Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da li da pucam led ili cfl?
led naravno i to poredjaj u 4 reda po 4 sijalice od 5 do 7w jacine da ti se vrti zbir tu negde oko 100w+- 5w gore dole a ploca na koju ces srafiti grla nek bude 30x30,kapiras , evo ovako nesto kao kolega Herb sto je napravio image.jpeg ali on radi u pc kucistu pa je morao samo jedan red jer mu je uzak box,a ti napravis kako sam ti rekao jos bolje ako nadje od 7w tad imas znaci 16sijalica x 7w=112w sasvim korektno za tu visinu i za pokazivanje pola a i ako resis da vozis do kraja sasvim ok za dve biozice recimo u nekim potovima od 6-8l i eto,banja koviljaca zezancije kakve hoces da pravis,box koji negreje puno jedan vent za ispuh stavis gore neki kuler za pc recimo 10x10 ili 12x12 i prikljucis na punjac od mob i tako ubacis jos dva za similaciju vetra i jos bolje mozes da sve te pc ventove do 12v stavis na jedan punjac oa laptopa ac/dc adapter koji imaju stelujucu voltazu od 3,5 do 12v pa ih i jos dimas po volji kako hoces,ili svaki posebno stavis na neke punjace ali onda tu nema dimanja ali mozes da nadjes potenciometre za dimanje voltaze imas ih na netu kakve hoce i jeftinu su veoma,a upuh ostavis pasivan tamo izbusis rupu 100fi,i imas boksic boli glava usi od padaju a jeftin :)
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.205
358
I de mi reci, tvoje mišljenje za teoriju da je 4000k za led najbolji spektar?

Ev zalio:), al brate ona nije ni pola litra popila, odma malo iscurilo u tanjirić, jbg, malo se zemlja odvojila od rubova. Mozda 0.4l da sam nasuo. 10min poslije, još nije upila svu vodu iz tanjirića, pa necu više dodavat. Vodu pripremio: u lavor nasuo preko tuša, sa 1.5m visine. Nakon po sata odsuo 0.8l i dodao 10ml slavola. Naštelovo ph između 6 i 7, više prema 6 išlo bojom.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mozda 0.4l da sam nasuo. 10min poslije,
Dobro,nista onda,sad cekamo da se dobro osusi zemlja tamo do ponedeljka recimo i da je presadimo da ako stigne taj hesi do tada ako i ne jbg sta da radimo ja bi je presadio jel to bese autos tako ti radis,jbg ja mislio sticice taj hesi i root sa njim pa je zastitimo malo od stresa u presadjivanju,ali nema veze zdravo izgleda,za vikend mi slike pusti da vidim sta kaze bioza.
Naštelovo ph između 6 i 7, više prema 6 išlo bojom.
To je sjajno onda tako drzi i sve ce biti ok.
I de mi reci, tvoje mišljenje za teoriju da je 4000k za led najbolji spektar?
E sad dali je najbolji tu bi se diskutovalo mnogo znas ali jeste najeftinija verzija jer to je sredina neka nit smrdi nit mirise sto bi rekli.Da nebi menjao sijalice i zezo se dva spekta od 6500k u vege do 2100 za cvata,braca nasa sa foruma su provalili stvar i eto neki pice sa tom verzijom spektra 4000k i sve je ok pa i ja tebi preporucujem toplo da to uradis i ustedis neku para jbg a radi dobo ta verzija spektra.Ja u nekim mojim grovicima znas izmesam te spektre malo plavog malo zutog i tako picim cak i u cvetanje promeni za neku plavu za zutu i tako ima svega tu kod mene ja se stalno igram sa tim ali nisam zaista nikad radio sa 4000k ali eto kazem ti ja sam video ovde a i ti si verovatno ljudi pice ceo grow sa 4 somica kelvina i sve bude cool bradars,samo rokaj pravi paneli dizi box i daj da se growa samo i druzimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Poz bigi, sve otisle i out, ova se sprema.. Zasto je ovako defektna i retardirana? U pitanju je LSD od BFa
Inace topirao sam je i slucajno iscupao i jednu granu sa sprata ispod, vidi se uostalom
Pozz
IMG_20190604_182548.jpg IMG_20190604_182540.jpg IMG_20190604_182556.jpg
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.205
358
Moze, super, u pon ujtru cu svakako imat vremena, pa da odradimo presađivanje, do tad bi se trebalo osušit kako treba. Jest, autos je. A baciti cu se u experiment sa 4000k, ne ganjam količine, koliko meni treba, tak da nije problem experimentisat. To cemo poslije, bitno je ovu presadit bez stresa, i ispratit je na pravi put:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Limvo Likče
ok tu sam javi sve kako idu radovi i montaza panela,vazi.
Poz bigi, sve otisle i out, ova se sprema..
ok obavestavaj me i dalje za out sta i kako nastavljamo da growamo ako hoces moze i out da picimo,nema zime.
udalji panel kao prvo za 15cm,i proveri ph pa mi javi sta i kao je tu desavanj i scim si je zalivao zadnji put.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Pozdrav bigy!
Evo Budde se šečere ko bombon!
Trenirana IMG_20190604_204806.jpg
I ovu drugu nisam trenirao. Ima 8 velikih vrhova IMG_20190604_204731.jpg .
U 5.tjednu cvata, još 7 tj. do kraja cca
Zaboravio sam pitanje postavit:)
Ovu što nisam trenirao, kao da joj listovi rastu iz vrha. To sam radio biljkama iz zaj. Pa ih vračao u vegetaciju. E, točno tako i izgleda!
Ona se šečeri i kada se vrhovi pospajaju, bit če ogromni!
Kao da je revegetirala, ali siguran sam 100%, da je to nemoguče. Samim time, jer isti strain, cvate do nje, bez toga! IMG_20190604_204731.jpg . Ne brinem, jer piče one ko lude!
Najviše je izraženo na ovom vrhu. Kao, da su dva vrha 15596749102376270213297191175758.jpg . Teško je oslikat, a ako gasim svjetlo i blicam ih, to nevole!
Iguanu bloom, Nirvanu, Big bud, Carboload sam im dao, do sada! S time, da pokušavam više puta ubacit čistu vodu. Zalijem svaki 3,4 dan....
121 ledica po 3w
Vuče iz zida 220w
15596756507458068301738622999697.jpg .
 

Prilozi

  • IMG_20190604_204725.jpg
    IMG_20190604_204725.jpg
    484,3 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav bigy!
Evo Budde se šečere ko bombon!
Trenirana
a super nisam ni sumljao to kod tebe ide ko iz neke price,de samo editiraj post i napisi koja je rasveta i od koliko jacine eto da bi cisto ljudi znali o cemu se radi i da je to zapravo sve jos homemade izrada i da je sve moguce kad covek ima volje i zna sta radi.Hvala Stan sto svratis odlican si primer ljudima koji su skepticni oko rucne uzrade panela.Ja samo mogu da kazem bravo sve je receno delima odnosno slikama.:clap:::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali ako imas volju onda okej.. Nemam cime ph da proverim, a zadnji put zaliveno rootom..
super izgleda,ph nemas potrebe da meris u outu jer zemlja je neka frsta filtera pa ona sama to izregulise kako priroda naredi,jeli.
Root slobodno lupaj malo jacu dozu da se bolje ukoreni,jer sto jaci i veci koren naravno veca i zdravija bioza.
Neke baktreji isto ne bih bilo lose da mu sipas tipa slavol ili neke mikorize,ili tako nesto.Jel to Foto ili autos sta bese ono,imas plan neke ishrane sta kako.Puzomor ne bih bilo lose da pospes oko bioze u radiusu od 30cm sve u krug kao prsten.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mene brine onaj LSD u boxu,
Pa eto rekao sam ti,proveri ph,proredi zalivanje jer si i malo prezalio i podigni panel malo i naravno ako imas roota daj joj sledece zalivanje fuul dozu po tablici,i bice ok,samo odradi i proveri sve sto sam ti napisao.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Bigi, Ermaiz je, promijenio nick..

Sta bi ovo moglo biti, mozda da nije ona led velika sijalica od 150w? Bila je 25cm od vrha..
 

Prilozi

  • 20190604_214620_HDR(1).jpg
    20190604_214620_HDR(1).jpg
    387,9 KB · Pregleda: 11
15.11.2017
90
89
18
35
kratki updejt mi napravi
Evo kolega da krenemo od prioriteta, a to je da završim ovaj strain
280110

280112
280113
zasađen 01.04 u mali pot, presađen 04.04. u plastični pot-u 22x30 cm , zemlja 280120 sa dodanim glinenim kuglicama + komadići izmrvljenog stiropora. U fazi vegetacije dobio je samo vodu sa ispravnim ph po tablici i par puta supervit hesi, a prve bijele pistile izašle su cca 15.06. Od tada je dobio 2x vodu i 3x hranu( hesi boost + hesi bloom). Nalazi se u boxu dimenzija 50x60x118cm, s trenutnom rasvjetom 2x6500k 10W(philips) , 2x2700k 11W(osram) i 2x2700k 14W(osram) E27 žaruljama. Panel je udaljen od vrha bioze 40cm na Teminu i tvoju preporuku, i može se na njega dodati još četiri žarulje.
280105
Evo i uvjeta pod rasvjetom :
280129
Ventovi su https://www.arctic.ac/eu_en/f12.html, jedan na ispuhu promjera 11cm a drugi je montažni kao što vidiš sa strane i mogu ga pomicati i zakretati ovisno o rastu bioze. Ispuh je pasivan promjera 10cm. Zasad je bioza na 30cm od ruba pot-a izmjereno 04.06. Po nekim drugim dnevnicima i obavijesti od strane breed-era(barneys farm) trebala je biti dosta veća ali mislim da je stagnirala nekih dvadesetak dana kad se temperatura spustila na 13C polovicom 4 mjeseca. Dosta kiše ima u zadnje vrijeme i općenito povećane vlage u zraku pa tako i dođe u box, 55% sa upaljenom rasvjetom a zna doći do 75% sa ugašenom. Prvih dvadesetak dana bila je na sistemu svijetla 20/4, a onda prebačena na 18/6 do dns. Nadam se da sam te uveo donekle u dosadašnji ritam i uvjete bioze.
Prvenstveno bih ju htio završiti u boxu indoor na ovim uvjetima ako je to moguće kroz cca sljedećih 4-5 tjedana, rastavljam box nakon tog i spremam do zime(zbog privatnih razloga). E sad u tih preostalih 4-5 tjedana koliko mogu koristiti box, planirao sam pokraj nje posaditi :
280130
280131
280132
280133
i onda ju baciti outdoor na završnu fazu. Nemam još sve potrebne stvari za posaditi menku, pa te obavijestim kroz koji dan kad nabavim.
Nadam se da nisam odužio previše, eto ti pogledaj situaciju pa mi kažeš jel moj plan izvediv ili ne hehe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nalazi se u boxu dimenzija 50x60x118cm, s trenutnom rasvjetom 2x6500k 10W(philips) , 2x2700k 11W(osram) i 2x2700k 14W(osram) E27 žaruljama. Panel je udaljen od vrha bioze 40cm na Teminu i tvoju preporuku, i može se na njega dodati još četiri žarulje.
Ja bi prvo krenuo od rasvete jeli pa bi se vrati na prehranu.
Lepo je sve uradjeno,vidi se da si upucen dosta teorecki i da tu teoriju donekle lepo primenjujes u praksi sto mi se veoma svidja jer opet ti kazem bioza ti je odlicana i zdrava pre svega sto je jako bitno.Ja cu ti sugerisati na par stvari cisto da bi malo unapredili grow i izvukli maksimum koliko mozemo.
Bas sam brojao wate panelica vidim to je oko 70+w a kazes da imas jos 4 grla,odmah znaci slobodno ubaci jos 4 sijlaice od 10-14w jacine ,sta nadjes i raspon kelvina nek ti bude ili kao sto vec imas od 2700k ili jos bolje 4000k ako nadjes ali manje bitno sada,koliko je bitno joj dati koji lumen vise i samim tim napravili neku ravnotezu jeli kad vec imas i dozvoljavaju gabariti boxa 50x60 sto je super da ipak napravimo vecu biozu i jaci urod.Uvek nek te vodi u nekim sledecim growovima da je otprlike nekih 100w+ panel dovoljan za jednu biozu da odradis do kraja,naravno opet ti napomonjim tvoj boks moze i jaci panel da tera, po meni idealno za jednu biozu oko 130-140w puna kapa.I ja sam radim tako na slicne dimezije boxa pa i tebi toplo preporucujem da pojacas panel ako si novcano u mogucnosti naravno.
Od tada je dobio 2x vodu i 3x hranu( hesi boost + hesi bloom).
Sta smo rekli prehranu znaci,osnovno je znaci da te napomenem kao i sve moje clanove koje posete moj kutak i zatraze pomoc od mene iskljucivo zalivas biozu kad je pot lagan,uvatis neki ritam 4-5 dana i tako teras.
Booster ces sad izbaciti jer on se daje u prvoj nedelji cvata i tek posle se ukljuci u pricu tamo krajem 3 nedelje cvata sa laganim dodavanjem p+.
Znaci sad u buduce teras samo sa bloomom po tablici i to ides slobodno-jednom full doza -pa onda sledece zalivanje pola doze i onda voda ako me kapiras.To je dobra fora i takav ritam radi posao i ja stalno to preporucujem pogotovo u cvatu i ako bioza to dozvoljva naravno i ne buni se,ali Hesi je proveren i jako dobra prehrana pa ja mislim da ce i kod tebe to fino delovati.Super vit ako imas njega dajes svako zalivanje da znas-to su amino kiseline koje su jako dobre za sami imunitet pre svega bioze i za neke ostale stvari da ne duzim sad.Ph uvek meris znaci kad dodas prehranu to znas jeli,i ono sto mi nisi napisao jeste sa koliko vode je zalivas.
Ako resis da ubacis jos tih 4 sijalice panel digni svega za 10cm odnosno drzis ga onda na 50cm od vrha bioze,bez brige ako ti panelic ne prelazi 130w,da tako kazem.
a onda prebačena na 18/6 do dns
ovaj rezim je ok po meni a opste je poznato da autosi vole svetlo pa da si i ostavio rasvetu na 20/4 nebi pogresio jos bolje bi mu bilo ali kazem ti ok je i 18-6 zaista.
općenito povećane vlage u zraku pa tako i dođe u box, 55% sa upaljenom rasvjetom a zna doći do 75% sa ugašenom
znam sve i svi sad vecinjom imamo problema sa tim sta da se radi,uskoro idu suncaniji dani pa ce se i to regulisati,nemoj da te zabrinjava puno,ako mozes pusti ventilaciju da ti radi dok bioza spava -recimo na svakih 1h 15-20min pustis da radi ventilacija i ovaj vent sto mesa vezduh ynutra i ova na ispuh.Ne znam kako si to sve povezivao ali mozes da resis da stavis na tajmer i eto tu ce pasti sigurno vlaga dok spava bioza na 50-60%
4-5 tjedana, rastavljam box nakon tog i spremam do zime(zbog privatnih razloga).
tako i ja radim ,moj box i instalacija je vec spakovana.
i onda ju baciti outdoor na završnu fazu. Nemam još sve potrebne stvari za posaditi menku, pa te obavijestim kroz koji dan kad nabavim.
Nadam se da nisam odužio previše, eto ti pogledaj situaciju pa mi kažeš jel moj plan izvediv ili ne hehe.
naravno samo je rokni u manji potic do 1l rasveta je ok 18/6 ili ako resis da je povecas na 20/4 sve je to za vege stadijum,slobodno pikuj i na 3-4 sprat presadis u out.Eto i ja sam sad tu pa cemo zajedno to ako hoces da izvozamo lepo do presadivanja u out a mogu i da ti pomognem u outu nije problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and MrLove

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Poz drugar
Culi smo se preko pp pa ja reko bolje ovde da postavim pitanje nego da te smaram sa i cimam sa tim pp
sta mislis dal da ubacim 4 ili 5 autosa u prostor 1x1x2m u pitanju su Think diffrent i Auto Cinderella Jack mislim da je mozda bolje da piknem 4 ipak da se ne izguzva previse u boxu :D sta ti kazes ? i dal da cepam neki trening posto mi je prvi indoor grow il da stavim samo da siklja dosta ljudi radi lst kod autosa al ja sam skeptican po pitanju tog istog
Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.