Medicinsko edukativni grow - RQS - LED/MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Prije negoli krenemo, srdačno vas pozdravljam, te se nadam da ćemo svi ponešto naučiti iz moje situacije, odnosno stanja u kojem sam se našao - pa stoga krenimo!

Čisto da se vratimo malo u prošlost. odnosno, da ovaj sajt i ljude na njemu pohvalim, jer sam jako puno toga naučio ovdje, što me i dovelo do znanja kojeg danas imam u uzgoju ove biljke. Seže to od mog prvog growa, ne tako davne 2017. godine čiji se dnevnik i dalje ovdje nalazi. Kako je vrijeme odmicalo, te sam bio sve sigurniji u ono što radim, i rezultati su bili sve bolji, pa stoga još jednom, veliko hvala. :)

Prije razrade dnevnika volio bih vas uputiti u novonastalu situaciju u kojoj sam se našao, odnosno gdje sam i pronašao sebe kakvog još nisam poznavao. Paralelno sa tim vas molim da ako itko, ama baš itko ima bilo kakva pitanja u svezi ovoga, molim da se ne ustručava pitati me o bilo čemu.
Priča kaže sljedeće - prošle godine početkom 6. mjeseca, uputio sam se kod urologa, jer sam već par mjeseci ranije mokrio krv. Zbog posla, i sveopće ludila koje on nosi, nisam išao ranije, jer niti nisam imao nikakvih bolova. No dobro, eto došao je i taj dan, kad sam se ipak odlučio uputiti gospodinu za pimpače, i već prilikom prvog pregleda, ultrazvuka, za čudo božje, nije uspio omašit tvorbu unutar mokraćnog mjehura koja je bila veličine 3cm. smiley9934 Odmah nakon toga, dobio sam uputnicu za CT, koji sam uredno sutradan odradio, te smo dobili jasniju sliku o tome čemu pristupamo, a već dva dana nakon toga, kontrolnom cistoskopijom (kamericom kojom ulaze kroz pimpatrona) smo zaključili da imam karcinom mokraćnog mjehura. Ostao sam zapanjen, jer nisam mogao vjerovat da se to baš meni događa, tim više jer se ovakva vrsta dijagnoze uspotavlja ljudima sa 60+ godina, a ne jednom 30godišnjaku. No dobro, pomirio sam se stim, jer iz svoje kože ne možemo nikud, te smo krenuli u razradu problema.
Prvom operacijom krajem 6. mjeseca su isčupali to govno iz mene, te su to čudo poslali na patohistoški, gdje je nakon mjesec dana stigao nalaz na kojem je potvrđeno da se radi o zloćudnom tumoru visokog stupnja. Na tom pregledu kirurg mi je rekao da taj patohistološki nije u cjelosti dobro obrađen, te su mi u 8. mjesecu zakazali drugu operaciju gdje su mi trebali očistit eventualno novonastale tumore, te da ih ponovno pošalju na patohistološki. Šta češ, ne buniš se previše, jer se na kraju nadaš, da če možda drugi puta biti bolje, iako ni sam nisam u to vjerovao. Odradila se i druga operacija, stigao je nalaz, te je usljedio razgovor sa mojim dragim onkološkim kirurgom koji mi je rekao sljedeće: Situacija nije dobra, mlad si, ako hoćeš živjet moramo ti izvadit mjehur, prostatu i sjemene vrećice. Naravno, ostao sam zaprepašten, te nisam znao šta da mislim i šta da radim, kao što vjerujem da i većina ljudi nebi znala. Nakon toga sam krenuo malo istraživat šta i kako, te se sam u potpunosi izbacio meso iz prehrane, alkohol, duhan i tako, generalno uveo sam promjene, te sam počeo sa izradom i konzumacijom ulja. Nakon toga dolazimo do kontrolne cistoskopije u 11. mjesecu, gdje smo uočili 10 novonastalih manjih tumora. Njihova sugestija o vađenju svega je i dalje stajala, koju sam ja u međuvremenu dubuko preispitivao. Automatski su mi zakazali termin za čišćenje istih, na koju se nisam mogao odazvati na kraju, jer sam popušio koronu(hvala bogu). I tako sam ja u tom periodu obilazio i tražio doktore koji imaju drugačije stavove i mišljenja, i onda sam naletio na jednog kirurga u Zagrebu, koji me je uputio na jedan svježi CT, te da mu se nakon njega javim. CT je pokazao da nemam nikakvih metastaza, te da je cijela situacija i dalje izolirana samo na mjehur, te mi je rekao da će on to dobrano počistit, i da ako nakon toga patohistološki nalaz pokaže da nema infiltracije u mišićno tkivo, možemo krenut sa imunoterapijom, koju mi gospoda gdje sam se prvotno operirao nisu niti ponudili. I tako je došao kraj 1. mjeseca ove godine, uredno odrađena operacija, nakon koje mi je doktor rekao, majstore situacija je odlična, velika većina tumora su ti bili kao ''prhki'' i nisam ih praktiči trebao niti rezat, a infiltracije u mišić nema. Kad se malo oporaviš, krećemo sa imunoterapjiom. Promjena prehrane, nedostatak alkohola i cigara, korištenje ulja, ma nije mi ni bilo bitno, bIo sam presretan, iako nisam znao šta me točno slijedi kroz terapije. Nakon dva mjeseca odmora i glupih bolničkih zamrzlama koje svaki onkološki bolesnik vjerujem proživi, a o kojima neću pisati ovdje, napokon sam krenuo primat terapije. 6 terapija u 6 tjedana, svaki put te katetirziraju i direktno ti ubrizgvaju oslabljeno cjepivo tuberkuloze kako bi umjetno inducirali upalu mjehura, da mi potaknu autoimuni odgovor tijela da se bori protiv dobrog i lošeg. Nije bilo ugodno, ali izdržali smo i to, te sam se paraleno naručio za kontrolu sredinom 6. mjeseca.
Došao je i taj dan, kontrola, ja nestrpljiv ko pas prije negoli treba dobit za jest, a dvoje ljudi ispred mene čeka na kontrolnu cistoskopiju. Ja neznam di bi sa sobom. Prvi ulazi, čujem kroz vrata, sve vam je u redu slobodni ste, ulazi drugi, ista situacija, sve u redu, slobodni ste, a u meni kuha, jebem ti pleme. Ulazim ja, veselog duha i ful optimističan, i dokotor mi kaže: Oho vidim netko nam je lijepo raspoložen. Rekoh, jesam, jesam, samo želim da takav i izađem odavde. smiley9934 Veli on ajde da to rješimo onda, gore na stol i idemo , raširim ja noge ulazi on sa kamericom, i dok ulazi u mene kaže: Ma šta je to tako loše, a ja odmah ma šta je loše!??! A, on će: Ma nešto me zajebava ovaj cistoskop, i kako je to rekao probije se preko prostate i uđe u mjehur. Gleda par sekundi,i kaže: Dragi moj imaš mjehur kao dečko, čist si ko sunce, a ja njemu, daj me nemoj zajebavat!?! I tako sam mu se ja neizmjerno krenuo zahvaljivat i tapšat ga po ramenu i govorit mu da svaka tebi čast, i ostale spike.
Izašao sam van iz bolnice, počeo sam plakat, zaboravio sam di sam auto parkirao, nisam mogao doć sebi, i onda sam nakon 15 minuta suprenguo suze, jer sam bio svjestan da mi ta tekućina koju lučim plakanjem treba za ispišavanje nakon kontrole. smiley9934 Počeo sam sve žive i nežive zivkat i javljat im situaciju, usljedila su dva sata neprekidnih razgovora dok nisam krenuo putevima kuće... Veličansteven osjećaj ljudi moji, rječima i tipkovnicom jednostavno ne opisivo!
Sad sam na terapji održavanja, koja uključuje 1 terapiju mjesečno, pa nakon 3 mjeseca kontrola, i tako da sam sad u utorak primio zadnju terapiju u ovom ciklusu, te sam se naručio za kontrolu 3.10.2022 u Zagrebu. Ako itko ima želju, potrebu ili bilo šta drugo, i više sam nego dostupan da posavjetujem bilo koga uživo kroz čašicu razgovora tog datuma u Zagrebu.
A sada... Da već više krenemo sa tim dnevnikom! haha!

Sjeme: RQS - Shogun, Critical Kush, Silver Shining Haze
Zemlja: BioBizz Light mix + All mix
Potovi: 25 litara
Gnojivo: BioBizz Grow, Bloom, Top Max
Box: 120x120x200 i 80x80x160
Rasvjeta: Cool tube, 400W MH/ 600W HPS/ 250W HPS/ 200W Lumatek Attis
Ventilacija: Fi 100 i Fi 125 sa karbonom
Trening: LST + HST

Bilje je staro desetak dana, jučer sam ih presadio, imao sam par zaostataka, jer nije svaka sjemenka niknula očekivano, u velikom ću ih boxu strpat 5 komada, a u mali idu 2. Očekujem poprilično od ovog growa, jer se tako i osjećam! :)
image0.jpeg

Eto šaljem vam svima srdačne pozdrave i da ste mi svi živi, zdravi i veseli - to je i jedino bitno! Čujemo se kroz dane kako ciganke budu rasle! Puse svima! :rolleyes:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.583
2.598
:respect: samo neka bude sve ok.
Prokleti rakovi. Jucer sam razgovarao sa kolegom, ženi mu odstranili dojku, povadili neke limfne čvorove, kemoterapije, on u banani skroz. Promijenio mu se zivot za 100%. Gledam mu suzne oči. Baš uništi čovjeka takva dijagnoza.

Očekujem poprilično od ovog growa, jer se tako i osjećam!
Svaka čast. Pratim ovo bro :thumb:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Bogami, sve prisutnija je ta prokleta životinjica među popolacijom, i nema više pravilla, sve napada, mislim da nam tempo života, i način na koji ga konzumiramo najčešće i diktira ovakve neželjene ishode...
Definitivno promjeni čovjekov karakter i gledište na život, ali mislim da nebi trebali uvijek sagledat loše strane u toj priči, dođe čovjek do prekrasnih saznanja u tišini samoga sebe i svojih bližnjih kojima je okružen. :) Ja sam svojima odmah rekao, čuvajte suze za onda kad me nebude više bilo, sad živimo dalje normalno, kao svaki normalni čovjek koji proživljava uobičajeni dan. I redom, korak po korak, jer i tijelu treba vremena da se oporavi i očisti od svega lošeg što ga okružuje i što u njemu biva, proces je to.
Samo veselo i optimistično, nije sve uvijek kako se čini na prvu, pozdrav i podrška kolegi i kolegici! <3
 
Poslednja izmena od urednika:

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.480
143
33
Baš mi je drago što se sve dobro završilo.
Pratim dnevnik i sretno u nastavku!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.428
30.014
2.718
twitch.tv
Kakva priča. Od starta do kraja imaš neki balans ili kako da ga nazovem. Tipa “pomirio sam se s ti , Ajmo sad fajt”. Neznam odakle ti te osobine, medjutim svaka čast. Sto se growa tiče, sretno. Ostalo držiš u malom prstu vec sad :)
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Čestitam na pozitivnoj dijagnozi.
Svaka čast na pametnom odabiru i traženju drugog mišljenja, drago mi je da se nedaš zajebavat :D i želim ti puno zdravlja i još puno ovakvih uzgoja :)
Pratim.
 
02.04.2022
45
137
33
Impresivna priča. Sve čestitke na rezultatima. Dobro je da si izbacio karcinogene - meso i duhan..i bijeli šećer bi mogao vremenom i slične otrove. Treba samo biti jaka psiha i optimističan stav koliko god može jer sve odatle kreće, od psihe. Rak je određena vrsta samodestrukcije koja potiče negdje duboko u umu ili psihi čovjeka i kad se toga riješi izlječenje tijela dolazi brzo - naravno, ne smije se umanjivati važnost zdravog života jer sve je povezano. Grow će vjerujem biti optimističan kao što i ti zračiš pa mogu samo poželjeti puno dobrog ulja :)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Hvala vam svima na lijepim željama i pozitivnim mišljenjima. Ujedino jedan od razloga zašto sam se i odlučio na ovaj dnevnik, jer sam znao da ću dobit još dodatnu podršku od ekipe ovdje, kao i želju da nekome pomognem ako mogu, odnosno da mu obasjam pute, barem malo. :respect:
Priča još nažalost nije finalizirana, te sam svjestan da predamnom još predstoji put koji moram iskoračat, ali uz male, sigurne pozitivne korake, čovjeku ipak olakšavaju tu kamenitu trasu.
Dobro je da si izbacio karcinogene - meso i duhan..i bijeli šećer bi mogao vremenom i slične otrove.
Znao sam da mi je to prva stvar koju moram odradit. Morao sam sa nečim krenut, jer sam znao da se neće stvari same po sebi popravit ako ja ne budem barem imalo pokušao radit na sebi. Uglavnom, djevojka mi je od početka ovog ludila, kao i sada bila od izuzetne važnosti, jer je ona vegetarijanka, pa mi je taj jaz sa mesa na bilje pao poprilično jednostavno. Isto tako je u jednom mindsetu punom ljubavi prema ljudima i životinjama, gdje sam uz nju stvorio izuzetnu privrženost prema psima, jer sa njima i radi. Volio bih napomenuti da se nismo dugo ni poznavali, odnosno da ni nismo bili u vezi prije negoli se ovaj karcinomski kotač nije zakotrljao i nemogu rječima opisat koliko ja to biće poštujem i volim, jer je pokazala ljudske kvalitete koje malo ljudi ima, kojih je svakim danom sve manje i manje, nažalost.
Rafinirani šećer sam isto izbacio, nadomjestak je vrlo jenostavan - med. Za zasladit si neko jelo je i više nego sladak. :)
Mlijeko sam isto tako izbacio iz prehrane odmah, jer smo svjesni toga da nijedan sisavac osim čovjeka na kugli zemaljskoj ne pije mlijeko nakon što mu izrastu zubi, tako da, samo voda, voda i voda, i vrećica čaja u vodi. :)
Ali ajde da ne serem samo i da ne bude da sam svetac. Ruku na srce, omakne mi se tu itamo poneka pivica kad se nađem sa ekipom, odprilike jednom mjesečno, ali pričamo o 2-3 pive za cijele večeri, jer sam postao totalno intolerantan na alkohol i nakon 2-3 pive sa crticom ulja sam ko raketa - koja se ne sprema napustiti, odonsno poletjeti sa zemlje... :D - isto tako se nađe i ponekad neka cigara, jer mi dođe gušt da mi se nešta dimi pod nosom valjda, ali eto, to je to, valjda je još nešta malo samodestrukcije ostalo u meni, za koju smatram da me ne uništava, jer ju ne zloostavljam... :D

Nego vratimo se mi opet malo grow partiji, 18. dan protiče i stanje je sljedeće:
Sve su biljke (i one koje kasne) presađene u finalne potove, izvire im peti kat polako, te ćemo za dan - dva krenuti sa ponekim topiranjem. Gnojio još nisam ništa jer je tek tjedan dana prošlo od presađivanja u all mix, te smatram da još nisu iskoristile hranu iz zemlje. Na slikama će te vidjeti vidjeti dvije biljoze koje imaju nekakav problemčić i njih sam slikao izbliza.

image2.jpeg image3.jpeg image1.jpeg

Prije bih rekao da je samo ova u problemu (i to sa njom je krenulo od presađivanja), ali eto, bacite oko, pa ćete mi znat reći. Sve su rasle u istim uvjetima, od zemlje, vode i svjetla.

image0.jpeg

Šaljem vam još ugodnije pozdrave, jer je vrijeme malo zahladilo napokon! Živjela predstojeća jesen!
 
02.04.2022
45
137
33
odnosno da ni nismo bili u vezi prije negoli se ovaj karcinomski kotač nije zakotrljao
E ovo je jedna sasvim druga dimenzija bolesti. Zamisli ovo - bolest kao pomoćnik. Kako? Bolest nije čovjeku neprijatelj već prijatelj. Ona mu ukazuje da neke stvari u životu koje radi ili stil života nisu u redu za njegovo fizičko, duševno ili psihičko ili duhovno zdravlje. Ako to čovjek tako shvati i kao prvo prihvati bolest, tj. shvati da bolest ima neki svoj razlog koji ima skriveni smisao, prigrli je, onda njegov početni stav je ispravan i optimističan jer onda čovjek počne da traga šta bi to trebao promijenit u životu da mu bude bolje. Tada obično slijedi čitav niz psihofizičkih promjena, tj- cijeli život se mijenja, eventualno čovjek se izliječi, prvenstveno zahvaljujući dobroj psihi, i onda tek uviđa koliko je griješio u životu i koliko DOBROGA mu je bolest donijela. U tvom slučaju napredak ne samo na polju zdravlja i navika već i u vezi sa djevojkom. Čestitam i samo tako dalje :)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Znaš da cu kad budem u ZG slijedeci put ti se javiti da odemo na kavu barem pola sata. Tocno me zanima filozofija majke mi.
Ha gledaj Bizzzo, filozofija je jednostavna, jebo ili ne, vrijeme ***** prolazi. smiley9934 Vrlo rado, samo što nisam stacioniran u Zagrebu, već samo tamo vršim kontrole, kao što napomenuh u prvom postu. :)
E ovo je jedna sasvim druga dimenzija bolesti. Zamisli ovo - bolest kao pomoćnik. Kako? Bolest nije čovjeku neprijatelj već prijatelj. Ona mu ukazuje da neke stvari u životu koje radi ili stil života nisu u redu za njegovo fizičko, duševno ili psihičko ili duhovno zdravlje. Ako to čovjek tako shvati i kao prvo prihvati bolest, tj. shvati da bolest ima neki svoj razlog koji ima skriveni smisao, prigrli je, onda njegov početni stav je ispravan i optimističan jer onda čovjek počne da traga šta bi to trebao promijenit u životu da mu bude bolje. Tada obično slijedi čitav niz psihofizičkih promjena, tj- cijeli život se mijenja, eventualno čovjek se izliječi, prvenstveno zahvaljujući dobroj psihi, i onda tek uviđa koliko je griješio u životu i koliko DOBROGA mu je bolest donijela. U tvom slučaju napredak ne samo na polju zdravlja i navika već i u vezi sa djevojkom. Čestitam i samo tako dalje :)
Baš to, nažalost ili na svu sreću, ovisno o oku promatrača, bolest nam daje definitivno drugačiju perspektivu, ilitiga percepciju nas samih kakve još ne poznajemo. Sukladno tome, kao što pričaš, bolest može biti u službi pomoćnika, tutora, koja nas vodi ka promjeni koja nam je bila prijekopotrebna u životu, a da to nismo prije uviđali. Naravno, na kraju, zapravo na početku te priče, jest to, da je na nama samima da se u svojim divnim osebujnim glavicama dogovorimo kako će budućnost izgledati, odnosno kako ćemo je graditi, koja uvelike ovisi o materijalima koje ćemo utrošiti za izgradnju iste. :) Hvala i tebi na lijepim željama, kao i razmišljanjima koja tjeraju na druga razmišljanja. ;)
Provjeri pH vode. Može biti da su ove 2 malo osjetljivije. Oa otuda ove smedje fleke.
Nikad u ovih 5-6 godina koliko se zajebavam sa ovim đubretarkama se nisam koristio pH metrom, jer smatram da previše cjepidlačimo oko uzgoja i svakojakih sitnica. Činjenica je da u prirodi ne dobivaju baš toliko hrane koliko im mi trpamo, i bez obzira na to, nekako se izbore za sebe. No ipak, naravno, priznajem, ako očekujemo što više, brže i bolje, da se možemo poslužiti tehnologijom. Međutim ja sam napravio sljedeće, imajući na umu da sam već i prije naletio na podatak da se gnojenjem za biobizzovom paletom gnojiva ne mora regulirati pH vode, prilikom sljedećeg zalijevanja sam im samo nakapao koju kapljicu biogrowa da ''izreguliram'' taj kvazi pH.
Da li je to utjecalo pri oporavku, ili samo njena dobra volja da se izbori sama za sebe, ostat će misterij, kao i mnogo toga na ovom šašavom svijetu. :D



GROW RINGIŠPIL - 25. dan

Sve ciganke sam istopirao te su se počele širit, počeo sam i sa LST-om i sad iduće zalijevanje planiram krenut sa prvom dozom gnojiva. Vegetaciju mislim odradit odprilike 60-ak dana, dok ću je najvjerojatnije u malom boksu gdje mi se nalaze dvije biljoze skratit. Tamo mi prži Attis od 200W i vidno je koliko se brže i jače razvijaju pod tim svjetlom nego ove pod 400W MH žaruljom. Eto i dvije slikice za znatiželjne njuške.
image0.jpeg image2.jpeg

Šaljem vam tople pozdrave! :)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobro jutro - dobar dan (ne)radni narode!
32. DAN nam je u toku.

Situacija je sljedeća, jučer sam ih baš zalio sa malo jačom dozom biogrowa, dobile su 2ml po litri. LST se udara na hard, die hard, bruce willis. Toliko da sam polomio par grana, no nema veze, pukle su tako da je ispalo kao da sam sam ih topirao. :D Čudno je to koliko su neki strejnovi fleksibilniji od drugih, dobro se sjećam koliko sam se u jednoj turi poigrao sa white widowom, to je bila fantazija za gledat i gušt za radit. Onu biljozu koja mi je bila malo zakinuta u razvoju ispočetka, sam premjestio prije 3 dana u mali box ispod LED-a da brže dođe sebi. Čini mi se da je urodilo plodom. Bomba. :) Trenutno ih i dalje pržim na režimu svjetla 24/0. Kontam si da ih prebacim malo na 18/6 još ovih mjesec dana koliko mislim odradit vegetaciju, čisto da se i na struji malo uštedi. No mislim da sam negdje u nečijem dnevniku pročitao da su mu se nakon tog switcha prešaltale u cvjetanje, tako da nisam pametan šta da činim po tom pitanju, odnosno da li da ih cimnem na 18/6. Savjeti su dobro došli.

Želim vam ugodan dan, pa se opet čujemo za tjedan dana sa novim up to dateom! :wave:

image2.jpeg image0.jpeg
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.275
9.541
256
Sjeme: RQS - Shogun, Critical Kush, Silver Shining Haze
Pa ček, jesu li autosi ili fotoperiodne? :)
Autosima je nebitno, cvetaju kad su spremni (mada ja lično zagovaram hipotezu da biljkama obavezno treba mraka, i nikad ne bih gurao 24/0 - što ne znači da je to loše, stvar izbora)
No čim kažeš i ovo
Kontam si da ih prebacim malo na 18/6 još ovih mjesec dana koliko mislim odradit vegetaciju
Pretpostavljam da su fotosi. U tom slučaju, cvetanje ide na 12/12 neće ti sigurno procvetati pre toga, ali će ući u preflower kad budu zrele
Moj savet - 18/6. Daj im mraka malo da odmore, pogotovu fotosi. Nekad mi se čini da najviše mase dobiju u tih 6 sati :D

Sretno dalje kolega!
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Lijepi pozdravi ekiparci!
39. DAN nam polako klizi iz ruku.

Sve ide po planu, curke se doimaju ful zdrave i čini mi se da im ništa pretjeranog ne fali. Prebacio sam ih na 18/6 da vidimo kako se ponašaju i mogu primjetit otkako sam im dao mraka, da mi se više neko strechaju u visinu, ili mi se barem tako čini. Uglavnom, LST radim svakodnevno, sad mi je baš pukla jedna grana na Haze-u, a prije toga su mi krcnule ne Critcal kushu, ali kao što rekoh, puknu na dobrom mjestu, pa skoro ispadne kao da ih topiram, te iz toga zaključujem - no harm done. smiley9934 Dok je recimo ovaj Shogunček ful fleksibilan i uspio sam mu glavna dva voda na sve tri biljke isfurat da budu pod 90 stupnjeva - milina - krasota - divota. :) Box samo što se nije popunio, tako da ćemo stavit na razmatranje tu vegetaciju od 60 dana, možda je ipak skratim malo. No veliki box mi je dva metra visok i imam cooltube, pa si kontam da bi se to moglo isfurat, jer nam i temperature padaju, vidjet ćemo, vidjet.
Eto toliko od mene za sada, javljam vam se sa sljedećim apdajteom za dva tjedna, jer mi je kontrola u Zagrebu u ponedjeljak(drž'te fige), pa ću nakon toga produžit prema ravnicama Slavonije do familije malo. Cure će mi biti pod budnim okom moje predrage djevojke, jer je i ona sad već uz mene pohvatala sve konce. :) :)

Živi mi bili, pa se vidjeli! :wave:


image1.jpeg image0.jpeg 12.jpeg 123.jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Lijep pozdrav narode!
52. DAN VEGETACIJE - 1. DAN CVJETANJA

Javljam vam se sa jako dobrim vjestima, kontrola u Zagrebu je odrađena, odnosno, kontrolnom cistoskopijom smo opet utvrdili da sam i dalje čist u potpunosti, te dalje nastavljam sa preventivnim imunoterapijama održavanja. ::ludak::Ujedino sam nakon kontrole pitao svog TOP-SHIT urologa koliko ću još bit vezan uz te famozne terpaije, pa mi je rekao da je to period koji inače po nekom svjetskom standardu traje dvije godine, pa je još oko godinu i pol dana jahanja predamnom. Sve je to na kraju manje bitno, te mi sve to ne predstavlja nikakav problem dok mi je mjehur čist ko u dečkića! :)

Vratimo se mi sada dnevniku... Moje premilo žensko biće je u skorih dva tjedna mog izbivanja odradila odličan posao, te nemam apsoutno riječi zamjerke, što ćete vidjeti i po slikama, dapače, same pohvale. Naime, čim sam došao i ugledao te proklete kupusnjače, obuzeo me strah koliko su narasle, boxovi su krcati. Stvarno je enorman napredak u tih 2 tjedna, štoviše odmah sam zaključio da nemam šta čekat sa prebacivanjem na 12/12, jer su mi ciganke, dosegle visinu od 110cm sa visinom lončanica. Prekariko sam odmah svjetlo na 600Watni HPS i još ću ubacit 200W Attisa u veliki box, a u mali box ću stavit 250W HPS, te će danas započeti svoj prvi dan u režimu 12/12, kako u velikom, tako i u malom boxu.
Interesira me samo, pošto još nisam prakticirao dužu vegetaciju sa 400MH žaruljom i 18/6 režimom svjetla, koliko će se one još strechat u visinu??? Pribojavam se da bi mi možda mogle lupit u nebo, ako nastave sa strechom u visinu nakon prebacivanja na 12/12. smiley9934
Lolipop sam vidio po forumu da se treba odradit za nekih 10-ak dana nakon prebacivanja na 12/12, pa ću tako i učiniti. :)

Svi savjeti su dobrodošli, a u prilogu vam šaljem fotke. Toliko od mene za sada, pa se čujemo idući tjedan!
Živili!

image1.jpeg image0.jpeg image1 (1).jpeg image0 (1).jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan dobri ljudi, dobre volje!
52. DANA VEGETACIJE - 9. DAN CVJETANJA

Situacija kaže sljedeće... Jake su i zdrave, koliko mogu primjetit, nemaju žutog lista uopće i počele su bacat prve stidne dlačice. :D Odradio sam im lolipop, te sam ujedino porezao i sve donje grane koje se nisu probile do glavnih vrhova. Koliko vidim nisu to ni osjetile, a dobrano sam ih unakazio. Možda sam mogao još malo, neznam ni sam. Počeo sam im davat i biobloom 2ml/L, uz biogrow kojeg sad dajem 1ml/L. Curke u malom boksu su seksi skroz na skroz, a velikom boksu su mi došle na visinu od 130cm i iskreno se molim bogu da neće više ić u visinu, jer nemam previše manevarskog prostora za lampu. Mislim, cooltube odrađuje posao, ali ipak volim da mi imaju malo lufta između... :)
Eto bacite oko na njih, pa ako itko ima bilo kakav savjet slobodno pišite, prihvaćam kritike. :)

Lijep pozdrav do idućeg tjedna!


image4.jpeg image3.jpeg image1.jpeg image0.jpeg
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.292
6.778
258
Ove su se bas jako izduzile :eek: da li si im udaljavao svetlo i/ili kako ? tu radi 400 ili 600w ?
Malo si zbzose sa danima :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veseljak