Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.04.2020
23
47
13
33
Pozdrav drugari i drugarice:respect:
Moje ime je Bigeskalibur ili ako vam lakse Big, kako me zove vecina clanova.Na inacijativu dobrih ljudi sa :vutra:ukazana mi je prilika da kroz svoj mentorski kutak i jednim low budget indoor nacinom uzgoja pomognem i probamo da zajedno od pocetka samog projektiranja boxa,rasvete,ventilacije i svega sto ide do finisnog dela dobijanje produkta dodjemo zajedno i uspesno.
Evo jedan primer mog projekta da Vam priblizim o cemu se radi.
https://www.vutra.org/threads/projekat-frizider-250w-mh-hps.18687/
Kutak ce se baviti
iskljucivo malim boxovima do 60x60 najvise,ili pc boxovi,razni ormari,kartonske kutije,pregradjeni coskovi,veci zvucnici,komode i tako dalje.
Sve sto je iz homemeda izrade mocicete naci ovde i diskutovati sa mnom i probati zajedno naci idealno, jeftino a efikasno resenje za uzgoj jedne do dve bioze.
Ono sto je bitno a to je neki stelt grow ili sakriven grow.Inace moram da napomenem da mogucnost manjeg growa mozes bolje stekati odnosno sakriti.Licno sam uzgajao od tavana pa sve do mehanicarskog kanala za popravke vozila:p i od raznih podruma.
Sto se tice rasvete ne bih isao vise od 400w jer sa toliko sam maksimum growao.Inace manje W panela i reflektora od cfl,led e27 pa do 250w mh/hps inace meni omiljene sa tim radim uglavnom.
Sto se tice nekog opsteg dela druzenja, morao bih da napomenem sledece.
1.https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

2.Zamolio bih clanove koji ne zakazu mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.
3.Ako se ne javim u 48h ima ko ce vam odgovoriti umesto mene.
4.Teks bez SLIKA ne vredi nista.Slike su obavezne jer cemo tako brze funkcionisati i resavati probleme.

5.Samo INDOOR da naglasim jos jednom,posto out slabo radim.
Eto da ne duzim vise,svima kojima je potrebna ovakva vrsta pomoci tu sam da pomognem i vratim deo znanja :vutra:jer sve sto sam naucio to je bilo licno odavde sa Vutre pa sam resio da vratim istom merom.:respect::spliff::rasta:
pozz..da li mi mozete pomoci oko indoor uzgoja?
 
12.03.2020
171
172
43
50
kako sta,ne razumem sta se desilo pa dok je bila u malom potu imala lepo rasirila listove,da nisi povredila koren i doslo do stresa,aj uslikaj mi ako mozes na neku normalnu svetlost da vidim,ja sve tripovao ona mala,iznenadio sam se sada bas,nemoj je zalivati sad pa na dalje da vidim dali moze da se isparavi sta,hocu da vidim glavnu stabljiku treba da mi uslikas da vidim da nije slucajno damping off,to je gljivicno oboljnje supstrta pa me zanima da bi mogao da eliminisem probleme.


Pozdrav Bigi,
Evo uslikala sam, evo sada prije paljenja i oporavlja se
 

Prilozi

  • IMG_20200508_174140.jpg
    IMG_20200508_174140.jpg
    360,8 KB · Pregleda: 21
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac
12.03.2020
171
172
43
50
kako sta,ne razumem sta se desilo pa dok je bila u malom potu imala lepo rasirila listove,da nisi povredila koren i doslo do stresa,aj uslikaj mi ako mozes na neku normalnu svetlost da vidim,ja sve tripovao ona mala,iznenadio sam se sada bas,nemoj je zalivati sad pa na dalje da vidim dali moze da se isparavi sta,hocu da vidim glavnu stabljiku treba da mi uslikas da vidim da nije slucajno damping off,to je gljivicno oboljnje supstrta pa me zanima da bi mogao da eliminisem probleme.

Oprosti, zaboravila staviti sliku stabljike, ima koji listić žut ali nakon onog jučer, uhhh
 

Prilozi

  • IMG_20200508_175813.jpg
    IMG_20200508_175813.jpg
    222,5 KB · Pregleda: 20
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dok tuce psixodelija mora da valja,parametri su ti odlicni u oba boxa,top autosa je perfekt odradjen,tu sad pice dve grane sa pola gasa,mozda da im malo povecas vodu samo na sledecem zalivanju i da zalivas sve do ivice potova da podstaknes da se koren siri ka bokovima pota,sve ko bombon brate,u jednom klipu sve si rekao i postedeo me citanja,bravo majstore:clap:::respect:
drzimo brate,ja bi voleo iskreno da bude sve ok i da se druzimo i growamo.:respect:
po zemlji e sad koliko cesto da to radim i na sto moram obratiti pozornost ? :)
jbg on se mesa sa supstratom,ako ces ovako da ga dajes moras dobro voditi racuna jer je on pun N u sebi,aj ovako probaj,usledecem zalivanju rastvori 15g guana u 3l vode i dobro izmuckaj vlasu i zali biljke,ako ne promene boju na zeleniju onda cemo probati 30g,ali nejbolji je ucinak kad se mesa sa zemljem pa se on polako otopa,ovako ce mu trebati vremena da ode u dubinu da znas.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pozz..da li mi mozete pomoci oko indoor uzgoja?
Sa duznim postovanjem,evo vec neko vreme ne primam nove clanove dok ne zavrsim par growa sa ljudima ovde, jer sam pretrap previse,nadam se da ne zameras i da ces razumeti situaciju,ako mozes da sacekas do 10 juna tad cu moci ubaciti par clanova ali pre toga nista ne mogu zaista ranije,pokusaj kod drugih mentora sve su to takodje velemajstori growanja,izvini jos jednom i hvala na razumevanju. :respect:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Oprosti, zaboravila staviti sliku stabljike, ima koji listić žut ali nakon onog jučer, uhhh
dobro je,ovaj zuti list ti je lezao na zemlji pa se nakupio vlage pa je zato pozuteo,katilidoni to su ti oni prvi listici mali oni i treba da pozute,dobro je sve ne brini nista,sad umereno sa vodom iskljucivo zalivaj kad je pot lagan ko perce,stabljika je dobra zelene boje,trguce se ona,sad je bit da nepozurujes sa vodom,pusti je i videces vez u nedelju ce biti druga prica,dobro je,oladio sam se vec da je damping off,samo strpljivo,zato sledeci put vecu saksiju za start uzmi da moze u joj da bude do treceg cetvrtog sprata,ali sad ce ona krenuti cim se adaptira koren,u sledecem zalivanju ides samo voda sa stelovanim ph i nista vise.
 
18.04.2020
50
17
8
27
Evo prve na vidiku auto acid za sad samo svjetlo.i ispuh radi, da upalim i upuh? Da zamjenim mjesta jer mi je ta prva bas na udaru dosta jakog venta? Ili joj nece nista?
 

Prilozi

  • 20200508_181610.jpg
    20200508_181610.jpg
    379,3 KB · Pregleda: 12
15.09.2018
144
224
43
29
dok tuce psixodelija mora da valja,parametri su ti odlicni u oba boxa,top autosa je perfekt odradjen,tu sad pice dve grane sa pola gasa,mozda da im malo povecas vodu samo na sledecem zalivanju i da zalivas sve do ivice potova da podstaknes da se koren siri ka bokovima pota,sve ko bombon brate,u jednom klipu sve si rekao i postedeo me citanja,bravo majstore:clap:::respect:

drzimo brate,ja bi voleo iskreno da bude sve ok i da se druzimo i growamo.:respect:

jbg on se mesa sa supstratom,ako ces ovako da ga dajes moras dobro voditi racuna jer je on pun N u sebi,aj ovako probaj,usledecem zalivanju rastvori 15g guana u 3l vode i dobro izmuckaj vlasu i zali biljke,ako ne promene boju na zeleniju onda cemo probati 30g,ali nejbolji je ucinak kad se mesa sa zemljem pa se on polako otopa,ovako ce mu trebati vremena da ode u dubinu da znas.
Ej a sto kazes da posipam guano malo po zemlji svaki puta prije zaljevanja? To sam vidio da su radili neki na forumu
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Nisam stigao da kupim Slavol. Zutoj ,smo rekli vodu,a crvenoj? Koliko cega, zadnji put bilo 10 ml plantelecrvene. Ipak ce zalivanje da saceka,jos je teska.
IMG_20200508_192939.jpg IMG_20200508_192945.jpg IMG_20200508_192951.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i ispuh radi, da upalim i upuh
ispuh mora da ti radi a upuh ostavi pasivan za sada da ne radi,i zameni mesta da nije na udar venta.
Ej a sto kazes da posipam guano malo po zemlji svaki puta prije zaljevanja? To sam vidio da su radili neki na forumu
ne znam brate,opet treba voda da bi se rastvorila,kako ce da je upije zemlja,probaj da posolis jbg pa da vidimo,ne znam sta bi ti rekao,ja bi je rastvorio u vodi pa zalio kako sam ti rekao,sad ti radi kako mislis da ce imati bolje ucinak.
Nisam stigao da kupim Slavol. Zutoj ,smo rekli vodu,a crvenoj? Koliko cega, zadnji put bilo 10 ml plantelecrvene. Ipak ce zalivanje da saceka,jos je teska.
neka saceka zalivanje,znaci rekli smo kad je pot lagan ko perce to je odlican tajming za zalivanje,sad i vodu daj i crvenoj posto je klopa zadnji put ima dovoljno hrane,pa cemo posle tog zalivanja rokati opasan ritam prehrane crvenoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
12.10.2015
161
174
43
Evo danas su se suncale 7h vani, vjetar ih je skroz savio, malo treniraju, polako dobijaju boju na gornjim listovima konacno. 6.5. zalili obje sa 1,5l-3ml orgatrex.
 

Prilozi

  • IMG_2306.JPG
    IMG_2306.JPG
    348,4 KB · Pregleda: 13
  • IMG_2307.JPG
    IMG_2307.JPG
    727,1 KB · Pregleda: 13
  • IMG_2308.JPG
    IMG_2308.JPG
    719,2 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Obe ce dobiti vodu,a upravo je zena moja preuzela na sebe da kupi Slavol,pa ce verovatno biti i toga
mora voda,ne brini nista,kad ide redovna ishrana on uvek ima u sebi zalihe tako da nije gladna nikad zato ti kazem a vidis i po boji listova a za neku vrecu potrebu prehrane ima potraznju tamo na kraju 4 pocetkom 5 sedmice cvata,e tad ih treba lupati sa klopom.
malo treniraju, polako dobijaju boju na gornjim listovima konacno. 6.5. zalili obje sa 1,5l-3ml orgatrex.
znaci ipak kao prolazi vreme pokazuju da je ustvari do svetla problem,jel da,bar bi ja rekao,sledece zalivanje onda idi cista voda 1,5l i stelas ph na 6,5 da ne bih preterali za klopom odmah u startu sad smo im dali cisto malo orgatrexa da bi se pokrenule,dobro ako menjaju boju,obavezno me redovno izvestavaj.
Poslusat cu te .Rastvarat cu u vodi
pa brate mislim da je bolje,brze ce usvojiti i dublje otici u zemlju,ovako ce ti stajati gore na zemlji ko zna dokle,dok ih uhvati rosa ujutru pa dok se razlozi to ce trebati 3-5 dana da bi tek koren poceo da usvaja,ovako direktno ih lupamo po korenu,kapiras frend,ipak to nije tecno gnojivo koje se brze razlaze.
 
18.04.2020
50
17
8
27
Nemam sada sliku podigao sam ih jedna je vani cekamo 2ge 2je dame i jedna protestira klijanje, al otvorila se pokazuje volju, za nju i tako nema mjesta ona ce 10, dana bit i ide na zrak hehe pa ako sto bude dobro ako ne ne necu nista oko nje,ili ako ove ne izadu rezerva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
25.09.2017
62
56
18
31
Pozz mentore samo me zanima gnojivo Slavol sta mislis o njemu da to uzmem da ne koristimo Plantelu ?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozz mentore samo me zanima gnojivo Slavol sta mislis o njemu da to uzmem da ne koristimo Plantelu ?
slavol nije gnojivo bogati,edukujes li se ti sta ili sve cekas mentora svog da ti objasni,slavol su bakterije koje oplemenjuju supstrat i cine zdravu okolinu oko korena i jacaju imunitet biljke tako reci,sto znaci da ti treba plantela jer je ona NPK prehrana,vraticu te u zadnju klupu:),slavol mozes da dajes svako drugo zalivanje od pocetka do kraja growa 10ml na 1l vode,inace odlican preparat a jeftin,znaci nabavljaj i plantelu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.