Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
Naravno, čast mi je zamijeniti kolegu.:D
Pitaj šta god treba.:)
Nedavno sam se priključio forumu (mjesec dana) sadim autdoor, posadio sam 8 komada trave nepoznate sorte. Sjeme je uvezeno preko poznanika prošle godine iz Austrije tako da ne znam koje su sorte ali planiran ostaviti 3 konada razlicitih
Naravno, čast mi je zamijeniti kolegu.:D
Pitaj šta god treba.:)
Imam 8komada razlicitih starosti i sorti, najstarija je 4 tjedna! Sadim autdor mene zanima dali BiH mogao ove najstarije prihranjivati tekućim gnojivom? 20200404_173312.jpg 20200404_173312.jpg 15868691732346274473726420517315.jpg 15868692975332220199217404123264.jpg
 

Prilozi

  • 15868689953552796391766823691273.jpg
    15868689953552796391766823691273.jpg
    359,9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
27.03.2020
1
2
1
30
Pozdrav badi da li bi mogao da te zamolim da budes moj mentor?

Zelim odmah da ti dam nesto informacija da u startu budes upucen u ono sta planiram i u kojoj se fazi trenutno nalazim.

Za sada sam se dobro informisao o nekim osnovama. Ali svakako smatram da to nije dovoljno i da mi je zaista potrebno necije mentorstvo jer zelim da ovo uradim kako treba.

1. Planiram outdoor uzgoj. Sajt sam nasao i trenutno je u pripremi. Ono sto mi je nedoumica jeste da li mogu da imam problema u procesu, jer je sajt uz reku(dunav) nije tik uz reku. Odlucio sam se na ovu opciju posto ostale opcije mi ne prolaze bezbednosne procene(frekventnost ljudi, blizina naseljenog predela itd...) Znaci prvo pitanje je koji problemi me ocekuju zbog odabira ovakvog sajta.
a) Proverio sam vodostaj dunava za mesto gde mi se nalazi sajt i to za 10 godina unazad. Ove godine je rekordno nizak vodostaj i po svemu sudeci ce ove godine biti ekstremno nizak. Tako da imam priliku da tu uradim pored reke. Inace sam bio maltene spreman da odustanem jer nisam mogao da najdem dobar sajt
b) druga stvar koja me brine su budj i ostale stetocine i saveti vezani za pripremu sajta u borbi protiv toga.

2. Sakupio sam gomilu semenki trave koja mi se dopadala do sada koju sam pusio i zapoceo sam fazu klijanja i sadjenja u case. Za sada imam 2 proklijala semena koja samo sto nisu pocela rasti koliko vec sutra. Provode ceo dan na suncu ove godine je bas lepo vreme i mislim da im sunca nece faliti.
a) imam stotinak semenki tako da to nece biti problem
b) dobro sam se informisao o problemu muskih biljaka kada nemas fem. seme


3. Nemam neogranicena sredstva xD ali svakako sam spreman izdvojiti odredjenu kolicinu novca na prihranu i ostale potrebstine ali o tom ce reci rekao bih biti tek kasnije.

4. Da li imas neke prakticne savete dok sam jos u ovim pocetnim fazama

Srdacan pozdrav i hvala unapred :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mars1987 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
napusenkaoavion
Nemaju dovoljno svjetla, izdužuju se, a i te posudice su im premale.
Nikakvo gnojivo, nabavi kvalitetan supstrat/zemlju, iskopaj rupe i što prije ih presadi na dobro osunčano mjesto.
Kad presađuješ, stavi zemlje do pola stabljike jer su predugačke pa da se ne bi slomile.:)

Czeio
Može, dogovoreno.:thumb:
Sajt uz rijeku može biti odličan.
Riječna obala sadrži čitav niz visokih, zelenih biljaka poput trske ili koprive. Tlo na tim lokacijama obično je toliko vlažno da biljke nije potrebno zalijevati, osim kada ih treba prihraniti (pognojiti). Moj ti je savjet da iskopaš rupe, napuniš ih kvalitetnim kupovnim supstratom/zemljom, to će ti biti dovoljno hranjiva za 3 - 4 tjedna rasta i nabaviš neko tekuće gnojivo za vegetaciju i cvjetanje sa kojim ćeš kasnije prihranjivati. Problem ti mogu stvarati ribiči, šetači i sl. Što se tiče štetočina i plijesni, najviše štete bi mogli stvarati puževi, skakavci pa čak i crvi koji kasnije u cvjetanju također izazivaju plijesan. Protiv puževa neki koriste Pužomor, ja sam koristio Ferramol. Za skakavce neki koriste Neopitroid, ja ga ne koristim (kod mene ih nema toliko, čvaknu tu i tamo koji list). Također, uvijek možeš kupiti i preventivno špricati sa Bio preparatima, npr. Naturen Bio Vitalkur, Rogis Garlic, Neem i sl. Pazi da ne špricaš dok je sunce, jer ćeš spaliti lišće. Protiv plijesni se vani gotovo nemoguće boriti, osim redovitim pregledavanjem hedova (iznutra i izvana) i odstranjivanjem sumnjivog i zaraženog.:)
Btw. imam neki Bio fungicid koji nisam nikada koristio, isprobat ću ga ove godine na jednoj od biljaka pa ćemo vidjeti.;)
Zapamti, najgore štetočine su ljudi.:D
 
Poslednja izmena:

Grow85

Aktivan Član
22.09.2019
143
1.405
143
Bok Badi,
Imam pitanje a reko si da tu slobodno tu pitam, razmisljam si o sljedecem growu i
nes me zanima, imam tipa 15menki razlicitih (regularki) i da mi bude brze gotov grow i da imam vise različitih sorti mislio sam napravit SOG( sa 6komada) a posto su regularke mislio sam prvih tj ,dva u manje skroz potove i prebacit tipa u 10. Danu vege na 12/12, pa cim pokazu spol sam mislio presadit u 6l i ostaviti na 12/12

e sad pitanje je oce li pohermiti ak ih presadim kad vec pokazu spol ili im to nece bit prevelik stres?

kaj mislis na velicinu pota oce bit dosta 6l?

Eto nadam se da nije popunjen mentorski jer mislim to kroz dva tj počet pozz i hvala unaprijed!
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
:wave:Pozdrav i dobrodošao!
SOG, zanimljivo.:thumb:Nisam ga nikad radio, ali neće pohermit...slobodno presadi kako si naumio.:)
Može 6l.:thumb:
U ovoj temi također ima korisnih inormacija :)...
 

Grow85

Aktivan Član
22.09.2019
143
1.405
143
Cito sam bas iz te teme, zapravo mi je sve vise manje jasno samo me zanimalo to da ne bi pohermila od stresa posto ce taman ulazit u cvjetanje i jos nes inace sam koristio pot h zeleni a posto sad necu moc do njega doc mogu kupit plagron grow mix kaj mislis o toj zemlji? nisam je vidio u temi za zemlju...
Poz!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
30.03.2020
34
41
18
33
Poz bani , sta kaze kako napreduju prednje dvije su u 4. danu u malome potu , a zadnje dvije su 3. dan ..da li je svijetlo preblizu i da li mi je dovoljno ovo svijetlo za vegetaciji hvala poz 6F0F6253-0CCA-4298-9EA7-6A5A5161F6FF.jpeg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozz :wave:
Najprije približi lampu, CFL mora biti na cca. 10 cm. Vidiš da ti se biljčice izdužuju, fali im svjetla.:)
Koliki je box (dimenzije)?
CFL koju imaš je 6400k (čini mi se prema slici), mada to je manje bitno...koliko W, 125 W ili 200 W?:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Still Dre
30.03.2020
34
41
18
33
Pozz :wave:
Najprije približi lampu, CFL mora biti na cca. 10 cm. Vidiš da ti se biljčice izdužuju, fali im svjetla.:)
Koliki je box (dimenzije)?
CFL koju imaš je 6400k ili 2700k, mada to je manje bitno...koliko W, 125 W ili 200 W?:)

Box je 120x120x200 , sad u u malim potovima gledam ih stavit kad bude vrijeme u 25l potove , 250W je svijetlo ali imam i azer wing onaj mislim sta sta mi je bolje za vegetaciju prijatelj mi preporuca CFL ,a imam i taj azer wing ..sta ti mislis?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Odlično, 250 W još bolje.:thumb:
Potovi...sve prva liga.:thumb:
Nisam te baš skužio...tebe zanima koji reflektor da staviš ili koju lampu, jer azer wing koliko znam je samo reflektor (ili ti uz to imaš i HPS)?:)
CFL za vegetaciju definitivno. a može i u cvjetanju...mada ćeš puno više izvući sa jačom rasvjetom (HPS ili LED).;)
 
Poslednja izmena:
30.03.2020
34
41
18
33
Box je 120x120x200 , sad u u malim potovima gledam ih stavit kad bude vrijeme u 25l potove , 250W je svijetlo ali imam i azer wing onaj mislim sta sta mi je bolje za vegetaciju prijatelj mi preporuca CFL ,a imam i taj azer wing ..sta ti mislis?
A za cvij
Odlično, 250 W još bolje.:thumb:
Potovi...sve prva liga.:thumb:
Nisam te baš skužio...tebe zanima koji reflektor da staviš ili koju lampu, jer azer wing koliko znam je samo reflektor (ili ti uz to imaš i HPS)?:)
Dobro veli prijatelj, CFL za vegetaciju definitivno. a može i u cvjetanju...mada ćeš puno više izvući sa jačom rasvjetom (HPS ili LED).;)
da to sam htio pitat , ja sam mislio krenit sa HPS rasvjetom I sa tim azer vingom , a prijatelj preporuca CFL rasvjetu ..uglavnom vise dobijem sa HPS ali je i potrosnja struje veca ?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ja bi stavio CFL za vegetaciju, a HPS za cvjetanje.:thumb:
i pripazi na pravilnik...
Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".
 
Poslednja izmena:
30.03.2020
34
41
18
33
Ja bi stavio CFL za vegetaciju, HPS za cvjetanje.:thumb:
i pripazi na pravilnik...
Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".
Opa, ispricavam se nisam znao...:confused:
 
27.03.2020
86
142
33
@Badi upravo sad bacih laganu šetnju do posude s biljkom i vidim da mi se počela lagano naginjati ka dolje, a sumnjam da joj fali svjetlosti, počela se izduživati, a i vidim razne insekte, temperatura joj nije problem, ne znam koliko mi je pametno da ovoliku biljčicu odmah danas kada pripremim sajt da je prenesem, tvoj savjet, je li uopce sigurno da bi se primila kad bih je presadio ? Drugi red listica je izbio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200416-121302_Gallery.jpg
    Screenshot_20200416-121302_Gallery.jpg
    513,1 KB · Pregleda: 35
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.