Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Svi zaljevaju previše! Ovaj zaljeva svaki dan, pa je uvidio grešku, a YouTubeer
Ja ko papagaj sam postao stalno to napominjem.
Razlika između CFL 150w i 23w
jeste tako je pomozi Stan slika je 1000 reci ;) :respect:
jucer sam se provaljivao trazeci od 200w, ljudi me blijedo gledaju hahaha.
Pa kako nece da te gledaju nemaju takve sijalice u elektro prodavnicama,mozda i ima ali ja ne znam,uglavnom ima u growshopovima jer se koriste za vestacki uzgoj odnosno indoor.
Ps.Za spektar sam skontao ranije citajuci bas tu temu, kelvini, lumeni, sve to imam u malom prstu koliko je sta za sta i kada u kojoi fazi.. Zato nisam pitao, ali hvala jos jednom..
Nema na cemu,nemoj ti zameriti meni samo, ja sam tako po malo strog cisto da bi podstakao clanove na edukaciji i uopsteno da dam do znanja da se mora covek malo informirati sta i kako.Moj stav je pozitivan verujmi a ipak doziram svoju strogocu da to tako nazovem a da se ipak drzim nekih ljudskih vrednosti i ne preteram u tome.Hvala na laskanju,ja volim ovo sto radim i nije mi tesko da tako pisem opsirne postove jer smatram da sam duzan ipak da objasnim koliko mogu a to bas ne mogu uraditi u par recenica.Dok god ima ko da cita zadovoljstvo je moje pisati.
Čim stigne paket javim se za upute. I moram ti se izvinuti sto sam prošlu ranije skinuo, falilo joj je još 10tak dana, puno ispuhala tokom sušenja.
Nemas mi se sta izvinjavati,kasno smo poceli sa mentorskim znas i sam pa je to ispalo kako je ispalo,nema beda zato sad idemo ispocetka pa cemo nadohnaditi sve;).A vidi sad ovo nije se ona bas ispuhala samo od susenja,mozda je takva sorta znas,ali opet da ti napomonem nesto,sad kad zavrsimo ovaj grow podsetime da te provedem i kroz deo susenja tipa temp.vlaznost i jos neke fore pa ce manje da ti se ispuse sto kazes ti,sve cool,ne zaboravi da me podsetis jer cu ja sigurno zaboraviti.Sve u slikama cu ti prikazati i nema beda,i ne zameri ako te pitam vise puta za jednu istu stvar zaboravan sam malo ali se u sekundi setim svega.
Vidio sam al ne znam na sta mislis.
Sve je cool,nisam bio siguran dal ces ukapirati da sam ti odgovorio jer te nisam tagovao ili kako se to kaze nemam pojima,hteo sam da ti dam do znanja da sam ti odgovorio i da sam tu za sve sta treba da se ne istripujes da sam te iskulirao brat ,znas.
Pa te nisam htio gnjavit
Negnjavis me naprotiv bas,sve pitaj sta te interesuje i mimo growa,ako te ineteresuju i druge stvari oko uzgoja.
.Ugl pitanje dali da stavljam drugu menku na klijanje ili ce ipak biti nesto od ove lijeve?
Ma ne stari sve je ok,ova sto kazes da nesto nestima,njoj je malo jaka zemlja pa je kao pecnuta a i ne odgovara joj ph da znas samo,hoce to tako jel svaka je biljka prica za sebe,a posto idu napolje u ponedeljak slobodno ne zalivaj nista samo ih presadi vani jer ces lakse presaditi kad ti je zemlja suva pa onda ona ispadne sva u komadu i lepo je presadis.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Evo je Bigi, cfl, 150w, 6400k (ovo sam trenutno uzeo sa vanjske rasvjete).. Ici ce jos jedna vjerovatno.
Ne smijem blize, ovo je petnaestak centi..
Toliko je jaka da evo jedva u mob gledam, sve mi bijelo pred ocima..:D
 

Prilozi

  • 20190531_194835_HDR(1).jpg
    20190531_194835_HDR(1).jpg
    410,8 KB · Pregleda: 31

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo je Bigi, cfl, 150w, 6400k (ovo sam trenutno uzeo sa vanjske rasvjete).. Ici ce jos jedna vjerovatno.
Ne smijem blize, ovo je petnaestak centi..
Toliko je jaka da evo jedva u mob gledam, sve mi bijelo pred ocima..
cek brate moj nije to clf jbg to ti je led evo imam i ja takvu IMG_20190531_200113.jpg ,sacekaj da vidimo da smislimo sta dalje digni ti sijalicu na 25cm dok ne resimo situaciju,cek da malo razmislim daj mi 30min imam neke obaveze,ali je ok ne brini nista pusti ih sad tako samo jos malo digni sijalicu pa cemo videti nesto smisliti jbg.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jel moze pod ovom sijalicom grow za sad?
Cekam platu u ponedjeljak, pa idem po sijalice..
Svidja mi se sto uopste puno ne grije, skoro pa nikako..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel moze pod ovom sijalicom grow za sad?
ma moze naravno,sad bas malo cakulam sa kolegama na tu temu,znas.Vidi fora je kod te sijalice sto zapravo samo oni dole stapici imaju dejstvo oni gore sto su ti sijaju bzv i bacaju lumene gde ne treba,e sad imalo bi efekta kad bi stavio reflektor ali i to je pitanje jer se slabo ko upustao u igru sa tom sijalicom a ja sam radio samo rasad.Da nebi mi gatali u pasulj,prvi ti je grov idemo na siguricu ako se slazes-znaci lowbudjet ali efikasan i proveren nacin sa pozitivnim rezultatima.To je moj savet,a ipak sa druge strane ja bi mozda i probao sa tom sijalicom sto kazes kupis jos jedni dve pa da probamo,ali ipak ne to je moja zadnja konstatacija,to bi recimo ja morao prvo da isprobam da mi mogao da dam takv savet iliti jeli nesto korisno oko toga,posto nisam probao vracamo se na clf odnosno siguricu.De mi samo jos jednom napisi dimenzije boxa i recimi sta ono bese koje su sorte ove ili su reg-menke iz paketa ,podsteti me samo jer moras se navikavati na to da me podsecas onda kad te pitam jer imam boljku amnezije blage koju lecim i te fore ali u principu da se neistripujes ja se svega setim u sekundi da znas odmah tako funkcionisem.Dok malo ne zazivim stobom u growu na pocetku onda posle mi ide znam sve i pamtim nema zime.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Regular sjeme, 40x70x150 box tako nesto.. Ormar, ima ga, mogu sigurno dvije biljoze..
Nikakav bed samo reci, ima nas dosta, ni ja ne bih popamtio hehe.. :D
Obzirom da ova sijalica ne grije nikako (sto mi se svidja, ne trosi puno struje, ne grije puno), mogu li je blize primaknuti? Trenutno je 20cm..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Regular sjeme, 40x70x150 box tako nesto.. Ormar, ima ga, mogu sigurno dvije biljoze..
Nikakav bed samo reci, ima nas dosta, ni ja ne bih popamtio hehe..
ok onda ubelezeno sad,kad stigne plata prvo se javi na konstataciju pa onda u kupovinu podjes po sijalice i sve sta treba,znaci ja sam tu a ti se javi da uskladimo broj sijalica,lumene,kelvine i jos po nesto sta sve treba da se istera jedan dobar clf grow.A ja cu ukoliko sutra vec napraviti jedan crtez da ti objasnim sta i koja pozicija sijalica bi bila najefiktivnija za tvoj box.
 
29.05.2019
81
59
18
Pozdrav svima! Ja sam uspeo nesto namestim, ali me je bukvalno sramota da okacim slike kad pogledam sta vi ljudi radite :)
Znaci ovako, odabrao sam onaj gornji deo ormana jer tu bas nema sanse da neko pogleda a i rekao sam da za sada zelim nesto, sto moze da mi izgura biozu do momenta kad ide u out. Dimenzije su 55x85x55 , stavio sam 3 sijalice e27: 14w (100w), 1600lumena, 6500K i jednu 10W, 800lumena, 6500K....Ako je nedoviljno ubacicu jos grla!
279210 279211
Taj ,,panel,, moze da podize i spusta po potrebi... Uzeo sam tu foliju sto se stavlja u kola radi zastite od sunca mislio sam da je to bolje. Sutra cu sve izlepiti tom folijom, izmedju ostalog da svetlost ne izlazi napolje...Imam jos nekih ideja, ali mi samo kazite da li ovo ima imalo smisla? Ne budete jako kriticni :p
 
29.05.2019
81
59
18
Ovo je humus koji sam kupio da nema nikakvih info, a da mi je zena rekla da je 6% ph
Pa dok cekam da one menkice proklijaju da sredim i to.....Prebacio sam ih u novu maramicu i bice tek tek nakvasene.
279214
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, ali me je bukvalno sramota da okacim slike kad pogledam sta vi ljudi radite
Nemas se sta sramiti jel kutak zato sluzi da iznosimo ideje i zajedno korigujemo kako treba,tako da u buduce samo pisi i slike ubacuj i nema beda,svi smo mi nekad bili pocetnici.
sto moze da mi izgura biozu do momenta kad ide u out.
ok uzeto znjanju.
mnogi si razvukao sijalice jednu od druge,sad ces uraditi sledece,znaci ubacices jos dva grla i ovako ih pozicionirati IMG_20190601_082024.jpg ,da bi spektar bio skoncetrissan na takoreci srediste boha jer to bi bilo idealno onda za poziciju jedne bioze a takvom poziciom kao sto ti je na slici mozes svojovremeno ako radis dve bioze mozes lako dograditi panel odnosno pravilno ubaciti jos koju sijalicu a to bi onda sa dogradnjom izgledalo ovako IMG_20190601_082928.jpg i sa ovakvim panelom i ovim rasporedom sijalica na zadnjoj slici mozes opusteno da odradis jednu biozu od pocetka do kraja stavis sijalice od 14w i imas pristojan panel jacine dovovoljan za jednu biozu da joj radis sta hoce.
Elem da se mi vratimo onda na prvu sliku gde ces postaviti jos dva grla kako sam ti nacrtao i onda ce sve biti ok,sta ti nije jasno pitaj.
Trudi se da ti sijalice budu iste woltaze ili makar priblizne,6500k je ok za vege i jacina koju imas samih sijalica od 14w je idealna.Trebas samo da skines te kugle iliti difuzire sa sijalica,uzmes ostar noz i polako u bodes u ivice sijalice i skines,on ti gusi lumene odnosno krade dosta pa to nema smisla zato skidaj te kugle obavezno.
Ovaj drugi panel sto si mi poslao okrugli nista to batali nedrzi vodu tako da zaboravi na to u buduce da ne diskutujemo sad zasto-kako.
Ovo je humus koji sam kupio da nema nikakvih info, a da mi je zena rekla da je 6% ph
Naravno da nema uputa jer da ima valjalo bi necem,menjaj tu zemlju to je smece koje moze vise problema da ti napravi nego dobrog,ali mozes da je ostavis jeli pa da je izmiksas za drugom boljom zemljom pa iskoristis u outu da se razumemo.Vidim da si iz vojvodine juri trazi florabelu ona je zakon na nasim prostorima a lako dostupna a evo ti i slika bilo koju da nadjes sa ove slike je odlicna za nas hobi pa se potrudi malo da nadjes nesto sto valja upload_2018.png ,po meni ce pre da naletis na florabelu koja je odlicna.
Uzeo sam tu foliju sto se stavlja u kola radi zastite od sunca
odlicno i ja radim sa njom dobru refleksiju daje kad pogledas koliko kosta i sta.
Ormar nemoj da busis nista moze i bez rupa da funkcionise tih prvih 2 nedelje zivota dok malo ne ojaca i nestigne do 3 sprata kada cemo ih seliti vani,nije lose pazi da kupis neki pc kuler 80x80 taj mali duva ko lud i stavis ga na punjac neki stari od telefona da ti cisto malo simulira vetar i ubrza ojacanje male bioze pred nego je preselimo u out.
Sta je bitno,prehrana koja ide,u startu kupi odmah Slavol 5a689f8aacbe5_03586.jpg to su ti bakterije koje pozitivno uticu na sami supstrat i odredjene procese u samoj zemlji,njega ides kroz citav uzgoj da znas samo,ne bi bilo lose da kupis neki root ukorinjivac ako naletis negde tipa ovako nesto od Hesija imas malu bocicu od 50ml kosta svega 380din root_1l.png a ako nemozes da nadjes hesi imas od fitoferta njega bar ima svugde preparat se zove aminoflex aminoflex-250ml.png moze da posluzi kao zamena za ukorenjivac a uz to jos ima u sebi odredjenje amino kiseline koje pogoduju samom razvoju sistema biljke i pomazu razvoju korenskog sistema.On je tu negde isto oko 400din stim sto dobijes u malom pakovanju 250ml pa se isplati znas.Od prehrane ako neces ulagati nista puno a ides u out sasvim ti je dovoljno plantela list i plantela cvet.
 
29.05.2019
81
59
18
Sve primljeno k znanju! Hvala na opsirnom objasnjenju!
Idem sad da dokupujem sta mi treba!
Ako se odlucim da nesto radim indoor i ulozim jos u opremu, visina boxa 55cm je premalo po mom misljenju, a vidim na forumu dosta ljudi ima priblizne dimenzije pa me zanima da li tu mogu samo neki lowrider-i ili postoji neka tehnika...!? zanima me jako
I jos jedno pitanje, kazes da ne pravi rupe na ormanu a da uzmem cooler, znaci samo ga stavim unutra da on duva, nema potrebe da uvlaci svez vazduh!? Ako sam dobro objsnio...
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nema potrebe da uvlaci svez vazduh!? Ako sam dobro objsnio...
dobro si objasnio a jos bolje shvatio,to je to kako sam napisao.Skratio sam te muka a hoces rekao si sam da stasas bioze za out neki,pa posto je sve brzinski ja ti dajem takve parametre jedino eto taj refletorr sto mozemo ga vazda nabudjiti za ozbiljan indor a ti kad resis da radis indor onda te budem uputi sta i kako dalje.
visina boxa 55cm je premalo po mom misljenju, a vidim na forumu dosta ljudi ima priblizne dimenzije pa me zanima da li tu mogu samo neki lowrider-i ili postoji neka tehnika...!? zanima me jako
jeste imaju priblizne dimenzije ali zato rade sa clf sijalicama ili ledom malih woltaza tipa do 5w vise komada evo ti jedan primer naseg postovanog kolege Herba i veoma cenjenog sa moje strane jer je on doktor za mini-growove u pc kucistima image.jpeg pa baci oko na njegove dnevnike on ima i clf i led rasvetom je radio.Pa malo priblizi sebi sta i kako,tu idu manji potovi i naravno urod je manji da se razumemo ali ja to cenim meni su bas zanimljivi ti minigrowovi cak je i moj kutak baziran na tome ja sam to naglasio u mom prvom postu prestavljanja.Evo ti link i mog nekog projekta koji kosta svega 120e u fulu je sa sve friziderom i hyd rasvetom 250w na 40x50x130 pa ti vidi bajo moj sta sve moze da se napravi samo kad se hoce i kad se covek dobro educira.
Inace evo i slike jedna bioza limun kush iz tog frizidera koji i dan danas koristim u potu od 16l i sve skupa 120dana growa i 180g suve mase izvuceno posle 21 dan kurajana u tegle i onda mereno. 263544-6336c5286b12d9bf53f1f9762c3b9281.jpg ,evo link dnevnika pa vidi celu situaciju ova je slika mala nesto nemam pojima stajoj je.
cek editirao sam post evo je prava slika. IMG_20190303_122558_265.JPG
 
Poslednja izmena:
29.05.2019
81
59
18
Ispraticu rad herba! Tvoj frizider je pobeda nad pobedama!Lemon kush <3 perverzija
idem da vidim sta mogu da nadjem da kupim. Posaljem posle sta sam uradio. One menkice sam bacio ubudjale su kao sto si rekao, bas sam konjina :plac: nasao sam nove tri pa cemo videti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nasao sam nove tri pa cemo videti
e cek onda,znaci u maramicu papirnu stavis iliti ubrus ali nesme da budu mirisljave da znas jer ta hemija iz mirasa ostecuju klicu,iliti jos bolje uzmes gazu sterilnu presavijes vise puta stavis u sredinu pa od gore jos koji slol,i sta je bitno-odrzavaj samo vlagu nemoj jako da ti bude vlazna i stavi negde gde je temp.od 20-25c,ja obicno stavim na resiver od neta pa pratim cim se malo vise osusi maramica -gaza ne bitno ja je polijem samo sa jednom supanom kasikom vodom ali ne direktno sa cesme,pusti malo da ostoji voda 30min pa malkice pomokris cisto odrzavas vlaznos i sve tako u narednih 36h i eto klice i veselja.I neotvaraj je da je zagledas svaki cas jbg,pusti je i zalivaj po malo i mora da se primi klica za 24-36 sati,kapisko senjore Gonzales
 
  • Love
Reactions: Ludi Gonzales
29.05.2019
81
59
18
Ne rade prodavnice subota je :( U ponedeljak cu resiti jos grla i sijalica! Uzeo sam samo foliju pa cu dobro sve izlepiti danas!
Za klijanje koristim obican ubrus, i zaista sam pre 5 6 godina to radio bez problema, ali sad nzm sta se desava. Okej ovo poslednje sam ja zeznuo jer sam bas na ovom forumu negde procitao da decko drzi cak i u casi sa vodom dok ne proklija, pa reko da probam... Radim kako kazes pa cemo videti.
279277
Moze li ova da prodje? Zaista ne postoiji nista drugo, moracu do nekog veceg mesta po preparate
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Moze li ova da prodje? Zaista ne postoiji nista drugo, moracu do nekog veceg mesta po preparate
Pa ovako na prvu ne bih rekao da je losa trebao bi da uporedim vrednosti sa nekim drugim zemljama kojima sam ja radio a ne znam ih napamet,de mi reci kako se zove ta zemlja.
Okej ovo poslednje sam ja zeznuo jer sam bas na ovom forumu negde procitao da decko drzi cak i u casi sa vodom dok ne proklija, pa reko da probam... Radim kako kazes pa cemo videti.
Pa da tako se radi i proveravas dali ti je menka ok,ako je stavis u casi i ona odmah potone da menka ne valja jer je suplja a ako je stavis i ona pluta onda je ok i onda ona potone posle nekog vremena i ti je izvadis posle 24h i pikujes u zemlju i to je to,je vise praktikujem maramice papirne jer volim da vidim koren kad izbije i tako sam sigurniji da ce se primiti kad je pikujem u zemlji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.