Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kako cemo dalje. I reci ocemo radit crog mrežu?
ti ako imas zelju mozes da probas,rasiri mrezu lepo sve i postavi slike da vidim,taman na dan kad flipnes na 12-12 das pola doze tnt-pola doze bloma,full root i full boostera,i posle toga ti pisem po vise zalivanja onda ulazimo u cvetanje tu vec hvatamo ritam zalivanja.
12.2 3.5l V + 7,5 Boost
16.2. 3.5 V I dan nakon te vode bi im dao mrak
nije puno bosta on je samo stimilator cvetanja odnosno aditiv koji pospesuje sazrevanje samo rokaj,a za datum 12 i 16 febr ostavi cistu vodu samo da se ocisti,jer one vise i ne mogu da usvajaju prehranu kao recimo pre 3 sedmice u nazad,dosta je to klope i svega ne brini nista.
Skinuo sam jos vise nego na prvog growu
onda je takva genetika imaju jaki strec,sve u svemu imaces lepu berbu rekao bih po slikama.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Nisam se setio toga, taj termostat je prava stvar, u principu je lagan za vezivanje on samo prekida fazu na ulazu i nastavlja je na izlazu nema tu nista komplikovano.
Ova zuta stagnira jako dok ostale 3 napreduju, od 7 semena samo su 2 proklijala.
IMG_20200208_112353.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200208_112341.jpg
    IMG_20200208_112341.jpg
    253,6 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200208_112303.jpg
    IMG_20200208_112303.jpg
    345,4 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200208_112303.jpg
    IMG_20200208_112303.jpg
    345,4 KB · Pregleda: 9

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
znaci sad ih imas 3 dobre i ova jedna zuta koja stagnira jel tako.
Tako je, od ovih semenki sto sam stavio bio na klijanje dve su se jos otvorile ali nisu izbacile klicu, sta mislis da ih ja noktima otvorim i piknem u zemlju mozda ce da uspeju? Ili da stavljam jos na klijanje?
edit:
05.02. uvece su dobile bakterije plus vodu[250ml](ove dve starije), od tad ih nisam zalivao samo sam spricao ove male onako po povrsini, ja mislim da bi danas vec mogle da se zalivaju ponovo jer su potovi lagani, mada nisu laki kao kad su bile tek presadjene tj skroz suve pa mozda da sacekam do uvece da bude komplet 3 dana, i jel sad treba i ovim novima da dam bakterije ili da njima dam sad samo vodu pa u sledecem zalivanju sve 4 da dobiju bakterije?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
komplet 3 dana, i jel sad treba i ovim novima da dam bakterije ili da njima dam sad samo vodu pa u sledecem zalivanju sve 4 da dobiju bakterije?
mozes onda zali veceras sa pola litre vode slododnom,vodu obavezno pusti da odstoji pola sata pre zalivanja i onda nista zalivanje do srede,ovim malima nemas potrebe jos za davanje bakterija imaju u zemlji sve sto im treba pa to su jos bebice,ove sto nisu proklijale pusti jos danas pa sutra probaj da ih pazljivo otvoris mada mrka kapa od toga odmah da ti kazem,cim se ona ne otvori i pusti klicu tu se nema sta ocekivati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
U pravu si, to su male slatke bebice necemo ih uznemiravati, oke onda idem da stavim ovo menki sto mi je ostalo na klijanje, ove neka ostanu do sutra mada sumnjam da od njih ima ista, kao sto kazes ako ne pusti klicu nema tu sta, prosto, a i malo su pocele cudno da mirisu, moguce da ih je budj dohvatila, desavalo mi se ranije da jedno seme bude trulo iznutra pa istrule sva oko njega...
Uvek vodu odstavim da odstoji dva-tri sata kako kad, kad sipam bakterije i duze jer se tripujem da ih taj hlor ne pobije. :D
Sta nam je ciniti sa ovom malom zutom?
edit: pronasao sam jos jednu kesicu sa 20ak menki, ko zna od kad stoje ni ne secam se kad sam to odvojio, preko 5 god to je sig, jako sam se obradovao :D :D
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sta nam je ciniti sa ovom malom zutom?
pa ako se do ponedeljka ne promeni sta vadi iz boxa,a probaj ove menke sto si nasao da proklijas,bit je da samo po malo drzis maramicu vlaznu i da je na toplom 20-25c idealno pri proklijavanju,aj bas probaj jos koju da proklijas bolje da se udje sa vise menka u pricu jer je veca veravatnoca za dobijanje zenke,lako cemo mi onda u tvoj box spakovati ako ima vise zenki to nije problem.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Vec stavljeno 10 komada, ja ih prvo operem u 3% hidrogena jeer stoje dugo, zatim isperem vodom, nakvasim maramicu, ocedim stavim menke preklopim i sve to u kesu od zamrzivaca i na reciver, proverena metoda do sad sam uvek tako i uvek ista klijavost 20 30 posto.
Kako ti kazes mentore tako i radim, valjda ce bar jedna da bude zenka :D
 

Prilozi

  • IMG_20200208_141049.jpg
    IMG_20200208_141049.jpg
    364,6 KB · Pregleda: 11

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a imas recimo dobar preparat slavol-s za te strvari,stavis menke izmedju papirnih maramica i vamo u casi napravis rastvor pola deci vode sa 10ml slavola-s i sa tim navlazis maramicu,radi dobar posao,ja ceo svoj rasad za plastenik tako rasadjujem odnosno podsticem klijavast,probao sam i na canabis menke isto radi mada zaista nisam imao nikad tako losu klijavost,jesam jednom od rosa sa kraljicom kad sam radio od 5 menki jedna je samo proklijala ali u 95% mi uvek proklijaju cak i menke stare po 2god.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
dosta je to klope i svega ne brini nista.
Dogovoreno, tako i idemo onda.

imaces lepu berbu rekao bih po slikama.
Uzivo izgledaju i bolje, ne vidi se na slikama tako dobro, vrhovi su cca 20-25cm visine a siri su od boce 2L :D

Zanima me jedna stvar koju ne mogu ne primjetiti, Ove imaju duplo, doslovno duplo deblje i jace grane. Zbog cega bi to moglo bit, MOram naglasiti takocer da cjelu vegetaciju nisu imale ventove za simulaciju vjetra.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Mentore evo da se javim imao malih problema s komsijom oko imovinsko pravnih odnosa,uglavnom zavrsio u pritvoru a zena je iz predostroznosti u paranoji napravila ovo makar nije bilo potrebe,uglavnom rascistim malo ovo pa se javim uskoro,hvala na svem pozz cujemo se 20200208_150559.jpg
 
  • Angry
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
ma to nema veze frend sto stoje dugo,ali ovo zaista nisam cuo da se stavlja u hidrogel,aj probaj jednu turu bez tog hidrogela samo solo sa vodom i to je to,da vidimo da nije mozda to problem.
Imao sam gomilu semena preko 100 i letos sam pokusavao da ih isklijam kako bih stavio jednu biljku na prozor da vidim dokle moze da dogura, prvo stavio 20 na klijanje, sve mi pojela budj, posle toga jos 10 menki ista prica stajale 3-4 dana u maramici i opet budj, usmrde se, izbace crnu klicu koja posle dan nestane samo, guglao sam i citao i procitao sam da u slucaju budji hidrogen peroksid 3% moze da se prska i po liscu cak i po badovima bez ikakvih stetnih efekata(ipak ga mi ljudi prskamo na otvorene rane), koristi se i kao dodatak djubrivu ako je tlo podlozno gljivicama i ostalim spodobama, dodaje kiseonik u koren, dosta moze biti koristan al to me sad ne zanima, samo eto procitao sam bio negde to da se semena okupaju u njemu na kratko, operu i onda klijaju i kad sam poceo tako da radim prestao je problem sa budjanjem. Malo sam se raspisao al da objasnim zasto sam ja krenuo to da radim, nije iz ciste volje ili hira nego zbog loseg iskustva. Te semenke sam skupljao jako dugo preko 5 godina i sve su stajale u jednoj cinijici, moguce je da se nahvatalo ko zna sta na njima za taj period, zato ih perem hidrogenom, ako mislis da je to problem ja cu odmah da stavim jos 10 koji nisu oprani na klijanje pa da vidimo ima li neke razlike. U hidrogenu su jako kratko, minut dva, posle toga isperem cesmovacom i u maramicu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sve je meni jasno,ali ja ti ne mogu dati adekvatan odgovor sad u vezi tog hidroperoksida i klijanje odnosno dezintifekciju sa njim ili kako vec da na zovem to ciscenje menki.ali zato imam za tebe neki drugi odgovor u vezi njega,ne znam gde skupljas te infor.frend ali prskanje cvetova koji su u fazi sazrevanja da bi sprecio budj to je jedna izuzetno velika laz koja moze unistiti sami grow,uporedjujes zivu ranu kod coveka sa totalno drugim oblikom zivota primenjivajuci hidrogel u biljnom svetu,to je razlika kao nebo i zemlja.druga stvar ima istine da dodaje kiseonik u zemlju ali opet to je mac sa dve ostrice koja ne drzi vodu pogotovo u vestackom uzgoju gde nemas manipulaciju supstrata kao recimo u outdooru,zadrzavanje hidrogelperoksida u susptratu takodje moze da blokira koren jer on ne izlazi tek tako lako iz zemlje kao sto ti mislis,podignes nivo dusika u suspstratu i buducih 3-4 zalivanja taj peroksid je vezan i dalje za zemlju jednostavno nece da izadje iz susptrata jer se vezao i tu nastaju takvi problemi za koje ti jos ne znas jer nisi probao, i zaustavi uzmanje odredjenih nutrijenata iz razloga sto korenski sistem canabisa nije iz iste price kao neke vrste povrtarskih kultura koji se lakse oslobodjavaju dusika,ono sto ti hocu reci da mnogo krivih informacija si pokupio,nista licno vidi,ja sam covek otvorenih karata,od mene se ovde trazi odgovorrnost i ozbiljnost u vodjenu necijeg growa i ja to tako prihvatam,ja cu tebi dati jedan primer svega toga,uzmi pola litre vode u koji ces ubaciti svega 10ml hidroperoksida od 3% i zali biljku da vidis sta ce se desiti posle samo 24h od zalivanja a to je doza koja je nezamerljiva i bice ti jasno sta ti zapravo hocu reci,ja od tebe niti hocu niti trazim da slepo pratis moje upute ali ne mogu ni da dozvolim da iznosis neke cinjenjicno stanje koje nema veze sa vezom jer samo zato sto si negde to procitao da neko to radi,ipak je ovo opsta hortikultura i sam prilaz istom mora da ti bude praktican i jednostavan,mislim da se oko toga slazemo zajedno.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ove imaju duplo, doslovno duplo deblje i jace grane. Zbog cega bi to moglo bit, MOram naglasiti takocer da cjelu vegetaciju nisu imale ventove za simulaciju vjetra.
bolji lst u svakom slucaju,kazes da si cak i lolipop jace uradio nego prosli put,sve to utici a pogotovo cesti treninzi i razno savijanje sve to tako brzo zna da ojaca i udeblja grane i samu stabljiku da se nema sta tu cuditi,napredovao si a za tobom i grow,to je to prijatelju,mnogo stvari su ti jasnije u glavi,sam proces indoor uzgoja ti je mnogo jasniji,samopuzdanje ti je vece to je sigurno i to se odrazilo na sam kvalitet growa;)
uglavnom rascistim malo ovo pa se javim uskoro,hvala na svem pozz cujemo se
auuu,iskreno mi je jako zao zaista,ko zna zbog cega je sve to mozda i dobro,iskuliraj sad malo primiri se,sredi odnoso prvo u kuci pa ces imati vremena za growanje,zao mi je fred,znas gde me mozes naci mentorski je uvek otvoren pa se nadam da cemo se videti uskoro,zelim ti svako dobro iskreno...:respect::respect::respect:;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dzankiii
sta ti zaprovo hocu reci,izgubices se u more informacija koje procitas i nalazis na netu ili odakle se vec informises,moras promeniti koncept i pogleda na uzgajanje i preci u neki jednostavniji mod recimo prakticniji i mnogo pogodniji za tebe recimo,ne znam jesmo imali priliku recimo da pricamo o ph vode na primer,stvar koja je mnogo bitnija da znas nego recimo o tom hidroperoksidu koji bi mozda sutra dodavao u zemlji ne bili dodao malo zraka zemlji i stim dobio ne znam sta,recimo ona biozica sto ti je zuta njoj mozda ne odgovara ph vode izmedju ostalog,trazi nizi ph recimo 6.0-6,2,dali imas scim da izmeris ph vode sa kojom zalivas,trebao bi da proveris ph vode sa kojim zalivas sve zaboravim da ti kazem a vidim da ti ne spominjes ni u jednom kontekstu nase price,a ni ja recimo ne mogu uvek da se setim svega ali evo listam tvoje postove i bas sad citam gde si sve bio po forumu i sta si sve pitao,pa pokusavam da sagledam sliku malo vecu.tako da moras biti umeren sa vodom to hocu da ti stavim akcenat na u buduce jer mislim da tu dolazi do greske i da ti se usporavuje bioze jer cesto menjas ph u roonoofu a ne znamo ni sa kojim ph zapravo i zalivamo,sto vise drzis vodu od pola sata pre zalivanja znaj da ph vode raste,znaci ako je direktno sa cesme recimo u proseku je negde 7,2-7,4 kako gde i kod koga ona posle par sati kad odstoji zna da bude i preko 8ph sto nikako ne odgovara korenu jer isti najbolje usvaja nutijente kad je ph nizi odnosno manji tu negde izmedju 6,2-6,5h da ne preciziram jer ja inace jos radim sa lakmus papiricim i drzim vodu u tom rasponu negde jer mi se tako najbolje pokazali u glavnom.i sada recimo primer,ti imas los ph i tebi pocnu da zute listovi i ti to ispermutujes sa nedostatkom dusika i na sve to dodas recimo hidropeoksid i napravis beton i kazes uzgoju cao,a tebi se samo blokirao koren i ne moze da usvaja kalijuma ili magnezijuma pa ispermutujes stvari, dok ti skontas sta se desilo koren je vec ostecen,mislim hocu da ti kazem vidis i sam koliko ima kontradiktornih stvari koji mogu da te prevare i jedna bezazlena stvar kao sto je poremecen ph moze ti napraviti problem jer nisi se educirao o osnovnoj stvari u hortikulturi a to je ph vode koji je bitnije po meni znati o njemu kako i na koji nacin on utice na razvoj i stabilnost imuniteta same bioze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Nisam ja rekao da bih to radio, samo da sam citao, izvor informacija mi je pretezno vutra.org i gugl, nista licno ja ne shvatam i jesam uzeo mentora bas zbog ovakvih situacija da u startu naucim kako treba i ispravim greske koje bi mozda vukao ko zna koliko dok sam ne shvatim, meni je drago kad mi neko kaze e vidi drug nisi u pravu tu tu i tu zbog toga toga i toga, ja kazem oke, hvala i dalje se trudim da korisitm to novo usvojeno znanje, PH vode nemam cime da izmerim medjutim verujem da bi se i druge biljke zalille da je PH u pitanju, ne znam mozda je svaka svoja prica ipak su random semena, o hortikulturi ne znam nista, gradsko sam dete, moji su iz grada, baba i deda su mi iz grada itd, u selu sam bio svega nekoliko puta u zivotu i tek kad sam shvatio da zelim da uzgajam svoju travu i u blizoj buducnosti nadam se i neko svoje povrce sam poceo da se raspitujem, ja kad za nesto zapnem sam manijak i onda samo citam, gledam, trazim, nekad se i pogubim u moru informacija, hvala tebi sto si tu i sto odvajas svoje dragoceno vreme da nas uputis na pravi put. Sve sto pogresim pucaj direktno kako god ti mislis da treba, nemoj nam omeksati :D
Lakmus papir ako uspem da nadjem negde, ne znam da li ima toga u apotekama mozda, ako ne za vecerasnje zalivanje cu da idem metodom bez PH metra sa limuntusom ako se ti slazes, radicu onako kako je opisano u temi.
Zaboravih da trazim te papirice kad sam bio u hidro radnji jebiga.
Onda da bacam menke ove i stavljam novih 10 bez hidrogena na klijanje?
 
28.06.2017
10
5
3
Pozdrav mentore evo i ja da se glasnem, ubih se da nadjem lakmus sve prevrnuh i nidje, narucio sam juce sa neta al' cu cekati 1,5 mjesec a malo sam nestrpljiv da sastavim box i krenem pa sam mislio jednu ww da stavim na klijanje jer ih imam viska, ako se slazes da krenem sa obicnom vodom dok ne stigne lakmus, malo sam trazio po netu kazu da je kod nas oko 6,5-7ph? I malo sam bez para ovaj januar istrosio a rekao si mi da uzmem sledece za prehranu "Plantelu list i cvet, slavol, amiksol malu bocicu, eko booster malu bocicu i od Cvetala uzmi male bocice magnezijuma i kalcijuma", mogu li da uzmem samo nesto od toga sto mi treba za start vege pa bih posle dokupio ostatak za recimo nekih 20-30 dana? Zemlju sam uzeo florabellu. Takodje sam mislio. jer vec imam jedan manji box (kuhinjski element 100x35x35cm). da napravim box za start pa posle da prebacim biljozu u veci kad joj bude vrijeme a taj mi ostane opet da mogu sledecu startat, trebalo bi da bude dovoljno 3 x cfl 24w 6400k + 20w led dioda 6400k + 2 x led e27 12w 6400 i dodao bih ako treba koliko ti kazes led e27 10w od 2700k, znaci nekih 120w hladnog i ako treba 20/30w toplog?
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Evo i ja obisao par obicnih apoteka i ne drze lakmus papir, u blizini nigde nemam poljoprivrednu apoteku ni prodavnicu, izgleda da cu morati opet u hidro radnju, ostavicu to za koj dan kad budem isao po hesi pack, a veceras korigujem PH limuntusom ako se mentor slaze.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Onda da bacam menke ove i stavljam novih 10 bez hidrogena na klijanje?
moramo da probamo,jer necemo znati koji je faktor tog loseg proklijavnja,a ovako cemo samo eleminisati probleme i ici dalje,mozda na kraju su stvarno stare jako menke i lose skladistene,bas sam citao tamo u onoj temi sto si pisao kazes da si cak probao i da osmirglas menke sto je sasvim ok jer tako sastruzes sa ljuske onaj bakteriski deo ako je slucajno sta zahvatilo menke,ali opet od toliko pokusaja i tako slaba klijavost je bas zacudjujuce,znas sta mi isto pada na pamet-da se slucajno one ne skuvaju na onom reseveru ako stoje recimo citavih 24h na njega,znas hoce i to isto,zapari se u onoj kesi vlaga nema kuda da izadje a bude prejaka temp. u samoj kesi,probaj da ih drzis pored resivera ovu novu turu i uracunajuvaci u to da ti sobna temp valjda nece padati nocu ispod 18c pa mozda i bude nesto,znas moramo sve isprobati da bi znali na cemu smo,dobra stvar u svemu tome ce biti ako uspes od ovog sto se primilo neka zenka da bude,tu obavezno zna da se nadje po koja menka u budovima sto je dobro to ce ti biti sveze seme i onda ce klijavost sigurno biti bolja u to sam uveren,a sad jbg treba doci do toga svega ipak smo mi na pocetak putovanja:) .samo treba biti uporan i strpljiv inace sve moze kad se hoce.
da krenem sa obicnom vodom dok ne stigne lakmus,
moze da sto da ne,ostavis samo pola sata da odstoji i to je to,kad proklija menka korencic okrenes na dole i pikujes u zemlju,rupu nemoj da bude velika nego malo pomokri zemlju i napravi malu rupicu vrhom olovke ne dublje od 10mm i lagano je pincetom spusti u rupu,samo pokrijes zemljom koju ne nabijas ,bukvalno samo posolis mesto gde si zabo menku i onda pod sijalicu da joj je toplo i jednom dnevno po malo prskas samo zemlju od gore da lakse izbije i eto je vani.
mogu li da uzmem samo nesto od toga sto
mozes da uzmi samo slavol i amiksol,ovo sve moze kasnije posle trece nedelje zivota uz dobru zemlju florabelu jos ako je zuta vreca nista ti ne treba u tih prvih tri sedmice zivota,bitno je da menku prvo pikujes u mali potic neki do 1l,mix zemlje napravi 80% supstrata 20% perlita ili usitnjenji stiropol sta imas vec odnsosno sta ti je dostupno.
(kuhinjski element 100x35x35cm).
ovde je visina 100cm tako moze sto da ne evo ja da ti pokazem gde ja radim rasad u obicnu kutiju kartonsku 35x35x50,e jbg ne mogu da ucitam slike neka greska je na serveru pa ti ostajem duzan slike,necu zaboraviti:),
trebalo bi da bude dovoljno 3 x cfl 24w 6400k + 20w led dioda 6400k + 2 x led e27 12w 6400 i dodao bih ako treba koliko ti kazes led e27 10w od 2700k, znaci nekih 120w hladnog i ako treba 20/30w toplog?
ono sto hocu odmah da ti sugerisem da nejdes sa clf i led sijalicama u istom grovu jer clf sijalice se drze na svega 5-10cm od vrha bioze a led trazi vecu udaljenost,tako da odmah pravi panelic od led sijalica,znaci mozes da iskoristis ove od 12w 6400k i ove od 10w 2700k,da nebih se sad trosio i baco u trosak slobodno stavi ove dve od 6500k ove ostale mogu slobodno da budu od 2700k iz pocetak ti ne treba vise od 50w ali ti slobodno montiraj grla sva i da imas jacinu 120w sto je vise nego dovoljno za jednu biozu,mozes i dve da growas ispod te jacine ovog trenutka manje vise ne bitno koliko je bitno da krenes sa growom i kome se ja iskreno radujem jer ja sam ljubitelj homemade izrade u svakom pogledu,jako mi je zao sto ne mogu da ubacim slike da vidis kako ja to primitivno radim iz pocetka bez ikavih mudrovanja i filozofije,znaci prioritet ti je da das osnovne parametre u startu a to su svetlo,zemlja voda i toplota odnosno odgovarajuca temp,rasvetu u startu odmah drzi na 20-4 dok malo ne stasaju pa cemo kasnije kad to krene svojim tokom prebaciti na 18-6,inace po meni je jako bitno da malo bioza spava i odmara odnosno da ima iole malo mraka nebili odahnula i dali prostor korenskom sistemu da odmori sto je jako bitno,koliko god zvucalo bzv ali je tako pogotovo kad radis foto biljke a bogami i autose,ja nisam pristalica przenje rasvetom 24h-00,skroz pogresan koncept,licno cak kad radim i autose koje retko radim u indooru prvo drzim rasvetu na 20-4 a kasnije kad bioza udje u cvat spustim na 18-6,znaci pricamo o radu rasvete za podizanje automata kad su foto bioze u pitanju tu vec znas da moras da smanjis dan odnsosno da rasveta bude na 12-12 da bi ona procvetala.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.