...Meditacija...

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Urednik
Moderator
04.03.2012
6.662
25.273
1.098
Meditacija je stanje kada je Um off...znaci stanje ciste svijesti bez sadrzaja.Nista misticno !!! Nista demonizirano i sl
Joga je upisana na UNESCO-v popis nematerijalne svjetske bastine.
OK
Tema je Meditacija i neka tako ostane.
Ako netko ima iskustva neka pise..iskustva sa meditacijom .
Necu brisati nicija misljenja,ali ako prepoznam "hejt"...hocu!!!...namirisao sam ga

Poslednja izmena:

Infinity

Aktivan Član
21.03.2019
666
2.985
163
31
Meni je pomogla da ponovo budem radostan, da shvatim da nisam bitan. Pomogla mi je da smanjim ego, da izbrišem bespotrebne identitete, da probijem neke granice koje sam sam sebi stvorio, a da ih nisam bio svjestan. Poboljšala mi je življenje i povezala sa životom u meni. Mnogo napretka donijela iako sam samo zagrebao ispod površine.
Ne poznajem nikakve tehnike meditiranja, ova moja mi je za sad dovoljna:), fokus među oči, i usporeno disanje:D

OP
OP
PuntaTombo
04.03.2019
43
100
33
planet earth
Lepo lepo. Bez obzira na to sto neki ne kapiraju meditaciju kao vestinu koja se nauci i praktikuje, mislim da mnogi od vas koji i praktikujete vezujete je za nesto duhovno.
Ok...
...meditacija i jeste korisna za duhovnu spoznaju, kao sto i kuvanje kafe ujutru u tu svrhu moze biti...
Meditiranjem prvenstveno mozemo da steknemo jednu malu pozitivnu naviku, i to veoma lako!

Ja mislim da odvajanjem 15-20 minuta dnevno, ili ako ste bas hard- core moze i 30-40 minuta (ujutru+uvece) moze da vam pomogne u mnogim drugim zivotnim aktivnostima, npr. u stresnim situacijama ili tamo gde vam je potrebno strpljenje : recimo kada cekate dilera da se pojavi (?!!) ili ok... sad zbog covid situacije cekate u dugackom redu ispred poste)

Meni se cini da u meditaciji ne moze da bude nista lose, osim ako je radite pogresno. U stvari, ne postoji nacin da se meditira pogresno, jer jednostavno je - kao i sa duvanjem - ili meditiras ili ne!

• Sviđa mi se
Reactions: smizi and Infinity