Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.10.2015
161
174
43
zaboravim-panel spusti za jos 5cm
ok, mada je na nekih 12cm, ali ocito im je ova lampa premalo svjetla-trebale bi mi obje biti untar 50x50cm-spustam!
bese ono strajnove radis i sta imas pripremljeno od prehrane
super skunk od nirvane amserdam, prehrana biotabs paleta (ostao mi samo orgatrex, bactrex, mycotex), aptus all-in-one (n-p-k-mg,6-12-6-2+B,Fe,Mo,Mn) to je to za vege, imam jos guano prah i aptus pk za cvat. U zemlji je prema uputi proizvodjaca stavljen u svaki pot mycotrex biotabs tablete, startrex i zaliveno sa orgatrex i bactrex - to bi im trebalo biti dovoljno ca 6-8 tjedana.
koliki ti je razmak izmedju zalivanja.
  1. 2.5.- presadio, zalio sa 1l obje - voda+5ml orgatrex+1g bactrex
  2. 6.5.- zalio sa 1,5l obje - 3ml orgatrex
  3. 11.5.- zalio sa 1,5l vode obje
sto se tice lst, pratim i imam pitanja par. Prvo, dva sam ih dana pustio vani na suncu, al puhao je vjetar pa ih je savinuo (jako su se izduzile i slabo im je stablo-to sam zeznuo u preve 2 sedmice drzao sam lampu previsoko, malo lumena slaba penetracija svjetla....jbg) pa me zanima na koju stranu da ih sada savijam? Baci oko na fotke od jucer da vidis kako su savijene, nebi ih htio ozljediti. Jos jedno pitanje, kada im savinem glavni vrh, onda svaki dan dotezem zicu i nju razvlacim ili je samo savinem i ostavim?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
i opet ih dam na drugu stranu i sve tako u krug.
Potpuno isto i kod mene.. Kad zivimo brate u drzavama u kojima treba likvidirati sve koji imaju pravo glasa, jer im su im građani na zadnjem mjestu. Sve dok se ne promjeni nesto i to drasticno tako cemo nastavit zivjet.
moras da,ti imas fore sa zalivanjem dok skroz one ne olabave listove
Sutra cemo obaviti to. Od kad je panel na 20cm pala je vlaga i to dobro, oko 40% je sada stalno. Od jucer do danas su poletile kao da sam ih nogom sutnuo naprijed, bas su me obradovale danas, cak se i listovi lagano ispravljaju. Evo vidi ih kako su ljepse odma, jedino me bode ovaj deformirani list u oci..
20200513_121737.jpg , 20200513_121727.jpg .
testiraj nego sta.
Eh onda trebam pomoc. Nebi htio pretjerat s necim.
Znaci znam da ide SV, i p+ sad ovo zalivanje. Ostatak nisam siguran ali napisat cu svoje misljenje.
Mix radim na 1l vode: SV (na 4L razume se) + Root 5ml + StartBooster 0,25ml + Regulator 0,15ml (Prvo stavljam taj startbooster i regulator onda ostatak.) + p+ 2ml nakon toga to podjelim na 2 djela.
Ako nevalja koktel ispravi me, i reci mi samo koliko cesto idem sa tim startboosterom i regulatorom? Svako, svako drugo ili trece zalivanje?

naci taj radni prostor da tako kazem da biljka moze da raste a da ne dolazi do LB,dobro je.
Bas si me nekako dao na razmisljanje i isao sam pregledat sve stare dnevnike i slike sto imam na kompu. Dosao sam do zakljucka da meni bioze nisu rasle iznad 1.2m visine s potovima. Ja od police do panela u najvisem polazaju imam 1.3m Znaci adekvatnog prostora 1m za bioze s potom. Do sada nismo radili s mrezem, a mreza ih zadrzi jos malko nize nego sami LST, zar ne? Trebalo bi sve to biti taman.
 
Poslednja izmena:

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
bigi evo link od dnevnika juce sam pravio update za Bruce Banner#3 znaci dao im juce pk u pola litre svakoj.Sutra ide zalivanje i hrana za cvetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
29.05.2019
87
237
33
zz mentore
presađene su danas u pitare od 25l, sad kad malo bolje promislim možda je to malo i previše za auto, ali dobro...korijen je već bio dobro obgrlio rub pitara... jednoj se rasula zemlja pri presađivanju pa se vjerojatno i korijen oštetio vidjet ćemo kako će to preživjeti..

imam pitanje ne znam šta da radim sa rasvjetom trenutno sam na 100w pola toplo pola hladno, da li da pojačavam rasvjetu i u kojem smjeru... svjetla za cvjetanje imam pri ruci ali ne znam da li je još rano za više crvene rasvjete, a za vegetaciju bih morao kupiti pa te molim da me uputiš kako šta i koliko.
 

Prilozi

  • 1 (2).jpeg
    1 (2).jpeg
    115,3 KB · Pregleda: 9
  • 1 (1).jpeg
    1 (1).jpeg
    204,7 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
trenutno sam na 100w pola toplo pola hladno, da li da pojačavam rasvjetu i u kojem smjeru.
ostavi na 100w,to je sad i vise nego dovoljno jos sigurno 2-3 sedmice neces morati uopste da pojacavas panel,pola toplo pola hadni spektar je sasvim ok za ovaj stadium,a de mi reci jel ti imas mogucnost da taj panel pojacas sa W ili sta nisam shavtio,za vegetaciju ti je donekle ok 100w eventualno u cvetanje pjacas na 150w i to je to za tvoje gabarite boxa i vise nego odlicno,trebao bih sad da podignes panle za jos 5cm da probamo da ih izduzimo malo i da u nedelju pocnes prvi lst trening da radis,koji je jako bitan kod autosa ,sto ga ranije pocnes vise ces grana imati kasnije u cvet,tako da sad ostavi da dominira plavi spektar ako si me to pitao a u cvetanje treba vise zuti spektar da dominira.
naprijed, bas su me obradovale danas, cak se i listovi lagano ispravljaju
pa priblizio si panela a druga stvar koren je poceo da se siri i dao si im onaj kick sto sad sve to ima uticija kad saberes.
Mix radim na 1l vode: SV (na 4L razume se) + Root 5ml + StartBooster 0,25ml + Regulator 0,15ml (Prvo stavljam taj startbooster i regulator onda ostatak.) + p+ 2ml nakon toga to podjelim na 2 djela.
sve je ok osim ovog zadnjem p+ 2ml e to je sad ne potrebno,znaci nece moci da ga usvoji jer dao si vec jednom 1ml po biljci i to je jos tu u supstratu da znas jer ne moze tako mlada biljka da to sve povuce od jedared jer nema razvijen korenski sistetm nego ce one po malo ga uzimati,ovo sve ostalo je ok stim sto kad ispucas ovo onda nahnadno zalivanje ides samo vodu+root,znaci nista start booste i regulator,snjima ides svako drugo zalivanje bez obzira sto breder kaze da moze svako zalivanje ali nije bas tako odmah da ti kazem,bar ne sad u ovom stadiumu,kad ih presadimo tada cemo probati nesto konkretnije.
znaci dao im juce pk u pola litre svakoj.Sutra ide zalivanje i hrana za cvetanje.
sa pk nemas potreba da zuris sad u ovom periodu jer jos nemaju tu pravu potrebu za PK,ok je prebentivno dati ali ne ucestalo,ovo prehranu za cvat to moras podrazumeva se je osnovni NPK mora ici kao regularan dio ishrane da se razumemo,ok su cure bas,mozda cak i da ides sad jednom full za cvet klopu a sledece zalivanje pola doze za cvet pa tek onda vodu cistu,jer vidim da su zdrave teorecki bi trebale da podnesu malo jaci ritam prehrane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle
22.11.2019
124
47
28
Ej Big, nije mi pri ruci sad, mogu tek veceras oko 22 da ti posaljem jbg nisam je slikao juce. Sad se nerviram...uglavnom napreduje lepo, svakodnevno je vezem I sklanjam listove...kako je nisam slikao
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sklanjam listove...kako je nisam slikao
nema veze slusaj,ja sam u svakom slucaju htio da ti predlozim,sobzirom da sam gledao slike od ponedeljka koje si mi poslao pa u skladu sa tim da ti nju danas ako je vreme,zalijes sa 2,5l vode+rooo i da kad se osusi supstrat tamo u nedelju ili ponedeljak mi nju prebacimo na 12-12 jer ce tad biti vreme i onda ti pisem koktel za to prebacivanja sta da joj das,znaci posto smo isli sadnji put 6ml tnt sad nek ide samo voda+root.
 
29.05.2019
87
237
33
imam mogućnost da pojačam do 225w, ali pri ruci trenutno imam samo 3000k, plavi spektar bih morao ići kupiti.
može onda podignem panel i za vikend počinjemo s prvom rundom treninga.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imam mogućnost da pojačam do 225w, ali pri ruci trenutno imam samo 3000k,
ok sad sve znam,znaci sad nek cepaju na 100w i to je vise nego dovoljno,3000k je ok ako imas 6500k mozes koju ubaciti dok su u vege,ako ne pice one i sa 3000k ko od sale,e da zaboravio sam rasvetu drzi sad na 20-4,ako ti nisam rekao ranije,pa cemo kad udjemo u cvetanje onda smanjiti na 18-6 sobzirom da su autosi.
može onda podignem panel i za vikend počinjemo s prvom rundom treninga.
panel obavezno digni a za vikenda pocni sa lst treningom oko detalja savijanja dogovaramo se u subotu kad se javis sa slikama.
U redu Big, hvala ti puno. Zalivam veceras pa ti se javljam sa slikama.
nema na cemu da se zahvlajujes,meni je drago ako sam od pomici,slike obavezno posalji pa se dogovaramo onda o tacnom tajmingu za 12-12 i daljem prehranjivanju biljke.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
sve je ok osim ovog zadnjem p+ 2ml e to je sad ne potrebno,
Nismo se razumeli nisam davao to sam im dao prvi put juce i vise nece dobit, nije te bilo pa sam sam odradio to zalivanje
koren je poceo da se siri i dao si im onaj kick sto sad sve to ima uticija kad saberes.
Samo je panel utjecao na to dobro i korijen jer su porasle malo, ali nista vise jer im nisam davao sve do jucer kasno navecer. Danas je vec sasvim druga prica. Ode one naprijed munjevito brzo :D Tek sad su dobile kick kroz koji dan cemo vidjet sto je kick napravio tocno ;)

EDIT: Evo 14h nakon zavirio da vidim stanje istegnule su se 2cm u visinu a i u bokove. sa 6.5 na problizno 8.5cm visine.
Prekrasne bebe zar ne? :D
20200514_141550.jpg , 20200514_141559.jpg , 20200514_141607.jpg .
(Djeluju mozda malo bljeđe ali nista to nije osim blica)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Evo nece se Big ljutit sigurno, ali vidimo svi da ga stiska sa shiv strana. Uskocit cu ja sa djelom koji znam kako rijesit.
Zalivanje svakih 4 dana je u principu oke, samo nemoj gledat toliko dane koliko tezinu pota. Uvjek zalivaj kad je pot lagan ko perce. Da ti budem iskren zadnja 2 grova sam imao razmak u pocetku 10+ dana između zalivanja ne treba te brinut ako pustis 5-6 dana, jer jednostavno su malene i nemogu tako brzo uzet to sve, jos ako je visoka vlaga u boxu moras znat da uzima dio vlage i kroz list, a zemlja se jos sporije susi. Dakle za zalivanje neka ti mjera bude pot. Dok ga primis u ruku mora biti lagan kako Bigi kaze "ko perce".
pa me zanima na koju stranu da ih sada savijam?
Evo na slikama vidis ovo crveno i strelice kuda treba ici. Ako je tako slaba stabiljka budi njezan i radi s osjecajem da je ne prelomis (U slucaju da budes i pregrub i pukne nije kraj svijet samo uzmi izolirku i obljepi primit ce se nazad, Ali kao sto sam rekao s osjecajem radi pa nece puci sigurno).
Jos nesto nemam sad vremena sve pregladavati ali ako su one vec u finalnom potu kako mi se cini nadopuni pot do vrha da malo ucvrstis sabiljku jer si ih malo preplitko presadio, ako grijesim i nisu presađene nemoj ni LST radit nego samo dok ce presađivat dublje presadi.
IMG_2346.jpg , IMG_2347.jpg .
. Jos jedno pitanje, kada im savinem glavni vrh, onda svaki dan dotezem zicu i nju razvlacim ili je samo savinem i ostavim?
Dok ih savines das im 3-4 dana mira da se priviknu pa onda dalje dok ocvrsne stabiljka.
 
  • Love
Reactions: tom7

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
hej bigi, evo update.
ovo je ww prije zalijevanja i lst.
IMG_20200514_151640.jpg IMG_20200514_151651.jpg IMG_20200514_151703.jpg

ovo je poslije lst i zalijevanja, 1,5l vode i 4 ml tnt.
IMG_20200514_151930.jpg IMG_20200514_151940.jpg IMG_20200514_151949.jpg

ne znam sta bih vise rekao. meni to izgleda top.
pot je od 12 litara.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
To je to odlicno odrađeno, prva ima bas slabiju stabiljku ali ce se pojacat sada, napuni pot do vrha ako imas mogucnosti ;) I dalje cekaj Bigija za plan prehrane i sve ostalo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
12.10.2015
161
174
43
ali danas su se vec ispravile, i sta sad?
 

Prilozi

  • IMG_2380.JPG
    IMG_2380.JPG
    503,3 KB · Pregleda: 14
  • IMG_2381.JPG
    IMG_2381.JPG
    611,9 KB · Pregleda: 14
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.