Materijal za motanje frula kao zamjena za duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nije svaka menta dobra za pušenje... ako je paprena metvica onda nije čudo što ne valja, ona je odvratnog okusa, ne može se koristit ni za čaj a kamo tek za pušenje...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ja sam prestao pusiti i ne svidja mi se mijesanje sa duvanom. Menta je najprihvatljivija, a mogu se koristiti i cigarete za odvikavanje od pusenja. One su na biljnoj bazi, herbalete se zovu ili tako nekako, u svakom slucaju i one sadrze mentu u sebi i ima ih kupiti u svim apotekama.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Probah mentu miješati ali je katastrofa...prvih par dimova kao neko oduševljenje, a na kraju pljuge grozota.
Nema do domaćeg duhana - nit se ne osjeti, pepeo bude praktički bijel i pljuga je super.
U Amsterdamu imaju neku mješavinu bilja po kofišopovima kao zamjena za duhan, ali nemam pojma kaj je unutra... probao sam, to je valjda bila jedina ok zamjena za duhan, a što je unutra nemam pojma :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: disco rebel

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
zato je najbolje čistaka pušit, samo je problem šta ako treba jako malo vutre onda ne možeš smotat pljugu...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
metalmaniac je napisao(la):
zato je najbolje čistaka pušit, samo je problem šta ako treba jako malo vutre onda ne možeš smotat pljugu...

Potpisujem

Kada koristis duvan iz cigare on obicno ima filter a ti u dzokavcu nemas filter zato uvlacis vise otrova. Ako vec moras koristiti duvan onda je bolje uzeti duvan za motanje a najbolje cisto.
Ako ti negori kad koristits cisto nesto nije uredu (susenje prskana ). Zato je najbolje svoju koristiti ( ko moze ) jer onda znas kakva je i naravno odradis sa sto manje otrova ( gnoiva ).
 
21.09.2010
3
0
1
38
Metvica je definitivno najbolji izbor. Imam na dvorištu Mentha longifoliu i ta se pokazala kao (dovoljno) dobra. Raste ko korov i ne zahtijeva neku posebnu pažnju. Dobro gori i ima ugodan "smrad", koji se nakon izvjesnog vremena više ni ne osjeti. (Ali ako se nema, dobra je i kupovna u rinfuzi).
Otkad sam prestao pušiti mrzim duvan, i to je bio razlog za prijelaz na drugu opciju. Bilo je to prije više od godinu dana i do sada nisam imao nikakvih negativnih iskustava (povraćanje, mučnina itd.)
 
17.01.2011
17
0
0
32
Menta mi nikako ne odgovara za mix, tako je isto i sa nekim vrstama cajeva...pa me zanima sta bih mogao koristit za mix, a da nije duvan ??
 
23.12.2011
10
0
0
33
Molim pomoc!Jel mogu pusit sa cajem od brusnice tj ocel bit pravo sranje il se da pusit?Imam oko 0,6 g pa mi se ne mota 1 cistaka.Normalno nemam duhana.

Ipak nemoze.Imaju neki bijeli klistali u vrecici a neda mi se pusit svakakva sranja tako da odo cistaka srolat pa na tarasu :dada
 
15.05.2012
8
0
0
54
Za vikend sam prvi put smotao sa mentom i kao sto je neko vec napisao prvih par dimova super, slican ukus kao zvaka. Ali posle sam hteo da umrem koliko sam kasljao...
 
10.01.2013
11
1
0
73
U jednom selu di sam bio čovjek kadulju puši...Osobno nisam probo al mislim da nebi trebalo bit problema s pušenjem kadulje, ima intenzivan miris a lišće joj je debelo i meko... :)))
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
I ja sam skoro ostavio duvan(posle 23 godine) i bas bih da izdrzim a nije lako,posebno kad popusim 3-4 jointa sutra mi samo cigara u glavi,odlucio sam da smanjim i duvanje na kratko i upravo pripremam 2 fem semke orange bad pa se setio ove teme,nazalost nista novo.Jel postoji neka tehnika susenja lista marihuane pa nju koristiti za mix sa hedovinom?Kontam da je los trim najjednostavniji nacin,ali predpostavljam da bi se i ostalo lisce moglo iskoristiti za ovaj problem.Znao sam da kad kupim takav ket ili me mrzi da ono bas lepo osisam svoju,sve lepo isitnim i motam bez duvana.Bilo je i situacija u outdoru da jedna biljka bude u fuulu masna ukus miris izgled savrseni a ne lupa uopste(2 velike tegle hedova strasno iskustvo) a druga ubica al loseg smeka strasno....mix je bio bombonica.

zakljucak
Mogla bi se uzgojiti neka ultra slaba sorta i nju koristiti umesto duvana...spojiti lepo i korisno hahahaha savrsenstvo......garant imate neki predlog za sortu koja bi bila pogodna
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
zli.azra je napisao(la):
zakljucak
Mogla bi se uzgojiti neka ultra slaba sorta i nju koristiti umesto duvana...spojiti lepo i korisno hahahaha savrsenstvo......garant imate neki predlog za sortu koja bi bila pogodna
Ja radije uzgojim sve neke ultra jake sorte pa ih motam umjesto duvana, malo ove malo one ... but that's just me :bong7bp: mexican.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
He-Man je napisao(la):
Ja radije uzgojim sve neke ultra jake sorte pa ih motam umjesto duvana, malo ove malo one ... but that's just me :bong7bp:Pogledajte prilog 3598

hahahah i ja to volim,al jednosed smotati od ultra jake sorte je umetnost,cuvena iglica,inace u Sremu se pusi samo cist e to je cirkus kad nam dodju Sremci a imaju neke "ultra jake sorte"
HE-MaNE ovde smo vecina kao ti hahahahah
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Ovo nije bas za ovu temu, al je dovoljno blizu. Znaci zanima me koji je najslabiji duhan sto se kod nas u hrvatskoj na tisku moze nas. Ne pusim duhan pa se ni ne razumijem, al zelim neki naj slabiji za motat frule. Sad imam domingo svijetlo plavi, dost je lagan, al neznam jel mozda ima neki i slabiji.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.946
1.098
Trøndelag
nox1cous je napisao(la):
Ovo nije bas za ovu temu, al je dovoljno blizu. Znaci zanima me koji je najslabiji duhan sto se kod nas u hrvatskoj na tisku moze nas. Ne pusim duhan pa se ni ne razumijem, al zelim neki naj slabiji za motat frule. Sad imam domingo svijetlo plavi, dost je lagan, al neznam jel mozda ima neki i slabiji.
uzmi ovaj bali shag white,on je dosta lagan duhan tj laganiji od ostalih,samo uzmi u obzir da ti je duhan za motanje jaci od cigareta koje se prodaju u kutijama,
Bali%20White%20Halfzware.jpg