Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Nisam jučer stigao oslikat, NL i JH auto. Trenutno su zajedno, ali NL dobija novi i veči dom! IMG_20190605_145911.jpg
NL je foto! Od prvog dana su pod Bestvom i sad se vidi kako ju tera u širinu, a ne visinu 15597398147745336766560914152100.jpg . One su oko 40 dana stare i svaka grana se razvija, kao glavna!
Pisao sam ti u pp, a ovdje sam slikao
 

Prilozi

  • 15597398284335509703745155691956.jpg
    15597398284335509703745155691956.jpg
    507,3 KB · Pregleda: 10

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Culi smo se preko pp pa ja reko bolje ovde da postavim pitanje nego da te smaram sa i cimam sa tim pp
Ja ako se secam pazi gde sam,samo mi ti pisi ovde u kutak lakse se znalazim i sam apelujem ljudima da ne mogu da vas vodim na dve strane jer se izgubim u infor.i ne znam kome sam sta odgovorio onda.
sta mislis dal da ubacim 4 ili 5 autosa u prostor 1x1x2m u pitanju su Think diffrent i Auto Cinderella Jack mislim da je mozda bolje da piknem 4 ipak da se ne izguzva previse u boxu :D sta ti kazes ? i dal da cepam neki trening posto mi je prvi indoor grow il da stavim samo da siklja dosta ljudi radi lst kod autosa al ja sam skeptican po pitanju tog istog
Vidi posto ti je prvi indoor preporucujem ti da ako mislis samnom da prodjes kroz citav grow das neke osnovne paramentre i vise nekih infor.oko boxa,opreme i svega,napravis neki mini updejt i mozemo da krenemo lepo od starta.
4 autosa ti je ok na taj prostor u recimo 15l potove nemoras vece,ne znam ni koju rasvetu imas pa nemogu nista detaljno da ti kaze,mozda si ti meni pisao na pp ali eto vidis da ja nemam pojima o tome i ko zna gde su te poruke jer mnogo imam posla oko mentorskog gde gledam da ispostujem ljude sto je pre moguce i da dam advekatne instrukcije na vreme.Zato kazem ne pisti te mi na pp jer ne mogu da stigne da sve pohvatam.Zato je mentorski tu i onda imam sve pri ruci i mogu da se posvetim growanju sa vama i tacne instrukicije dajem.
Vise puta sam govorio i o tome da bolujem od blage amnezije pa moram vise puta da vas pitam istu stvar jos kad idem preko pp to mi ludnica bude u glavi.
Elem sta je bitno dalje sto si me pitao,zasto si skeptican oko treninga LST autosa kada je to najpozeljnije da se radi sto se mene tice i ja uvek ali bas uvek pre savetujem hard-cor lst utosa nego topiranje i super topiranje istih,pogotovo kad je prv i gorw u pitanje i kad je znanje na minimumu.
Evo kolega Stanac se bas javio on moze siroko da ti isprica oko treninga autosa a kao sto vidis i po njegovim slikama covek to radi i vise nego dobro i vadi monstrume od autosa sa lst treningom.Sve ima svoje zasto-zato,mora se uciti,educirati i svasta nesto.
Ja sam tu da ti pomognem ako zelis,na prvu sam ti dao neki minimum odgovara a za dalje sam ti napisao,pa hajde da se druzimo,ucimo i growvamo zajedno.
ali NL dobija novi i veči dom!
Pa koliko veci vise:p
. One su oko 40 dana stare i svaka grana se razvija,
Da eto bas sad objasnavam mladom kolegi gore,pravilni lst i na vreme kad se krene jake velike benefite nosi ka daljem uzgoju.Ti si bar primer za to jeli,uvek nesto isprobavas novo i sto je bitno radis na svom iskustvu koje unapredjujes iz growa u grow.Da ne pricam o samoj prehrani koju kombiniras i sta sve eksperimentiras oko toga.
Mislim generalno hocu reci da covek najbolje uci iz svog rada,ok su neke smernice osnovno ali ipak je glavani prakticni rad samog growera.
Pisao sam ti u pp, a ovdje sam slikao
Da video sam,evo cekam da ti javim,bas me interesuje u kom polozaju moze stajati.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Krivo sam postavio. Filter ide u šator, a ja sam pospajao obrnuto. Stajat če na mjestu predviđenom za filter. Mada, da se mene pita, kakav filter?
Ali, da baš ne dinsta cijela ulica.
NL dobija pola šatora, a 2 cheesa drugu polovicu. Stane njih više, ali bolje da imam malo više mjesta za NL!
Jedini izlaz u šatoru je kroz ispuh, tako da mislim da je svejedno kako filter stoji. Najefikasniji mi se čini, kako je složen šator. Visi vodoravno i drže ga dvije trake na čičak. Kada bi ga stavio, da stoji kao na slici, morao bi cijev od filtera do turbine i van! Skužili smo ::listomahanje::
 

Prilozi

  • 15597536542517758818047931920036.jpg
    15597536542517758818047931920036.jpg
    332,9 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Arthure kralju moj, evo mog prvog growa regular "Krompiruše", 27 dan vegetacije..
Jel joj vrijeme za topiranje?
Kako se tebi čini ova biljoza, hocel moci sta biti od ovoga?
Fino raste, bez stresova (osim sto sam joj malo vrh light burn od preblizu sijalice, bas mi je zao) cak sam je jucer presadio u veci pot 10L i nastavila frajerica rasti kao da se nista nije desilo.
Grane napreduju svakim danom..
Zaljevam slavolom i jednom sedmicno "Substral gnojilo za vegetaciju" i prija joj..
Jucer je dobila novu zemlju Substral universal..
Rasvjeta Led e27 150w 4100k.. (Obisao pola regije, nigdje cfl sijalica, tako da sam se odlucio za ove led)..
Idem po tvom savjetu, sesti dan 12/12 da pokaze spol pa ce akobogda ici out..
Valjda me moj prvi grow nece razocarati.
Ps. Malo se izduzila jer sam bio primoran 2 dana ostaviti pored prozora..
20190605_194420_HDR(1).jpg 20190605_194505_HDR(1).jpg

A evo je 10.maja, pocela nikakva, gurala 12 dana od klijanja jedva, mislio sam da nece biti nista od nje..
Screenshot_2019-05-10-19-44-43_Signature(1).png


E ova je druga biljoza, stara 19 dana..
Hocel ovo bit muskonja il se ne moze jos znati?
20190606_210053_HDR(1).jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel joj vrijeme za topiranje?
pa stani brate,kako mi to nismo topirali u vegetaciji,od kud sad prica da je topiramo a prebacio si je u cvat.Sesti dan je jel tek na 12-12 aj moze da probamo pa sta bude cisto i mene interesuje jbg,ali rizigujemo da je istresiramo jbg pa da pohermi i uspori ce ti se malkice dok se oporavi moze da ti p[roduzi pokazivanje pola.Eto bas me cudi da je nismo ranije topirali,gde smo to mi zapali sa pricom kralju de mi reci molim te,ja se ne secam da smo mi nesto spominjali da cemo je topirati osim sto jurimo pol da pokaze,jeli jel tako bilo.
Kako se tebi čini ova biljoza, hocel moci sta biti od ovoga?
bioza dobra samo gladna ocajno de je prehrani snecim sta ti padne pod ruku plantela cvet moze nju imas de hoces da kupis.Ili neko drugo gnojivo samo gledaj da je N manji od PK ako me razumes-tipa 4-7-9 ili 5-7-10 tako nesto,kapiras.
. Malo se izduzila jer sam bio primoran 2 dana ostaviti pored prozora..
nisam ni znao za ovu drugu malu da si pikovao i ona je na 12-12 jeli.
umeren budu sa vodom ne zalivaj cesto ovu manju sad jbg.
Rasvjeta Led e27 150w 4100k.
sasvim korektno za jednu dve bioze maksimum.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pa jesmo govorili, receno mi je da cekam 4 ili 5 sprat.. A onda sam ja jos nesto ispitivao deseto i to sam topiranje odgodio jer nisam znao da nije dobro topirati na 12/12..
Ajd onda necu je ni topirati, zao mi je muciti vise.. Svejedno mi se cini da nece ici puno u visinu., a grane lijepo idu sa strana, neka je ovakva, jos sad ide sedmolist, dusa bi me boljela da odsjecem..
Da, rekao sam da imam 3 biljoze, i odmah si me savjetovao na 12/12 da sto prije pokazu kakve su..

Sta kazes na ovu drugu, mozda u medjuvremenu nisi vidio jer sam editovao, jel mi se cini ovo muska ili je rano?
20190606_210053_HDR(1).jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel mi se cini ovo muska ili je rano?
meni trenutno to lici na neki zasebni kaliks koji je moguce da izbacui pistile jer cvet raste.Ostavi idemo dalje pa ces mi opet poslati slike u ponedeljak ,jel ok.
Pa jesmo govorili, receno mi je da cekam 4 ili 5 sprat..
jeste ali ne da udjes u cvat pa da topiras,topiranje se radi u vegetaciji ali opusteno topiracemo kad je prebacimo u out samo da pokaze pol.
Mada mi ova nesto muljava kao da ce muskko da bude,nista u ponedeljak slike ti meni postavi pa cemo da vidimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa to brate daj sliku normalnu sve da ih vidim da mogu da se saberem ko covek.
bombona su druze,de nadji neku prehranu da ovu vecu prehranimo,ustavri ti slikaj ili napisi na papir sta je tebi dostupno u tvojoj okolini a ja cu ti kazem sta da izaberes ako ti je tako lakse.
Cao mentore sve ok prihrana po dogovoru parametri fantasticn, nigdje problema
Pa sta da ti kazem,iskustvo je na mojoj strani jbg:p,a ritam prehrane sto smo skockali vidih pevaju koliko im je dobro.Videcemo sta kazu trihomi 15 juna pa onda pricamo za dalje i sta kako uglavno pre prvog zavrsavamo sigurno ne brini nista i samo rokaj onaj ritam prehrane ne zali.
 
15.11.2017
90
89
18
35
Kolega evo rjesavam ovaj vikend jos dodatne 4 sijalice za panel pa cu probati to pustiti u rad. Pitao si me s koliko vode zalijevam, cca 3-4dl dok 1/3 ne procuri dolje... Evo sad bas gledam zadnje zalijevanje je bilo 02.06(hrana) i nije mi jos pot skroz lagan ali ona mi izgleda kao da trazi vec: 280410
Dosta su se listovi "opustili" kao sto vidis, a i njih par pri dnu je dobilo zuckastu boju na krajevima... Nazalost ponestalo mi je trenutno bloom-a, pa cu zaliti s vodom sljedece zalijevanje ako se slazes tj. ako joj nesto drugo ne fali... I to sam mislio sutra, znaci razmak sad 5 dan.
O
 
17.11.2015
252
118
43
napreduje ova flusovana (dole levo) kolko oces, bice kriticno da mi ne ogladni dok se ne prosusi zemlja, pocinje da stize ovu koja je odma iza nje, a ona je najveca
20190605_173828.jpg
ovo su te male, koje jos nisam presadio, jer nisu pokazale pol, osim ove jedne, ja mislim da je jajan ako se ne varam.. kontam da ih presadim svakako, pa posle da cupam, i sad im je koren verovatno umrsio u krug
20190605_174515.jpg 20190605_174549.jpg 20190605_175352.jpg 20190605_174828.jpg
i ovo su tri kje su presadjene, ima 10ak dana kako sam ih presadio, zenke, i to su te sto se dvoumim da li da topiram ili samo da savijam i to?
20190605_181416.jpg 20190605_181455.jpg 20190605_181746.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.204
358
Mentore, odlazim na put, nece me biti do nedelje navecer. Da li da ostavim rasvjetu na ovoj visini, spustio sam na 45, par dana ide bez problema. Ovako izgleda IMG_20190607_054705.jpg IMG_20190607_060027.jpg IMG_20190607_060034.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pitao si me s koliko vode zalijevam, cca 3-4dl dok 1/3 ne procuri dolje... Evo sad bas gledam zadnje zalijevanje je bilo 02.06(hrana) i nije mi jos pot skroz lagan ali ona mi izgleda kao da trazi vec:
Izuzetno malo vode pije,znaci nisi susptrat dobro pripremio rastresit je dosta,hajde probaj u sledecemzalivanju sa 0,5 vode da je zalijel ali polako i idi sve doivice pota,tipa zalijes je sa 1,5 dl polako pa onda sacekas par minuta pa opet tako je zalijes znaci polako je zalivas sa pauzama manjim da vidimo hoce li se tako vise vode zadrzata.Pa kao sto si rekao sutra je zali sa vodom ali nabavljaj neku prehranu za cvat,ako ne mozes hesi daj neku plantelu sta ti je dostupno bar nje ima svuda ili neko drugo NPK gnojiovo koje ima manji udeo N u odnosu na PK -tipa 2-5-7 ili 4-8-6 tako nesto kapiras.
osim ove jedne, ja mislim da je jajan ako se ne varam.
i ja mislim da je jajan ali je pusti do ponedeljka pa mi opet daj slike da vidimo to bolje malo.
ontam da ih presadim svakako, pa posle da cupam, i sad im je koren verovatno umrsio u krug
presadioh sto da ne i nahrani ih blede su malo jbg,a sacekaj ti imas dva boksa jedan koji ti radi na 18-6 taj veliki i imas manji gde ti je rasveta na 12-12 gde odredjujes pola jeli ili kako.
i ovo su tri koje su presadjene, ima 10ak dana kako sam ih presadio, zenke, i to su te sto se dvoumim da li da topiram ili samo da savijam i to?
ako su vege statusu i na rezimu 18-6 topiraj onda naravno i te potove pobogu napuni do vrha lepo sve,i onda savijaj lst cepaj i eto uskoro vecis bioza,jesi ove sta prehranjivao.
Mentore, odlazim na put, nece me biti do nedelje navecer. Da li da ostavim rasvjetu na ovoj visini, spustio sam na 45, par dana ide bez problema. Ovako izgleda
slobodno ostavi na toj visini ne beri brigu slusaj ti tvog drga sve ce biti ok,i kad dodjes sa puta da je presadimo u veci pot.Onaj ventic sto ti puse u boxu malo ga zakreni prema biozi da je lagano ljuja,to ce joj prijati a sto je bitno ojacace joj stabljiku.I kad dojes u nedelju slike daj da vidimo da se organizujes da je presadimo.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.204
358
Dogovoreno sve:), a ventić baca na nju zrak, stalno pleše, pojak je, pa da je ne slomi, zato nisam direkt u nju, dok ne ojača još. A podnosim izvještaj u nedelju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
stalno pleše, pojak je, pa da je ne slomi
ok onda.
Može kolega, budem dns popodne tj. kad njoj bude jutro
znaci sutra to je 5 dan ako zalijes danas to je 4 jer se taj ne broji 2.6 kad si ih zalio,sutra znaci zali tad ce jos biti suvlji pot.
gnojiva imam dostupno u blizini, pa ti javim.
ili uslikaj sta ima ili napisi na papiric pa reci meni ovde pa ti ja kazem,bitan mi je samo NPK koji je da znam i tako mogu da ti odredim tacno sta i kako.I jos nesto vidi trazi neke bakterije za zemlje tipa ovako 5a689f8aacbe5_03586.jpg bakterije-100ml-main.png ili cak i ovaj preparat je jako dobar aminoflex od fitoferta on isto ujedno oplemenjuje zemlju a ujedno u sebi ima odlicne amino kiseline koje uticu pozitivno na razvoj korenovog sistema a i samog imuniteta bioze,ovo su sve jeftini preparati koji su dostupni,jeftini a rade odlican posao i idu uz redovnu ishranu.
 

Prilozi

  • aminoflex-250ml.png
    aminoflex-250ml.png
    6,8 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.