Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
BIt ce vrlo zanimljivo i efikasno sto je najbitnije
ajde da vidim,kod tebe samo izviru ideje i eksperimenti,bas se pitam sta je to sad.:)
eh jbg sjeb sam pola panela :D Izgorile mi zarulje..
a kako brate,jesi se to zaigrao opet:);)
Bigi fali mi jos Flush Out i Resin Of.Flush ot uzimam a ova Resin of mi netreba.Evo moj setup gnojiva.
brate pa kud ces vise,ovo je cudo kod tebe,svaka cast...:respect:
Biljčica se počela razvijati, pa me zanima kada bi mogla početi da treningom lst. Vidjela sam da neki počinju dok je dosta mala.
tako je sto ranije to bolje,prvo vezivanje treba da ti ovako izgleda ,evo slike IMG_20190520_101410.jpg ,a idi koju stranicu unazad kolega Fat0ne je bas postavio lepu sliku ovde dali juce ili prekjuce,to prvo vezivanje biljke,kad je budes savila ispod svakom lista koji ti dodiruje zemlju postavi neki kartoncic cisto da list nebi skupljao vlagu onda zna da pozuti.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bigi samo da javim da sam uzeo i boost i jos 4x15w 3000k da pojacamo pricu malo, proslo zalivanje bilo 6ml blooma i roota
svetla nikad dosta,ako si povecao jacinu panela,vidi sad ovako cemo,posto nisi do sada koristio booster jer ga nisi imao a treba malo da iskuliramo prehranu pa cu ti sad napisati dva zalivanja a to bi ovako izgledalo:
1.zalivanje 3l vode +6ml boostera
2.zalivanje 3l vode + 12ml blooma+6ml boostera
e posle ovog cemo odloziti booster na 2 sedmice i taman ga ukljuciti tamo na zavrsetku 4 pocetku 5 nedelje kad budemo ukljucivali i p+.
je dan jasno vidi tamnozeleni krug oko biljke odnosno alge a sto kod ostalih 7 nije slucaj
kod tih se vise zadrzavala voda a kod drugih nije,sad ce to da se oporavi cim se malo osunca,nemoj sad zalivati neko vreme nek se dobro osusu zemlja pa cak i da cekas da listovi da padnu neces pogreseti,daj mi slike onih drugih,nemoras od svih;) samo od par komada najvecih da bi ocenio kad bi mogli da lupimo prehranu,cisto da planiramo unapred.
zalivena je danas 3,5l
drzimo ovu litrazu vodu sledecih 10 dana pa cemo onda tek povecati na 4l za sada je ok.
si rekao da aminoflex ukljucujemo opet u drugoj polovini cvata ili gresim?
nemoj ga sad jos ukljucivati,tamo u cetvrtoj nedelji cvata cemo ga dati kad budemo isli samo solo vodu,odnosno da te ne zabunim:posto P+ ne mozemo da dajemo zajedno sa plantelom i onda moramo ici p+ pa plantelu a onda kad idemo cistu vodu e tu je cepamo sa aminoflexom 6ml na svu litrazu vode,tako da nama ispada zapravo da mi nikad necemo davati cistu vodu biljci,kapiras;),sto je super,sve smo lepo ukomponovali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi u 6.tj. ulazak,s jednom imam problema sto je od starta frkala list.
Pojavljuju se sitne zute točkice na ona 2 lista koji prvi izađu uopce pa se onda to kao širi prema gornjima. Izuzetno sitne,a list kao da se susi na tim dijelovima. To sam viđao 2x do sada i izgubio obje biljke jer su bile prekrivene tim žutilom i izgorenih listova. Nista ne radim drugacije ,samo root davao do sada.to je ta 33386BD4-5E35-4BD1-B394-EF1B2571B733.jpeg
ova srednja je bez problema,super napreduje
6404604B-51E2-4684-B937-28A5FA422FF4.jpeg
i treca ju prati,malo slabije no nista strasno. Prva i treca su purple queen,ova srednja je gift(ispast ce bolja nego nomirane)
13A9AFDF-48A8-4BFE-9D74-1C3C5742FBE8.jpeg
Da ih presađujem vecu finalne ili pricekam jos malo? Jer idu u biobizz onaj full mix,ova prva zemlja bila je compostela ,pogodilo se tako. Pa s obzirom na to hocemo ki pricekati s prehranom ili uskoro početi polako. Ne znam koliko vidis te zute točkice,ja cu upratiti svakako pa javim ako se sto promijeni . Pozdrav svima i hvala Bigi
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
bas se pitam sta je to sad
Skidam lece, radim kat u glavnom boxu, dolje vege box gore cvat dio. Bez leca panel bi trebao moci puuuuno blize biljkama bez LB-a (nekih 20cm u cvatu samo cekam potvrdu.) Samo ne znam kako cu radi vege dolje zbog scroga. PLan je da dolje vegetiraju gore idu u cvat. ali to nemoze sa scrogom jedino da nekako i mreze selim sa biljkama. tako bi imali lancanu produkciju u jednom boxu. Dolje bi mozda vegetirao ispod CFL-a, ali to jos nista nije sigurno osim da ide kat u box :D
a kako brate,jesi se to zaigrao opet:);)
Ma da barem opet mi bolja polovica ima muhe i sav sam rastresen i takav sam slagao panel sreca pa sam otporan na struju inace bi me roknulo....

EDIT: Sredio sam panel jos jednom sam dobio kick od 220V :D imamo 12x 9-11W ne pamtim vise. Imam jos koju u rezervi ako zafali svjetla, ali poznavajuci sebe dok namontiram panel u box neide van do kraja growa ako ce radit posao. 5x 4000k 7x 2700-3000k, Odredio sam sve prema boji svijetla, nemam specifikacije zarulja nigdje. nek izguraju ovaj grow i lete papa. uzet cu one module ko radioaktivni ali sam kratak s parama trenutno.

Bilje guraju drugi sprat lagano krecu u zalet, gorila ima neki deformirani list. Nadam se da je to jedini deformirani koji ce biti ne zelim bitku sa mutantom.. Isto tako primljetio sam da su idealni uvjeti za razvoj gnatova u boxu, cak mi je i zemlja po povrsini postala sumljiva, spustio sam ventove tako da vise po povrsini substrata pusu, i turbinu stavio da radi stalno, do sada sam je palio na pola sata dok bi se sjetio.
20200511_224945.jpg 20200511_224932.jpg

EH da drugi sprat je tu u sredu pada zalivanje ako ce sve po planu ici, ocu im dat 2ml za kick? Spustit ce se vlaga vec sutra danas je malko visa pa se povijali listovi. Vani kisa padala skoro cjeli dan..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7 and virus76

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
) i djeluju jako stabilno isto kao i lsd samo manje visine
ove su bas dobre,videces sad kako ce odreagovati bez tih plastika,pa bas javi ove sto su zute dali je stalo.
Ne znam koliko vidis te zute točkice,j
vidim da,znas kako,rano je bilo sta reci,jer biljke su mlade relativno,ono sto treba da uradis sad je da sacekas da se posusi malo zemlja i da ih presadis u finisne potove,spremne su za presadjivanje,znaci nastavis sa rootom i cim ih presadis povecas vodu odmah na 1,5l i root das po tablici,pa cemo onda videti dali ce se te tackice siriti ili stati kad dobiju svezu zemlju,ne treba nista prckati puno dok su male biljke odnosno mlade cas posla se zajebu stvari,drzi ph vode na 6,5 i presadi pa cemo onda videti dalje.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Evo samo da se javim da nam odlično prija flora nova i moonster Bloom booster biljoze ulaze u 7 tjedan polako(3 tjedan cvatnje)jučer su dobile flora novu i taj booster drugi put za redom sada voda ili dalje tako sibam? IMG_20200512_094815.jpg IMG_20200512_094741.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. tako bi imali lancanu produkciju u jednom boxu.
da jasno mi je,radioaktivni nesto tako slicno radi,jeste malo komplicirano treba sve uskladiti.
uzet cu one module ko radioaktivni ali sam kratak s parama trenutno.
da znam,ja nikako da se uskladim sa tom elektrikom,jos sam u ledu e-27 i to u vegetaciji a u cvet hyd rokam to sam ti vec pricao,ne mogu da najdem vremena da sednem i da se posvetim tome pa mi nekako hyd rasveta najvise odgovara.
Nadam se da je to jedini deformirani koji ce biti ne zelim bitku sa mutantom.
mozda od vlage malo vece,ako je kisno napolje i jos zalijes sve to zna da utice na listove.
tako primljetio sam da su idealni uvjeti za razvoj gnatova u boxu
uff brate to su takve napasti da ti znaju opasno da zagorce zivot,snizavaj vlagu onda i utopljavaj box ako je bas tako,ali eto da racunamo da idu topliji dani,zato vlagu uvek treba drzati 30-40% i onda si siguran oko tih napasnika,ja kad vidim da se ljudi bore da podignu vlagu meni je to besmisleno jer meni je iskustvo pokazalo da skoro isto napreduju u vegetaciji kad mi je vlaga 20% i 50% nisam nesto primetio veliku razliku osim sto eto osiguram se sa nizom vlagom da nemam nikakve napasnike,mada nikad stvarno nisam imao napasnike u indooru tako da ja i ne znam kako to izgleda i borba sa njima zapravo,u outdoooru i plastenicama sam svasta imao i tu sam najvise nekog iskustva stekao u borbi sa tim pa to primenjujem u savetima ljudima u indooru,od domacih instekcida do neke ozbiljnije hemije vec.
i turbinu stavio da radi stalno, do sada sam je palio na pola sata dok bi se sjetio.
pa to bi trebalo da pomogne kad je ventilacija dobra.
ocu im dat 2ml za kick?
idi samo 1ml jer zalivas sa svega par deci i ovo ti je jedini period zivota mlade biljke kad bas ima potrebu za vecim pk posle samo N ide,mislim pricamo o vegetaciji razume se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7 and FatOne

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
učer su dobile flora novu i taj booster drugi put za redom sada voda ili dalje tako sibam?
vidi imaju jaku boju cinimi se a i nije jos pravi tajming za zesci ritam prehrane,tek tamo na kraju 4 sedmice i pocetak 5 sedmice cvata cemo ih rokati onaj ritam dva puta klopu jednom vodu jer tad pocinje da biljka ima vecu potrebu za prehranom,idi sad cistu vodu sledece zalivanje sa regulisanim ph,pa cemo onda posle toga ici samo flora novu bez bostera do 5 sedmice kada cemo opet ukljuciti booster u pricu,zato je najbolje da se ne bih zbunio kad ispucas vodu ovu cistu javise dan prije pa ti pisem po dva zalivanja i onda cemo uz put da se dogovaramo za dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
,radioaktivni nesto tako slicno radi,jeste malo komplicirano treba sve uskladiti.
Od njega sam i pokupio ideju, samo sto ja mislim malo drugacije, vidit cemo sve kroz vrijeme.
pa mi nekako hyd rasveta najvise odgovara.
Hyd je odlican ali mene koci potrosnja inace bi vec uzeo 600w :D Gledam da s ledom dodem sto blize kolicini lumena sa manjom potrosnjom, ali to mora cekat, skupo brate. A para nikako dosta, svaki mjesec od 1. do 15 ja na nuli.. Cak si i prođem limit pa starci uskoce a jbg sto ces, cekam bolje dane da curi bude stanje bolje a i svijetu da si moze nac posao.
mozda od vlage malo vece,ako je kisno napolje i jos zalijes sve to zna da utice na listove.
Evo danas jos veca vlaga, ali vetnovi rijesavaju stvar osusili su substrat po povrsini barem, a zalivanje cu odgodit svakako barem jedan dan. Vidit cu jos sto ce pot rec sutra. Turbina radi ali leti van da oslobodim mjesto, krecem u realizaciju plana lagano. Moram izadit turbinu i montirat je van boxa sada jer to necu moci kasnije dok mi bioze narastu.
idi samo 1ml jer zalivas sa svega par deci i ovo ti je jedini period zivota mlade biljke kad bas ima potrebu za vecim pk posle samo N ide,mislim pricamo o vegetaciji razume se.
Sve razumio brate, znam objasnio si mi to vec, samo me zanimalo da to primjenim i na njima. Dat cu im 1ml na pola litre ovaj put. Prosli put je bilo 4dcl i iscurilo svega 15ml u tanjurice, tako da idem na pola litre sada. Necu im prestat dizat vodu sve dok ne poce curit vise u tanjuric.

BTW dobio sam ovo u znak isprike od hempatije, Djeluje mi kao jako dobra stvar ocemo mi to odmah testirati?
Reci mi kako da doziram jer stata mi je bacat 9L vode sa mixom ovoga zelim radit minimalne doze da sto manje bacam jer imam bocice od 50ml samo..
Regulator.png Startbooster.png

EDIT: Iam nacin kako cu dozirat ove pa i na 1l Vode mogu sa malom spricom micro doze dozirat bez problema. tipa na litru 0.15ml.. Ako se slazes krecemo s necim od tog aptusa pa da kombiniramo malo ako ide zajedno.

Sredio sam box izbacio turbinu van boxa da dobijem visine, sve sam rijesio maknuo sam lece i stavio panel na svega 20cm i sad cu pratit za LB, ali mislim da moze jos blize biljkama ici sad.
Samo moram kupit policu i montirati na 50cm visine, tegla je visoka 30cm, ostalo je 120cm visine u boxu za cvat, od toga oduzmemo 18cm(promjer filtera) ostali smo na 1m visine, panel u cvatu moze biti na nekih 30cm od vrhova. znaci imamo cistih 70cm prostora za biljke, mreza na nekih 30cm od vrha pota, znaci 40cm iznad mreze za vrhove, ako treba i cropamo vamo tamo snaci cu se, a dolje 50 cm je dosta za vege siguran sam, jos pogotova jer mislim radit sa CFL vege.
Untitled.png
MIsljenje o tome svemu? :D
20200512_160712.jpg 20200512_160718.jpg 20200512_160640.jpg
I imamo prijatelja :)
20200512_160659.jpg
EDIT2: Godi im svjetlo sto je blize, porasle su na oko bas sam se iznenadio sad dok sam dosao s posla, usput sam malo i temp podigao (stupanj samo), a vlaga je pala za 17%.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
23.12.2019
64
45
18
Poz bigii bro,
39 dana od kako smo prebacili biozu iz vege u cvat, imamo i novog clana ista je sorta,
Izbacili smo aminoflex na neko vreme, dajem joj 2,5l vode i to joj je dovoljno, mozes li mi napisati sledece zalivanje.
Jel joj se blizi kraj?
 

Prilozi

  • 15892843700641102235720682073070.jpg
    15892843700641102235720682073070.jpg
    438 KB · Pregleda: 20
  • 15892843981968382793065449177929.jpg
    15892843981968382793065449177929.jpg
    451,7 KB · Pregleda: 20
  • 15892844515596898391045077655809.jpg
    15892844515596898391045077655809.jpg
    302,8 KB · Pregleda: 16
  • 15892846168705095922813761848444.jpg
    15892846168705095922813761848444.jpg
    369,6 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
29.05.2019
87
237
33
zz biggie biljkama je danas 2 tjedna. dvije su izbačene iz igre, a dvije najbolje nastavljaju. Skuca me posao zadnjih tjedan dana i nikako da obavim što trebam tako da su biljke još uvijek u početnim pitarima, nisam ni hesi uspio kupiti jer je dućan u kojem sam uzimao nedostupan pa sam uzeo prvo što sam mogao (homeogarden list) ne znam dali mi je to bilo pametno.. vidio sam da je par vutroljubaca koristilo isto gnojivo i da je ok ni više ni manje... zalivene svaka sa 3-4 deca vode i 2ml gnojiva.

pojačao sam crvenu rasvjetu i sad je na 60w 3000k i 50 6500k
inače biljke fino napreduju... guraju 4. kat, a ja još nisam počeo sa lst... ali budem danas
 

Prilozi

  • ABC (1).jpeg
    ABC (1).jpeg
    180,8 KB · Pregleda: 14
  • ABC (2).jpeg
    ABC (2).jpeg
    151,8 KB · Pregleda: 14
  • ABC (3).jpeg
    ABC (3).jpeg
    93 KB · Pregleda: 12
22.11.2019
124
47
28
Cao Big, sibnuo sam ti juce sliku po dogovoru, ne znam da li si video. Pa ako mozes da bacis pogled sta cemo i kako dalje, za 2 dana bi trebalo da ide I zalivanje I da vidimo kad cemo na 12/12 da idemo.
 
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Evo nekako sam je savila, nadam se da je to to, i baš mi smeta ovaj žuti list, mogu ga odrezati
 

Prilozi

  • IMG_20200512_175528.jpg
    IMG_20200512_175528.jpg
    328,3 KB · Pregleda: 15
12.10.2015
161
174
43
Evo update Bigi, jucer zalivene sa 1,5l vode obje
pozdrav
 

Prilozi

  • IMG_2346.jpg
    IMG_2346.jpg
    499,9 KB · Pregleda: 12
  • IMG_2347.jpg
    IMG_2347.jpg
    387,1 KB · Pregleda: 12
  • IMG_2348.jpg
    IMG_2348.jpg
    345,9 KB · Pregleda: 10
  • IMG_2349.jpg
    IMG_2349.jpg
    343,9 KB · Pregleda: 10
  • IMG_2342.jpg
    IMG_2342.jpg
    533 KB · Pregleda: 10

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A para nikako dosta, svaki mjesec od 1. do 15 ja na nuli..
jes brate zajebano,ja znam po sebi,ja imam izdataka redovnih svaki mesec pa to je more,a u opste se ne rasipamo,skromno zivimo,i opet se krpimo od meseca do meseca,ako uspem nesto para da sklonim sa strane za stek ja budem sretan i opet ih dam na drugu stranu i sve tako u krug.
a zalivanje cu odgodit svakako barem jedan dan.
moras da,ti imas fore sa zalivanjem dok skroz one ne olabave listove e to je neka donja granica kad vec moras da zalivas biljke,jbg ta vlaga zna bas da napravi problem kad je konstantno velika a kad vec varira ono spusta se pa se povremeno digne to je jos ok.
Necu im prestat dizat vodu sve dok ne poce curit vise u tanjuric.
pa da moze tako.
dobio sam ovo u znak isprike od hempatije,
a da,aptusov regulator,moze da ,dobar je preparat,tu je bas neko od kolega u mentorskom radi bas sa aptusovom paletom i jako dobra stvar,ja sam radio sa njihovim pk samo i sta ja znam nije los,ovaj regulator nije losa stvar,testiraj nego sta.
a dolje 50 cm je dosta za vege siguran sam, jos pogotova jer mislim radit sa CFL vege.
ta to je ok.
MIsljenje o tome svemu?
dobro moze,lepo si to zamislio i to moze tako da funkcionise,znaci bitno je da predvidis bas taj razmak izmedju vrhova i samog panele,znaci taj radni prostor da tako kazem da biljka moze da raste a da ne dolazi do LB,dobro je.
Izbacili smo aminoflex na neko vreme, dajem joj 2,5l vode i to joj je dovoljno, mozes li mi napisati sledece zalivanje.
Jel joj se blizi kraj?
ima jos da tera sigurno 3-4 sedmice,tek se formiraju cvetovi,eto videcemo,sto se tice zalivanja onda ostajemo na na 2,5l do daljnjeg,onda ovako zalivas sad:2,5l vode+9ml plantele cvet a slavol svako drugo zalivanje tako smo rekli,aminoflex cemo kasnije ubaciti napomenu cu te ja ne brini nista,bitno mda se ti javljas redovno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne and Bl4z3

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
(homeogarden list) ne znam dali mi je to bilo pametno.. vidio sam da je par vutroljubaca koristilo isto gnojivo i da je ok ni više ni manje... zalivene svaka sa 3-4 deca vode i 2ml gnojiva.
moze homegarden list ok je ta prehrana,samo sto sad stani sa prehranom nemoj davati do daljnjeg vise nego se potrudi cim se osusi supstrat presadjuj u finisne potove pod obavezno i kad ih presadis odmah ih zali sa 1,5l vode i to je to,znaci nista prehrana u buduce pogotovo kad ih presadis u svezu zemlju.
, i baš mi smeta ovaj žuti list, mogu ga odrezati
ne moj sad nista da rezes i odstranjujes taj list,to cemo uraditi sledece sedmice kad budemo topirali biljku odnosno kad budemo odrezali zadnji sprat pa cemo skinuti i taj list,da joj sad ne pricinjavamo dupli stres ,odlicno si to savila,sad ce ona da se udeblja automacki,vodu od sledeceg zalivanja slobodno povecaj na 1,5l i drzi ph na 6.5,kad zalivas gledaj da ides do ivice pota da bi podstakla koren da se siri ka bokovima pota.
 
23.12.2019
64
45
18
ima jos da tera sigurno 3-4 sedmice,tek se formiraju cvetovi,eto videcemo,sto se tice zalivanja onda ostajemo na na 2,5l do daljnjeg,onda ovako zalivas sad:2,5l vode+9ml plantele cvet a slavol svako drugo zalivanje tako smo rekli,aminoflex cemo kasnije ubaciti napomenu cu te ja ne brini nista,bitno mda se ti javljas redovno.
Oduzilo mi se ovo ili sam postao nestrpljiv,
Ok, javljam se od sad redovnije, kao da je usporila rast, ili sam se mozda preracunao

A ovo sto su cvetovi poceli da kafene sta to znaci?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo update Bigi, jucer zalivene sa 1,5l vode obje
pozdrav
mora da pocnemo da ih savijamo evo koleginica u gornjem postu ZeljaZivota je prikazala pravi skolski rad pa pogledaj ti treba isto tako da savijes a evo i crteza IMG_20190520_101410.jpg ,ono sto me sad zanima Tom,prvo da ne zaboravim-panel spusti za jos 5cm nize,druga stvar ako mozes da mi napises jos jednom koji bese ono strajnove radis i sta imas pripremljeno od prehrane i koliki ti je razmak izmedju zalivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ok, javljam se od sad redovnije, kao da je usporila rast, ili sam se mozda preracunao

A ovo sto su cvetovi poceli da kafene sta to znaci?
moras se javljati sad redovnije da bi ti sklopio ritam prehrane da je poguramo malo,to sto cvetovi menjaju boju to ti pistili sazrevaju polako i formiraju cvet,jedan sazri a drugi izraste nov i sve tako ide u krug dok se ne formira cvet,e sad moze da bude takodje i purpul gen ali to cemo videti,uglavnom sve je ok frend,zaista imas lepu i zdravu biljku a to ti je najbitnije,i kad je ona takva ti mozes njoj da radis sta hoces,a ona ako ima potenciju ona moze da sazri za 15 dana sve zavisi,sve je to od biljke do biljke.
 
  • Love
Reactions: Bl4z3
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.