Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.205
358
Pozz bigi, i cijeloj ekipi.
Ev krenula je, 5 dan od nicanja, prvi dan dao 20ml vode, poslije 24h još 20ml vode. Preskocio jedan dan pa juče dao 20ml sa slavolom. Slavol sam u 100ml vode dodao 1ml slavola, nastelovo ph sa lakmusom, mada je onaj od 1 do 14, al hajd, za pocetak moze proci. 50w 6500K na 70cm. Ev slikice IMG_20190530_205659.jpg IMG_20190530_205647.jpg IMG_20190530_205600.jpg
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Nema nigdje cfl od 200w, najvise sto sam pronasao je 30..
Moram skontati kako da vise grla uradim i spojim, a ja i struja dva razlicita pojma..
Belaj pravi...
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
te,nego ga ti ga nespominjem kad je to preparat za cvetanje koji cemo da ukljucimo kad dodje
B-52 se može koristit cijelu vegetaciju! Preporuka je u cvjetanju od 2-6 tjedna. To tnači do kraja gnojenja. U vegi ga dam povremeno, ali može se i bez njega

B-52 formula sadrži ekstrakte kelpa i morskih trava. Ti ekstrakti imaju u sebi različite tvari koje povećavaju razvoj i množenje stanica i stimuliraju korijen i mladice.
Ne daje ga se u tranziciji do 2 tjedna cvata!
U vegi se daje, da se širi i u kombinaciji sa voodojuicom, čim ju topam, raste več drugi dan
B-52 pojačava metabolizam bijlke, snagu i imunološki sustav da bi biljka bujnije rasla. B-52 sadrži nekoliko prirodnih hormona. Možete ga koristiti kao folijarni sprej ili se može staviti u jarak/rupu u koje se stave mladice/reznice za dobar početak rasta. Ako je širenje biljke u visinu poželjno u prva 2 tjedna razdoblja cvjetanja onda nemojte koristiti ovaj proizvod. Ako širenje nije bitno, onda ce B-52 biljku učiniti nižom. B-52 pojačava bočni(u stranu) rast biljke.
To isto radi u vegetaciji. Panel sam maknuo metar od biljki i dalje tera u širinu. 1559283401317593759793853515984.jpg . Isprobavam ga na NLu i 45cm je široka, 10cm visoka. Topana je prekjučer!
B-52. U počecima razvoja biljke i nakon 2 tjedna cvata, daheš biljci. U vegi sa pola doze u cvatu cijela! Screenshot_20190527-045710.jpg
Jedna mudra za dobro jutro!
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
B-52. U počecima razvoja biljke i nakon 2 tjedna cvata,
a dali bi mogao snim da se odradi celo cvetanje stim da se ubaci posle 4 nedelje cvata recimo ubaci big bud posto on ima veci udeo PK ,za voodu je ok u vege kako sam izucavao malo.Ima bas jednog clana koji je ogranicen AN prehranom pa bas hocu da mu namestim neki koktel za cvat a ima b-52,big bud,overdrive i carbo.Jeli Stan jel to isprobavas onaj novi panel skoro sto ti stigao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Overdrive se daje zadnji tjedan gnojenja i to je Ripen kod GHE. Da biljci do znanja, da joj giljotina ne gine:)
Big bud ti je Fosfor plus kod Hesia i ja ga dam u prvom tjednu cvata, daje se kao poticanje jačeg cvata. Jednom i onda tek nakon 3.tjedna. Carbo ide od starta do kraja, ali netreba svako zaljevanje!
B-52 može dati pola doze i u vegetaciji. Tu netreba pretjerivat, jer treniranjem biljka ojača. Ako ju ne topa i sl. Onda, neka ga da češče i dat če jače bočne grane!
A, Voodojuice je sličan rooth coplexu od Hesia. Ja ga dajem u kombinaciji se Pirnhom i Tarantulom, ali i to je nepotrebno, pošto Voodojuice i Piranha nabiju korjen, da prst nemožeš zabit u zemlju!
Vodoojuice, može davat cijeli grow, ali povremeno.
Skužio sam, da Overdrive kada dajem samoga u zadnjem tjednu gnojenja, pa voda do kraja. Vrati mu se jak miris i masniji su vrhovi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Jeli Stan jel to isprobavas onaj novi panel skoro sto ti stigao.
Nisam ih još stavio u uporabu, čekam još neke stvari.
Počeo sam radit, pa to ide malo sporije. Dvoumili smo se između Zeusa i HLGa, ali HLG može biti metar od biljki i dimmanjem ih reguliram. Mislim da i Zeus to može i on ima deklariran jači lumen/watt.
Presudilo je to, šta Samsungove stripove, dobijem sa popustom!
Pošaljem ti slike, kada složim sve! Moram neku klimu uzet. Neda mi se improvizirat, jer me nema doma. Ili klimatizirat cijelu sobu!
Iskreno, danas sam tek došao sebi!
Vratio sam se na posao, rekao da se neču forsirat, pa tenkre opalim 14,15 h dnevno:)
Jučer sam si uzeo slobodno i prespavao cijeli dan.
Kad rana miruje, mogu kanale kopat!
Mažem prije posla i dođem doma 2 puta na tuš i zamjenu boxica.
Barem me ponovno, kad zapalim pljugu, zatiltam:zvezda::.
Ne pljugam prije vožnje, tako sam mirniji, novci mi štimaju:).
Čuo sam, da su i kod nas krenuli sa lizalicama. U petak su me zaustavili 3 puta, a u subotu jednom.
Samo otvori prometnu, pogleda vozačku i laku noč!
U vezi ANa! Uz ovo šta si nabrojao, treba neki bloom. B-52 i Big bud bi mogli isfurat dobru biljku. Ja što više čiste vode dajem, uz AN prehranu, koju sam prepolovio. Jer previše gnojenja kod nekih strainova može proči, dok se kod nekih, vrhovi osuše i puno je slabija.
Recimo Junge juice, trokomponentno gnojivo. Micro, grow i bloom, daje se svo troje cijeli grow. Samo se mjenja doziranje! U vegi više growa, u cvatu više blooma. Ali tako biljka dibija sva potrebna hranjiva, a malo je mjesta za greške.
150kn(20€) sve 3 boce po litru. Jedino ovome se mora štelat ph! Ali ima verzija(30kn) skuplja i ima ph perfect. Ja Jungle koristim za automate, s time da dam 2 puta čistu vodu i jednom full dozu Jungla i vidi se, da im paše.
Vidim, da ljudi slabo koriste Atami ATA verziju, koja je za out! Jeftinija je, a valja!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
puta toliko da dođem tek na 6.5...
a sa cim meris vrednost.
17i dan im danas,spore su. Mora da i njima fali proljece makar su u boxu
dobro je to ok su,malo blede ali resicemo i to uskoro,napisi mi sa koliko vode zalivas jer ja bi im podigao kolicinu vode,jer kad zalivas trudi se da je zalijes do ivice pota da bi podstakao sirenja korena u bokovima.
dobar je to ritam na 6 dan jer ako nije suv supstrat nema smisla zalivati jel da.
Vidi nismo se culi odavno,pa bi te zamolio da mi kazes opet sta imas od prehrane sve jer mozda bi ove vece resili da ih hranimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
a sa cim meris vrednost.

dobro je to ok su,malo blede ali resicemo i to uskoro,napisi mi sa koliko vode zalivas jer ja bi im podigao kolicinu vode,jer kad zalivas trudi se da je zalijes do ivice pota da bi podstakao sirenja korena u bokovima.
dobar je to ritam na 6 dan jer ako nije suv supstrat nema smisla zalivati jel da.
Vidi nismo se culi odavno,pa bi te zamolio da mi kazes opet sta imas od prehrane sve jer mozda bi ove vece resili da ih hranimo.
Sa ph metrom ali digiralnim nekim. Idem danas po lakmus.
Svaku sam zalio sa 6dl.
Inam komplet od canne. Do sada su dobile rizo i malo samo tera vege.
Kako ti kazes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
prvi dan dao 20ml vode, poslije 24h još 20ml vode. Preskocio jedan dan pa juče dao 20ml sa slavolom. Slavol sam u 100ml vode dodao 1ml slavola, nastelovo ph sa lakmusom, mada je onaj od 1 do 14, al hajd, za pocetak moze proci. 50w 6500K na 70cm. Ev slikice
cemu tolko vode,ovako sad nema peckanja sa vodom vise.Vodu ces povecati na 0,5l i slavola staviti 5ml rezim zalivanja od danas iskljucivo na 4-5 dan jel vazi tako.Panel slobodno spusti na 40cm pocele su da se izduzuju to je ok videces.Ne znam dali smo razgovarali o tome vec ili ne ali nije na odmet da mi ponovis sta si spremio od prehrane.
Imas onaj moj tutorijal o lakmus papiricima baci oko,za prvo vreme moze pomoci i taj od 1-14 bolje ista nego nista,svojovremeno nabavi onaj sto meri od 5.4 do 9 ili od 5-7 sto meri,sve je ok bebice su ti super,obrati paznju sta sam ti napisao i nemoj da moram uvek ko papagaj da ponavljam ,ne zalivaj tako malu biozu cesto,ok.
Nema nigdje cfl od 200w, najvise sto sam pronasao je 30..
Moram skontati kako da vise grla uradim i spojim, a ja i struja dva razlicita pojma..
Imas sve na forum evo link ti pustam a ti pitaj sta ti nije jasno kad sve lepo procitas pa ti pomognem da spakujemo kakav hoces panel clf ili led nema beda.

https://www.vutra.org/threads/spajanje-6-štednih-žarulja-na-jedan-utikač.6773/
i evo ti neki dnevnici da vidis ljudi kako pice na clf rasveti.
Overdrive se daje zadnji tjedan gnojenja i to je Ripen kod GHE. Da biljci do znanja, da joj giljotina ne gine
U vezi ANa! Uz ovo šta si nabrojao, treba neki bloom. B-52 i Big bud bi mogli isfurat dobru biljku. Ja što više čiste vode dajem, uz AN prehranu, koju sam prepolovio. Jer previše gnojenja kod nekih strainova može proči, dok se kod nekih, vrhovi osuše i puno je slabija.
Super Stan,korisne stvari si rekao i prikazao iz svog iskustva so je bitno,hvala na trudu,takva pomoc je meni zaista potrebna gde ljudi mogu da procitaju iz prve ruke sta i kako.
cancerfreeworld.
Odlicno
,od sledeceg zalivanja povecavas vodu na 1l a ritam ostavi na 5 dan recimo da ih zalivas,odnosno sam proceni kad je pot ekstreno lak onda zalivaj,dalje -sledece zalivanje full dozu tera vege idemo ali samo ovim vecama ovim manjima samo das rizo i opet te napominjem zalivaj samo kad je pot lagan ko pero i zalivaj vise u obimu do ivice pota da bi podstakli koren da se siri u bokovima.
 
Poslednja izmena:

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Hvala za upute..
Samo me jos interesuje na sta da stavim grla, kako da ih pricvrstim, koju li plohu da nadjem.. Da li na karton (mada mi je to nesigurno), ili ne znam sta bih mogao, drveno nesto.. Daj ideju pls kako bih mogao ucvrstiti grla, na cemu..
Stavio bih 8 grla, mozda se odlucim i za led..

Btw, ventilatori, kako sam skontao, su tu da hlade sijalice koje griju? Primjetio sam da kod svih boxova tako ciljaju u sijalice?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jucer me prodavac uvjerava da je sijalica kao 100wati, iako je npr 20.25..
Vidio sam i na pakovanjima da pise da je kao 150w, ali je ustvari 30...
Evo i primjer kako napišu.. To me zbunjuje
Ovo jos samo da znam, i sve sam skapirao sto se tice svjetla..
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-05-31-13-09-33(1).png
    Screenshot_2019-05-31-13-09-33(1).png
    866,6 KB · Pregleda: 15

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.205
358
Izduzila se prvih dana, jbg, bila na prozoru 2 dana, zajebo nisam bio tu. Spustit cu još malo, strah me da je ne spržim ko prošlu. A za zaljevanje me malo zbunjuje, za 6 dana sam joj dao pola deca vode na tri puta i to je puno, a pola litra u 5 dana je ok? Pot je od 1l. Naručio hesi start paket, al još nije došao, prošlo 7 dana, valjda ce doći. I maylar i perlit su u toj narudjbi, valjda ce stići do presadjivanja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Samo me jos interesuje na sta da stavim grla, kako da ih pricvrstim, koju li plohu da nadjem.. Da li na karton (
nadjes neku tanku plocu drvenu tipa sper-ploca,iverica,pastigas recimo,ejjjj parce laminata pa iskrojis na meru ma ima toga budi kreativan malo jbg,Inace sto se tice samog pricvrscivanja grla za plocu uzmes nosace za plafonerku to je ovo grlo-e14-keramicko-sa-drzacem.jpg ili imas i ovakve PQVIToJ.jpg uglavnom iste su vecinom,one se lako krive te plocice iliti flahohivi kako bi ti reko eto vidis sliku,pa ti po zelji njih mozes iskriviti kombinirkama lako se savijaju pa napravis poziciju grla koja tebi odgovara,jeli.Ako radis clf onda grla ti stoje horizontalno,ja mislim da sam tebi poslao dnevnike da vidis to malo kako izgleda ako ti bude nejasno bas toliko ja cu ti nacrtati nije problem pa ti pustiti veceras ovde.Zaista ima sve na forumu samo malo prosnjuvas koristi pretragu i eto ih infor.
ventilatori, kako sam skontao, su tu da hlade sijalice koje griju? Primjetio sam da kod svih boxova tako ciljaju u sijalice?
Ma ne,mozda je ugao slike samo tako uslikan,nema potrebe da hladis clf iliti led e 27 bas ako je to potrebno,ti ventovi sto ti kazes da su usmereni ili kao stoje blizu sijalica clf-zapravo su tu da simuliraju vetar odnosno da puse malo po biozama a posto se clf drzi blize biozi 10-15cm ti si dobio subjektivni osecaj da oni hlade sijalicu,kapisko senjore,ima i toga pazi osim sto oni simuliraju vetar malo i hlade box jeliti nedaju da sijalice sprze vrhove bioza,ne znam dal me shvatas bas se trudim da objasnim sto prostije.Moras malo citati i tako proucavati indoor uzgoj ako mislis da savladas te stvari.Tu sam da pomognem koliko mora ali se mora i citati malo.
Jucer me prodavac uvjerava da je sijalica kao 100wati, iako je npr 20.25..
Vidio sam i na pakovanjima da pise da je kao 150w, ali je ustvari 30...
Evo i primjer kako napišu.. To me zbunjuje
Vidi ovako,ne moze ti uzeti sijalicu od 100w clf i staviti sad recimo 8 kom koliko si ti nabrojao i to staviti u pc kuciste,znaci rasvetu prilagodjavas boxu i pokrivenosti prostora.Jesam ti poslao temu na tu temu:zvezda::https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/,nisi onda shvatio ili je nisi procitao,tako ne cemo da se igramo,iskljucivo sam ti je nameski poslao jer sam video da ti bas to nije jasno,opet se vrati procitaj temu od korice do korice.
E sad to sto ti pise na kutiji 100w a posle ono recimo 30w to je satro kao fora sijalica od 100w trosi svega 30w taj neki zonfa znas,ti gledaj onda tu vecu cifru i nebuni se sa tim koja sijalica koliko stedi,znaci vodi se tom prvom vrednoscu a ne koliko ona stedi i sta ti ja znam svasta nesto se prodaje danas i pise svasta,eto ja sam te resio te muke sta da gledas.Ono sto ti je bitno a nigde ne spominjes pa ja izvlacim zato iz tvog konteksta da nisi ni provirio u temu koja sam ti napomenu a to je sam spektar svetla odnosno kelvini koji se kombiniju za vege i cvat.
Znaci neko nepisano pravilo hajmo reci da te ne bunim jos vise jer tek ti onda nista nece biti jasno,ako ces da isteras sa jednim sijalicama ceo grow znaci trazis sijalice sa oznakama od 2700k do 4000k,mada ja svojovremeno kad sam radio sa clf ja sam voleo a i pozeljno je jeli da vege odradis sa 6500k a cvat sa 2100k-2700k,e sad da se nebi pravio trosak mene su nekad savetovali kao i ja tebe danas da uzmem srednju vrednost koju sam ti napisao i ako nisam nikad tako radio ja sam uvek menjao spektare sijalica jer sam izucavao i nisam puno zapitkivao nego zagrejavao stolicu i citao i edukovao se,jer ja kad sam pocinjao nisam imao koga da pitam a sramota me bilo da pitam na forum.Znas li ti da sam ja tek prvu poruku pustio na forum posle 1 god i to pozeleo nekom liku dobrodoslicu na forum,ustrucavao sam se da sudelujem i diskutujem na forum pa sam samo citao-citao i citao ko blesav.
I evo me danas ukazana mi je cast da budem mentor i delim svoje znjane ovde sa vama a i da naucim opet nesto novo druzeci se sa vama.Tako da posto sam ja drustven lik kazem ti pitaj sve sta te interesuje pa cu ti opet napisati neki roman samo ako si voljan da ucis i citas,a meni nije tesko pisati.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
za 6 dana sam joj dao pola deca vode na tri puta i to je puno, a pola litra u 5 dana je ok? Pot je od 1l. Naručio hesi start paket, al još nije došao, prošlo 7 dana, valjda ce doći. I maylar i perlit su u toj narudjbi, valjda ce stići do presadjivanja.
Izvini,lose sam protumacio tekst,jer cim se spomene da neko zaliva par dana za redom malu biozu iliti svaki drugi dan ja se pomamim a lepo si napisao 20ml,prastaj jbg.Ali zato za u buduce stojim iza onog sto sam ti rekao,pot ti je mali 1l bioza isto takodje znaci idemo sad 0,5l vode na 4-5 dan jel ok tako frend,zasto sam tako reagovao,ucestalo zalivanje male bioze utice na razvoj korenovog sistema te ga istog gusi i lose se manifestuje na samu biozu,tebi je cool biljcica ima lepu boju samo zato sto je dobijala po 20ml svaki drugi dan kako kazes a i sad nema veze vise ali mislim da kontas stvari.
Obavezno mi javi kad ti stigne Hesi i sta ti je sve stiglo u tom paketu,ok.Jel bi odmah poceli sa rootom da jos ojacacamo koreni sistem i jeli pripremili je odnosno zastitili od stresa tokom presadjivanja.
Pazi na razdaljinu panela ako je sad ok ostavi na toj visini,vodi racuna ali ja ne vidim nikakve nus spojave od LB i te fore,za sada je ok razdaljina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Inam komplet od canne. Do sada su dobile rizo i malo samo tera vege.
Jesi video sta sam ti napisao gore u postu nisi mi javio nista da nepisem dva puta.
Izvinjavam se modovima sad mi se zalomilo ovako da pisem post sa postom jos nikako da provalim kako se taguje nick ili kako se vec zove ta operacija,inace vodim racuna.Moram sam ovako da odgovorim ovom clanu nesto mi se zbrkalo bilo sad evo znam nesto tu cackam,pa ce biti sve lepo slozeno.;):respect:
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Znaci najvecu tu cifru gledam, E sad mi je sve jasno, jucer sam se provaljivao trazeci od 200w, ljudi me blijedo gledaju hahaha..
Hvala kralju Arture, sad mi je sve jasno..
Puno hvala na iscrpnom objasnjenju, zivio ti meni!

Za laminat ideju jos jednom hvala, imam ploca kolko hocu...
Aaaaa super supeeeeer, idemo sad sa izradom, jedva cekam da se pokazem na djelu haha..:D:D:D:D

Ps.Za spektar sam skontao ranije citajuci bas tu temu, kelvini, lumeni, sve to imam u malom prstu koliko je sta za sta i kada u kojoi fazi.. Zato nisam pitao, ali hvala jos jednom..
Wati su me bunili, ali sad sve jasno!!
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.205
358
Izvini,lose sam protumacio tekst,jer cim se spomene da neko zaliva par dana za redom malu biozu iliti svaki drugi dan ja se pomamim a lepo si napisao 20ml,prastaj jbg.Ali zato za u buduce stojim iza onog sto sam ti rekao,pot ti je mali 1l bioza isto takodje znaci idemo sad 0,5l vode na 4-5 dan jel ok tako frend,zasto sam tako reagovao,ucestalo zalivanje male bioze utice na razvoj korenovog sistema te ga istog gusi i lose se manifestuje na samu biozu,tebi je cool biljcica ima lepu boju samo zato sto je dobijala po 20ml svaki drugi dan kako kazes a i sad nema veze vise ali mislim da kontas stvari.
Obavezno mi javi kad ti stigne Hesi i sta ti je sve stiglo u tom paketu,ok.Jel bi odmah poceli sa rootom da jos ojacacamo koreni sistem i jeli pripremili je odnosno zastitili od stresa tokom presadjivanja.
Pazi na razdaljinu panela ako je sad ok ostavi na toj visini,vodi racuna ali ja ne vidim nikakve nus spojave od LB i te fore,za sada je ok razdaljina.
Ok brate, zaljevanje cu da odradim kako kazes, a panel sam danas spustio za 5 cm, pa cu pratit dan dva, mislim da joj paše ovako, listovi su horizontalni, ne dižu se a niti spuštaju. Čim stigne paket javim se za upute. I moram ti se izvinuti sto sam prošlu ranije skinuo, falilo joj je još 10tak dana, puno ispuhala tokom sušenja. Savjet ostlim članovima je da slušate instrukcije i pridržavate se njih i biti će extra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Jesi video sta sam ti napisao gore u postu nisi mi javio nista da nepisem dva puta.
Izvinjavam se modovima sad mi se zalomilo ovako da pisem post sa postom jos nikako da provalim kako se taguje nick ili kako se vec zove ta operacija,inace vodim racuna.Moram sam ovako da odgovorim ovom clanu nesto mi se zbrkalo bilo sad evo znam nesto tu cackam,pa ce biti sve lepo slozeno.;):respect:
Vidio sam al ne znam na sta mislis. U prijasnjem poslu mislim da sam ti rekao sve sta si me pitao. Ako bisam izvini,nije namjerno.
Na sta tocno mislis?
Nisam se javio 6 dana jer nisam imao sta pisat care. Nije bilo zaljevanje,nije bilo bista. Pa te nisam htio gnjavit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
20.04.2015
19
29
13
37
Pozz Big!! Evo curama je dns 10. dan u kartonskoj kutiji, a u pon idu van.Ipak nisam stavljao druge zarulje, ostale dvije od 9w na 15cm..Znaci zalio sam ih po tvojim uputama sa 0,5L vode i 0,5ml slavola prije 8 dana..E sad ova lijeva je cudna od pocetka bila, a ima bijele mrlje po listovima, nezz od cega..Malo su uvrnuti listovi, mozda od isparavanja vlage?? Temp je 25-28, a vlagu nazalost neznam..Desnoj se zemlja skroz osusila i zaljevam ju veceras(bez slavola), a lijevoj je posuda jos malo teska..Ugl pitanje dali da stavljam drugu menku na klijanje ili ce ipak biti nesto od ove lijeve?
 

Prilozi

  • IMG_20190530_224656.jpg
    IMG_20190530_224656.jpg
    294,2 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20190530_225316.jpg
    IMG_20190530_225316.jpg
    413,7 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.