Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Nista mentore da te ne davim vise,znaci sutra hrana i adjusteble wing pa se javim pred sljedece zaljevanje da vidimo sta se desava
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
to je zemlja u kojoj su trenutno.
vidi ta zemlja nije nesto pogodna za nas hobi,ima glistenjaka,humusa i svasta nesto,bilo bi dobro ako si vec kupio onu zemlju composan da izmiksas sa perlitom i da presadis u vece potove finisne,da se osiguramo oko te price oko zemlje,jer one idu u visunu a ne razvijau lisnatu masu tako da je to znak da im zemlja ne pase,pa ako si u mogucnosti da odradis to sto pre ne bih bilo lose.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3
17.01.2020
85
231
33
27
Potovi mi dolaze zajedno s ostalom opremom sljedeci tjedan.
Mogao bih otici i kupiti potove i prije, ali mi dolazi jedan onaj air pot (uzeo bih i 2, ali nisu imali) pa bih rade pricekao da iskoristim taj air pot.
Perlit budem kupio sto prije tako da je spreman kad potovi dodu.
Jel to zvuci ok?
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Od dvije glavne grane mi je pukla jedna nazalost, nervozan,pregrub, jbg sad. 81FF55E4-ED87-4431-9663-4DA96F9187A3.jpeg Sto je najbolje napraviti? Ima li smisla ovu drugu jednostavno tretitarati kako sam i namjeravao(lst),ili ju topirati mozda ili nesto trece.Sve je samo pod pirahnom,mozda krenuti skoro s necim za ovu najvecu ili jos ne?
Evo situaciju,nesto je presadeno nesto skoro.
3BEA35A8-2334-4CFA-841F-E68DD5749BA8.jpeg FE801787-4CFC-4697-B0B0-214863387A92.jpeg
596CCEF3-C072-4173-96E5-E4B70F947E68.jpeg
Jel inace Durban osjetljiviji na lst mozda?(ovo zadnje je ista biljka s prve slike sto sam pokidao jednu od dvije topirane pa vidi po konfiguraciji biljke sto je dalje najbolje tu sredinu zatvoriti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi.
evo danas je 6 dan bio je skroz lagahn pot. dao sam joj 3l Vode 1/2 doze tnt. a malo vise root. a i 1ml Calmag.
odradio sam i lst na sve grane koje su strsale u visinu
 

Prilozi

  • IMG_20200203_183458.jpg
    IMG_20200203_183458.jpg
    314,5 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20200203_183445.jpg
    IMG_20200203_183445.jpg
    262,9 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20200203_183442.jpg
    IMG_20200203_183442.jpg
    217,2 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20200203_183435.jpg
    IMG_20200203_183435.jpg
    277,2 KB · Pregleda: 19

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sto je najbolje napraviti?
uzzmi izolir traku i 3-4 puta okomotaj mgde je pukla ali malo jace stisni i to je to,tu ce se cvor napraviti i bice sve u redu.
mozda krenuti skoro s necim za ovu najvecu ili jos ne?
ova velika ti ima bas jaku boju,ali mozes da joj das pola doze tnt svega,a tu sredinu cemo popuniti tako sto izbari jednu najvecu granu koju ces vuci ka sredini.kazimi ovu najvecu sa koliko vode zalivas trenutno i dali iscuri nesto u tanjiricima,jesi primetio na zadnjem zalivanju dal je nesto iscurelo.
dao sam joj 3l Vode 1/2 doze tnt. a malo vise root. a i 1ml Calmag.
odlicno sledece zalivanje samo root i voda nista vise,pa cemo videti za kasnije kad cemo opet prehranjivati,imaju jaku boju pa cemo videti kad cemo opet dodavati tnt.ovako kad nije ispod mreze mnogo vece izgleda znas li.e da jos nesto da ne zaboravim,sad je pusti par dana bez treninga,nek se malo isprave hrhovi i istegnu pa ces onda opet savijati,dal malo vremena da odahne prijace joj videces.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: virus76 and Kalpsiz
17.01.2020
85
231
33
27
Mentore, evo da se javim.

Kao sto si vidio u dnevniku, postavio sam mjerenje - u zatvorenom ormaru je 27 stupnjeva i vlaznost 45%.
Zalio sam ih jutros posto je zemlja bila skroz suha.
Rekao si mi da pratim jel idu jos u visinu - u odnosu na jucer nema razlike u visini.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
sad je pusti par dana bez treninga
naravno. ma nebi ja ni odradio LST da me nije mreza iznervirala sve nesto ko bajagi ko bajagi. kad sam je vidio ma vamo dodi da te ja savijem ::umirem:: :rofl:

jeste i ja sam primjetio punu zelenu boju. znaci ima dosta dusika. da da slijedece zalivanje cista voda da pokupi soli iz zemlje.
zaboravih sinoc jos napisati dobila je i PZ.
eto ja mislim da bi uskoro trebala popunit box pa vidimo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
- u zatvorenom ormaru je 27 stupnjeva i vlaznost 45%.
super,samo ne vidim dobro gde si montirao termometar,on treba da ti bude u visini biljaka da znas.sto se tice zalivanja nista do daljnjeg,jer cekamo da stignu potovi i perlit i da ih presadimo,kao da stagniraju u mesto odnosno malo sporije rastu,tako taman dok se isusi supstrat lepo valjda ce ti stici oprema i sve sto treba pa da ih presadimo,lakse se presadjuju kad je suv supstrat.
kad sam je vidio ma vamo dodi da te ja savijem
to to,tako treba,pa pz dajes svako drugo zalivanje do kraja growa,sledece zalivanje voda ides onda pa ce mo videti na dalje mozda budemo opet jos jednom za redom ponovili samo voda videcemo od boje lista kad bude vreme,root se podrazumeva svako zalivanje to znas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3 and Kalpsiz
17.01.2020
85
231
33
27
ne vidim dobro gde si montirao termometar,on treba da ti bude u visini biljaka da znas
Mozes ga vidjeti na zadnjoj slici u dnevniku. To je ova bijela kockica koja je zalijepljena na kutiju ispod biljki.

Budem ga danas prebacio na visinu biljaka. Htio sam da mi svjetlo ne tuce direktno u njega pa sam ga nalijepio ovako sa strane u hlad.
 
17.01.2020
85
231
33
27
Mentore opet problemi s dostavom...

Narucujem opremu iz growshopa iz poljske, covjek mi je trebao poslati sve jos prosli petak.
Danas mi javlja da jos nije poslao nego da ce sutra.

Jel nam to problem sto se tice presadivanja u veci pot?
Mogu komotno racunati da taj paket nece doci do pocetka sljedeceg tjedna.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi. evo je 24h poslije super se razbuskala. cak su krenuli i novi manji vrhovi izbijati. mislim da ce biti guzve

jos. nesto si upravu moram manji vent nabavit ovaj prrvise prostora uzima
 

Prilozi

  • IMG_20200204_185139.jpg
    IMG_20200204_185139.jpg
    321,8 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200204_185133.jpg
    IMG_20200204_185133.jpg
    385 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200204_182556.jpg
    IMG_20200204_182556.jpg
    310,4 KB · Pregleda: 13
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
17.01.2020
85
231
33
27
Mentore sad vidim da mi je zemlja potpuno suha.
Zadnje zaliveno je jucer ujutro...
Valjda se puno brze suse sad kad sam stavio ventilator da puse u njih.

Sto da radim?
Mogu li ih zaliti sutra?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Budem ga danas prebacio na visinu biljaka. Htio sam da mi svjetlo ne tuce direktno u njega pa sam ga nalijepio ovako sa strane u hlad.
pa sta ce da meri u hladu,moramo da znamo koja je temp u visini biozi,samo ga ti montiraj nekako u visini biljka obavezno.
Jel nam to problem sto se tice presadivanja u veci pot?
Mogu komotno racunati da taj paket nece doci do pocetka sljedeceg tjedna.
slusaj ovako,njima ta zemlja ne pase uopste da znas samo,aj ti lepo do ducanja kupi neke 1l,1,5l potove pa ih presadi u onu zemlju sto si kupio,ali nadji i perlit da kupis da malo ubacis da izmesas ako ne mozes da nadjes perlit onda jbg uzmi stiripol sitno ga izmrvi i izmesas razmer zemlje recimo 80% zemlje 20%perlit-stiropol sta nadjes,jer ako ostanu u ovoj zemlji nece ih bas neka sreca snaci.
Sto da radim?
Mogu li ih zaliti sutra?
cek druze,ne moze od juce do danas da se osusi zemlja tek tako,smo polako bez zurbe, prvo mi kazi jesi li premestio termometar u visini bioze i ako jesi koja je temp,drugo jesi ih zalio sa 0,3l vode ili sa koliko i dali je sta iscurilo u tanjirice,tebi mozda ona deluje od gore da je suva ali nize je sigurno vlazna,to je ne moguce da ti se u 24h tako osusi zemlja pa sve da ti je u boxu 30+ stepeni,znaci idemo redom sve opet i polako,sad dok su male najcesce su greske,znaci ajde ti sutra nabavi potovo od 1l ili 1,5 ako neces da kupis vece finisne potove pvc neke od 15l nego da cekas ovo iz poljske,da ih presadis moras jer su blede kao prvo a tome moze da prinese cesto zalivanje i gusenje korena ili jako losa zemlja koja blokira koren da uzima nutrijente ili ih upste i nema u supstratu.znaci nista zalivanje,sad radi na tome da ih presadimo i kad nabavis potove javi se da ti objasnim proces presadjivanja.
evo je 24h poslije super se razbuskala. cak su krenuli i novi manji vrhovi izbijati. mislim da ce biti guzve

jos. nesto si upravu moram manji vent nabavit ovaj prrvise prostora uzima
jesi vido,sad je vec druga prica ,popunila se i ona druga strana koja je bila prazna,nasli smo joj zicu,dobro je cuti,pa jeste brate gde stavi tolki vent u tako mali box:fuck:,tu je dosta neki 100fi onaj na stipaljku isto cisto samo malo da mesa zrak i da ih ljulja da ojacava grana i nista vise ne treba,sad je ostavljamo malo od prehrane,sledece zalivanje samo voda+root i moze opet power zum pa cemo da vidimo kasnije sta i kako,mozda ono tamo zalivanje dobije svega pola dozice tnt cisto da ostane u formi ali otom potom za sada ima ekstra boju,ja volim kad su malo jace zelenije onda sam siguram da je dovoljna doza dusika prisutna u biozi,brat ima cudo da napravimo od nje;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tatica3 and Kalpsiz

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Pozdrav svim pristunima i hvala na prihvacenom mentorstvu, znaci puno, evo mentore slike blumija kao sto si trazio znaci od djubriva imam to i bakterije samo:
IMG_20200204_230337.jpg
Njega sam uzeo jer sam video u supermarketu za 300 dinara, a ima sastav po meni solidan, takodje postoje jos tri varijante, za muskatle, za cvetajuce biljke i za kaktuse, jako su jeftini pa i ako ne valja nije problem staviti sa strane ili dati kevi za cvece :D
Sto ste tice panela, rekoh ti tamo u poruci da imam taj cob led reflektor od 200W ali vise clanova mi je reklo da mi je to prejako za ovako mali boks, pa ako se i ti slazes sa tim mozemo napraviti panel od E27 grla, imam trenutno 5 keramickih, dokupicu jos koliko treba, takodje imam dosta led E27 sijalica od 13 i 15W(vecinom 6500K/3500K).
Sto se tice budzeta tu sam ogranicen jer placam fakultet i zivim sam, pa sta ostane sastrane ja cu sve ulagati u ovaj grow jer mi svakako sve te pare odu na travu...
Od ove dve biljke koje sam ti poslao u poruci svestan sam da jedna ima problem i verovatno je losa zemlja uzrok, sta mislis da stavljam nove menke na klijanje pa da ih startujem u potground H zemlji, ili da prebacim ovu sto se muci u bolju zemlju, imam jos 20ak menki ali im je klijavost losa(na 10 menki 3 proklijaju maks)
IMG_20200204_230447.jpg
Sutra lezu jos neke pare, pa planiram da uzmem jos djubriva i ako ti tako kazes ta E27 grla.
Vlaga u boxu je oko 40%, ne mogu da je podignem nikako, stavljam mokre maramice, krpe, casa je uvek puna sveze vode ali vlaga tesko raste.
Sijalica philips za koju si pitao nije led a druga jeste, razlog tome je sto sam hteo da vidim koliko ce mi tih 100W zagrejati box, i tako i ostade da raste, glupost moja.
I da, nisam izbusio rupe za uvlacenje/izvlacenje vazduha onaj vent sto sam ti slikao odvojeno(220V) 'vrti u prazno', nisam bio siguran da li je bolje da izbusim rupe pri dnu ili pri vrhu i dali da mi to bude uvlacenje ili izvlacenje vazduha, tako da kako ti kazes tako cu i uraditi.
Hvala jos jednom na prihvatanju za mentorstvo! :)
EDIT: i da, rastvorio sam 5ml bakterija u 1L i zalio obe biljcice sa po 150ml(spricem od 10ml ih zalivam, polagano), iscurelo je malo iz ovog manjeg tetrapaka oko 20ml.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
17.01.2020
85
231
33
27
slusaj ovako,njima ta zemlja ne pase uopste da znas samo,aj ti lepo do ducanja kupi neke 1l,1,5l potove pa ih presadi u onu zemlju sto si kupio,ali nadji i perlit da kupis da malo ubacis da izmesas ako ne mozes da nadjes perlit onda jbg uzmi stiripol sitno ga izmrvi i izmesas razmer zemlje recimo 80% zemlje 20%perlit-stiropol sta nadjes,jer ako ostanu u ovoj zemlji nece ih bas neka sreca snaci.
Danas idem kupit perlit i potove pa cu ih veceras presadit.

cek druze,ne moze od juce do danas da se osusi zemlja tek tako,smo polako bez zurbe, prvo mi kazi jesi li premestio termometar u visini bioze i ako jesi koja je temp,drugo jesi ih zalio sa 0,3l vode ili sa koliko i dali je sta iscurilo u tanjirice,tebi mozda ona deluje od gore da je suva ali nize je sigurno vlazna,to je ne moguce da ti se u 24h tako osusi zemlja pa sve da ti je u boxu 30+ stepeni
Premjestio sam termometar, temp ne ide iznad 28 kad je zatvoren ormar.
Zalio sam ih prekjucer ujutro po uputama s 0.3l vode. Da, dio je iscurio u tanjurice.

Evo pokusao sam i slikati, doduse ne znam koliko se dobro vidi na slici.
Prokopao sam (pazljivo) prstom kojih 1cm u dubinu i sve je suho kao pijesak.
Moja pretpostavka je da ih puno isusi ventilator sto puse direktno u njih.
Dakle ovdje je proslo 48h od zalivanja.
Vlaga u ormaru je oko 41%. Jel to mozda premalo?
photo_2020-02-05_06-24-08.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.