mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.05.2011
229
111
0
pozz jesam:)
bila ja kod roje pred tri godine u to vrijeme sam bila u dobrom stanju,tretman je bio malo jeftiniji nego sada i nije se radilo sa živim pčelama nego s pčelinjim
otrovom u injekcijama,u zadnje vrijeme se često spominje u medijima ali iskreno ona meni nit smrdi nit miriše,ako ćemo o humanitarnosti šta košta 100E u bockanju pčelama,jer
činjenica je da može svako uzet košnicu ili otić u nečiji pčelinjak i zamolit pčelara da mu stisne par pčela na određeno mijesto( postoje studije o mijestima po tijelu gdje se apliciraju pčelinji ubodi),na žalost ubiješ par pčela, a šta to košta 100E

tvoja prijateljica ima tipične simptome MS-a ali nemora značit da je to to,samo bi joj dala jedan mali savijet neka ne sluša svakoga doktora ili ne doktora nego neka
sluša sebe,nemogu vjerovat da su joj rekli da mora jest meso.
kada sam doznala svoju dijagnozu u glavi mi je bio totalni košmar,tako da vjerujem da joj nije lako ali samo neka bude smirena i sve če doći na svoje:)
ako joj pčelice pomažu neka nastavi jer odmoći joj neče sigurno

sretni i zdravi bili,pozdrav:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Calimero333

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hvala svima na brizi, ali dobar sam... Znam da ovako preko postova izgleda loše, ali nije.... Zapravo sam animator po bolnicama, trudim se da sve oko sebe raspoložim, još samo da se s njim skompam
budjav lebac Rijeka - YouTube
Znam za dr. Roje, pomogla je jednom prijatelju Msovcu, vratila mu je vid sa ubodima u sljepoočnicu, onda se i on sam odlučio na pčele, na uzgoj za svoje zdravstvene potrebe – za razliku od moje kure, njegovna je legalna...
A i Mrkvica je upoznata s pčelama:dada:cvetak
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.203
358
Tnx na brzom odgovoru, mada moram reci da sam se otprilike takvog odg i bojala. Meni je isto odmah palo na pamet zasto ne bi kupila te injekcije, al kao pcele su 30 posto efikasnije. Kod nje je ona to kombinirala, u jednom trenu je cak rekla da mozda i nije najbolji kandidat, jer joj nije drugi put rekla da ce dobiti pcelu, a ne injekciju, pa je moja frendica vristala, a ova se pobojala da joj neko ne zove policiju. Ma ni sama ne znam kaj bi mislila, tesko je nekome nesto govoriti, ak nisi u toj je..... situaciji.

Naravno da je moja prva opcija bila ulje, i jos uvijek je, al i sami znate da to nije ni jednostavno, a jos manje brzo. A ona ni ne pusi, par puta godisnje. Smotala ja njoj jedan bas pravi gramski jer sam znala da bu povukla samo par dimova. Samo se malo psih opustila, jel je trebala osjetiti kakvo tjelesno olaksanje??? Njen decko koji isto ne pusi, al se solidarizirao, nakon tri dana osjeca posljedice i psih i fiz, isto nakon par dimova, WTF.

Dakle, kad zapalite, jel bar malo osjetite da vas neki simptomi popuste?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
jesam je napisao(la):
Naravno da je moja prva opcija bila ulje, i jos uvijek je, al i sami znate da to nije ni jednostavno, a jos manje brzo.

Dakle, kad zapalite, jel bar malo osjetite da vas neki simptomi popuste?

nađi joj pravu vrstu za nju, imaš podforum o medicinski strainovima, mislim da hvale crimeu blue za ms, ali svaki mora naći svoj strain...
Meni pomaže indica, sativu MSovcima ne savjetujem za ulje, možda nek probaju pušiti...
Drukčije stanje svijesti ne dopušta da se zamaraš sa simptomima i onda ih puf više nema.... :dada
MS i trava su u simbiozi...:vb_wave:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.203
358
Mazar, bas me je tvoj dnevnik zbunio jel ulje ikako za nju, obzirom na kuru Ricka S., s druge pak strane Mrkvica je to sve polaganije i to mi se cini primjerenijim, pa ulijeva i neku nadu da bi i ona mogla to podnijeti. Razmisljala sam i o opciji s tabletama...Sve ce valjda nekako doci na svoje, sve ovo je jako svjeze, niti mjesec dana, pa ce valjda i samo vrijeme dati neki odgovor.
Jel znate mozda sta pise po strucnim studijama, je li CBN i THC mogu obnoviti mijelin ili samo sprecava nove lezije?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Je pomoći će joj, ali ne ulje od sative i ne po Simpsonu (nadam se da će se i Mrkvica izjasniti o ovome) planiram na drukčiji način konzumaciju, 1. tjedan po zrno navečer, zatim 2. tjedan po zrno 3,4 puta na dan, 3. tjedan po dva zrna, i tako do 5 zrna po konzumaciji i obavezno kad prestajem postepeno smanjivati kako sam i počeo (pozdrav velikom He-Manu)...
Ali to isključivo od ulja od CBD Outdoor Mix Feminised - 5 Seeds - CBD Crew (**NEW!**) - Cannabis Seeds - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman
Znači cbd Scientists Uncover How CBD Treats MS, Alters Cholesterol Metabolism , nama Msovcima ne trebaju velike količine thca.:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.203
358
Tnx, skuzila sam iz tvog dnevnika za indice, slusam za CBD crew.

Nekako sam prije previdjela ono za tvog frenda i njegov vid. Bas mi je drago, pa to je ogromna stvar, a i super je imati pcelice samo za sebe. Pozz
 
06.01.2012
23
1
0
44
Iako pretpostavljam da neće biti zainteresiranih jer se ne radi o čudotvornom izlječenju u mjesec dana ni čudotvornoj piluli ili operaciji... čovjek koji stoji iza ove stranice je znanstvenik, liječnik i ima MS. Skupio je apsolutno sve što se o MS-u može naći na jedno mjesto i pritom uzeo u obzir samo ono što je znanstveno potvrđeno. Tu medodu primijenio je na sebi i već 10 godina nema ni relapsa niti simptoma MSa.
Njegova metoda obuhvaća nekoliko jednostavnih promjena u načinu života, no po sistemu - sve ili ništa, znači ne "ja sam malo smanjio ovo ili malo povećao ono, ili na ovo pristajem, ali ovo drugo mi se ne da" - već doista treba primjenjivati SVE, svaki dan, zauvijek. On je inače Australac i tamo vodi MS retreats koji rade po tom programu, na svom forumu odgovara na pitanja, a provodi i istraživanje kako bi i na većem broju ljudi znanstveno dokazao uspješnost u zaustavljanju bolesti. Postoji i knjiga koju možete naručiti preko algoritma ili interneta, a sažetak je na web stranicama, besplatan.
Ne košta ništa - "samo" treba iz temelja promijeniti životne navike. Ali valjda se za zdravlja isplati.

Overcoming Multiple Sclerosis - Multiple Sclerosis, Ms Cure, Early Symptom Multiple Sclerosis
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Iako pretpostavljam da neće biti zainteresiranih jer se ne radi o čudotvornom izlječenju u mjesec dana ni čudotvornoj piluli ili operaciji... čovjek koji stoji iza ove stranice je znanstvenik, liječnik i ima MS. Skupio je apsolutno sve što se o MS-u može naći na jedno mjesto i pritom uzeo u obzir samo ono što je znanstveno potvrđeno. Tu medodu primijenio je na sebi i već 10 godina nema ni relapsa niti simptoma MSa.
Njegova metoda obuhvaća nekoliko jednostavnih promjena u načinu života, no po sistemu - sve ili ništa, znači ne "ja sam malo smanjio ovo ili malo povećao ono, ili na ovo pristajem, ali ovo drugo mi se ne da" - već doista treba primjenjivati SVE, svaki dan, zauvijek. On je inače Australac i tamo vodi MS retreats koji rade po tom programu, na svom forumu odgovara na pitanja, a provodi i istraživanje kako bi i na većem broju ljudi znanstveno dokazao uspješnost u zaustavljanju bolesti. Postoji i knjiga koju možete naručiti preko algoritma ili interneta, a sažetak je na web stranicama, besplatan.
Ne košta ništa - "samo" treba iz temelja promijeniti životne navike. Ali valjda se za zdravlja isplati.

Overcoming Multiple Sclerosis - Multiple Sclerosis, Ms Cure, Early Symptom Multiple Sclerosis

Stvar je u promijeni mozga, načina razmišljanja, vjerujem da svi mogu vlastitim naporom olakšati život sebi, ali mnogo ima onakvih - zašto bi trebao prestati pušiti cigarete i piti kavu pa to mi je jedini porok...
I meni je nakon uspostave dijagnoze trebalo 3 mjeseca da se naviknem na promijenjenu prehranu, san, gubitak stresa (dobro za ovaj je trebalo par dana)
Kako mislim da svaki treba naći svoj strain, tako isto ima puno oblika pomoći kod msovaca, od hrane - koja je najbolji lijek, 8 sati sna, piti dosta vode, tjelovježbe...
Samo se trebaju odlučiti...
 
06.01.2012
23
1
0
44
mazar je napisao(la):
Stvar je u promijeni mozga, načina razmišljanja, vjerujem da svi mogu vlastitim naporom olakšati život sebi, ali mnogo ima onakvih - zašto bi trebao prestati pušiti cigarete i piti kavu pa to mi je jedini porok...
I meni je nakon uspostave dijagnoze trebalo 3 mjeseca da se naviknem na promijenjenu prehranu, san, gubitak stresa (dobro za ovaj je trebalo par dana)
Kako mislim da svaki treba naći svoj strain, tako isto ima puno oblika pomoći kod msovaca, od hrane - koja je najbolji lijek, 8 sati sna, piti dosta vode, tjelovježbe...
Samo se trebaju odlučiti...

Njegov program je vrlo specifičan i znanstveno utemeljen, a bez obzira na to što je MS "bolest s 1000 lica" - djeluje na sve. No kao što rekoh, tu nema mjesta vlastitoj interpretaciji, već ga ili prihvatiš i držiš se kako treba, ili ne. Sastoji se od 5 točaka i niti jednu se ne smije preskakati ili se samo polovično držati. Primjericem nivo D vitamina u krvi ne bi smio pasti ispod 150 milimola, dok je za ljude koji nemaju MS dovoljno već 75.
Ni da ne duljim, koga zanima, neka pročita - ne košta ništa, a apsolutno svaku točku je moguće provjeriti u publiciranim istraživanjima, a dovoljno je vidjeti autora koji se u potpunosti izlječio. Rezultati su dugoročni i nema promjene preko noći, ali lijepo je vidjeti da je netko nakon 10 godina potpuno zdrav. Kod MS-a se i jedino dugoročno može gledati.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
user-offline.png
mazar imam jedno pitanje a mogu odgovoriti i ostali da ne postavljam u svakom dnevniku isto
pitanje : da li ti se od ulja javlja paranoja koja se uglavnom javlja kad se kanabis pusi?
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
paranoja se javlja kod prvih par puta pušenja,isto tako još i veča s konzumacijom ulja,neki ljudi su jednostavno takvi i uvijek se javlja paranoja,ja npr ali stvar je da naučiš jahat zmiju na kojoj sjediš!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Može se javiti paranoja i lakša zbunjenost, te pojačano znojenje i hipersenzibilnost, sve zavisi od osobe do osobe te se to može i pojačati glede djelovanja ako se još usto koriste i "pljuge" imali smo sl. situaciju ali ništa zabrinjavajuće(smanjili smo kolićinu ulja kad koristimo i pljuge kao ispomoć glede usnivanja u večernjim satima), naravno puno toga zavisi i od količine konzumacije kao i o psihičkom stanju konzumenta navedenih preparata tj. ulja i pljuga.Negdje u dnevniku je navedeno da nije baš dobro ostavljati osobu samu kod korištenja ulja barem dok se organizam nenavikne na određene doze.
Prošao sam s ženom sva moguća stanja na početku i 1mj. dana i nije bilo baš lagano glede konzumacij "ulja" ali to smo prebrodili i idemo dalje, što se može šročitati kroz "naš dnevnik".
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
weed4life je napisao(la):
user-offline.png
mazar imam jedno pitanje a mogu odgovoriti i ostali da ne postavljam u svakom dnevniku istopitanje : da li ti se od ulja javlja paranoja koja se uglavnom javlja kad se kanabis pusi?
Nema mjesta paranoji, samo anksiozi, ali imaj društvo, kad si sam zna te oprati anksioza...
Canna je napisao(la):
paranoja se javlja kod prvih par puta pušenja,isto tako još i veča s konzumacijom ulja,neki ljudi su jednostavno takvi i uvijek se javlja paranoja,ja npr ali stvar je da naučiš jahat zmiju na kojoj sjediš!
Apsolutno se slažem, konzumacija me naučila kako se ponašati na travi / ulju, ili što bi canna rekao zajahao sam zmiju...
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
MirtaD

Njegov program je vrlo specifičan i znanstveno utemeljen, a bez obzira na to što je MS "bolest s 1000 lica" - djeluje na sve. No kao što rekoh, tu nema mjesta vlastitoj interpretaciji, već ga ili prihvatiš i držiš se kako treba, ili ne. Sastoji se od 5 točaka i niti jednu se ne smije preskakati ili se samo polovično držati. Primjericem nivo D vitamina u krvi ne bi smio pasti ispod 150 milimola, dok je za ljude koji nemaju MS dovoljno već 75.
Ni da ne duljim, koga zanima, neka pročita - ne košta ništa, a apsolutno svaku točku je moguće provjeriti u publiciranim istraživanjima, a dovoljno je vidjeti autora koji se u potpunosti izlječio. Rezultati su dugoročni i nema promjene preko noći, ali lijepo je vidjeti da je netko nakon 10 godina potpuno zdrav. Kod MS-a se i jedino dugoročno može gledati.

Mazar evo pronašli smo tebi i ostalima rešenje oko vitamina da neče pasti ispod 150 milimola
Nije vitamin D ali je tu negdje, vitamin je vitamin hahaha
rešen problem B vitamina....

Medicinski obrazlozeno !

Kazu u pivi ima vitamina B...
Ako ispijes jedno pivo to ti je vitamin B1.
Dve pive... B2...
Sest piva - vitamin B6....
Dvanaest piva - B12...
A ako ispijes celu gajbu... e to je vec B-kompleks!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Calimero333

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
RQS ima par novih med. seed-ova od nedavno u ponudi , uglavnom prevladava sativa>indica interesante sorte ,nadam se da će nekome pomoći ako zatreba.
yep znam ne reklamiraj tra-la-la al za bolesne nam članove bome hoću pa me kick-ajte ;)

živili i sretno na putu izlječenja/olakšanja patnje
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Nisam se dugo javljao...
Na odmoru sam kao i većina...:sand_play:
Ugl. bio sam i kod urologa sve je u redu, čak i za nagradu dobio prstić u anus:dada da se vidi i prostata – i tu je sve u redu. Izgleda da je od MSa, ali uopće me ne uzujava sve to više, kako bi rekao jedan guru John C. Parkin: Budite hrabri, recite problemima - jebe mi se! | Vijesti | Najbolje knjige - Hrvatski portal za knjige
Što se tiče tog urološkog problema, nakon tri tjedna kortići su popustili i opet se javlja, doduše ne u tako jakom obimu kao prije. Sad sam na gramu matične mliječi dnevno, a i neke navike je teško izbaciti tako da i experimentiram sa 40 DAY raw cannabis Juice challenge. (možeš bježati od trave , ali ne možeš pobjeći). Ali ipak samo s listovima dok biljke ne dožive procvat. Ubacujem unutra i datulje i bademe da malo dotjeram okus, s bananama nije baš najukusnije. Stavljam 20ak listova u 1,5 dl vode i to izmixam i:drink:
E sad što se tiče ovih medicinskih strainova od RQS, znam da Juanita ima dosta cbda
A Spanish company, Reggae Seeds, is offering a CBD-rich strain called "Juanita la Lagrimosa," which means "Juanita the Tearful." It has tested at 8.8% CBD, 6.8% THC, according to Canna Research Laboratories – skinuto sa stranice od projectcbd.org, a vidim da su sorte križane s Juanitom - Medicinal cannabis seeds, mene osobno više ne zanima nikakvo ulje osim cbda, još moram s time probati - Cannabinoids and Multiple Sclerosis | Medicinal Cannabis Information
 
11.07.2012
6
0
0
60
Super mazar,

dobar i lijep odmor ti želim. I da protrčiš sa svojim dragim nogicama štoooooo priiijeeee ....
Pročitala sam dok si reko keks, sve vaše dnevničiće, tvoj prvi - svala ti čast, kao i ostalima.
Možda vam se i ja pridružim, ako Bog da ulja.

Piši kako je generalno stanje i koje promjene sada i prije, prije čarobong ulja ...
Nadamo se super vijestima !!!

Pozz
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
NEW LIFE je napisao(la):
Super mazar,

dobar i lijep odmor ti želim. I da protrčiš sa svojim dragim nogicama štoooooo priiijeeee ....
Pročitala sam dok si reko keks, sve vaše dnevničiće, tvoj prvi - svala ti čast, kao i ostalima.
Možda vam se i ja pridružim, ako Bog da ulja.

Piši kako je generalno stanje i koje promjene sada i prije, prije čarobong ulja ...
Nadamo se super vijestima !!!

Pozz
Hvala NL,
E sad da se obratim mojim MSovcima, kako mi je moj dragi prijatelj koji se još uvijek bori s rakom pluća savjetovao l-arginin – on je na njemu prohodao, nije mogao hodati jer mu je kemoterapija uništila periferne živce na nogama. Nakon tog savjeta sam malo ogooglao i našao da se Msovci toga trebaju kloniti, ali našao sam i šta bi trebali uzimati - What Are The Benefits Of L-lysine & L-tyrosine? | LIVESTRONG.COM , u svakoj boljoj ljekarni u izdanju twinlaba imate l-lysine, a l-tirozin Web shop: L-TYROSINE Twinlab - Proteka.... To su aminokiseline, kao što vidite bilderi ih uzimaju...
Kako su mi kortići prestali djelovati opet sam malo bio opao u svemu, ali sam se lagano uzdizao ne znam da li je od svježih sokova od kanabisa ili od l-lysina (uzimam ga tjedan dana, a sokove već 15ak dana ali u razmacima), ali opet sam u snazi u svemu, čak me i mjehur toliko ne muči...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.