Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.06.2017
10
5
3
Pozdrav bigi. Trazim mentora ako si za? Apsolutni sam pocetnik sto se tice usada, dok na drugu stranu masu sam spretan ('rukat') i imam iskustva sa diy svasta nesto stvarima, izgradnjom, elektrikom i slicno, brzo kapiram i snalazim se. Clan sam foruma vec dvije i po godine, nazalost u nemanju vremena do sad sam samo povremeno upadao i citao po malo o svemu... uskoro ocekujem visak vremena i nesto viska novca pa bih krenuo u prvi grow. Mislio sam da prvo narucim sjeme ovih dana (po preporuci, neko za pocetnike i sl) kako bih dok cekam da stigne sredjivao ostale uslove... odredim mjesto za box, napravim listu potrebnih stvari, obidjem poljoprivredne radnje i vidim ko sto nudi (saksije zemlja djubrivo i sl) pa ulozim u sklapanje i izradu. Takodje rasvjetu bih pronasao i po preporuci sredio, ventilaciju i sve ostalo. Ulozio bih tipa +-100evra ako je dovoljno, za neki box recimo 1x1m visina nije problem :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Trazim mentora ako si za
Na raspolaganju sam za sve sta treba.
Ulozio bih tipa +-100evra ako je dovoljno, za neki box recimo 1x1m visina nije problem
mislis samo za box,tipa nesto homemade izrada i vise nego dovoljno ako ces ti da maajstorises.
Vidi za pocetak cu ti ostaviti neke projekte boxa i uopsteno nesto o indoor uzgoju,pa ti pitaj sve sto te interesuje pa cemo polako ulaziti u pricu.Sto se tice strajnova i menka gledaj za pocetak sorte koje imaju krace cvetanje tipa od 50 do 60 dana i neke stabilnije genetike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rundlojfer43
28.06.2017
10
5
3
Mislio sam oko 100 za box i svijetlo, tipa samo da krenem pa cu dodavati i ulagati vremenom, ali skontah da ce biti malo... tako da podici cu ulog na 200/250, mozda nekih 150 za rasvjetu a 100 za homemade box i ostale potrepstine.
Sto se svijetla tice, kuci vec imam led drivere koji bi mogli fino izgurati 6 komada ovih led panela (mjeri spectar na 01:15)
dodao bih ako treba nesto i ovog tipa
jos cu malo istraziti u svakom slucaju.
Teme koje si mi linkovao djelimicno sam izlistao i prvrnuo u par navrata zadnjih mjeseci, sad cu malo detaljnije da se posvetim, pripisem, izdvojim.
Strainove takodje preletio u par navrata, gledao sam neke beginner varijante na seedsman, e sad autogrow ili photoperiodic mislim da je totalno svejedno, ako je periodic ide timer i to je to? Ako imas neku preporuku, a vidim ima i raznih uzgajivaca, da ne lutam mnogo za pocetak javljaj.
Imam manji problem sa nabavkom opreme, preciznije prehrane djubriva i ostalih stvarcica vezanih za grow, kod nas nisu bas opremljene poljoprivredne apoteke kvalitetnim brendovima pa mi preporuci ako znas neku firmu koja ima sajt i salje postom na ex yu prostore, u svakom slucaju ovih dana cu da ih obidjem sve redom i vidim ponudu nadam se prije svega naci cu nesto ovamo pa tek sto zafali naruciti.
To je to uglavnom za sad, bacam se na citanje i ucenje, prikupljanje opreme i materijala, hvala za primanje masteru :D
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Eo mentore da se javim jacer sam peihranio biljke kako smo i rekli,sad nezz koliko im treb da pokazu jesu primile hranu ali danas pokazuju samo lagani overwatering,ali uglavnom vrhovi liče necemu tvrdi su nabijeni i masni,bacim slike sutra kad se box ugasi,nego imam pitanje 20191226_184800.jpg eo sta mi se naslo pod borom,mislio uzeti onaj led reflektor iz boxa i podici novu turu u špajzi nezz jel trebaju specijalni uvjeti za 10ak 15dana vege dok ove gorile ne zavrse,sto ti mislis o tome?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
\\\\\\\\\\\\\\\\\
photoperiodic mislim da je totalno svejedno, ako je periodic ide timer i to je to? Ako imas neku preporuku, a vidim ima i raznih uzgajivaca, da ne lutam mnogo za pocetak javljaj
Gledaj neke iz proverenih banaka,duck pasion,barni farm,ros,kanabian seeds,humboltom banka,dinafen tako neke banke poznatije malo.Sto se tice neke brzo cvetajucih bioza da su fotoperiodne moj neki uzi izbor su,blue chess 55-60 dana,bad azz kush,master kush,bubba kush,shiva skunk 45-55 dana,train wreck,mataro blue,jack harera,purple qveen i tako nesto otprilike.
preciznije prehrane djubriva
moj savet ti je Hesi soli paket,tu imas sve a sad su ti akcije mozes nabaviti ceo set za 60e i miran si par growa.Ima na netu izguglaj imas grow shopivi koji prodaju prehranu da ne reklamiram nikog to nije po pravilniku,ali mozes naci lako to nije problem.
mozda nekih 150
vidi za nekih 80e ti mozes da napravis panel od led sijalica e-27 od 15w jacine sijalice mozes da sklepas panel od 400w vise nego dovoljan za 1x1,sa sve grlima te izadje toliko jos ako nadjes sijalice na akciji jer tebi treba 25 sijalica po 15w na tu kolicinu mozes dobices jeftinije sijalice sa popustom pa ce te panel izaci jos jeftinije,vidi sam sta ti je dostupno pa mi javi.
Za ventilaciju gledaj neku mini-turbinu da uzmes sa precnikom 100fi ili 125fi one su jeftine a odlicno rade posao jer kasnije ako se osete mirisi mozes staviti i filter a moze i bez filtera odvodno cev od boha ukljuci u dimljak ili izvedes cev negde vani da izlazi i t si automacki ustedeo ne trebati filter mada ni ti filteri nisu skupi. dospel-turbo_1_1.png dospel-turbo-dwg_1_1.jpg .Treba ce ti jos jedan -dva mala ventilatora 220v da imas za u box za simulaciju vetra i mesanja zraka,tajmer,termometar neki kojimeri i temp i vlagu,manji potovi od 1l da krenes sadice i finisni potovi od 15-20l ,naravno neki merac ph vode moze da posluzi i lakmus pairici 171698488.jpg ili neki digitalac malo jeftiniji Digitalni-pH-metar-pH-tester-pH-merac_slika_XL_27937051.jpg i uz to neki ph down za sk\idanje odnosno spsustanje ph ph_-_grow_500ml.tiny.png ,zemlja proverena znaci moj izbor je uvek\ pot-h 20190226_100229_BEST.jpg perlit obavezan da mesas sa zemljom moze i biobiz all zemlja isto je dobra biobizz-all-mix-prefertlised-soil-for-indoor-growing_Img_Principale_9324_360x.jpg inace ja licno radim sa florabelom zutom u koju radim sadnice a za finisne potove mesam pot-h 50%-30% florabele zute i 20% perlita to je moj neki mih za finisne potove.Imas i ovako recimo neku jeftiniu varijantu prehrane 222.jpg mineralnih gnojiva,pa ti vidi sam,resicmo sve to uz put.Kreni ti polako sa montiranjem boxa,narucuj menke pa da u neki odredjeni perio pocnemo polako.
 

Prilozi

  • 595-home_default.png
    595-home_default.png
    41,5 KB · Pregleda: 4
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer and 0Marac0

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ad nezz koliko im treb da pokazu jesu primile hranu ali danas pokazuju samo lagani overwatering,ali uglavnom vrhovi liče necemu tvrdi su nabijeni i masni,
Pa jeste malo je to vise vode jer smo uradili flus i plus smo ih prehranili par dana posle flusa,ali mislim da im nece nista faliti sad kad imaju prehrane u sebe polako ce se odvijati proces,sve kako se bude susio supstrat tako ce one pokazivati stanje,sad ih nebih trebali zalivati uopste dok se ne osusi dobro supstrat pa cemo se cuti u nedelju obavezno sa slikama da vidimo sta i kako i kolko se osusio supstrat.Cim se osusi supstrat opet cemo ih prehraniti do tada cemo se dogovoriti sta i kako cemo im davati.
mislio uzeti onaj led reflektor iz boxa i podici novu turu u špajzi nezz jel trebaju specijalni uvjeti za 10ak 15dana vege dok ove gorile ne zavrse,sto ti mislis o tome?
mislim da je odlicna ideja samo ih lepo ususkaj da im je toplo sadnicama i nek radi rasveta 20-4 ne treba ti ni ventilacija nista samo panel i odrzavaj temperaturu 26-27c i ima da bude ok sve,taman dok ne uradis harvest u velikom potu pa ih prebacis tamo.Male bebe te pikuj u neki 1l potovima i zalivaj sa 0,5l vode svakih 4-5 dan jer kao male ne podnoso dobro vecu kolicinu vode,samo lagano javi se ovde pa cemo sve uskladiti kako treba,nabavi neki ukorenjivac pomocice ti dobro oko poboljsanja razvitka korena koji neophodan za dobru i zdravu biozu,moj izbor je uvek root od hesija ili pirana od AN,meni su se pokazi ta dva ukorenjivaca najbolja sa kojima sam ja radio,mada je root hesijev znatno jeftiniji od prirane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Pa jeste malo je to vise vode jer smo uradili flus i plus smo ih prehranili par dana posle flusa,ali mislim da im nece nista faliti sad kad imaju prehrane u sebe polako ce se odvijati proces,sve kako se bude susio supstrat tako ce one pokazivati stanje,sad ih nebih trebali zalivati uopste dok se ne osusi dobro supstrat pa cemo se cuti u nedelju obavezno sa slikama da vidimo sta i kako i kolko se osusio supstrat.Cim se osusi supstrat opet cemo ih prehraniti do tada cemo se dogovoriti sta i kako cemo im davati.

mislim da je odlicna ideja samo ih lepo ususkaj da im je toplo sadnicama i nek radi rasveta 20-4 ne treba ti ni ventilacija nista samo panel i odrzavaj temperaturu 26-27c i ima da bude ok sve,taman dok ne uradis harvest u velikom potu pa ih prebacis tamo.Male bebe te pikuj u neki 1l potovima i zalivaj sa 0,5l vode svakih 4-5 dan jer kao male ne podnoso dobro vecu kolicinu vode,samo lagano javi se ovde pa cemo sve uskladiti kako treba,nabavi neki ukorenjivac pomocice ti dobro oko poboljsanja razvitka korena koji neophodan za dobru i zdravu biozu,moj izbor je uvek root od hesija ili pirana od AN,meni su se pokazi ta dva ukorenjivaca najbolja sa kojima sam ja radio,mada je root hesijev znatno jeftiniji od prirane.
Vec sam napunio potove od 18l za zemljom i lagano nabio kao cuo da je automati najbolje stavljat odmah u veliki pot tako da nemaju sok u vegi tokom presađivanj,sd nezz sta ti kazes na to.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja iskreno ne praktikujem to da odmah rokam autose u finisni pot,uvek ih krecem u 0,5l potovima i zadnje zalivanje pre presadjivanja dam jacu dozu roota od hesija i onda kad se osusi supstrat lepo to presadim pazljivo i bukvalno bioza ni ne oseti to presadjivanje i kad ih presadim opet dan root ali po tablici i zalijem fino i to je to,odnosno root koristi svako zalivanje do 2 nedelje cvata,taj root para vredi jer osim sto pomaze oko boljeg ukorenjivanja bioze odmah je i automacki stiti od odredjenjih stesova koje se desavaju u vege periodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek
28.06.2017
10
5
3
Super bigi, hvala! Dosta toga sam vec izucio sto se tice pripreme zemlje, regulacije vode i prehrane, opreme za box itd, i dalje po cijeli dan sjedim i citam i hvatam biljeske u notes... jedino sto me je strah ocu li sve to naci kod nas u cg, tj te brendove, evo cekam neki novac pa da se bacim u potragu i trgovinu, kad obidjem poljoprivredne apoteke i popisem sto ko nudi javljam se. Savjet za sjemenke mi je trebao najvise, da ne lutam. Sto se boxa tice, trenutno kuci imam materijal za dva manja 50x50x100cm pa razmisljam mozda tako nesto odradim al' vidjet cu jos kako budem sa parama raspolagao, u svakom slucaju iskoristice se prije ili kasnije :)
Rasvjetu takodje moram da pretrazim sto ko nudi, slabo je sve to kod nas, nadjem 15-25w ali spektar neodgovarajuc, i obratno, a da narucujem sa neta pa cekam 2 mjeseca jedino u najgorem slucaju ako nista ne nadjem... mada kad razmislim svakako cu nesto morati naruciti i sacekat :/
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
obidjem poljoprivredne apoteke i popisem sto ko nudi javljam se
Vazi javi sta ti je najdostupnije pa mi reci,nesto cemo vec smisliti tu oko prehrane.:thumb:
Savjet za sjemenke mi je trebao najvise, da ne lutam.
Ima gore bredere pa probaj,ili pogledaj dal ima nesto u ovoj temi.
materijal za dva manja 50x50x100cm
ovde ti hvali visina,min 130-150cm i onda si miran ako ides 50x50,tu onda mozes jeftiniju varijantu panela ,recimo 20 kom od 10w=200w sasvim korektno za 50x50x150 boksic,za dve biozice za pocetak u nekom 15l potu,led ti ne greje mnogo mozes lako da kontrolises ventilaciju.Iskreno ja sam u slicnom boxu radio 250w hyd i uspevao da ohladim boh sa 4 venta od 220v sa potenciometrom.
mada kad razmislim svakako cu nesto morati naruciti i sacekat :/
sigurno.;)
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Bigi, hajde da razmenimo misljenja oko zavrsetka growa. Biljana je u 5.danu 7.nedelje cvetanja, po papirima zavrsava od semena za 60ak dana ali to kod mene nije slucaj. Hteo bih da okacim slike oko procene trihoma ili ovde u mentorskom ili u odgovarajucoj temi pa pitanje glasi da li se slika bez blica, bez LED rasvete, samo na dnevnoj svetlosti. Od procene stanja zavisi i raspored hranjenja jer ti praktikujes zadnje dve nedelje samo vodu pa ako ce ona uskoro pod noz onda ce i jelovnik biti drugaciji? Ako ide sad hrana plus zadnje dve nedelje voda to ce biti punih 10 nedelja sto mi se cini mnogo dugo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
samo na dnevnoj svetlosti.
Uslikaj po dnevnom svetlu bez blica a probaj i sa blicem,gledaj trihome negde na sredini velikih budova,znaci ne vrhove cvetova tu su uvek mlecni ili amber trihomi jer su vrhovi najblizi svetlu,tako da probaj po sredini cvetova da lovis trihome.
Od procene stanja zavisi i raspored hranjenja jer ti praktikujes zadnje dve nedelje samo vodu pa ako ce ona uskoro pod noz onda ce i jelovnik biti drugaciji? Ako ide sad hrana plus zadnje dve nedelje voda to ce biti punih 10 nedelja sto mi se cini mnogo dugo.
Ajde okaci slike neke kruppnog plana da ih vidim pa slikaj par komada najvecih budova.Vidi njima je dovoljno prakticno da se fino ociste od prehrane 3 puta za redom da im das vodu na kraju samo.Aj kad mozes postavi slike pa cemo se sve dogovoriti,da ja vidim cvece pa ti kazem onda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
Jutro @bigeskalibur,

25.12. sam ih presadio u velike potove, nisam ih isčupao nego sam cijelu zemlju "istisnuo" iz male tegle i stavio u veliku.
Automatik kao da se ništa nije desilo, ali sativa je malo spustila listove, ne znam je li vezano uz presađivanje.
Jučer sam ju zalio sa 1mL roota i 0.25L vode
8AAF7C73-B14F-498F-977B-69483C400B38.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Automatik kao da se ništa nije desilo, ali sativa je malo spustila listove, ne znam je li vezano uz presađivanje.
Jučer sam ju zalio sa 1mL roota i 0.25L vode
Lepo si ih presadio nema sta,podignuce ona listove ne brini nista,znaci od sledeceg zalivanja podizes vodu na 1l i root ides 5ml svako zalivanje i gledas da zalivas sve do rubova pota da bi podstakao koren da se siri ka bokovima pota,a svojevremeno cemo povecavati vodu kako rastu,dali imas power zum recimi,ako imas njega mozes isto poceti svako drugo zalivanje i tako do kraja growa.E da i podigni panel za 10cm da se malo izduze pogotova ova sativa da bi nam bilo lakse da kasnije radimo lst dobar,pa cemo spustiti panel kako se pribliziva cvetanje.I samo oprezno sa vodom iskljucivo zalivas kad si 100% siguran da je suv supstrat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gmed

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Evo Bigi kolekcija slika ako moze sta da se vidi, veoma je nezgodno drzati stabilno fon da bi se uslikali detalji. Za pocetak, ona cela...
IMG_20191228_111831.jpg IMG_20191228_111848.jpg IMG_20191228_112029.jpg IMG_20191228_112135.jpg IMG_20191228_112148.jpg
...a evo i cvetica, sa i bez blica
IMG_20191228_113101.jpg IMG_20191228_113122.jpg IMG_20191228_113216.jpg IMG_20191228_113137.jpg IMG_20191228_113238.jpg IMG_20191228_113252.jpg IMG_20191228_113302.jpg IMG_20191228_113317.jpg IMG_20191228_113317.jpg IMG_20191228_114533.jpg IMG_20191228_114533.jpg IMG_20191228_114556.jpg
I otkinuto nesto sto ne dobija svetlost.
IMG_20191228_115804.jpg
Ja moram sa nje skinuti nesto za Novu pa onda nek tera koliko hoce
 

Prilozi

  • IMG_20191228_112205.jpg
    IMG_20191228_112205.jpg
    309,9 KB · Pregleda: 21

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja moram sa nje skinuti nesto za Novu pa onda nek tera koliko hoce
Skini tamo iz sredine neki cvet-dva manja,glavne budove nemoj da diras,to bi bilo dobro jos danas onda da uberes,da lepo istrimas i da ostavis do n.godine da se makar 48h prirodno osusi,jel kad se brzo susi ono tipa rerna,radijator ili sta vec izgubi na potentnost samog rada strajna.
Po meni je odlicna ,zdrava je bioza nema sta vidi se po njoj,steta je skidati tek treba da udje u osmu nedelju cvata,ima da tera jos min do 9 nedelje da bude ono zadovoljavajuce,sad je svakako jos zelena a takav ce biti i rad.Zato ti je moj predlog na sledece zalivanje da das onda samo boostera i PK+ full dozu,bez bloma znaci da se razumemo,posto zalivas na svakih 7 dan ovo moze onda biti i poslednja prehrana i posle cista voda do kraja,sobzirom da je zadnje zalivanje dobila samo power+vodu ima da posrce ovu prehranu i znatne promenu da se dese u sazrevanju cvetova i velicini naravno.Nakon toga naravno idemo jednom-dva puta cistu vodu ako treba pomericemo intereval izmedju zalivanja na 5 dan a smanjiti vodu za 0,5l svega i uklopiti da tamo skidas na kraju 9 sedmice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and Сјај

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Da se razumemo, nigde ne zurim i naravno ne zelim ubrati pre vremena jer onda dzabe sav trud. Ako sam izdrzao pola godine izdrzacu jos koliko joj treba ali znam sta duvam i ne bacam pare na djubre sa ulice. Mislio sam da pojacam svetlo da se bolje pune ali obzirom sta je sve pretrpila ostajem do kraja na ovih 45w LED da prezentujemo forumu rezultate pod full spectrum sijalicama. Posto je ovo ujedno i redovni update, proslo zalivanje je pomereno za ponedeljak i vidno je obesila listove. Zbog toga je umesto standardnih 3l popila celih 4l, u podmetac procurila neka kolicina vode koju je popila u roku od 10ak min. Zato ce sledeca klopa biti u ponedeljak jer jos ima vode u potu. A sad neka pitanja... ostajemo li na standardnih 3l vode ili i tu menjamo nesto i zasto smo izbacili bloom iz jelovnika. Skoro sam ubedjen da cu opet posaditi NL da vidim (ali sada bez stresova) da li ce joj trebati 3+ meseca do kraja jer jedino menke od seedsmana su bile u zip kesicama dok su ostale u originalnoj ambalazi pa je mozda i tu neka zbrka nastala.
Edit: ostajemo li na 20/4 ili bi joj znacilo i povecanje mraka na 6h?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.