mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
mazar je napisao(la):
E pa jedna od želja mi je opet sjesti na bicikl bez straha od gubitka ravnoteže uzrokovane MSom:vb_wave:

Care probaj sa sobnim biciklom, ujedno i vježba :wave:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Mr GreenSkin je napisao(la):
Hahahaha,dobro ti je rekla ta osoba :D ti sad vjerojatno mokriš razvodnjeni THC :D vjerujem kad bi sad dobrovoljno darivao krv da bi to bila krv života koliko lijeka ima u njoj,a i onaj što bi je primio bi se proveselio :D ili te ugrize vampir po noći a ti ga ujutro nađeš onesvještenog pored kreveta,naslov u novinama Mazar namazao Drakulu :D ok dosta sad zanio sam se jer pušim a jutros sam pojeo kolača i sad se smijuljim cijelo vrijeme hahaha :D
ubojico:violent018:

matia je napisao(la):
Care probaj sa sobnim biciklom, ujedno i vježba :wave:
Jednu stvar mrzim više od sobnog bicikla, a to je pokretna traka za trčanje:vb_wave:

http://www.h-alter.org/vijesti/svijet/lazni-lijekovi-ugrozili-milijune-ljudi
hemp oil i malariju liječi...
http://www.youtube.com/watch?v=3Nnynf0XP7o
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Danas je 11. dan nakon prestanka konzumacije
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:banana_rasta:
Mogu vam sa velikim zadovljstvom objaviti da nema više mučnina, nakon 10 dana... samo mala težina, a i to će proći...
Vrijeme je...

Da li ste se ikada pitali na koji način ulje djeluje?
Pokušat ću vam objasniti šta se dešava (nakon dugih konzultacija sa kolegom He Manom, ako nešto promašim volio bih da me ispravi, još jednom mu :thankyou:.) Ugl. kad sam počeo, malim sam količinama navikavao tijelo na thc, postepeno povećavajući liz, receptori se navikavaju na tu količinu i uzimaju sve više i više kanabinoida, i tako tri mjeseca, onda odjednom naglo stanem i šokiram cijelo tijelo, receptori bi još, ali... , zato mi je gore nego kad sam lizao, jer tijelo ne zna šta se dešava. I postepeno se dešava restart (draži mi je He Manov izraz reboot) i sad mu treba vremena da ispočetka započnem život (vidjet ćemo šta se dešava u mom slučaju, tj. kod MSa, koliko će se zapravo obnoviti, restartati uništene živčane stanice). Još se nismo uspjeli dogovoriti (pošto Simpson nije pričao o smanjivanju unosa ulja), da li je taj nagli prestanak zapravo ključan za ozdravljenje. Morate shvatiti da je Simpson do ovoga došao slučajno (Na Rubu Znanosti - 1/4 - Pri) i ne zna šta i kako djeluje, zapravo ne postoji nijedna studija o ulju, to sve iz razgovora i saznanja zaključujemo. Ako ima netko nešto drugo na pameti, neka se slobodno javi. Zato smo i ovdje, da raspravljamo:pat:
 
13.08.2009
12
6
0
53
Upravo tu ste ti i Mrkvica pogriješili, napravili ste 90 % posla ali onih 10 % koji su jako bitni da bi se barem amaterski napravio neki dokaz, e tu ste zakazali.
Trebali ste napraviti barem neke preglede klasicne medicine prije i poslije uzimanja. Znam da je tlaka hodati po doktorima, ali to ste trebali napraviti radi sebe, jer biste onda sami sebi dokazali napredak u ozdravljenju i bili bi sigurno zadovoljniji kada bi se i u nalazima klasične medicine vidio napredak. Dnevnici će vam ostati nedovršeni, jer ovo su samo vaša subjektivna razmišljanja o tome dali vam je bolje ili lošije, a nimalo me niste privukli sa izjavama kako ste razbijeni 90 dana , kako nakon prestanka uzimanja vam je loše, povračate, mučnina, hodate ko zombiji a djeca vas gledaju.... takav sam i sad , na kortikostereoidima i imunosupresivima , sa kojima sam uspio zaustaviti tjek bolesti. Istina je da sam sjebo imunološki sustav i želudac, ali imam nalaze koji dokazuju da je bolest zaustavljena, barem za sada.
Nemojte me , molim vas , krivo shvatiti. Želim vam samo najbolje u borbi za zdravlje i da se vratite u normalan život što prije.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
cevoalen je napisao(la):
Upravo tu ste ti i Mrkvica pogriješili, napravili ste 90 % posla ali onih 10 % koji su jako bitni da bi se barem amaterski napravio neki dokaz, e tu ste zakazali.
Trebali ste napraviti barem neke preglede klasicne medicine prije i poslije uzimanja. Znam da je tlaka hodati po doktorima, ali to ste trebali napraviti radi sebe, jer biste onda sami sebi dokazali napredak u ozdravljenju i bili bi sigurno zadovoljniji kada bi se i u nalazima klasične medicine vidio napredak. Dnevnici će vam ostati nedovršeni, jer ovo su samo vaša subjektivna razmišljanja o tome dali vam je bolje ili lošije, a nimalo me niste privukli sa izjavama kako ste razbijeni 90 dana , kako nakon prestanka uzimanja vam je loše, povračate, mučnina, hodate ko zombiji a djeca vas gledaju.... takav sam i sad, na kortikostereoidima i imunosupresivima , sa kojima sam uspio zaustaviti tjek bolesti. Istina je da sam sjebo imunološki sustav i želudac, ali imam nalaze koji dokazuju da je bolest zaustavljena, barem za sada.
Nemojte me , molim vas , krivo shvatiti. Želim vam samo najbolje u borbi za zdravlje i da se vratite u normalan život što prije.

Mislim da nisam pogriješio, i opet bi napravio isto. Onda znaš (a i Mrkvica je istog mišljenja) da jedini nalaz koji možeš vidjeti je MR. A to ću obaviti negdje 6 mjeseci nakon konzumacije. Ne znam kako izgleda tvoj pregled kod neurologa. Naš izgleda ovako; kako ste, jel imate kakve simptome, jel možete hodati i sl. Krv i neke druge stvari ne trebam... Ja ti kod neurologa nisam bio već 2,5 godine, čuo sam da ni on više nije u toj bolnici... A ove mučnine od 10ak dana sam izdržao, ja na van bacam sasvim drugu sliku o sebi nego kako se osjećam, a i mučnine već debelo prolaze (zadnjih 2 dana ih nema). Svakim danom imam sve više i više energije. Ne shvaćam te krivo, i meni je ovo prvi put, ja nisam depresivan po prirodi, ali mislim da puno ljudi koji imaju MS imaju i napade depresije. Toga nema na ulju, sretni ste, smijete se, super ste raspoloženi, jel si takav i na kortićima? Masa njih to i skriva (dijagnozu) bojeći se da ne budu "označeni" u društvu. Gle opet bi to sve napravio.:banana:
Ne ljutim se, nego daj mi molim te reci samo jednu stvar da li bi ti išao na ovu kuru?
A to što sam pisao kako sve proživljavam, to je bilo i za one koji nikad nisu probali travu. Moj višak koji sam obećao jednoj ženi koja ima MS, ona nikad nije probala u životu, pa ju plaši, već se odrekla dijela ulja u korist nekih drugih oboljelih. A ni ti drugi nisu nikad probali, pa su očajni kod svojih bolesti i žele probati. Svima dam, čujem da neki zarađuju na tome ("nisam ja" im je dobro rekao, pljunem im u usta...)
Ja sam davno zaustavio progresiju, ali s tim nisam zadovoljan.
Subjektivan sam, i ja i žena. Baš me zanima jedna stvar, danas se nalazim s jednom osobom s foruma (nikad se nismo vidjeli), zamolit ću tu osobu da napiše svoje utiske o meni pa ću postati to:sun2:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ovako, pokušat ću objasniti. Oni koji su pušači kanabisa bi mogli shvatiti. Znam da sam u zadnjoj fazi, na korak do očišćenja. Zamislite se da pušite cijeli dan i kakvi ste navečer, e takav sam ja sad konstanto. Umoran, a pun energije, neispavan iz razloga da mi je dovoljno dvije minute ležanja, odmah se rekuperiram, mozak počne vrtiti svoje i gotovo je sa spavanjem. Nabrijan i euforičan non stop:nana: Pošto je tako kad pušite cijeli dan i onda provedete neko vrijeme prije spavanja, vjerujem da je to i meni zadnja faza čišćenja.:sun2:
I da se vratim na onu temu od jutros, žao mi je, što možete doći u zabludu (moja krivica), ja sam zapravo jako vesela osoba, nadam se da će to i neki, koji su me danas upoznali, potvrditi. Vjerujte osobe koje su na forumu mogu se naći i samo pričati, ne moraju se napušavati ili lizati ulje. Namjera nam je bila proslijediti ulje onima kojima je to stvarno potrebno, iskreno nemam više ni kapi u kući (al imam sretnu ženu). Cevoalen,ponavljam, ne ljutim se, najbolje ću sam znati, ako mi bude super (u što uopće ne sumnjam), sadit ću opet, onaj servis od 1 g može čekati...A kako je krenulo, neću biti jedini koji će saditi za zdravstvene potrebe ulja...:vb_wave:
 
24.05.2011
229
111
0
@ alencevo

možda smo i trebali napravit neke pretrage prije i poslije, ali kad u nekoga izgubiš povjerenje toliko da ne želiš ni krv da ti izvadi... mislim da je svaki dodatni komentar suvišan
... u ovoj bolesti nema mjesta za neke subjektivne procjene jer ne moraš biti doktor da procijeniš kod MS-a dali je nekome dobro ili nije,ja sam prije terapije bila u užasno lošem stanju,od hoda,ravnoteže,vida da dalje ne nabrajam, nisam ni sad leptirić ali sam neusporedivo bolje (i to vide ljudi oko mene). Dnevnici neče ostati nedovršeni, jer ne vidim razlog zašto, a meni je glavni cilj pisanja dnevnika da ljudi koji se odluče krenuti istim putem okvirno vide šta ih čeka.

90 dana smo bili razbijeni jer je to istina, šta smo trebali lagati o tome kako nam je bilo, čemu onda dnevnik, pa nismo mi neki mulci koji misle da je biti razbijen super.
ja samo kroz svoje vlastito iskustvo želim pomoči nekome kome to treba, a i tebi bi najtoplije preporučila ulje, stvarno nemaš šta izgubititi...





@ mazar

...idemo dalje...:bis:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
miss.mrkvica je napisao(la):
Dnevnici neče ostati nedovršeni

hm, ja ne bi svoj dovršio, taman sam se ufurao...
...idemo dalje...:bis:

P.S.
Uskoro će biti još dnevnika s nekim drugim bolestima... Tek smo krenuli...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ne mogu spavati, koliko E, strašno. Ustao sam, 100 ideja u glavi, moram to sve zapisivati da se ne izgubi misao, poznato?

Maloprije sam se čuo s Mrkvom preko skypa, ne znate kako je lijepo kad imate nekoga tko vas razumije, s kime dijelite iskustva, koji prolazi isto što i vi. Neprocjenjivo. :thankyou:ti Mrkva. Samo nemoj sada briznuti u plač:sun2:

Što se tiče mog zdravstvenog stanja, osim te pojačane energije (i jako malo spavanja), nekako čudno desnu nogu osjećam, kao da je lagano drvena, ali ne od MSa, ne kako sam je dosad osjećao, ne mogu to objasniti. Inače sam nabrijan non stop, neki me više ne mogu pratiti... Govore mi da se smirim:cow_yellow:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Danas je dva tjedna od prestanka konzumacije:sun2:
Stanje je zadovoljavajuće u onom smislu da nemam nekih poteškoća. Ne mogu se pohvaliti da je briljantno, da trčim, ali polako, bude...
Da vam pokušam objasniti napredak koji vidim; kod vježbanja sam radio serije od 30 sklekova s nogama na krevetu (15 komada od toga samo na ručnim prstima), e pa danas nakon 3 dana namjerne pauze sam napravio 50, a mogao sam i još više... Znači skoro duplo više, strašno... Koliko E:hotpants:
I pojavila mi se rupa u želucu ovaj put od gladi (pojedem janje veće od Ljubljane), strašno koliko mogu jesti, sad ću vratiti onih 5 kg natrag:chef2:
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
mazar je napisao(la):
Ne mogu spavati, koliko E, strašno. Ustao sam, 100 ideja u glavi, moram to sve zapisivati da se ne izgubi misao, poznato?

Maloprije sam se čuo s Mrkvom preko skypa, ne znate kako je lijepo kad imate nekoga tko vas razumije, s kime dijelite iskustva, koji prolazi isto što i vi. Neprocjenjivo. :thankyou:ti Mrkva. Samo nemoj sada briznuti u plač:sun2:

Što se tiče mog zdravstvenog stanja, osim te pojačane energije (i jako malo spavanja), nekako čudno desnu nogu osjećam, kao da je lagano drvena, ali ne od MSa, ne kako sam je dosad osjećao, ne mogu to objasniti. Inače sam nabrijan non stop, neki me više ne mogu pratiti... Govore mi da se smirim:cow_yellow:

dobro je popricati sa mrkvu verujem da to i puno znaci i olaksa barem u nekome vidu moralnu a i savjete nisu na odmjet exda si iti imao neko da spodelis iskustva da ti bude laksekada si bio u taj period -razumes sta ti pricam - ali eto mora uvjek da neko bude prvi da probije led :)))
pa mozes da zapisujes ali evo ti ideju da to ispricas recimo mobili telefon ili neki program da se snimas na kompjuteru da ne pises sve te misle i ideje koje ti prolaze znas mnogo je brze i bolje kada sve to snimas pozz i verujem da imas i da ce biti pozitivni efekat od terapije
pratim mrkvu a i tebe obavezno je to pozz:)))
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hvala Snješka, i tebi Macedonac

Ne želim se uzdizati, ali ulje je predobro, budi onu istinsku dobrotu i želju za pravdom. Nije da sam prije bio zločest, ali tjera me na prekrasne poteze u životu, na poteze na koje sam izuzetno ponosan, i koje bi opet uradio. Oduvijek sam se smatrao dobrim, a i drugi me takvim (nadam se) vide (Apel drugu da napiše koju o meni, da se vidi da nisam depresivan lik:nana:). Ali ulje, ulje je to maximalno pojačalo. Nadam se da će se vidjeti to sve uskoro...:sun2:
Šta kaže Mrkva na to, ili Slovenka? Dajte mi, molim vas, potvrdite... Ili sam poludiooooooooo:violent018:

I veliki pozdrav svima koji konzumiraju i onima koji rade na tome da se izliječe , ili da nekoga bližnjeg izliječe uljem, imate moju punu podršku, a vjerujem i cijelog foruma:cow_yellow:(vidi se da me još drži hipersenzitivnost, zar ne?, ali daleko, daleko u blažem obliku)
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
mazare care, mnogo mi drago sto ti ide na bolje i sto imas brata u situaciji, odnosno sestru mrkvicu
saljem ti veliki val pozitivne energije, ziveo!
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
mazar je napisao(la):
Hvala Snješka, i tebi Macedonac

Ne želim se uzdisati, ali ulje je predobro, budi onu istinsku dobrotu i želju za pravdom. Nije da sam prije bio zločest, ali tjera me na prekrasne poteze u životu, na poteze na koje sam izuzetno ponosan, i koje bi opet uradio. Oduvijek sam se smatrao dobrim, a i drugi me takvim (nadam se) vide (Apel drugu da napiše koju o meni, da se vidi da nisam depresivan lik:nana:). Ali ulje, ulje je to maximalno pojačalo. Nadam se da će se vidjeti to sve uskoro...:sun2:
Šta kaže Mrkva na to, ili Slovenka? Dajte mi, molim vas, potvrdite... Ili sam poludiooooooooo:violent018:

I veliki pozdrav svima koji konzumiraju i onima koji rade na tome da se izliječe , ili da nekoga bližnjeg izliječe uljem, imate moju punu podršku, a vjerujem i cijelog foruma:cow_yellow:(vidi se da me još drži hipersenzitivnost, zar ne?, ali daleko, daleko u blažem obliku)

ma nisi zlocest ti druze ti si kao lik iz crtica jako zabavan i poucan blago tvoji prijatelji sto imaju tebe kao takvu osobu
svaka ti cast druze zeleo bi nekada da popijemo pivo da popricamo jos jednom svaka ti cast CAROBNJACE
p.s
samo prati i druge dnevnike kako bi pomogao i drugima sa svojim savjetima znas ti si puno napred i vjeruj da ima ljudi kojim si potreban kojim puno znace tvoje rjeci SAMO NAPRED CAROBNJACE neka carolija krene
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
natura je napisao(la):
mazare care, mnogo mi drago sto ti ide na bolje i sto imas brata u situaciji, odnosno sestru mrkvicu
saljem ti veliki val pozitivne energije, ziveo!
Ej Natura,:thankyou: ti, ali imamo mi još pomoći, neki pišu dnevnik, a neki nisu u mogućnosti pisati, ima nas još, a biti će nas i više. I hvala na E, ali treba nekim drugim pacijentima više pozitivne energije slati, ja je u zadnje vrijeme imam fakat previše. Bojim se da ću se samo srušiti jedan dan, po 5 sati spavam... :b_woot:

macedonia je napisao(la):
ma nisi zlocest ti druze ti si kao lik iz crtica jako zabavan i poucan blago tvoji prijatelji sto imaju tebe kao takvu osobu svaka ti cast druze zeleo bi nekada da popijemo pivo da popricamo jos jednom svaka ti cast CAROBNJACE
p.s
samo prati i druge dnevnike kako bi pomogao i drugima sa svojim savjetima znas ti si puno napred i vjeruj da ima ljudi kojim si potreban kojim puno znace tvoje rjeci SAMO NAPRED CAROBNJACE neka carolija krene

Volim ja i svoje prijatelje, ali i vas sve ovdje:family1:
Pratim ja i druge dnevnike, i u dosluhu sam non stop s pacijentima (gmail, skype...), nemaš brige.
Ali nećemo više raspravljati kod snježane u dnevniku, samo te molim strpi se do sutra...
Brzo će to...
I ja sam nestrpljiv...
A što se tiče doktora, ne znam da li ću uopće ići, možda na MR (magnetsku rezonancu), tamo negdje prije ljeta.
Samo da vidiš u kojem sam stanju trenutno :hotpants:
Urban & Hauser - Black tattoo - YouTube
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
mazar je napisao(la):
Ej Natura,:thankyou: ti, ali imamo mi još pomoći, neki pišu dnevnik, a neki nisu u mogućnosti pisati, ima nas još, a biti će nas i više. I hvala na E, ali treba nekim drugim pacijentima više pozitivne energije slati, ja je u zadnje vrijeme imam fakat previše. Bojim se da ću se samo srušiti jedan dan, po 5 sati spavam... :b_woot:



Volim ja i svoje prijatelje, ali i vas sve ovdje:family1:
Pratim ja i druge dnevnike, i u dosluhu sam non stop s pacijentima (gmail, skype...), nemaš brige.
Ali nećemo više raspravljati kod snježane u dnevniku, samo te molim strpi se do sutra...
Brzo će to...
I ja sam nestrpljiv...
A što se tiče doktora, ne znam da li ću uopće ići, možda na MR (magnetsku rezonancu), tamo negdje prije ljeta.
Samo da vidiš u kojem sam stanju trenutno :hotpants:
Urban & Hauser - Black tattoo - YouTube

u koje stanje?:))) akrobata dodje ti da skaces okolo hajde da vidimo to iznenadjenje sutra pa da proslavimo onda ako je za to nadam se:)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
oprosti za spam ali ...[video=youtube_share;7njOpOxxxjI]http://youtu.be/7njOpOxxxjI[/video]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.