Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Cao brate, kako je, jesi se umorio? :)
Necu da te gnjavim ss tehnikalija to cu te iznenadit ko i uvjek.
Uglavnom novi box u izradi, odradit cu u njemu onakav brzi grow sto si mi juce dao ideju sa autosom i dalje ovaj box koristit za vege. Box ce biti ajmo reči 40x50x165visine. Po meni nema logike gurat 2 autosa unutra, bolje jedan ali dobar, Imamo dosta visine radimo sa ledom normalno, e sad nisam pametan na koju soluciju ici imam nekoliko cobova koji bi mogli radit odlican posao ili bolje da idemo na onaj moj e27 bez grla cca 100w je dovoljno za taj box?
Nisam pametan za potove, sto veci ili? Imam onaj pot 20L od autosa u boxu 50x50 to je dosta zar ne?
Sad dok ti pisem ovaj post sam sebi zvucim bezveze, jbt sto te gnjavim ako sve znam hahah Samo daj sugestiju za svijetlo ostalo cu te uputit u hodu. Odo napraviti box :) Pustim slike navece.

E da znas samo da nam u boxu sve ide ko po spagi, rastu, panel na 40cm, turbina se pali svakih 4 sata na 15min, to im je dosta za sada. Zaljevanje nemam blage ni kada ce biti, da ti budem iskren pot jos trknuo nisam od kad sam ga stavio u box. provjeriti cu tezinu.
Ja bih odma startao sa Root + SV pot je od 1.5L pa bi dao tu nekih 4-5dcl vode na prvom zalivanju, Kao sto sam rekao tjeramo ih da piju sto vise, ima da u cvat uđemo sa 4L vode minimum. I naravno onaj trik između 3 i4 sprata ide zar ne (ili 2 i 3?)?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ma
Od prvog dana je nesto neznam sitniji tanji.
mao kasni nista strasno,kad si ga prehranjivao zadnji put i sa kojim dozama,a sto zalivas sa destilovanom vodom,sto normalno ne zalivas iz cesme sa pola sata odstajalom vodom nastelas ph i to je to.
Quick #1 i Jack su toliko narasli da su sada vrhovi 15 cm od lampe, dali je to ok ili da podignem?
podigni za 10cm samo i ako nemas lajt burnova drzi tu visinu ondah,kako je nama promaklo sad nije mi jasno lst trening pa se izduzili,to je bio onaj momenat jeli hoces merezu pa neces mrezu jel da,i sad se iduzile,moracemo autosima malo da skreseme donjo lisce a jacku opasan lolipop da odradimo kad dodje vreme ,propremicu te ja ne brini nista,ovim autosim aslobodno te listove od dole sto su na 1ocm od supstrata sve skini bez problema,sto smetaju za zalivanje i tako neki koji ne dobija svetlo,nista puno.
Sta mislis jel im je veliki stres da ih svaki dan vadim van na suncanje cca 4-5h pa ih vracam u box? Pa ako vidim da to pomaze kupim odmah novu lampu.
do lampe ti je 100% vidis koliko su male a vec je proslo koliko brate nesto malo manje od 3 sedmice jel tako,lampa ti je u banani,kupi 250w HYD rasvetu za tvoj box dusu dalo,e ne trosi e imas ljudcikih 25-30.ooo lumena.mozes izbacujue je na sunce bas da vidimo dali ce imati razliku,jer vidi ako nije lampa onda je suspstrat to je neminovno.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pa cemo ih prebaciti kada dogovorimo. Pozdrav svima
sve super,ako si topirao nema veze,cekao jos malo da se razvijui oporave od topa i moze presadjivanje,rokni im roota u sledecem zalivanju obavezno pa cemo kasnije krenuti sa piranom.
sam plantelu list, cvijet. Dobro na sl zalivanju javim se da zajedno to obavimo da nebi pretjerao hehe ✌
ok javise dan prije zalivanja da bih mogli sve da uskladimo kako treba doze i sve.
ejj vozdra mentore eo da se javim malo biljke dns dobile flora novu 5ml/2,5l i 4 biljke koje su jace u cvatu dobile monster bloom booster 2g na 10l
bratcki samo me podseti molim te jesu autosi to bese ili foto,ako su autosi malo samo podsisas od dole a ako su foto ovako ih oderi 20190330_212113_BEST.jpg ,vreme jeu svakom slucaju za lolili.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@tom7 Daj mi samo posalji karakteristike svijetla koje imas ako ti nije problem i daj sliku lampe. Da skratimo muke Bigiju, vidi kako se sav preznojava zbog tvoje biozice :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and tom7

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja mislio da je otkada se pojave prvi picili.
tacno merenje je kad ti pistili izadju preko 50% po cvetovima tad racunas pravi pocetak,ako me razumes,znaci ne kad vidis na jednu dve granu pistile nego na pola grana kad zahvati pistili onda racunas.
Poz bigi molim te reci mi samo prije 2 dana sam stavio menke u zemlju navwcer oko 20h, jos mi ni jedna nije izbila, sta moze problem bit?
da im je hladno bilo,da si ih previse navlazio i da su mozda strare.
Baš mi neugodno kako mi ne ide.
jesi presadili i onu drugu vecu,kako ona ide,aj uvu malu slikaj mi na nekom normalnom svetlu da nije ispod mh lampe da vidim ako ima nesto od nje ako ne da drugu pikujemo ili cemo jednu rokati samo ova koja je veca.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
ma da to je to, piškit ču kakit ču... moja greška..
Može sutra ujutro onda po komodu na balkonu uz kavicu kidam donje lišče. postala je prava đungla u boxu :D tek sad vidim koliko je potreban kvalitetan trening u startu, ali nema veze prvi je grow i iz grešaka se uči.
Dogovoreno sve mentore hvala pa se čujemo za par dana.
jeis ovo stavio 1 cm ili 10 cm od suptrata?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemonkick

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tnt 2ml po biljozi.. za koji dan idu u 20l pot
daj manje tnt za svaki slucaj 1ml je dovoljno i ako imas root njega mozes svako zalivanje po tablici,spremaj potove finisne i tamo sredinom sledece sedmice planiraj da ih presadjujes,zdrave su ono top izgledaju bas.
.Drugo, odlucio sam ih samo topirati a kad mislis da je najbolje da to uradim
brate postavi mi link tvog dnevnika,lakse mi tako,ovako moram da idem da trazim i cuda,nemoj skidati zastiti min jos 2 sedmice neka tako dok se jos ne izduze,mozes sledeci vikenda da ih topiras vec,kazimi samo sta bese ono si pripremio do klope i dali imas neke bakterije da dajes.
 
12.10.2015
161
174
43
Evo pustio ih danas malo na sunce, fino ih je vjetar trenirao, neka malo ozilave. ok kupujem sutra novu lampu. mislio sam cfl jer ne grije,dali hyd lampe trebaju prigusnicu i jel griju?
 

Prilozi

  • IMG_2297.JPG
    IMG_2297.JPG
    622,2 KB · Pregleda: 3
  • IMG_2298.JPG
    IMG_2298.JPG
    734,2 KB · Pregleda: 5
  • IMG_2299.JPG
    IMG_2299.JPG
    555,2 KB · Pregleda: 4
  • IMG_2300.JPG
    IMG_2300.JPG
    455,7 KB · Pregleda: 4
  • IMG_2301.JPG
    IMG_2301.JPG
    511,8 KB · Pregleda: 4
  • IMG_2302.JPG
    IMG_2302.JPG
    402,5 KB · Pregleda: 4
  • IMG_2303.JPG
    IMG_2303.JPG
    550,9 KB · Pregleda: 3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
100w je dovoljno za taj box?
ovo je po meni bolja opicija,a cekaj a one dve zadnje foto sto si uklonio one su bile pod kojom rasvetom,de mi reci.
Ja bih odma startao sa Root + SV pot je od 1.5L pa bi dao tu nekih 4-5dcl vode na prvom zalivanju,
da da,samo ih rokaj.
Da skratimo muke Bigiju, vidi kako se sav preznojava zbog tvoje biozice :D
sve se bojim da je i do supstrat,jedini je u mentorskom koji ima zute biljke,a on nije u mogucnosti sad ni zemlju da promeni,on je radio neki mix jbg sta je coveku bilo dostupno,ali mislim da svetlo nema toliko veze sa tim ipak on radi sa clf 125w jedna lampa i da dako lose utice na biljku,ja vise vucem da je zemmlja u totalnoj ali totalnoj banani.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
sve super,ako si topirao nema veze,cekao jos malo da se razvijui oporave od topa i moze presadjivanje,rokni im roota u sledecem zalivanju obavezno pa cemo kasnije krenuti sa piranom.

ok javise dan prije zalivanja da bih mogli sve da uskladimo kako treba doze i sve.
bratcki samo me podseti molim te jesu autosi to bese ili foto,ako su autosi malo samo podsisas od dole a ako su foto ovako ih oderiPogledajte prilog 335980,vreme jeu svakom slucaju za lolili.
je autoflower je, critical od dinafema,zanaci sutra ciscenje
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo pustio ih danas malo na sunce, fino ih je vjetar trenirao, neka malo ozilave
jeli zivnule,o daj boze vise da krenu osedih brate ovde,ako je do lampe onda je to super covece,treba ti prigusnica za 250w lampu da tera i grije onako nista posebno taman,ja radim svo vreme sa tom lampom u boxu na 45x55 i hladim box sa dva venta 10x10 220v bez problema na vidini od 130cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
je autoflower je, critical od dinafema,zanaci sutra ciscenje
e onda da ti kazem,nesme puno da ih sisas,znaci jer su to autosi i cas polsa poherme,znaci skines samo 10cm u visini od spstrata ,sta ti smeta za zalivanje i listovi koji ne dobijaju svetlo i nista vise..usledecem zalivanju opet ponovi istu doze flora nove i onog boostera sto si sad dao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek
12.03.2020
171
172
43
50
tacno merenje je kad ti pistili izadju preko 50% po cvetovima tad racunas pravi pocetak,ako me razumes,znaci ne kad vidis na jednu dve granu pistile nego na pola grana kad zahvati pistili onda racunas.

da im je hladno bilo,da si ih previse navlazio i da su mozda strare.

jesi presadili i onu drugu vecu,kako ona ide,aj uvu malu slikaj mi na nekom normalnom svetlu da nije ispod mh lampe da vidim ako ima nesto od nje ako ne da drugu pikujemo ili cemo jednu rokati samo ova koja je veca.

Nažalost Bigi to je veća, ajd sada kada sam je presadioi zalio kako si mi rekao , malkice je bolje, a mala je gotova.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nažalost Bigi to je veća, ajd sada kada sam je presadioi zalio kako si mi rekao , malkice je bolje,
kako sta,ne razumem sta se desilo pa dok je bila u malom potu imala lepo rasirila listove,da nisi povredila koren i doslo do stresa,aj uslikaj mi ako mozes na neku normalnu svetlost da vidim,ja sve tripovao ona mala,iznenadio sam se sada bas,nemoj je zalivati sad pa na dalje da vidim dali moze da se isparavi sta,hocu da vidim glavnu stabljiku treba da mi uslikas da vidim da nije slucajno damping off,to je gljivicno oboljnje supstrta pa me zanima da bi mogao da eliminisem probleme.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Sutra kupujem Slavol ili nesto sl. Imas li preporuku neku,ako ne budu imali Slavol? Zalivanje nije potrebno veceras,ali sutra mozda,prekosutra ce biti 7 dana od poslednjeg. Trebao bi da malo podignem ventove jer su i one porasle. Ja bi zutu opet samo vodom,ali kako ti kazes. Crvena je ludilo . Danas im je 30 dan od prebacivanja na cvetanje,znaci 20 dan kako cveta? Jel mogu tako da brojim? Zavrsena treca nedelja,pocela cetrvrta?
Ubacim fotke u edit,ne umem sa kompa :) Kad mogu da odradim drugi LoLLY ili defol,bilo sta? Nisam za secenje i rezanje sad,sta mogu jos da uradim da proredim crvenu? da odvezem neke ziuce pa da neke grane odu gore? pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.