 250w i vise nego dovoljno na 1.2x1.2 i 2m visine, nemozes biti vise u krivu...

peace out !
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ventilator je napisao(la):
Ajde idi pustaj pjesme u winampu to je jedino sto znas seronjo smrdljivi

brate sta si se uzjeb. nemoj ovakve reci pisati problem je u startu sto si poceo bez slika i ljudi nagadaju nista bez slike i ne pali se za zvaku sitnicu

ajd nabacaj slika pa cemo da vidimo sta znas, a sta neznas i u box tih dimenzija 9 curica kom

pogledaj ovu perverziju i vidis da moze

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9382-l-s-d-600w-ct-grow-mr-greenskin.html#post182400
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma pustite ga covek zna najbolje...lol
skinuo 200gr sa 250w HPS i misli da je to-TO...lol
decko,ako vec ne znas engleski,neka ti neko prevede sa stranih sajtova,bar(kad vec ovde nikom ne verujes),pa ces videti kakve sve GLUPOSTI postas....
cuj 250w dovoljno na 120x120...pa jesi li ti luuud? 250w moze maximum na 80x80...ja muku mucim sa mojih 100x100 i 250w,suzio sam box,skupljam laganeze pare za jos jednu od 250w ili cak 400w-ali ti si kralj,majke mi...NECES DOBITI NIKADA ONOLIKO KOLIKO BI DOBIO DA U TAJ PROSTOR STAVIS 400W.e sad,druga stvar je da li si ti zadovoljan trenutnim..
a to da hranis biljke prvih 15 dana,to je tvoj izbor-neki ne hrane uopste,pa im uspeva svasta..neko hrani-pa se za'ebe..
ne znam samo ko je tebe postavio za 'glavnog baju' ovde?
rezultati govore prijatelju,spusti ton,ponasaj se pristojno,vod dnevnik,okaci fotke-pa cemo videti na kraju 'cija majka'..
a ako ne zelis da ti iko ista komentarise-galerija bez komentara,okaci fotke i udri..
svako ima svoj sistem za uzgajanje,ionako sve zavisi od ISUVISE faktora-svetlo.lokacija,prirodna vlaznost/okruzenje prostora,visina/sirina prostorije gde se box nalazi,djubrivo,voda,zemlja....ti gaji na svoj nacin,niko ti ne osporava-ali da ti je 250w malo na taj prostor(u smislu iskoriscenja punog potencijala)-MALO JE
i ajde,daj neki link da vidim GDE TO i na kom sajtu tvrde da je to OK?

cuj...izvukao 200gr.......od koliko? 10 biljaka? 20gr po biljci? mislim,na taj prostor i sa toliko biljaka,ja bi dobio bar po' kile POTPISUJEM.
ali,hej kad si tako iskusan...sto postas onda ovde,in the first place? zadrzi za sebe svoj potencijal i 'skill'
nama lepo i ovako!!
rep- od mene zbog bezobrazluka i nepostovanja!:vb_wave:

p.s. al' ULTIMATE mi je sto prozivas terr-u,i drzanje u mraku i ostale PROVERENE nacine,al' se kunes u root enzime lol pa jesi li procitao KOLIKO su misljenja podeljena oko toga na stranim sajtovima? Ja jesam,jer sam planirao kupiti i supervit,i booster itd.
al' onda naletim na 70% NEGATIVNIH kritika(prvenstveno za supervit),kako je to samo otimanje para i teska glupost,nepotrebno....da l' je il' nije-NE ZNAM.ali znam samo da sigurno TI nisi taj koji bi trebalo da pametuje.