Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
one tri biljke su ubrane i trenutno vise
ostavi ih tako sad 6-7 dana nek se lepo osuse i posle taga iseces ih i u tegle gde ces svakodnevno sledece dve sedmice otvarati poklopac po 15min dnevno.
5xgirl scout cookies
to su foto bioze ili autosu,zaboravih sta bese GSC.
male tegle ali me taman klice potrefile u dva neradna dana a ove tegle imo vec
nema veze malo ce sporije da startaju ali ok,krenuce svojovremeno cim se koren malo bolje razvije.Prskaj zemlju po malo od gore dva puta dnevno dok ne izbiju kolitedioni,kada izbiju onda pocinjes da ih zalivas svega sa 0,5l vode i 1ml roota,pa cemo svojovremeno kako rastu tako povecavati vodu,drzi ih za sada na 70cm panel dok ne krenu i ne vidimo sta kazu.
i ocemo ovim dvima bud candy dat u sljedecem zaljevanju
Hocemo daces budcendy full dozu i + PK daj jos jednom full dozu i to je to,do kraja posle samo cista voda,lepo su primile prehranu odmah su promenile boju na listovima,ali ipak zavrsavaju polako pa ih ne treba pritiskati sa nikakvom prehranom vise nista narocito,znaci daj budcendy i pk+ sve full i to je to za ovaj ciklus,posle ide do kraja samo cista voda,mozda jednom dva puta damo samo cistu vodu i tu je kraj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
ima da posrce ovu prehranu i znatne promenu da se dese u sazrevanju cvetova i velicini naravno.Nakon toga naravno idemo jednom-dva puta cistu vodu
Desile su se promene, puni se na ocigled. Sutra pocinje 9.nedelja cvetanja. Kada kazes samo voda to znaci i bez super vita i ako treba da zamutim malo meda?
IMG_20200105_145910.jpg IMG_20200105_193529.jpg IMG_20200105_193901.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200105_193924.jpg
    IMG_20200105_193924.jpg
    389,5 KB · Pregleda: 18

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kada kazes samo voda to znaci i bez super vita i ako treba da zamutim malo meda?
da i bez super vita,ph drzis normalan do kraja.Mozes dve kasike zamuti daj ,u svakom slucaju seceri ce prijati,ako nemas bud cedy, carboload ili melasa.Sledece zalivanje daj i onda jos jednom do kraja cistu vodu i tu ce se vec znati sta i kako malo bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Mentore koliko dugo otprilike automatik moze izdrzati u 1l potu do presadivanja,imam u planu staviti jos jedan mali box za podizanje,koliki pot trebam da budu u njemu neka 4 tj?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mentore koliko dugo otprilike automatik moze izdrzati u 1l potu do presadivanja
ne moze dugo odmah da ti kazem,sto kasnije presadjujes autosa to gore za biljku,nije kao fotoperiodna bioza koja ima vremena da se oporavi u vegetaciji,jer autos malo vegetira i svaki dodatni stres u vegetaciji ga usporava po malo,ja ih licno presadjujem kad krene treci sprat i obicno ih drizim\ u 1l potu,dok kod fotoperiodnih bioza u tom istom potu od 1l uradim blagi lst i tek kad krene 4-5 sprat presadim.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
ne moze dugo odmah da ti kazem,sto kasnije presadjujes autosa to gore za biljku,nije kao fotoperiodna bioza koja ima vremena da se oporavi u vegetaciji,jer autos malo vegetira i svaki dodatni stres u vegetaciji ga usporava po malo,ja ih licno presadjujem kad krene treci sprat i obicno ih drizim\ u 1l potu,dok kod fotoperiodnih bioza u tom istom potu od 1l uradim blagi lst i tek kad krene 4-5 sprat presadim.
Koliko bi to otprilike vremenski bilo taj treci sprat,otprilike 20 dana mozda sve skupa sa germinacijom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
otprilike 20 dana mozda sve skupa sa germinacijom
pa manje 2 sedmice,ako se potrudis da das sve uslove u startu kako treba temp-vlaga i jos root ako imas da se bolje ukorenjiva brzo krene treci sprat,ti hoces zapravo da napravis manji box za vegetaciju autosa tako reci pa kad krene cvetanje da ih prebacis u glavni box,ako sam te dobro razumeo.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
pa manje 2 sedmice,ako se potrudis da das sve uslove u startu kako treba temp-vlaga i jos root ako imas da se bolje ukorenjiva brzo krene treci sprat,ti hoces zapravo da napravis manji box za vegetaciju autosa tako reci pa kad krene cvetanje da ih prebacis u glavni box,ako sam te dobro razumeo.
E tocno to,budem onda malo veci box pa ih ovako startao u velikim teglama i prebacivao,cetvero pušaca nas je u kuci a trebam zalihu za ljeto:razvaljen::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,budem onda malo veci box pa ih ovako startao u velikim teglama i prebacivao,cetvero pušaca nas je u kuci a trebam zalihu za ljeto
a sto ne probas sa fotoperiodnim biozama ako vec pravis zalihe,pa roknes dva pota od 25l sa malo duzom vegetacijom i dva puta topiras i izaberes neki starjn sa vecim jeydom,vise mozes ocekivati u svakom slucaju.U principu ako ces da radis tako sa autosim,ne treba da pocinjes dok god ti autosi u glavnom boxu ne udju u 3 sedmicu cvata i tek onda pocnes sa drugom turom polako da vegetiras i onda ti one stizu taman kad ti ove zavrsavaju u glavnom boxu.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
A imam neke 2 sjemenke nekog franco lemon chesse,gledao onu foru sa klonoranjem to mi jako zanimljivo izgleda nezz koliko iskustva imas s tim da probamo napravit 1box za mother plant i clonove pa da ih onda cvjetamo u ovom glavnom boxu,kad bi to trebalo startat s obzirom da sam tek sad krenuo automate u glavnom boxu
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
gledao onu foru sa klonoranjem to mi jako zanimljivo izgleda nezz koliko iskustva imas s tim da probamo napravit 1box za mother plant i clonove pa da ih onda cvjetamo u ovom glavnom boxu,kad bi to trebalo startat s obzirom da sam tek sad krenuo automate u glavnom boxu
Sa majkom ti mozes krenuti odmah ako zelis,jer ona je maticna bioza sa koje skidas klonove,dok kod ne skratis dan odnosno ne presaltas rasvetu na 12-12 ona nece procvetati i ti mozes sa nje skidati klonove kad zelis i koliko zelis.Mamu mozes stagnirati u rastu tako sto je redje zalivas i drzis je u manjem potu do 10l i ona polako vegetira,ne raste previse jer redje zalivas,bitno da joj odrzavas zdrav imunitet i kad vidis da bledi prehranis po malo cisto da ti nebi rasla puno i sirila se jako,jer mama zna da poraste cudo ako je drzis 3-5 meseci.Ja sam imao majku durban pojzona staru 6 meseci sa koje sam skidao tri puta klonove u boxu 40x40x130 kad sam je pustio da procveta na rasveti 250w hyd ti su hedovi bili najpotentniji koje sam ja konzumirao,zbog cega:ja sam nju dva puta presadjivao iz 10l pota u 25l potu tamo posle 4 ili 5 meseca sam joj dao veci pot,u biti sta ti hocu reci,ta mama je imala tako neverovatan razvijen korenski sistem da je to bilo cudo videti,ja sam za njenjo odrzavane u 6 meseci potrosio cinimi se o,7l roota i 2l slavolo,inace hranio sam je na kasicicu davo joj prehranu tek kad pocne da bledi zesce ili provalim da listovi od dole zute po malo,tek onda sam hranio,a zalivao je samo 1.5l vode i posle kad sam je presadio u veci pot zalivao sa svega2,5l vode da bi kad sam je pustio u cvetanje ,verovao ili ne u 25l potu pila 6l vode ko od sale.Sto je karakteristicno bilo ono sto ti hocu reci ona je sazrela skoro po papirima i usao sa njom u 20% amber 80% prozirnih trihoma,gandja bila neverovatno kvalitetna,doduse i durban je stabilan strajn tako da sam bio odusevljen mamom,ona je bila kod mene oko 9 mes,kad sam je skidao bilo mi je jako zao,a sve je to tako islo dobro jer je vegetirala skoro 6 metra i razvila tako jak i zdrav koren da kad je usla u cvetanje ona je poludela skroz i ako nisam radio cvetanje sa jakom rasvetom,svega 250w hyd.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Sa majkom ti mozes krenuti odmah ako zelis,jer ona je maticna bioza sa koje skidas klonove,dok kod ne skratis dan odnosno ne presaltas rasvetu na 12-12 ona nece procvetati i ti mozes sa nje skidati klonove kad zelis i koliko zelis.Mamu mozes stagnirati u rastu tako sto je redje zalivas i drzis je u manjem potu do 10l i ona polako vegetira,ne raste previse jer redje zalivas,bitno da joj odrzavas zdrav imunitet i kad vidis da bledi prehranis po malo cisto da ti nebi rasla puno i sirila se jako,jer mama zna da poraste cudo ako je drzis 3-5 meseci.Ja sam imao majku durban pojzona staru 6 meseci sa koje sam skidao tri puta klonove u boxu 40x40x130 kad sam je pustio da procveta na rasveti 250w hyd ti su hedovi bili najpotentniji koje sam ja konzumirao,zbog cega:ja sam nju dva puta presadjivao iz 10l pota u 25l potu tamo posle 4 ili 5 meseca sam joj dao veci pot,u biti sta ti hocu reci,ta mama je imala tako neverovatan razvijen korenski sistem da je to bilo cudo videti,ja sam za njenjo odrzavane u 6 meseci potrosio cinimi se o,7l roota i 2l slavolo,inace hranio sam je na kasicicu davo joj prehranu tek kad pocne da bledi zesce ili provalim da listovi od dole zute po malo,tek onda sam hranio,a zalivao je samo 1.5l vode i posle kad sam je presadio u veci pot zalivao sa svega2,5l vode da bi kad sam je pustio u cvetanje ,verovao ili ne u 25l potu pila 6l vode ko od sale.Sto je karakteristicno bilo ono sto ti hocu reci ona je sazrela skoro po papirima i usao sa njom u 20% amber 80% prozirnih trihoma,gandja bila neverovatno kvalitetna,doduse i durban je stabilan strajn tako da sam bio odusevljen mamom,ona je bila kod mene oko 9 mes,kad sam je skidao bilo mi je jako zao,a sve je to tako islo dobro jer je vegetirala skoro 6 metra i razvila tako jak i zdrav koren da kad je usla u cvetanje ona je poludela skroz i ako nisam radio cvetanje sa jakom rasvetom,svega 250w hyd.
Vidim iskustva ne manjka ni sa clonovima,nis startam to pomalo pa se jaavim ako mi nesto nece bit jasno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav Mentore. Evo da se malo javimo.
14.ti dan danas. Usporedjujuci sa proslim growom su puno naprednije. Generalno im je lijepo i dobro. Uvjeti malo hladnjikavi ali trudim se nejde ispod 18c
Zaljevao sam 8.dan kad je pot bio skroz suh i da mi računica bude 8-12-16..itd pa laskše za računati..
Upalio sam danas 14ti dan full spektar panel pa je na 180w sad naravno sa velikim udjelom plave..(krepane 4 crvene diode)
Blue cheese provjereno jako lijepo napreduje dok Euphoria malo listove kofrči ko da ju je panel malo ugrijo al sam ga odma dignuo i održavam ga na 50 - 53cm od biljozi.. Sljedece zaljevanje za 2 dana opet 0.3L vode, ph 6.5 i 1.5ml roota. (izcuri mi mozda 0.03 L al upije kroz sat vremena nazad sve.. Malo poslje toga mislim da cemo lagani LST i dalje cemo vidjet za power zyme i prsadjivanje
IMG_20200106_105450.jpg IMG_20200106_105433.jpg IMG_20200106_105512.jpg IMG_20200106_105505.jpg IMG_20200106_105531.jpg IMG_20200106_105525.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dalje cemo vidjet za power zyme i prsadjivanje
Ej frend ,ja bih ti preporucio da taman ti to presadis fino za dva dana kad ti padne zalivanje,taman jos malo da ti se osusi supstrat i onda krenes sa 1l vode i redovno root po tablici,prerasli su vec te potice,ja bih rekao da se koren poceo motati u krug vec jos nisi punio potove do vrha a lagano ti krece vec treci sprat.
ali trudim se nejde ispod 18c
gledaj da tu temp.odrzavas u visini potova,to je ono sto je najbitnije da korenu bude toplije,sto zdraviji koren vece i razvijenija bioza,naravno i zdravija.Ako si u mogucnosti slobodno povecaj temp obavezno dok spavaju bioze moze i na 20c,znam da je problem sve uskladiti ali u tome je i car samog uzgoja,sto bolje uslove dati biozi.Pazi na LB 180w zna da przi tako male bioze,ne idi ispod 50cm panel dok ne vidis kako se ponasaju bioze.Sa vodom umereno to znas vec,tako da to bi bilo to,razmisli o presadjivanju,ovako super izgledaju za 14 dana odmah da ti kazem.
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Ej frend ,ja bih ti preporucio da taman ti to presadis fino za dva dana kad ti padne zalivanje,taman jos malo da ti se osusi supstrat i onda krenes sa 1l vode i redovno root po tablici,prerasli su vec te potice,ja bih rekao da se koren poceo motati u krug vec jos nisi punio potove do vrha a lagano ti krece vec treci sprat.

gledaj da tu temp.odrzavas u visini potova,to je ono sto je najbitnije da korenu bude toplije,sto zdraviji koren vece i razvijenija bioza,naravno i zdravija.Ako si u mogucnosti slobodno povecaj temp obavezno dok spavaju bioze moze i na 20c,znam da je problem sve uskladiti ali u tome je i car samog uzgoja,sto bolje uslove dati biozi.Pazi na LB 180w zna da przi tako male bioze,ne idi ispod 50cm panel dok ne vidis kako se ponasaju bioze.Sa vodom umereno to znas vec,tako da to bi bilo to,razmisli o presadjivanju,ovako super izgledaju za 14 dana odmah da ti kazem.
Eh. Vazi mentore. Onda ide presadjivanje i zalivanje za 2 dana. Što se temp tiče to mi je malo zeznuto. Sreca pa spavaju izmedju 12 i 18h kad je nekako najtoplije tokom dana. Razmisljo sam uzeti onu grijacu podlogu za reptile pa ispod saksija. Al ce sacekat zasad cemo gurati ovako. Mislim da nije prestrasno. Ali svakako cu paziti kolko mogu. Panel kao sto si reko nece ici ispod 50cm dok god neporastu.. Uglavnom cujemo se nakon presadjivanja da odredimo kad ce LST i sljedeca zaljevanja. Živio druže ;)
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
Jutro mentore @bigeskalibur, ako sam dobro razumio na sativi radimo lollipop a na automatiku radimo lst - malo ću se danas / sutra pripremiti (istražiti šta kako, znam u teoriji ali nemam prakse :D ) pa bih prekosutra napravio to.

Za automatik, šta misliš da napravim neku scrog mrežicu ili da samo privezujem grane?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.